Porođaj posle konizacije grlića

odgovora

Objavljeno

Izvinjavam se ako se ovo već negde spominje, ali zaista sam tražila i nisam našla. Pre 14 godina imala sam konizaciju grlića materice, a sada ulazim u 9. mesec trudnoće. Iako mi je grlić bio skraćen od polovine trudnoće, iznela sam je do kraja bez sekrlaža, samo uz mirovanje. Sad sam se uplašila jer sam negde pročitala da se posle ovakve intervencije teže otvara grlić prilikom porođaja i da je veća mogućnost povreda grlića. Da li je neka od vas imala iskustvo sa porođajem posle ove intervencije i kako ste prošle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna naša članica (Beba Dimić) je imala ovakav ili sličan slučaj...sada je majka jedne preslatke devojčice, a porođaj je sasvim ok preživela...možda da joj napišeš privatnu poruku, jer u poslednje vreme retko svraća. Biće i kod tebe to sve ok, sve najbolje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se ako se ovo već negde spominje, ali zaista sam tražila i nisam našla. Pre 14 godina imala sam konizaciju grlića materice, a sada ulazim u 9. mesec trudnoće. Iako mi je grlić bio skraćen od polovine trudnoće, iznela sam je do kraja bez sekrlaža, samo uz mirovanje. Sad sam se uplašila jer sam negde pročitala da se posle ovakve intervencije teže otvara grlić prilikom porođaja i da je veća mogućnost povreda grlića. Da li je neka od vas imala iskustvo sa porođajem posle ove intervencije i kako ste prošle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

radjena mi je konizacija 2009.god

porodila sam se 06.08.2011.god. Ne brini nista, prednost je sto se grlic lakse ravna i otvara nakon konizacije. To ti kazem iz iskustva,porodila sam se za tri sata

BicaKN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala :) mi jos cekamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od cega zavisi da li se radi serklaz ili ne, mene bas strah od ovoga. Imala sam Konizaciju 2012 , sad sam 12 nedelja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.