Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Ja sam takodje koristila utrogestan u prvom trimestru , sve cesce ga lekari daju i iz predostroznosti tako da ne bi trebalo da brines .Da je neki veci problem sigurno bi ti napomenula ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestanot obicno go davaat i sluzi kako podrska na bremenosta jas vo pocetokot na ovaa bremenost go koristev utrogestan od 200 dva pati na den nasabajle i navecer ama ne go piev tuku vaginalno

valery voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Nova sam na forum, pa se unapred izvinjavam ako sam pogresila mesto za pitanje.

Ostala sam u drugom stanju :) No, imam neke nedoumice... Moja poslednja menstruacija bila je 20-og septembra, sto znaci da bi sad trebalo da sam u 9-oj ili 10-oj nedelji (slobodna procena)....Prosle nedelje sam bila na prvom pregledu, i na ultrazvuku me je lekar pitao da li sam sigurna za datum poslednje menstruacije, jer sam po ultrazvuku trudna 6 nedelja i 3 dana. Moji ciklusi su redovni, ali na 30-33 dana. Imala sam mali braon iscedak, skoro zanemarljiv, i to sam mu rekla. Pored toga imam redovne simptome - mucninu, pospanost i ucestalo mokrenje :)

No, ono o cemu ja stalno razmisljam jeste, zasto je meni lekar dao da pijem Utrogestan od 200mg, ako je sve uredu? Koliko sam citala to je hormon....a pre toga mi nisu uradjene nikakve pretrage... Da li neko ima iskustvo sa Utrogestonom? I sa Femibionom?

Ja koristim femibion vitamine tokom cele trudnoce i nisam imala nikakvih problema. Znam par trudnica koje su koristile mamavit ili neke druge,ali nekako meni su femibion najbolji,pogotovo sto posle, od cetvrtog meseca imas jos jednu dodatnu tabletu koja sadrzi omega 3 kiseline (DHA) koje su bitne za razvoj bebe. Jesu malo skuplji od ostalih vitamina,ali kad saberes mamavit koji je oko 600 i da posebno kupujes omega 3 i folnu isto ti dodje.

Sto se tice utrogestana,ja ga koristim poslednjih mesec i po, posto je beba jako nisko i grlic mi je bio skracen,pa da ne bi doslo do prevremenog porodjaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..... E, sad... Razmisljala sam i sama da odem kod drugog lekara, ali nekako se uvek setim - "100 babica, kilavo dete", pa se iskreno i dvoumim. A pouzdano znam da je lekar dobar, jer je upravo izneo blizanacku trudnocu mojoj kumi, koja je pre neki dan dobila sina i cerku :)

Ali, postoji jos nesto....Kad sam ostala u drugom stanju, moja majka se razbolela...ustanovljen joj je rak na debelom crevu, sa metastazom (70%) na jetri, i na plucima.....Bila je na operaciji, ali nazalost su prognoze jako lose....Tako da trenutno imam puno stresa oko sebe...I to sam mu rekla.... Da mi nije mozda preventivno dao Utrogestan? Da li on uopste moze da skodi?

E, bas mi je drago da sam se prikljucila ovom forumu :) Mogu stosta korisno da procitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm..... E, sad... Razmisljala sam i sama da odem kod drugog lekara, ali nekako se uvek setim - "100 babica, kilavo dete", pa se iskreno i dvoumim. A pouzdano znam da je lekar dobar, jer je upravo izneo blizanacku trudnocu mojoj kumi, koja je pre neki dan dobila sina i cerku :)

Ali, postoji jos nesto....Kad sam ostala u drugom stanju, moja majka se razbolela...ustanovljen joj je rak na debelom crevu, sa metastazom (70%) na jetri, i na plucima.....Bila je na operaciji, ali nazalost su prognoze jako lose....Tako da trenutno imam puno stresa oko sebe...I to sam mu rekla.... Da mi nije mozda preventivno dao Utrogestan? Da li on uopste moze da skodi?

E, bas mi je drago da sam se prikljucila ovom forumu :) Mogu stosta korisno da procitam :)

Ako veruješ dr. nemoj ga menjati. :)

Utrogestan je prirodan hormon i svakako ne može da šeteti.

Vrlo je moguće da si ga dobila preventivno, meni samo beše čudno što ti je dao odmah 3 tabletice, pa posle skinuo na jednu - pošto je trudnoća uredna.

:*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da brines.Utrogesan ne moze da skodi.

Ja ga pijem od pocetka trudnoce(isto sam imala taj braonkast sekret pa mi je u pocetku zato prepisala doktorka),prvo sam kodristila 3 dnevno od 100mg,pa mi je povecala 3 puta da pijem plus jednu da stavljam vaginalno,pa mi je posle zamenila taj od 100 na onaj od 200 mg(isto 4 dnevno).Sada ga napokon smanjujem i u petak prestajem da ga koristim.

