Muffin i Cupcake

odgovora

Objavljeno

Ako je u pekari Hleb i kifle - mora da je malo skuplja varijanta?

Ja prvi put vidim :D

Nisam sigurna mislim da sam videla da koštaju 120 din...izgledaju slatko i veoma 'veštački' <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U rerni....

n9g-Fotogr.jpg

Na stolu

146-Fotogr.jpg

Napomena: Slikano mobilnim aparatom pa se ne vidi dobro. :)

15 kašika brašna

7 kašika šećera

pola kesice praška za pecivo

3 jaja

1 istopljena čokolada za kuhanje 100 grama

1 margarin

Smjesa je dosta gusta, da vas to ne zbuni. Od punjenja ja sam stavila sušene kockice ananasa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mafini bez jaja

Potrebno:

1 mekana, zrela banana

1 jabuka

150 ml kisele vode

100 ml ulja

180 g šećera

2 vanil šećera

230 g brašna

1 prašak za pecivo

cimet, kakao po želji

Bananu i jabuku oljuštiti i staviti u blender. Dodati šećer i vanilu i sve zajedno izmiksati, zatim sipati kiselu vodu i ulje. Sjediniti brašno i prašak za pecivo, zatim dodati u tečne sastojke i sve zajedno sjediniti. Sipati u korpice za pečenje i peći u zagrejanoj rerni na 200 °C oko 14 minuta ili zavisno od vaše rerne.

Ovako izgledaju kad ih ja napravim :P

ytl-mafini.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UUUU, buhla, ovi deluju mnogo dobro. Jesu li kao gnjeckavi, natopljeni od banane i jabuke, jer ja takve volim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UUUU, buhla, ovi deluju mnogo dobro. Jesu li kao gnjeckavi, natopljeni od banane i jabuke, jer ja takve volim?

ahaaaa danas cu opet da ih pravim.. pa nosim mojima da ih iznenadim, mada moji vise vole cokoladne, dodacu kakao-a :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

klik evo ima ovde par recepata ;)

Napravila sam ove mafine i sad ih jedemo....

Stavila sam po kocku čokolade.UKUSNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam buhline mafine da napravim...buhla, fantasticni su, pukli su za deset minuta, kao da ih nikad nije ni bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probala sam buhline mafine da napravim...buhla, fantasticni su, pukli su za deset minuta, kao da ih nikad nije ni bilo :)

E bas mi je drago! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sa mafinama u stvari zarazila Mna..veliko joj hvala..njen recept je slican vecini ovde sa cokoladom ,jajima,brasnom...

Buhline bez jaja sam probala..ekstra su..

Nasla sam neke na netu recepte mislim na kulinarki za slane mafine isprobale dve vrste sa tikvicama i krompirom ..isto super...

Ali ovaj recept od Nanny..me tako privlaci zbog ove turske kafe i jogurta i cokolade milke mislim i sad dok ne napravim ja imam da razmisljam noci i dane kako ce to izgledati! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sa mafinama u stvari zarazila Mna..veliko joj hvala..njen recept je slican vecini ovde sa cokoladom ,jajima,brasnom...

Buhline bez jaja sam probala..ekstra su..

Nasla sam neke na netu recepte mislim na kulinarki za slane mafine isprobale dve vrste sa tikvicama i krompirom ..isto super...

Ali ovaj recept od Nanny..me tako privlaci zbog ove turske kafe i jogurta i cokolade milke mislim i sad dok ne napravim ja imam da razmisljam noci i dane kako ce to izgledati! :lol:

^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

^_^

Sta ti je ovo..jel se ponosis ili sta?

Sta znaci ovaj smajli?

Zar ne bi trebalo ovde da bude jedan wub...ccc Mna ccc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ti je ovo..jel se ponosis ili sta?

Sta znaci ovaj smajli?

Zar ne bi trebalo ovde da bude jedan wub...ccc Mna ccc

da..ponosim se...ovo mi je najslađi smajli...ali evo ti 3 :wub: :wub: :wub:

i još :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ovaj recept od Nanny..me tako privlaci zbog ove turske kafe i jogurta i cokolade milke mislim i sad dok ne napravim ja imam da razmisljam noci i dane kako ce to izgledati! :lol:

:lol:

onda varjacu u ruke i javi da li ti se svidja, mi ih bas volimo :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw...probala sam mafin iz Hleb & kifle...pošto je Mna spomenula da ima kod njih...i ne sviDŽa mi se...običan biskvit sa fondanom... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw...probala sam mafin iz Hleb & kifle...pošto je Mna spomenula da ima kod njih...i ne sviDŽa mi se...običan biskvit sa fondanom... :huh:

