Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

aha... ma nije, pitala sam ga, kaze da je sve ok, kao tako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila utogestan u odnos na problem - skracen grlic materice? Ja sam ga pila nepunih mesec dana, kada sam imala neke blage kontrakcije u 2-3 mesecu i to mi super regulisalo. Sada su mi ukljuciliu ponovo, da koristim vaginalano. Da li je nekome to pomoglo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila utogestan u odnos na problem - skracen grlic materice? Ja sam ga pila nepunih mesec dana, kada sam imala neke blage kontrakcije u 2-3 mesecu i to mi super regulisalo. Sada su mi ukljuciliu ponovo, da koristim vaginalano. Da li je nekome to pomoglo?

Meni je pomogao oko kontrakcija, da mi se ne otvori grlić. Isto sam stavljala vaginalno, tako je efektivnije koliko sam ja razumela doktorku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je pomogao oko kontrakcija, da mi se ne otvori grlić. Isto sam stavljala vaginalno, tako je efektivnije koliko sam ja razumela doktorku...

Hvala i sve nabolje na porodjaju!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neka koristila utogestan u odnos na problem - skracen grlic materice? Ja sam ga pila nepunih mesec dana, kada sam imala neke blage kontrakcije u 2-3 mesecu i to mi super regulisalo. Sada su mi ukljuciliu ponovo, da koristim vaginalano. Da li je nekome to pomoglo?

Ja sam ga koristila vaginalno zbog toga, s tim sto je meni poceo da se skracuje u 5. a i inace je hirurski skracivan... Elem, pomogao mi je, porodila sam se malo ranije u 37. nedelji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ga koristila vaginalno zbog toga, s tim sto je meni poceo da se skracuje u 5. a i inace je hirurski skracivan... Elem, pomogao mi je, porodila sam se malo ranije u 37. nedelji...

Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao.. jel moze neko da mi kaze kakve su vam reakcije nakon prestanka uzimanja utrogestana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao.. jel moze neko da mi kaze kakve su vam reakcije nakon prestanka uzimanja utrogestana?

ja nisam ni osetila,a uzimala sam ga u dva navrata u toku trudnoce. prvi put do 14 .nedelje,a posle od 19 . do neke 23.nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao.. jel moze neko da mi kaze kakve su vam reakcije nakon prestanka uzimanja utrogestana?

Ne znam u kojoj si nedelji, ja sam prestala da pijem u 36. nedelji i porodila sam se ubrzo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kojoj si nedelji, ja sam prestala da pijem u 36. nedelji i porodila sam se ubrzo...

Ja sam u 24 nedelji, imala sam jedan spontani pobacaj i sada bez prestanka uzimam progesteron od pocetka. Sad nemam probleme tipa kontrakcija itd, samo me zanima koje ste doze uzimale u drugomi trecem trimestru kada ste morale|?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 24 nedelji, imala sam jedan spontani pobacaj i sada bez prestanka uzimam progesteron od pocetka. Sad nemam probleme tipa kontrakcija itd, samo me zanima koje ste doze uzimale u drugomi trecem trimestru kada ste morale|?

Ja pijem uvece 200mg. Mislim da je to skroz individualno i da doktor zna sta preporucuje. Doza moze biti mnogo veca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem uvece 200mg. Mislim da je to skroz individualno i da doktor zna sta preporucuje. Doza moze biti mnogo veca.

Hvala, pitacu ga sutra:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam recimo u prvoj trudnoci uzimala 2x100mg do 4 meseca a zatim partusisten prvo na 6 sati da bi se doza od 6-tog meseca povecala na po 3 sata.

A sada sam u 10-toj nedelji i uzimam utrogestan 2x200mg, ujutru oralno a uvece vaginalno. Sve je to individualno kao sto rece nale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doza je bila 2X200mg + 8 Partusistena, do veceri kad sam prokrvarila 6 dana pre porodjaja onda sam do na dan porodjaja primala injekcije buscopana i bensedina 2x na dan, a primala sam i tokolizu.

Porodila sam se u 36+3... I rodila zdravu i lepu devojcicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzimam utrogestan 3 puta po 2 vaginalno (od 100mg) i primam progesteron depo 125m na drugi dan.

Spava mi se cesto a to je od utrogestana.t2230.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uzimam utrogestan 3 puta po 2 vaginalno (od 100mg) i primam progesteron depo 125m na drugi dan.

Spava mi se cesto a to je od utrogestana.t2230.gif

Mozda ti je doza malo prevelika, mada, meni se u prvom trimestru jako spavala, mozda je i do toga... :) Jer od Utrogestana ti se spava samo kad je doza prevelika, to pise i u uputstvu, tako da pre ce biti da je od trudnoce... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, ja sam ga kupovala na "crno" jer sam ga pila - jul i avgust 2009. godine. A poslednje kutije smo kupili na moru u Cg-u, koštale su 9eur-a.

