Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Pored injekcija progesterona ,svaki dan sam pila 2x1 duphaston.Sad vise nista ne primam,bebac je OK :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS hormonske terapije se ne prepisuju samo za trudnocu vec i za regulisanje drugih stvari,ne znam sta pufnici konkretno treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pored injekcija progesterona ,svaki dan sam pila 2x1 duphaston.Sad vise nista ne primam,bebac je OK :D

Ma i meni je bebac super, ali Utrogestan pijem jer mi je grlić materice skraćen pa da se ne bi otvorila!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i meni je bebac super, ali Utrogestan pijem jer mi je grlić materice skraćen pa da se ne bi otvorila!

samo ti sedi kod kuce i odmaraj!pripremaj se za bebca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ti sedi kod kuce i odmaraj!pripremaj se za bebca :D

Moram, šta ću p050.gifp050.gifp050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je ustvari progesteron, inače su to hormonske tablete za održavanje trudnoće. To ti je neko laičko objašnjenje.

Jel ga piješ?

Da jedna tableta sadrzi 100mg, a ja pijem 3x2, pa me zanima de li je to u redu,jer doktorka je tako prepisala,ali ne znam da li zna da su po 100mg,a ja pijem po dve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ga priamala u inekcijama na svaka 3 dana do kraja 3. meseca.pakovanje od 5 ampula je kostalo oko 500 din,propizvodjac,galenika.zove se progesteron depo

Znam ja sam dobijala od pocetka trudnoce, a sad pijem utrogestan ali me zanima njegova objasnjenja, znam da sadrzi progesteron ali hocu vise da znam o tom leku,jer sve je ne grckom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PS hormonske terapije se ne prepisuju samo za trudnocu vec i za regulisanje drugih stvari,ne znam sta pufnici konkretno treba.

U trudnoci,cemu sluzi utrogestan,znam da sadrzi progesteron,ali nesto o tom leku nema nista da se nadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci,cemu sluzi utrogestan,znam da sadrzi progesteron,ali nesto o tom leku nema nista da se nadje.

ne znam konkretno o tom leku i doziranju.meni su objasnili da se ponekad dogadja da sam organizam ne proizvodi dovoljno hormona da bi se trudnoca odrzala,pa je zato potrebno primati ih dodatno.Cim se bebi razvije posteljica koja takodje luci hormone,situacija je bolja.bar je meni tako bilo.po ulasku u 4. mesec sam prestala da ih koristim,po nalogu lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam juce kupila utrogestan 1080din, strasno, pijem ga jednu ujutru jednu uvece, na otprilike 12sati... moram ici u usce u tu apoteku..a sta ces mora se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci,cemu sluzi utrogestan,znam da sadrzi progesteron,ali nesto o tom leku nema nista da se nadje.

meni je ljekar prepisao utrogestan, a kad kad u kombinaciji sa inekcijama progesterona, zbog kontrakcija misica materice,... pa vjerovatno taj lijek opusta misice materice, to je moja logika, sto ne znaci da je taj lijek bas za to. A sto manje trazi informacija o utrogestanu, cisto da se ne uplasis kada saznas da je u velikom broju drzava na spisku zabranjenih lijekova. Zasto, ne znam:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da jedna tableta sadrzi 100mg, a ja pijem 3x2, pa me zanima de li je to u redu,jer doktorka je tako prepisala,ali ne znam da li zna da su po 100mg,a ja pijem po dve.

Ovo je bas ''udarna'' doza. Dobro je kada nemas nikakvih kontraindikacija.

Ja sam ga uzimala od 5.sedmice do ulaska u 5.mjesec. 3x1 svaki dan, i kao sto rekoh ranije u kombinaciji sa inekcijama progesterona svaki drugi dan, a poslije osam dana svaki teci dan, ..i sve to dok nisam dobila jace bolove u venama po nogama i neki svrab na potkoljenicama i podlakticama. Onda su mi inekcije ukinute, a utrogestan mi je prepisan, tada, vaginalno (iskljucivo) 3x1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam konkretno o tom leku i doziranju.meni su objasnili da se ponekad dogadja da sam organizam ne proizvodi dovoljno hormona da bi se trudnoca odrzala,pa je zato potrebno primati ih dodatno.Cim se bebi razvije posteljica koja takodje luci hormone,situacija je bolja.bar je meni tako bilo.po ulasku u 4. mesec sam prestala da ih koristim,po nalogu lekara.

