Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Ja sam malopre dosla iz apoteke i uzela utrogestan koji sam kupila..sledi shok :huh: :huh: :huh: :huh: utrogestan na srpskom... lele

znaci bice nesto i od Srbije..

Popila sam kontigent grckog i francuzskog utrogestana da bi oni tek sad pustili regularnu prodaju..

B)

Zanimljivo! Ja sam pila francuski! Koja je sada cena?

Vise ga ne pijem jer sam imala bolove pa sada pijem Gynipral i Verapamil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam dosta stvari na crtu (svekrva to placa preko racuna) ali cini mi se da je oko 500 dinara..

Hej zeno regularno sa uputstvom na srpskom..shok! :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam dosta stvari na crtu (svekrva to placa preko racuna) ali cini mi se da je oko 500 dinara..

Hej zeno regularno sa uputstvom na srpskom..shok! :S

Dobro su se setili!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila sa grckim uputstvom. Placala sam ga 1000 din u privatnoj apoteci, jedva sam ga nasla. u drzavnim je 500 ali je tada kao bio u deficitu. farmaceutske malverzacije. Inace, cula sam daje stavljen na pozitivnu listi lekova i da ce moci na recept da se uzima. Informacija je od pre dva meseca. treba je proveriti ipak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa pusten je u prodaju , i lepse je pakovanje od france i greece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kupujem Duphaston, a to mu valjda dodje isto i kosta 489 dinara, cak jednom nabasah na jednu od onih apoteka sa 12% popusta i tamo mi stvarno naplatili oko 420 dinara.

Pre dva meseca kada sam pocela da ga pijem nesto su me prvo zagledali, pa nema, pa videce da nabave, bla-bla... jedva nadjoh, vec tada ga je bilo i u drzavnim. Medjutim, od proslog meseca vidim da ga svi imaju normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! 

Ja koristim uterogestan od pocetka, a sada sam u 7-mom mesecu! I rekla mi je lekarka da cu ga koristiti do kraja!  :rolleyes: SIMPATICNO Taman kad dobijem parice od grada, socijalnog koga vec nadomesticu ! Niko ne pita odakle, uprkos kasnjenjima novca od drzave! ALI JOS MALO PA CE PROCI!  :D Nisam znala za recept, to je lepa vest moja doktorka mi nije nista spominjala! Kada se uzme na recept zna li se jel ide nejka doplatA? Ja ga inace kupujem po ceni od 512 din. u Nisu.

POZDRAV SVIMA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Ja koristim uterogestan od pocetka, a sada sam u 7-mom mesecu! I rekla mi je lekarka da cu ga koristiti do kraja! :rolleyes: SIMPATICNO Taman kad dobijem parice od grada, socijalnog koga vec nadomesticu ! Niko ne pita odakle, uprkos kasnjenjima novca od drzave! ALI JOS MALO PA CE PROCI! :D Nisam znala za recept, to je lepa vest moja doktorka mi nije nista spominjala! Kada se uzme na recept zna li se jel ide nejka doplatA? Ja ga inace kupujem po ceni od 512 din. u Nisu.

POZDRAV SVIMA!

Koristim utrogestan i kupujem ga po ceni od 580 dinara. Isto u Nisu, u drzavnim apotekama. Inace, ne ide na recept, samo je registrovan kao lek u upotrebi kod nas tj. ne prodaje se na crno sa uputstom na grckom ili francuskom, vec kao priznati lek ima deklaraciju i uputstvo na srpskom.

Sto se mene tice - to je bezobrazluk. Maltene svaka druga trudnica koristi Utrogestan a on nema adekvatnu zamenu... Mora da se placa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, interesuje me vase misljenje o ovom leku.

Doktor mi je prepisao terapiju 2x2,zbog "stisnute materice" u jednom delu. Navodno, bolje da je sada opustimo (?!?!) nego da cekamo da pocne da me boli kako beba bude rasla.

Radi se o tome da se ja prilicno lose osecam nakon sto ga popijem. Vrti mi se u glavi, spava mi se, ne mogu da funkcionisem. I odlazak do wc-a mi predstavlja napor. :wacko:

Pre njega sam bila jako aktivna, nije me drzalo mesto i nikakve, ali bas nikakve tegobe nisam imala... Kapiram da ako ovako utice na mene, onda je i bebi isto..

Bas se osecam kao drogirana..

Interesuje me vase misljenje o ovom hormonu, a u petak cu videti sta ce dr reci...

:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je progesteron i daje se za opuštanje materice kako bi se prevenirale kontrakcije i da bi se obezbedio prostor za bebin razvoj.

Kad se uzima u dozama vecim nego sto su potrebe organizma javlja se pospanost kao osnovni simptom. Koristi se kao dopuna kad se sumnja da organizam sam ne proizvodi dovoljno ovog hormona.

Da li imas grceve? Jesi li krvarila?

Probaj da prepoloviš dozu (2x1), pa vidi da li će ti tada biti bolje. Ionako ti je dr to dao preventivno.

