Muffin i Cupcake

odgovora

Objavljeno

Ja sam pravila projica od svega i svacega u kalupima za mafine, ali nisam mesala kukuruzno i psenicno brasno, nego kukuruzno brasno i kukuruzni griz. Kakve je teksture testo kada se pomesaju te dve vrste brasna?

Pa većinom se meša pšenično sa svim...tako da se projara obično pomeša kukuruzno-pšenično 3 prema 1 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

A ja se zanosim da otvorim jednog dana prodavnicu u kojoj bi se prodavali samo maffini.. razni...

I ja sam razmisljala o tome, mafini, kroasani i kafa za poneti...

Cak sam i osmislila kako bi izgledao taj lokal... :)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa većinom se meša pšenično sa svim...tako da se projara obično pomeša kukuruzno-pšenično 3 prema 1 ;)

NIkada to nisam probala. Bas cu sledeci put tako da uradim da vidim hoce li nam se dopasti, pa ako dobro prodje, usvojicu taj recept :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam razmisljala o tome, mafini, kroasani i kafa za poneti...

Cak sam i osmislila kako bi izgledao taj lokal... :)

Isti san sanjamo ;) i ja sve u glavi imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam napravila prvu cupcake u zivotu! Super je ukusa, ali posto prvi put radim sa gum masom, nije bas spretno ukrasena, ali nije ni losa. Nocas kad mm krene na posao, cestitacu mu rodjendan, dacu mu ovu torticu u koju cu da zabodem svecicu i da je zapalim. :D

zcw-cupcak.jpg

Divno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, ja sam napravila prvu cupcake u zivotu! Super je ukusa, ali posto prvi put radim sa gum masom, nije bas spretno ukrasena, ali nije ni losa. Nocas kad mm krene na posao, cestitacu mu rodjendan, dacu mu ovu torticu u koju cu da zabodem svecicu i da je zapalim. :D

Prelepa jeee... A i svaka čast za ideju!!! Super si je ukrasila, sviđa mi se ombinacija boja :)))) Jel imaš još neku, ili samo jednu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA :D

Napravila sam samo jednu da mu cestitam rodjendan prva :) A danas pravim tortu jer dolaze kumovi, a u nedelju kad bude dolazilo vise gostiju pravim tortu koju cu celu ovim da oblozim, samo zelenim, da je dekorisem kao fudbalski teren, golove, loptu i fudbalera sam vec napravila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zcw-cupcak.jpg

Srećan mužu rođendan...a ovo ti je predivno ispalo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo spremam vec godinama, samo sto ga spremam u formi kejka i bude ogroman. par puta sam spremala da budu mali kao mafini.

Inace ne volim to ukrasavanje, narocito ne fondan, slagove itd.

Imam super recept za to, tacnije za kejk, pa sad ti ga stavljas u sta hoces. Em je zdrav slatkis, em je nenormalno ukusno, mi to volimo za dorucak. a i ide puno kakaaaaaaaaa :lol:

POdestite me da vam napisem recept , mrzi me sad da kuckam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao millar ja nemam mikrotalasnu jer mislim da ona menja strukturu hrane i da uopste nije zdravu koristiti je. Mogu li nekako drugacije da ih obradim osim u mikrotalasnoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evoooo, vruci maffini (stavljala sam u one male modlice)

85w-IMG-71.jpg

2c-IMG-71.jpg

c7o-IMG-71.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes, to se lako topi u dodiru sa vodom, tako da verovatno ne bi bio problem i samo sa njom da dopis ali onda moras malo vise da mesas. Samo, pazi da ne dodajes puno vode, jako malo!

Inace, mozda moze da se istopi u rerni, ili na pari...sta znam, snadji se :)

Hocu! Jedva cekam da probam.

buhla, mljaaaaaaaaaaaaaaaaac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buhla izgledaju odlicno,njama..

imam kalup za mafine ali mi se stalno zalepe koliko god da podmazem kalup,u cemu je fora :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buhla izgledaju odlicno,njama..

imam kalup za mafine ali mi se stalno zalepe koliko god da podmazem kalup,u cemu je fora :huh:

Ja ih uvek sipam u papirne korpice, onda nema brige, a i pleh se lakse opere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evoooo, vruci maffini (stavljala sam u one male modlice)

Odlicno izgledaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo spremam vec godinama, samo sto ga spremam u formi kejka i bude ogroman. par puta sam spremala da budu mali kao mafini.

