Paketici od deda Mraza-ko ce da pojede decije slatkise?!?!?

odgovora

Objavljeno

Pre desetak dana su vaspitacice okupile roditelje da bi se dogovorili oko paketica za Novu godinu. Ponudjen je paketic, koji vrtic nabavlja, u vrednosti od 950din. Sadrzaj paketica: 1. meda, 2. lopta, 3. flomasteri i bojanka, 4. napolitanke, 5. bombone, 6. smoki (ili neki druga slana grickalica) ...mislim da nista sem toga ne ide u paketic.

Kako nam se ponuda nije dopala-skoro svi su odustali od tog paketica i dali predlog da grupa (od 14 dece, u kojoj je i moja cera) napravi svoje paketice sa kvalitetnijim sadrzajem. Vecina je bila za to da sami sastavimo paketice. Medjutim, sutradan nam je vaspitacica rekla da uprava BRANI da donosimo druge paketice i da mozemo SAMO njihov da narucimo i jedino taj deda Mraz moze da im uruci <_< .

Kako smo se mi vec izjasnili da necemo, ostalo je samo da svakako odnesemo svoje paketice. ALI, roditelji su iz sazaljenja, jedan po jedan, odlazili u upravu I MOLILI DA upisu i njihovu decu kako dete ne bi ostalo bez paketica od deda Mraza :unsure: .

Juce sam tek saznala da su roditelji naknadno narucivali paketice, pod pretnjom da deda Mraz nece da im da paketic ako ne kupe taj njihov. Tako da jedino moja cerka i jedan decak nece da prime paketic. Idalje drze do toga da ne smemo da donosimo svoje. ZASTO??? Jedino da bi prodali veci broj svojih. I koliko taj paketic moze da kosta? Sumnjam da narucuju u Dexy co. I jos kad narucuju za ceo Nis??? Koliko Nis ima dece po drzavnim vrticima? Ne verujem da je iznad 400-500din vrednost njihovog paketica koji mi placamo 950din??? Ko uzima novac od toga???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno bezveze...kod nas nema takve organizacije, da ne kažem pljačke...svaki roditelj donese neki paketić, igračka ostaje u vrtiću, a slatkiše pojedu...obično to bude 1 igračka (jeftinija) i jedan slatkiš....ili skupimo novac, pa se kupi nešto što im je potrebno, tipa bojanke, papiri za crtanje, olovke...slikovnice...i taj jedan veći paket im svima da Deda Mraz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istovremeno me je i iznerviralo i rastuzilo to ucenjivanje-moje dete treba da gleda kako druga deca primaju paketice od deda Mraza a njoj je zabranjeno jer nema odgovarajuci paketic. I da naglasim da vise nema narucivanja. Deda Mraz je zavrsio sa porudzbenicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Istovremeno me je i iznerviralo i rastuzilo to ucenjivanje-moje dete treba da gleda kako druga deca primaju paketice od deda Mraza a njoj je zabranjeno jer nema odgovarajuci paketic. I da naglasim da vise nema narucivanja. Deda Mraz je zavrsio sa porudzbenicama.

U kakav bezobrazluuk!!! Ja ne znam kako niste uspeli vi roditelji da se složite i svi zajedno ne dozvolite te njihove paketiće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo u vrticu dobili bilo kakvu ponudu pa ne znam iz prve ruke da ti odgovorim, ali znam da je moja drugarica (koja vodi u isti vrtic svoje dete) isla sa jos jednom mamom (koja je skupljala pare) i one su kupovale te paketice... znaci nije vrtic uslovljavao njihove pakete. Te igracke su ostale u vrticu, kao i slatkisi koje dobijaju svakodnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice su jednom po jednom roditelju pricale da jedino mogu da naruce paketic i nikako ne mogu da donose svoj. Nije mi palo na pamet da jos u novembru pricam o paketicima sa roditeljima. Bas sam izvisila. Jedino ne razumem iz kog razloga brane unos nasih paketica. Jedino novac vidim kao razlog. E to je bezobrazluk.

Ja se spremam da odem na razgovor sa nekim iz uprave ovih dana. Samo ne znam da li ce nesto to da promeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja drugarica (koja vodi u isti vrtic svoje dete) isla sa jos jednom mamom (koja je skupljala pare) i one su kupovale te paketice... znaci nije vrtic uslovljavao njihove pakete. Te igracke su ostale u vrticu, kao i slatkisi koje dobijaju svakodnevno.

Tako smo i mi hteli, pa su rekli da je ovo prva godina kako mora na ovaj nacin. Njihovo ili nikako :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaspitacice su jednom po jednom roditelju pricale da jedino mogu da naruce paketic i nikako ne mogu da donose svoj. Nije mi palo na pamet da jos u novembru pricam o paketicima sa roditeljima. Bas sam izvisila. Jedino ne razumem iz kog razloga brane unos nasih paketica. Jedino novac vidim kao razlog. E to je bezobrazluk.

Ja se spremam da odem na razgovor sa nekim iz uprave ovih dana. Samo ne znam da li ce nesto to da promeni...