Ja sam koristila jedno vreme 3x2 pa me od toga hvatala koma a ne pospanost i zato sam na svoju ruku izbacila jednu dozu. Bilo mi je odmah bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pitanju je progesteron i daje se za opuštanje materice kako bi se prevenirale kontrakcije i da bi se obezbedio prostor za bebin razvoj.

Kad se uzima u dozama vecim nego sto su potrebe organizma javlja se pospanost kao osnovni simptom. Koristi se kao dopuna kad se sumnja da organizam sam ne proizvodi dovoljno ovog hormona.

Da li imas grceve? Jesi li krvarila?

Probaj da prepoloviš dozu (2x1), pa vidi da li će ti tada biti bolje. Ionako ti je dr to dao preventivno.

Ja sam koristila jedno vreme 3x2 pa me od toga hvatala koma a ne pospanost i zato sam na svoju ruku izbacila jednu dozu. Bilo mi je odmah bolje.

Nisam krvarila, a bolucka me stomak, po malo, kapiram da je od njega, tj da se materica siri... Veceras cu izbaciti jednu tabletu, pa cemo videti...

Hvala ti, Bojana, divna si!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi trebalo da te boli od njega. Naprotiv, on se daje kad boli (da spreci bol koji lici na menstrualni). Cak se i u PMS-u daje protiv menstrualnih bolova uzrokovanih grcenjem materice.

Ako vec smanjujes, bolje ti je da uvece uzmes punu dozu (ionako ides na spavanje pa ne smeta ako izazove pospanost ;) ), a ujutro prepolovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Utrogestan placala preko 1.500 dinara prosle godine u maju,pljacka. Pila sam ga samo mesec dana i onda presla na partusisten. A meni inace nije izazivao pospanost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Utrogestan placala preko 1.500 dinara prosle godine u maju,pljacka. Pila sam ga samo mesec dana i onda presla na partusisten. A meni inace nije izazivao pospanost.

ma on to izaziva samo kad je prevelika doza, a prevelika doza nie za svkoga isto.

Utrogestan (progesteron) i Partusisten su sasvim drugaciji lekovi. Ja trenutno koristim oba. Mada, svrha im je, na kraju, ista - spreciti prevremi porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Utrogestan placala preko 1.500 dinara prosle godine u maju,pljacka. Pila sam ga samo mesec dana i onda presla na partusisten. A meni inace nije izazivao pospanost.

Jeste pljacka. Ja sam ga od 7 do 12. nedelje placala po 1000 din - imala sam grceve i krvarenje

U drugom trimestru ga nisam koristila

Uveden mi opet krajem drugog pocetkom treceg trimestra.

Sad ga placam 578 din u državnoj apoteci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste pljacka. Ja sam ga od 7 do 12. nedelje placala po 1000 din - imala sam grceve i krvarenje

U drugom trimestru ga nisam koristila

Uveden mi opet krajem drugog pocetkom treceg trimestra.

Sad ga placam 578 din u državnoj apoteci.

I ja sam ga pila zato sto sam prokrvarila i imala grceve, a onda mi je doktorka rekla u 4 mesecu da moram da predjem na partusisten (koliko sam razumela dr on je jaci) i izdrzala sam do ulaska u 9-ti mesec.

Ali ima anegdota, zovem ja moju dr (kod koje sam isla privatno) i kazem da sam nasla lek i da sam ga popila, kad upita ona mene niste ga stavili vaginalno? Pomisli ja Boze mili sta ja popi ovo kada trebam da gurnem dole :lol: Naravno posle mi je rekla da moze i oralno i vaginalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam ga pila zato sto sam prokrvarila i imala grceve, a onda mi je doktorka rekla u 4 mesecu da moram da predjem na partusisten (koliko sam razumela dr on je jaci) i izdrzala sam do ulaska u 9-ti mesec.

Ali ima anegdota, zovem ja moju dr (kod koje sam isla privatno) i kazem da sam nasla lek i da sam ga popila, kad upita ona mene niste ga stavili vaginalno? Pomisli ja Boze mili sta ja popi ovo kada trebam da gurnem dole :lol: Naravno posle mi je rekla da moze i oralno i vaginalno...

:lol::lol::lol:

Njega vaginalno 2x2, a Partusisten pijem 4x1 . Uz partusisten pijem i verapamil.

Kako si ti podnosila Partusisten? Meni u prvo vreme baš smetao, a posle sam se navikla, jedina tegoba mi je loše varenje, blaga mučnina, ponekad gorušica... Mada, to možda nije od njega, ipak sam u 7. mesecu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Njega vaginalno 2x2, a Partusisten pijem 4x1 . Uz partusisten pijem i verapamil.

Kako si ti podnosila Partusisten? Meni u prvo vreme baš smetao, a posle sam se navikla, jedina tegoba mi je loše varenje, blaga mučnina, ponekad gorušica... Mada, to možda nije od njega, ipak sam u 7. mesecu...