Inace ne volim to ukrasavanje, narocito ne fondan, slagove itd.

Imam super recept za to, tacnije za kejk, pa sad ti ga stavljas u sta hoces. Em je zdrav slatkis, em je nenormalno ukusno, mi to volimo za dorucak. a i ide puno kakaaaaaaaaa :lol:

POdestite me da vam napisem recept , mrzi me sad da kuckam.

Samo da te podsetim za recept :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovo spremam vec godinama, samo sto ga spremam u formi kejka i bude ogroman. par puta sam spremala da budu mali kao mafini.

Inace ne volim to ukrasavanje, narocito ne fondan, slagove itd.

Imam super recept za to, tacnije za kejk, pa sad ti ga stavljas u sta hoces. Em je zdrav slatkis, em je nenormalno ukusno, mi to volimo za dorucak. a i ide puno kakaaaaaaaaa :lol:

POdestite me da vam napisem recept , mrzi me sad da kuckam.

Secerko...da te podsetimo za recept! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

buhla izgledaju odlicno,njama..

imam kalup za mafine ali mi se stalno zalepe koliko god da podmazem kalup,u cemu je fora :huh:

evo ja sam ove pravila prvi put u ovom kalupu, do sada sam u silikonskom i sa korpicama... pre nego sam stavila testo presla sam uljem i nisu se zalepili!

Ja ih uvek sipam u papirne korpice, onda nema brige, a i pleh se lakse opere :)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko hoce da pravi razne cvetice, buba marice i ostale ukrase sto za mafine sto za tortu, evo proverenog recpeta (mislim da je sa Coolinarke) 150ml vode

150gr secera u prahu

50g putera (margarina)

i brasna po potrebi

Tako glasi originalni recpet, medjutim to "malo" brasno je dosta brasna te po sopstvenom iskustvu ovo sve moze da se smanji na trecinu 50/50/15. Jer napravila sam gomilu cvetica koje nisam sve upotrebila a ostatak je kod moje Jane kao domaci plastelin :lol: Elem, odoh OT u spostvenom postu... kuvati secer i vodu dok ne provri zatim dodati margarin, skloniti sa sporeta i dodavati brasno dok masa ne bude zgodna za oblikovanje i nelepljiva.masu podelite na onoliko gomilica koliko hocete boja da imate na svojim tortama ili mafinima. U posudice spremite malkice vode i hranjljive boje a zatim stavite masu, malo mesite. Razvaljate oklagijom, mora se stalno sve posipati brasnom da se ne bi lepilo. I onda seckate na zeljene oblike. Ako imate male modlice za kolace, one su zgodne za upotrebu, ja sam jednu od njih u obliku jelke upotrebila da mi pravi oblik lista, a cackalicom pravila one zilice sto list ima... Ruzica se pravi tako sto jenu manju kolicinu mase podelite na cetiri dela, jedan deo razvaljate na elipsu a ostala tri na kruzice. Od "elipse" smotate frulicu a ove okrugle polako "lepite" okolo kao latice..Ako treba slika postupke i to imam :D (dobro sam se naoruzala za Janin rodj.)

Izvinjavam se za los kvalitet fotografije

[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O siveluke...hvala mila....

Ja sam skontala extra modle koje ću za ovo iskoristiti. Od one plastiče kutija sa oblicima što F.inače ubacuje...ima krud, zvjezda, srce, mjesec....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa komšinice hvala na savetima...a ja ću lično tebe da angažujem... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, pa komšinice hvala na savetima...a ja ću lično tebe da angažujem... :rolleyes:

Haha, moze, imam vec praksu pa nemoj sumnjati u uspeh :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pronasla sam savrsene recepte za slane i slatke mafine, pa samo menjam kombinacije :) Za slane stavljam sir ili neko povrce, sunkicu, masline... zavisi kako kad, a za slatke stavljam cokoladu i menjam voce... Evo ih:

Slani: http://www.lepotaizdravlje.rs/posaljirecept/slani-integralni-mafini-sa-bundevom/

Slatki: http://www.receptizakolace.rs/kolaci-recepti/mafini-recepti/174-cokoladni-mafini-sa-tresnjama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako pravite cokoladni sufle?

Zanimaju me sve cake;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.