I ako ga vec pijes to znaci da ne smas mnogo da radis dizes tesko.Zato neka drugi sada rade umesto tebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na savetima :)

Pocela sam da ga koristim samo vaginalno, jednu uvece od 200mg, i dobro mi je. Samo mi se malo vise spava....i primetila sam da imam neki vrlo gust sekret, ali se pojavi samo ujutro, no, nije cudnog mirisa, cak ga i nema, tako da mislim da je to nesto skroz bezopasno....

E, sad jos samo da se resim mucnina....tokom celog dana mi je dobro, i uvece krene zlo i naopako....muka, muka, a ne mogu da povratim, pa se celu noc prevrcem po krevetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na savetima :)

Pocela sam da ga koristim samo vaginalno, jednu uvece od 200mg, i dobro mi je. Samo mi se malo vise spava....i primetila sam da imam neki vrlo gust sekret, ali se pojavi samo ujutro, no, nije cudnog mirisa, cak ga i nema, tako da mislim da je to nesto skroz bezopasno....

E, sad jos samo da se resim mucnina....tokom celog dana mi je dobro, i uvece krene zlo i naopako....muka, muka, a ne mogu da povratim, pa se celu noc prevrcem po krevetu...

Nema na čemu - i spavkaj sad kad god ti se spava ;)

I mučnine će proći pa ćeš da uživaš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam brdo pitanja pa ako neko zna da mi odgovori značilo bi mi ....

Pila sam Utrogestan 3 puta dnevno sve dok nisam umalo pala u nesvjest, provalim da mi se to ponovilo tačno sat vremena nakon što sam popila tabletu.

Nazvala sam dr i pitala je ali pošto je imala pacijenta samo mi je rekla da počnem da ga koristim vaginalno dva puta dnevno.

Ja pored Utrogestana koristim i vaginalete na svaki drugi dan pa ne znam da li mogu da koristim dvoje različitih vrsta vaginaleta u toku jednog dana?

Da li mogu da imam odnose ako koristim utrogestan ujutru i naveče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam brdo pitanja pa ako neko zna da mi odgovori značilo bi mi ....

Pila sam Utrogestan 3 puta dnevno sve dok nisam umalo pala u nesvjest, provalim da mi se to ponovilo tačno sat vremena nakon što sam popila tabletu.

Nazvala sam dr i pitala je ali pošto je imala pacijenta samo mi je rekla da počnem da ga koristim vaginalno dva puta dnevno.

Ja pored Utrogestana koristim i vaginalete na svaki drugi dan pa ne znam da li mogu da koristim dvoje različitih vrsta vaginaleta u toku jednog dana?

Da li mogu da imam odnose ako koristim utrogestan ujutru i naveče?

Utrogestan i jeste preporučljiv da se uzima vaginalno a ne oralno.

Utrogestan nije vaginaleta, nego je prirodan hormon i korišćenje drugih tabletica koje se stavljaju vaginalno - ne smeta.

Odnose možeš da imaš. Kad staviš Utrogestan važno je da odležiš 15-30 minuta da se apsorbuje. Ako trebaš da koristiš 2 puta na dan (ja sam 2 puta) onda ujutro pola sata pre nego bi inače ustala podesi satić i stavi. Uveče već muž može da pripazi na decu ako te to muči :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivančice. Meni je dr rekla da uzimam oralno jer sam morala tri puta dnevno pa mi je rekla da probamo da ga pijem upravo zbog tog osjećaja da ga tri puta stavljam u sebe međutim sada mi je rekla dva puta dnevno pošto nema više potrebe da ga koristim 3 puta pa je onda podnošljivije ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivančice. Meni je dr rekla da uzimam oralno jer sam morala tri puta dnevno pa mi je rekla da probamo da ga pijem upravo zbog tog osjećaja da ga tri puta stavljam u sebe međutim sada mi je rekla dva puta dnevno pošto nema više potrebe da ga koristim 3 puta pa je onda podnošljivije ...

Ma to je sve ok :) :)... Ja sam ga ujutro i pila jer nisam mogla svako jutro da se budim pola sata pre da odležim, nego progutam pa na posao, pa uveče stavljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je sve ok :) :)... Ja sam ga ujutro i pila jer nisam mogla svako jutro da se budim pola sata pre da odležim, nego progutam pa na posao, pa uveče stavljala.

Pa ja ako navijem sat pola sata ranije to je onda u 6h ujutru pošto se S kao sat budi u 6:30 .... Ako krenem da ga navijam, S će se probuditi pa će se naviknuti u 6h ustajati - noćna mora! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam brdo pitanja pa ako neko zna da mi odgovori značilo bi mi ....