Ja sam samo bila iznenađena da su mi u bolnici dr. Dragiša Mišović u nalazu napisali da uzimam Utrogestan - 2 kapsule dnevno, i ne znajući da nije (tada) bilo legalan krenem po apotekama.. Svi mi kažu nema, teško ćete naći a niko mi ne kaže da nije registrovan i da se prodaje samo posredstvom. Dođem na poso, žalim se kod šefa, kad mi on ispriča o čemu se radi! I njegova žena je koristila -da nam detaljno uputstvo -- koja apoteka, na koga da se pozovemo, pa smo tako kupili. To samo u Srbiji nema stvari kojih svuda ima, a ono što je zabranjeno - kod nas se legalno prodaje.

Dobro je da je registrovan, svuda sam čitala da je bolji od ostalih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 12-14 nedelje zbog skracenog i omekasalog grlica pila jedan ujutru i uvece jedan vaginalno (utrogestan),u 15 nedelji odem na kontrolu kad ono nista bolje i poveca mi da pijem tri dnevno.Juce opet odem kod nje jer sam imala neka presecanja u stomaku opet me pregleda i sada tri pijem i jednu stavljam vaginalno,i stroooogo mirovnje.Uh vec me glava boli od lezanja.

Sta su vama rekli zasto dolazi do skracivanja grlica,zasto se to desava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od 12-14 nedelje zbog skracenog i omekasalog grlica pila jedan ujutru i uvece jedan vaginalno (utrogestan),u 15 nedelji odem na kontrolu kad ono nista bolje i poveca mi da pijem tri dnevno.Juce opet odem kod nje jer sam imala neka presecanja u stomaku opet me pregleda i sada tri pijem i jednu stavljam vaginalno,i stroooogo mirovnje.Uh vec me glava boli od lezanja.

Sta su vama rekli zasto dolazi do skracivanja grlica,zasto se to desava?

A sto ti nestave serklaz? Meni je sad u sredu sa uz izmerila tacnu duzinu grlica, kaze da je sada savrsen, uzela mi neke briseve izmdju ostalog i ureaplazmu ( kaze dr da izmedju ostalog i to moze uticati na skracivanje)

E u prvoj trudnoci nisam 'stigla' da se raspitujem zasto se skracuje (bila sam dosta uplasena) a iskreno da ti kazem sad je nisam ni pital cim je rekla da je za sada dobar grlic, meni osmeh na lice i to je to :)

Mozes pitati Enav tj njenog muza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za serklaz cak mi nije ni spomenula.

Sada cu da lezim pa cu da vidim sta ce biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leskari sto vise mozes, mazi stomacic i samo pozitivne misli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice,

Ja sam trenutno u 19.nedelji, do sada nisam imala nikakvih problema niti sam pile neki lek ( izuzev eserihije koli u u rinu a li to je i ocekivano posto ja bukvalno ceo zivot sa njom mucim mukom ( vec vise od mesec dana je nema tako da je i to ok)).

Pre dva dana sam osetila bol u krstima koji nije prestao ceo dan, u toku noci se jos malo pogorsao, a j eujutru malo popustio ali konstatnto je bio tu.

Juce sam otisla kod dr na kontrolu... prvo mi je opipala stomak i rekla da je mekan i da nema naznaka kontrakcije. Medjutim kada je uradila uz rekla je da sam imala kontrakciju na gornjem zidu materice ( rece da je to bolje nego da je na donjem zidu) i pokazala mi je na UZ kako taj grc izgleda... kao mao udubljenje koje svojim prisustvom smanjuje bebi prostor za kretanje.

Dala mi je dve injekcije progesterona ( na sedam dana) i utrogesan 2 x 1 od 100mg.

Jedini bol koji osecam je bol u krstima, stomak mi je i dalje mekan i nema nikakvih bolova.

Cak je i bol u krstima danas vec manji.

Da li je neka od vas imala ovakav problem? Dr mi nije rekla nista za mirovanje a zna da radim im da sam u pokretu.

Konrolu mi je zakazala za dve nedelje.. ne zna kako cu do tad izdrzati.

Koliko vremena je potrebno da bi se osetilo da utrogestan deluje? Kod mene bi znak za to bio prestanak bola u krstima.

Ovo mi je prva trudnoca pa je verovatno ovaj strah normalna pojava i svaka rec trudnica sa slicnim iskustvom bi mi dobro dosla... hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih ti ipak preporucila da mirujes koliko god mozes.

Jos je mala trudnoca a bi se skroz opustila a imala si kontrakcije.

Na poslu reci da moras malo da mirujes nardene dve nedelje do kontrole,a kada dodjes kuci neka ti ugadjaju bar do kontrole.

Meni utrogestan dva puta dnevno nije nista pomogao,mada sam bila i aktivna,sada ga pijem tri puta dnevno i jos stavljam jednu uvece vaginalno pa za dve nedelje na kontrolu.Plus strogo mirovanje.I resila sam da sada zaista strogo mirujem pa kada budem otisla na kontrolu nadam se da ce iti ok.

Ps.Nisam imala bolove u ledjima ali u stomaku jesam neke nejasne bolove i zigane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bi se slozila sa Violetom, najbolje bi bilo da mirujes sto vise mozes, cak i da uzmes bolovanje, leskarenje kuci i sve ce biti uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bi se slozila sa Violetom, najbolje bi bilo da mirujes sto vise mozes, cak i da uzmes bolovanje, leskarenje kuci i sve ce biti uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.