Ocigledno neko uzima pare od toga, ali tako je i sa eksurzijama tako da to je to.Uvek imas izbor da ne pristanes. Jako bezobrazno od njih sto ne pristaju ni na kakav kompromis. Kapiram je je bezveze da svako donosi svoj paketic od kuce, jer npr neko ce kupiti detetu igracku od 100 evra, a neko od 3, i to je jako nehumano prema deci, ali isto tako su mogli da se dogovore da svi roditelji kupe iste poklone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo u vrticu dobili bilo kakvu ponudu pa ne znam iz prve ruke da ti odgovorim, ali znam da je moja drugarica (koja vodi u isti vrtic svoje dete) isla sa jos jednom mamom (koja je skupljala pare) i one su kupovale te paketice... znaci nije vrtic uslovljavao njihove pakete. Te igracke su ostale u vrticu, kao i slatkisi koje dobijaju svakodnevno.

U vrticima na NBG iskljucivo roditelji pokrecu tj. daju inicijativu, skupljaju novac, kupju i to ostaje u vrticu.

A.N.A. to sto rade kod vas je strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte mi predlog, sta sad da radim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte mi predlog, sta sad da radim???

Meni prvo što padne na pamet je da probaš da im prpretiš nekom objavoom cele te priče, pogotovu ako znaš nekoga u medijima kod vas.

Da ih stisneš malo.

Najveći problem je što je masa roditelja pistala, pa će se na to vaditi... Grrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno neko uzima pare od toga, ali tako je i sa eksurzijama tako da to je to.Uvek imas izbor da ne pristanes. Jako bezobrazno od njih sto ne pristaju ni na kakav kompromis. Kapiram je je bezveze da svako donosi svoj paketic od kuce, jer npr neko ce kupiti detetu igracku od 100 evra, a neko od 3, i to je jako nehumano prema deci, ali isto tako su mogli da se dogovore da svi roditelji kupe iste poklone.

Potpisujem ovaj odgovor...i ajde na razgovor u upravu,odmah...stvarno bezobrazluk veliki :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpisujem da neko uzima pare a nije samo tako u vrticima i u firmama je tako..prosle godine kod nas u firmi je vrednost paketica bila 3000 din a unutra nista igrackica 2 smokija.2 stapici,karamele i buđava cokolada zaboravilasam joj naziv al ona kao amerikana..Muka mi je od takvih ljudi pa gde ce im dusa?!taj paketic je maximalno kostao 1000 din mene je bilo sramota da ga dam detetu...jadno...bedno... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod nas u vrticu traze da skupimo pare za tepih???!!!!

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sad dali po 250din za jelku, a predprosli po 500din za kasetofon...ali to je druga prica. To smo se slozili sa vaspitacicama-nije uprava bila umesana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u vrtiću se skuplja po 250 dinara da se kupe igračke koje ostaju u vrtiću za našu decu i za predstavu deda mraza, a Univerexport daruje svoj deci iste paketiće i neka humanitarna organizacija Duga, i to mi se sviđa jer svi dobijaju isto ili barem slično....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ista ona fora kao skolski dinar ako se secate kao nema svedocanstva dok se ne daju pare...DNO Pa je neki roditelj lepo pozvao novinare i pozalio se e posle je nas Ministar prosvete morao javno da se izvinjava i objasnjava kako je to ustvari nije obavezno..krivi direktori..nastavnici..A anin slucaj bi i ja prijavila...ma odmah pucaj u centar:Tako ja posto sam sad na porodiljskom i imam mali vise slobodnog vremena malo-malo pa posaljem pitanje predsedniku opstine..ugusila sam coveka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte mi predlog, sta sad da radim???

Iako ce ovo ispasti kao podrzavanje njih, a nije, i stvarno su grozni, ali pokusaj nekako da ubacis i svoje dete na spisak i plati im taj budjavi paketic iako je lopovluk to sto rade, jer ce u svemu tome najgore biti tvom detetu ako jedino ona ne dobije paketic od deda Mraza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svemu tome najgore biti tvom detetu ako jedino ona ne dobije paketic od deda Mraza...

To je najtuznije u celoj prici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svemu tome najgore biti tvom detetu ako jedino ona ne dobije paketic od deda Mraza...

To je najtuznije u celoj prici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste jacka to tako najlakse al dokle vise sa lopovlucima vise ne biraju ged i sta samo da je procenat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je najtuznije u celoj prici...

Pa na kraju kupi paketic da ne bi tvoje dete ispastalo, a u medjuvremenu se zali upravi ili kome god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da naglasim da vise nema narucivanja. Deda Mraz je zavrsio sa porudzbenicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste jacka to tako najlakse al dokle vise sa lopovlucima vise ne biraju ged i sta samo da je procenat

Ma razumem ja to sve, nego oni iskoriscavaju to sto ti neces dozvoliti da ti dete ne dobije paketic pa tako rade. Ako bi vec moje dete moralo to da gleda, ne znam jel to posebno vreme kad se dele paketici i tokom redovnog boravka, na kraju bi im platila jer ne bi zelela da mi se dete razocara, pa nek ja i ispadnem ovca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.