Pila sam Utrogestan 3 puta dnevno sve dok nisam umalo pala u nesvjest, provalim da mi se to ponovilo tačno sat vremena nakon što sam popila tabletu.

Nazvala sam dr i pitala je ali pošto je imala pacijenta samo mi je rekla da počnem da ga koristim vaginalno dva puta dnevno.

Ja pored Utrogestana koristim i vaginalete na svaki drugi dan pa ne znam da li mogu da koristim dvoje različitih vrsta vaginaleta u toku jednog dana?

Da li mogu da imam odnose ako koristim utrogestan ujutru i naveče?

Dok stavljas utrogestan, odnosi su zabranjeni, bar je meni tako dr rekla..ali proveri sa svojom dr

Inace oralno se uzima ukoliko ti nisu uredni nalazi vaginalnog sekreta, da ne bi napravili haos dole, a ako imas normalne nalaze sekreta, onda vaginalno, jer se tako bolje apsorbuje.

Ja sam vaginalno stavljala dve odjednom uvece, dakle nisam morala 2 put na dan kao sto je bilo dok sam ih pila, nego lepo kad legnem da spavam 2*100mg stavim vaginalno i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja ako navijem sat pola sata ranije to je onda u 6h ujutru pošto se S kao sat budi u 6:30 .... Ako krenem da ga navijam, S će se probuditi pa će se naviknuti u 6h ustajati - noćna mora! :)

Neće - čini ti se... Od S 11 meseci mi zvoni tel za posao u 6 i ne budi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZBRANJENI ODNOSI???

pa dr meni nije ništa spominjala o tome kada ću prestati da koristim utrogestan .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće - čini ti se... Od S 11 meseci mi zvoni tel za posao u 6 i ne budi se...

Ovaj moj skače kao da ga neko iglom ubode na svaki jutarnji zvuk .... I NEMA ŠANSE DA NASTAVI DA SPAVA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok stavljas utrogestan, odnosi su zabranjeni, bar je meni tako dr rekla..ali proveri sa svojom dr

Inace oralno se uzima ukoliko ti nisu uredni nalazi vaginalnog sekreta, da ne bi napravili haos dole, a ako imas normalne nalaze sekreta, onda vaginalno, jer se tako bolje apsorbuje.

Ja sam vaginalno stavljala dve odjednom uvece, dakle nisam morala 2 put na dan kao sto je bilo dok sam ih pila, nego lepo kad legnem da spavam 2*100mg stavim vaginalno i to je to..

Vidiš a nama DR nije branila odnose, pošto smo je baš pitali zbog kontrakcija koje sam imala i zbog koji sam i uzimala Utrogestan. Rekla nam je samo da odnose imamo sa kondomom, ali ne samo zbog utrogestana, nego i zbog povećanog rizika od infekcija kod trudnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZBRANJENI ODNOSI???

pa dr meni nije ništa spominjala o tome kada ću prestati da koristim utrogestan .....

Pitaj ti DR da budeš mirna. ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZBRANJENI ODNOSI???

pa dr meni nije ništa spominjala o tome kada ću prestati da koristim utrogestan .....

Pa ti najbolje pitaj svog doktora, ne mogu ja da ti garantujem..

Meni je rekla da su zabranjeni dok uzimam utrogestan, a dala mi ga je jel mi se javio braonkasti sekret i bolovi u donjem delu stomaka, negde oko 7 nedelje recimo..

Popila sam jednu kutiju, bolova nije vise bilo niti sekreta pa nisam vise pila nakon toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PA meni je dala da pijem utrogestan, tri tablete dnevno zbog bolova u donjem dijelu stomaka i krstima. Pošto inače imam oko 100-tinjak otkucaja srca u minuti rekla mi je da neće da mi daje jače poput giniprala i slično jer uz njih se piju i tablete za srce. Nije mi spominjala do kada da ih pijem. Ne znam kada popijem tj iskoristim ovu kutiju da li da nastavim ... luda kuća ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ću pogrješiti ako nastavim da ih koristim tj još jednu kutiju do sljedećeg pregleda jer ako je opet nazovem žena će poluditi od mene hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidiš a nama DR nije branila odnose, pošto smo je baš pitali zbog kontrakcija koje sam imala i zbog koji sam i uzimala Utrogestan. Rekla nam je samo da odnose imamo sa kondomom, ali ne samo zbog utrogestana, nego i zbog povećanog rizika od infekcija kod trudnica.

Ma da, izgleda je je to sve individualno..svaki dr ima svoju politiku, a mozda i zavisi od individualnog slucaja..mozda da nisam imala sekret ne bi mi zabranila..sta znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ću pogrješiti ako nastavim da ih koristim tj još jednu kutiju do sljedećeg pregleda jer ako je opet nazovem žena će poluditi od mene hahaha

Iskreno ja bih je pitala..pa sta ima da poludi, valjda joj je to posao <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.