Ja sam u Hleb i kifle probala 2 puta kolače i potpuno se razočarala...a jedem uglavnom domaće mafine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mafini bez jaja

Potrebno:

1 mekana, zrela banana

1 jabuka

150 ml kisele vode

100 ml ulja

180 g šećera

2 vanil šećera

230 g brašna

1 prašak za pecivo

cimet, kakao po želji

Bananu i jabuku oljuštiti i staviti u blender. Dodati šećer i vanilu i sve zajedno izmiksati, zatim sipati kiselu vodu i ulje. Sjediniti brašno i prašak za pecivo, zatim dodati u tečne sastojke i sve zajedno sjediniti. Sipati u korpice za pečenje i peći u zagrejanoj rerni na 200 °C oko 14 minuta ili zavisno od vaše rerne.

Ovako izgledaju kad ih ja napravim :P

ytl-mafini.jpg

Posni mafini...divno....sutra pravim,taman da i mm jede,divno buhla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam napravila prvu cupcake u zivotu! Super je ukusa, ali posto prvi put radim sa gum masom, nije bas spretno ukrasena, ali nije ni losa. Nocas kad mm krene na posao, cestitacu mu rodjendan, dacu mu ovu torticu u koju cu da zabodem svecicu i da je zapalim. :D

zcw-cupcak.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam napravila prvu cupcake u zivotu! Super je ukusa, ali posto prvi put radim sa gum masom, nije bas spretno ukrasena, ali nije ni losa. Nocas kad mm krene na posao, cestitacu mu rodjendan, dacu mu ovu torticu u koju cu da zabodem svecicu i da je zapalim. :D

ijaoooo sto je lepa... jesi kupila gum masu ili pravila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Ivana koja ti je ovo masa gum?

Lepo ti je ovo i mislim da ces zapaliti jos nesto osim svecice :D !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

H V A L A !!! :)

Ovaj put sam kupila jer nisam imala ni para ni vremena da eksperimentisem i pokusavam da je napravim (mislim, da sam bila sigurna da ce iz prve ispasti kako treba, imala bih, ali kad ne bi uspela, ne bih imala ni za gum masu ni za materijal :) )

Cim dodjem do malo parica, pokusacu i kada naucim da baratam tim kako treba, lepo cu ih upakovati u celofan, staviti im masnice. A onda cu da napravim jedan pleh mafina, oblepim ih gum masom i odnesem na pijacu u Zemunu da pokusam da ih prodam za 70 din/kom :D

Sto sam starija, sve vise samoj sebi licim na Del Boja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Ivana koja ti je ovo masa gum?

Lepo ti je ovo i mislim da ces zapaliti jos nesto osim svecice :D !

Neka na meru iz zdrave hrane! A tesko da cu sta da zapalim jer sam dobila, a i kad mm krene na posao bice 4 izjutra i meni nece biti ni do kakvih igrica osim igre hrkanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

H V A L A !!! :)

Ovaj put sam kupila jer nisam imala ni para ni vremena da eksperimentisem i pokusavam da je napravim (mislim, da sam bila sigurna da ce iz prve ispasti kako treba, imala bih, ali kad ne bi uspela, ne bih imala ni za gum masu ni za materijal :) )

Cim dodjem do malo parica, pokusacu i kada naucim da baratam tim kako treba, lepo cu ih upakovati u celofan, staviti im masnice. A onda cu da napravim jedan pleh mafina, oblepim ih gum masom i odnesem na pijacu u Zemunu da pokusam da ih prodam za 70 din/kom :D

Sto sam starija, sve vise samoj sebi licim na Del Boja....

:lol:

A ja se zanosim da otvorim jednog dana prodavnicu u kojoj bi se prodavali samo maffini.. razni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

A ja se zanosim da otvorim jednog dana prodavnicu u kojoj bi se prodavali samo maffini.. razni...

I meni se dopada ta ideja, samo ne klasicna prodavnica nego nesto poput Minjice kuhinjice. Ivanina kuhinjica...mmm :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana slatko je...mogu misliti kako će se devojčice oduševiti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila projica od svega i svacega u kalupima za mafine, ali nisam mesala kukuruzno i psenicno brasno, nego kukuruzno brasno i kukuruzni griz. Kakve je teksture testo kada se pomesaju te dve vrste brasna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.