Odlicno objasnjeno pa da se ne ponavljamo.I ja sam ga pila u pocetku trudnoce i sada imam bebu od 4 meseca :D Nista se ne brini,to je uobicajena terapija za pocetak trudnoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno objasnjeno pa da se ne ponavljamo.I ja sam ga pila u pocetku trudnoce i sada imam bebu od 4 meseca :D Nista se ne brini,to je uobicajena terapija za pocetak trudnoce :D

Hvala pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je hormon koji se daje trudnicama kao preventiva od prevremenog porodjaja. oralno ili vaginalno. trenutno je nestasica, ali ga ima u nelegalnoj prodaji u nekim apotekama u beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!Ja sam pila Utrogestan do 4og meseca.Zivim u Grckoj,i ovde se besplatno izdaje na recept:)U Nisu znam da ga ima u apoteci Durlan,u Durlanu,i kosta 515 din..pa,ako nekom treba:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 33-oj nedjelji i dalje ga koristim - 2 tablete uvece ( zajedno sa Prenatalom i folnom kiselinom ). Obicno bi mi dr napominjala da ih i dalje koristim a na zadnjoj kontroli sam je zaboravila pitati. Posto nije nista rekla - pretpostavljam da treba da nastavim s koriscenjem.

I ja sam ga pila ali da me ubijes ne secam se do kada, jer sam imala dosta lekova da uzimam... Ali ti savetujem da zovnes doktora i pitas, mozda je zaboravila, ipak oni imaju toliko pacijenata pa je jednostavno propustila (sto nije nikakvo naravno opravdanje). Bices mirnija, ipak su to lekovi a ti si vec presla 30tu nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre 3 dana i ja pijem Utrogestan 3x1 i piću ga do daljnjeg. Kod nas ga ima po ceni od 600 din. A s obzirom da ce jedna kutija da mi traje 10 dana, mm mi je kupio 3, da ima ;)

A gde ga bese ima po toj ceni, jer u Doroteju je 1.100 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 16. nedelja,pijem utrogestan 3x2 tako da kutija traje 5 dana, placam ga po ceni 1.100. din. ali mora se samo da bude dobro,jer kad polislim na bebicu nista nije tesko,iako stalno lezim i imam bolove od pocetka trudnoce,bebica je ok. ali lekari ne znaju uzrok zasto imam te tupe bolove, ima li neka slicno iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde ga bese ima po toj ceni, jer u Doroteju je 1.100 din.

Bilo je u "Kedrović"-u. Ja sam nabavila u Valjevu po ceni nešto ispod 600 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo je u "Kedrović"-u. Ja sam nabavila u Valjevu po ceni nešto ispod 600 din.

Ma nema veze,ja u Kedrovicu nisam ni jednom nasla, samo u Dorotj,kako si sta radis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga pila prvih mesec dana, dve tabletice dnevno, nenormalno mi se spavalo od njih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam početkom maja kupila Utrogestan u državnoj apoteci (kod Politike) za nekih 500 din. Naravno, može i na recept, samo što ga ja nisam imala. A par nedelja ranije sam ga kupila u privatnoj apoteci "ispod žita" za preko 1000 din. Pljačka i sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam početkom maja kupila Utrogestan u državnoj apoteci (kod Politike) za nekih 500 din. Naravno, može i na recept, samo što ga ja nisam imala. A par nedelja ranije sam ga kupila u privatnoj apoteci "ispod žita" za preko 1000 din. Pljačka i sramota!

ne, ne, ne, nije pljacka, utrogestan je nedavno poceo da se uvozi, ja sam ga stalno kupovala u istoj privatnoj apotrci i prve dve kutije su bile preko 1000 din, a ova treca je 520din, samo posto su privatnici nisu mi pomenuli da moze da recept! jel to za recept provereno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam malopre dosla iz apoteke i uzela utrogestan koji sam kupila..sledi shok :huh: :huh: :huh: :huh: utrogestan na srpskom... lele

znaci bice nesto i od Srbije..

Popila sam kontigent grckog i francuzskog utrogestana da bi oni tek sad pustili regularnu prodaju..

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.