Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Pa zvala sam je juče <_<<_<<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, izgleda je je to sve individualno..svaki dr ima svoju politiku, a mozda i zavisi od individualnog slucaja..mozda da nisam imala sekret ne bi mi zabranila..sta znam

I ja sam imala bolove u donjem delu stomaka, koristila sam utrogestan od 9 do 19 nedelje, i imala odnose... Sekreta nikakvog nisam imala, al sam svaki put pitala istu DR na UZ jel smemo da imamo odnose i imali smo...

Tako da Topaz, zovi ti nju (DR) - neće da škodi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zvala sam je juče <_<<_<<_<

Ma baš te briga - zovni je i danas... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da će da joj lakne kada se porodim :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Topaz zovni ti dr. čisto da budeš mirna...

Ja sam utrogestan počela koristiti negde oko 8-9 nedelje (dr. mi je dao kao preventivu zbog ranijeg spontanog) i koristila sam ga 1x200mg vaginalno do ulaska u 4-ti mesec otprilike. Tada sam se napravila pametna (bila sam na putu i zafalilo mi je 2-3 tabletice) i na svoju ruku prestala da ih koristim da bih već posle nekoliko dana dobila kontrakcije i prokrvarila. Od tada istu dozu koristim i verovatno ću do samog kraja, ili bar kraja 8-og meseca.

Kada sam mog dr. pre nekoliko dana pitala o putovanju za Prvi maj (tačno tada ulazim u 7-mi) i sexa zbog utrogestana isti mi je rekao "Pa zar treba svega da se odrekneš zato što si trudna...Naravno, pauze u toku puta, namesti sebi sedište da ti bude najudobnije, ponesi koje jastuče i uživaj. A sex bez isprobavanja poza iz kamasutra i sve će biti ok..."

Malo odoh OT ali svaki dr. ima svoje mišljenje i stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa koristim vaginalno još polygynax ali njega prestajem da koristim za 5 dana pa ne znam da li u tih 5 dana smijem i ove vaginalno. Odnose trenutno nemam zbog ovih vaginaleta iako ih koristim svaki drugi dan. Te druge mi je propisala zbog pojačanog sekreta. Utrogestan mogu da koristim bukvalno do kraja trudnoće ako mi doktorica ne kaže drugačije pa sam se zato uspaničila za odnose :S

Jekić tebi je svejedno rađen crklaž i koliko znam onda sigurno nema seksa a i višeplodna je trudnoća u pitanju + tako jake doze utrogestana ... kod tebe je sve zabranjeno :( .... ali OK, sve za anđele :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko moze da mi kaze gde mogu da nabavim utrogestan jer je u beogradu nestasica!

kako se snalazite za utrogestan,na trzistu nema ni zamene??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko moze da mi kaze gde mogu da nabavim utrogestan jer je u beogradu nestasica!

kako se snalazite za utrogestan,na trzistu nema ni zamene??? :unsure:

Ej imam isti problem kao ti, sutra ce stici u nekoj apoteci u Resavskoj, javljam ti sve detalje sutra kad mi muz pogleda tacan naziv apoteke. On je svuda trazio i tako su mu tamo rekli, jer tamo je apoteka Igor mislim koja je imala utrogestan jos dok je bio na crnoj listi. Mada mm ne moze da se seti kako se zove pa ce videti sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nema nestašice :)

Da se nadovežem na prijašnju diskusiju. Pitala sam dr za odnose dok koristim utrogestan i rekla mi je pošto mi je grlić OK i nije rizična trudnoća da seksualni donosi mogu da se upražnjuju ali da razmišljam da prestanem sa njima za nekih 20-ak dana čisto da ne bi izazvala kontrakcije .....

Uduplala mi je dozu, tako da sada koristim malo više nego ranije ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali je to progresteron za čuvanje trudnoće u republici srpskoj ja dobijam na recept inače košta 15 e,a sa receptom platiš 5e pijem ga jer sam otvorena 2cm,i imam blage bolove donjeg stomaka :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dali je to progresteron za čuvanje trudnoće u republici srpskoj ja dobijam na recept inače košta 15 e,a sa receptom platiš 5e pijem ga jer sam otvorena 2cm,i imam blage bolove donjeg stomaka :huh:

Ja idem privatno kod dr pa ga kupujem jee je komlikacija kod porodičnog da ti onda našiše recept - bla bla a koliko košta nemam pojma jer ga uglavnom kupuje moja mama ili mm ... koristi se kao prevencija od sponanog u ranoj trudnoći, za čuvanje trudnoćće i sprečava prijevremeni porod. to je prirodni hormon koji očigledno nedostaje tijelu ili ga tjelo ne proizvodi u dovoljnoj mjeri - ako sam ja dobro shvatila onda sam ti dobro objasnila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја бих волела да помогнем али је несташица и код нас, ја сам се обезбедила за још неко време, али ако нешто чујем јавићу обавезно.