Uf u prvo vreme bas mi je bilo lose od njega, u pocetku sam ga pila na 6 sati a od ulaska u 7 mesec (kada sam se i otvorila) na 3 sata i strogo mirovanje, pila sam i verapamil uz partusisten.

I ja sam se na kraju navikla na lek. Prestala sam ga piti (ulaskom u 9-ti) i nakon 24 sata sam se porodila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

... Mada, to možda nije od njega, ipak sam u 7. mesecu...

...i to sa dva bebironca u stomaku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam dobila da vaginalno stavljam Utrogestan 1 vaginaletu od 200mg i strogo mirovanje. Doktorka me je malo uplašila sa tim da materica ima kontrakcije odn. da se grči. kako je moguće da ja ništa nisam osetila ?!!! :o Tek juče sam osećala blagu težinu u stomaku, ali da mi nije redovnog pregleda ne bih ni otišla!!! :blink: :blink: :blink: Da li Utrogestan stvarno pomaže da se materica opusti? Kako da znam da se opustila, kad nisam osetila ni da se grči???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam dobila da vaginalno stavljam Utrogestan 1 vaginaletu od 200mg i strogo mirovanje. Doktorka me je malo uplašila sa tim da materica ima kontrakcije odn. da se grči. kako je moguće da ja ništa nisam osetila ?!!! :o Tek juče sam osećala blagu težinu u stomaku, ali da mi nije redovnog pregleda ne bih ni otišla!!! :blink: :blink: :blink: Da li Utrogestan stvarno pomaže da se materica opusti? Kako da znam da se opustila, kad nisam osetila ni da se grči???

Pomaze, ali treba sad da pratis svoje stanje, stomak ne sme da ti bude previse tvrd, pogotovo ne sa jedne strane vise nego sa druge... Mada ako nisi imala jace bolove ili osecaj cepanja, tezine stomaka, bolove slicne menstrualnim, onda nemoj mnogo da budes zabrinuta, to je minimalna doza i trebalo bi da dovede sve u red... Samo miruj naravno... :) Osetices u pocetku najvise pod rukom da je stomak opusteniji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče sam dobila da vaginalno stavljam Utrogestan 1 vaginaletu od 200mg i strogo mirovanje. Doktorka me je malo uplašila sa tim da materica ima kontrakcije odn. da se grči. kako je moguće da ja ništa nisam osetila ?!!! :o Tek juče sam osećala blagu težinu u stomaku, ali da mi nije redovnog pregleda ne bih ni otišla!!! :blink: :blink: :blink: Da li Utrogestan stvarno pomaže da se materica opusti? Kako da znam da se opustila, kad nisam osetila ni da se grči???

Nisi osetila npr i da se stomak na trenutak 'stvrdne'? Pomaze Utrogestan ali je potrebno i da ti mirujes. Ja sam imala kontrakcije od 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi osetila npr i da se stomak na trenutak 'stvrdne'? Pomaze Utrogestan ali je potrebno i da ti mirujes. Ja sam imala kontrakcije od 3 meseca.

Ne, ništa nisam osetila dok mi doktorka nije rekla. Sem te težine u stomaku ali samo juče, i to sigurno ne bih prijavila doktorki da mi nije regularnog pregleda jer me ništa nije bolelo. A sad se pipam po stomaku svaki čas pa osećam da je nekad tvrđi ali nije na tren nego na duže, pa onda posle nekog vremena omekša :blink:

Bebadobric voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ništa nisam osetila dok mi doktorka nije rekla. Sem te težine u stomaku ali samo juče, i to sigurno ne bih prijavila doktorki da mi nije regularnog pregleda jer me ništa nije bolelo. A sad se pipam po stomaku svaki čas pa osećam da je nekad tvrđi ali nije na tren nego na duže, pa onda posle nekog vremena omekša :blink:

Nemoj da se brines. Sigurno ti se 'setezao' i proteklih par dana ali jednostavno nisi obracala paznju na to. Odmaraj sto vise, gledaj da sto manje pesacis ili se pentras uz stepenice... ma danas svaka druga trudnica pije neke lekove (zalosno, ali tempo kojim zivimo je nenormalan) Meni je recimo pomogao steznik, ali dr kad me video sa njim naredio mi je da ga odmah skinem :blink: ali ja nisam htela, nekako je moja psiha bila sigurnija uz steznik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se brines. Sigurno ti se 'setezao' i proteklih par dana ali jednostavno nisi obracala paznju na to. Odmaraj sto vise, gledaj da sto manje pesacis ili se pentras uz stepenice... ma danas svaka druga trudnica pije neke lekove (zalosno, ali tempo kojim zivimo je nenormalan) Meni je recimo pomogao steznik, ali dr kad me video sa njim naredio mi je da ga odmah skinem :blink: ali ja nisam htela, nekako je moja psiha bila sigurnija uz steznik :)

Ma ne znam, mene brine i kako ništa nisam osetila :blink: pa, šta sve može da mi promakne a da ni ne znam da imam neki problem :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.