Топаз драга искористи тих 20-так дана :lol:;)

:)

Iskreno ... nesto mi nije do toga a oš kada se uzjme u obzir da MM i ja nismo bas u nekim ekstra odnosima dobije se jedna jako duga apstinencija .... Mislila sam da ću iskoristiti ali sve su prilike da neću ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mа бре не морате да причате у току секса :lol:

ја сам нешто баш задњих дана много мислим о сексу. Ваљда хормони.

Mozda zato što ti je zabranjeno :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ima utrogestan od 200mg, kosta 540 dinara. Nisam proverila kolike su zalihe u apoteci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej imam isti problem kao ti, sutra ce stici u nekoj apoteci u Resavskoj, javljam ti sve detalje sutra kad mi muz pogleda tacan naziv apoteke. On je svuda trazio i tako su mu tamo rekli, jer tamo je apoteka Igor mislim koja je imala utrogestan jos dok je bio na crnoj listi. Mada mm ne moze da se seti kako se zove pa ce videti sutra.

da,da,igor se zove ali nema...obigrali smo ceo bg ali nista!nadam se da je ovo kratkotrajna nestasica,pa nije to tek tako neki lek...

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,da,igor se zove ali nema...obigrali smo ceo bg ali nista!nadam se da je ovo kratkotrajna nestasica,pa nije to tek tako neki lek...

:angry:

Meni je juče kad sam zvala apoteke - apotekarka rekla da stiže sigurno za 10-15 dana, najkasnije do kraja maja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je juče kad sam zvala apoteke - apotekarka rekla da stiže sigurno za 10-15 dana, najkasnije do kraja maja.

Taman, ako da Bog, kad meni bude zatrebalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ima utrogestan od 200mg, kosta 540 dinara. Nisam proverila kolike su zalihe u apoteci...

a gde kod vas,mislim u kom mestu zivis?meni je bas hitno potreban.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a gde kod vas,mislim u kom mestu zivis?meni je bas hitno potreban.

poslala sam ti pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslala sam ti pp.

hvala na informaciji,ali sam vec bila kod doktorke i dobila sam progesteron depo(inekcije)primam na 4.dan do kraja maja,a posle cu videti sta dalje...hvala jos jednom! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nije bilo jer nisam nasla ranije, tek juce slucajno u jednoj apoteci na Kanarevom brdu ukoliko ste iz Bg i kosta 572 din. Ako nekog interesuje posaljite mi pp da vam detaljno objasnim. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam i Utrogestan 3X200mg i Partusisten na 3h, a odnosi mi nisu bili zabranjeni, jedino sto smo morali da koristimo kondome celu trudnocu, ali to zbog cijenice da moze doci lakse do infekcije u trudnoci... Prestli smo samoinicijativno kad sam se priblizila devetom, zbog straha od prevremenog porodjaja, koji je ipak bio pevremen nevezano od odnosa i lekova, kad porodjaj krene, nista ga ne zaustavlja... Mada iskustvo me je naucilo da trudnocu najbolje cuva lezanje, lezanje i samo lezanje... Oni su rekli da necu docekati 30. nedelju, a ipak sam ja usla i u 37. (36+1). Ali ja stvarno nisam ustajala, nisam ni do auta do dr isla sama, nego me je mm nosio. A vozila sam se samo do dr svaka vrsta putovanja duza od 15-20 min, najstrozije mi je bila zabranjena. Mada i to prodje, a znam koliko je tesko svakoj zeni toj situaciji...

Ceka me to i ponovo, nadam se u sto skorije vreme... :) jer moje trudnoce ce sve biti visokorizicne, ali tesim se, sad bar znam sta me sve ceka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama,ja sam u 27.nedelji,beba je dobro,lepo napreduje,ali ja moram da se primirim.Doktorka mi je prepisala utrogestan 2x200mg i progesteron depo.Odnosi su mi zabranjeni.Ali ne opterecujem se time,najbitnije mi je da u avgustu drzim svoju nemirnu srecicu u narucju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drustvo!! Zelim da vas pozdravim, nova sam na forumu i drago mi je da mogu procitati veoma pametne stvari :rolleyes:

Meni treba mala pomoc.. Desilo da sam zaboariva zbog umora da popijem jednu tabletu utrogestana da li to moze da se nadoknadi ili da nastavim na dalje kao da sew to nije ni desilo ?!!! Molim za pomoc

p.s. ocekujem trudnocu!! :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tabletu utrogestana, kao ni bilo koji drugi lek (imaš u svakom uputstvu) nikada nemoj pokušavati da nadoknadiš pijući duplu dozu. Ako si zaboravila da popiješ lek nastavi redovno sa sledećom tabletom kada za nju dođe vreme.

Koristila sam utrogestan od 7-8 nedelje do pre dve nedelje otprilike i naravno da mi se za svo to vreme desilo da preskočim (zaboravim) da uzmem tableticu.

Bez nervoze i želim ti lepo druženje na forumu i naravno uskoro da vidimo trudnički tiker :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.