Kefir

odgovora

Objavljeno

Joj, joj ja ocekivala da ces reci da je mmmmm.

Meni se ukus svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Filip i ja ga baš volimo, to najčešće kupujem umjesto jogurta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Ja ga pijem već mesec dana.Nekad ne mogu da popijem taj dan pa malo više uskisne zapravo fermentiše,pa rezi.Prilično je zdrav.Al,ti kažeš imaš problem sa zatvorom.Mislim da ti je mnogo delotvornije da uzimaš musle i laneno sjeme nego kefir.

Šećeru ja ne znam da ti navedem sada ovde konkretno...ali čitajući Phoenix-ine postove drugačije gledam na mlečne proizvode što ne znači da sam ih izbacila iz upotrebe...što se tiče 'fete',ja sam jedino jela ovo 'smeće' što se prodaje kod nas....Grčku nisam probala....

Nemoj tako.Možda naša feta nije kao Grčka,al nije ni smeće.I mi imamo neke proizvode mnogo bolje nego u drugim zemljama.Uostalom naša feta nije otrov,ko voli nek izvoli,ko ne voli..

КЕФИР

КЕФИР је бактерија која кувано кравље млеко за 24 h преради у укусно пиће.

Kefir nije bakterija,simbioze od bakterija mliječne kiseline, streptokoka, mikrokoka i gljivica. :)

Popila sam veceras kefir, nisam mogla ceo , dala sam pola mm-u i stavla novu dozu. da sam imala proju ili nesto slicno mogla bih da ga popijem celog.Ovako ukus mi nije bas toliko prijao. Na pocetku super, a onda posle par gutljaja, uf....

Mene ukus podsjeća na domaće kisjelo mlijeko,kakvo pravi moja baka na selu.Mm definitivno ne želi da konzumira,al ja i zanemarim ukus kad znam da je korisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pijem već mesec dana.Nekad ne mogu da popijem taj dan pa malo više uskisne zapravo fermentiše,pa rezi.Prilično je zdrav.Al,ti kažeš imaš problem sa zatvorom.Mislim da ti je mnogo delotvornije da uzimaš musle i laneno sjeme nego kefir.

Jedem ja musli celog zivota i ok prija mi za stomak, ali ne mogu bas jesti svakog dana skoro vec 30 godina,moram uvoditi i druge stvari :lol:

A sto se moje dijagnoze tice, osim sindroma izritiranog ili nervoznog creva imam i prosireno i produzeno debelo crevo,jos od malih nogu, tako da pijem i jedem sve i svasta sto bi malo olaksalo situaciju,ali eto za kefir mi nikad niko nije rekao, pa cu cisto da probam malo da ocistim creva ako je to ikako moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer, mi cekamo... :lol:

Da iz prve ruke proverimo da li i kako deluje! :lol:

hahahaha.

isla jutros odmah u wc, ali ne znam da li je od kefira ili to sto sam dobila.mene menstruacija odmah protera, s oprostenjem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha.

isla jutros odmah u wc, ali ne znam da li je od kefira ili to sto sam dobila.mene menstruacija odmah protera, s oprostenjem :lol:

Geni su čudo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj tako.Možda naša feta nije kao Grčka,al nije ni smeće.I mi imamo neke proizvode mnogo bolje nego u drugim zemljama.Uostalom naša feta nije otrov,ko voli nek izvoli,ko ne voli..

A cija feta srpska ili crnogorska?

Nego secer,ne znam da li znas ali nar je takodje mnogo zdrav za creva ,zeludac itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha.

isla jutros odmah u wc, ali ne znam da li je od kefira ili to sto sam dobila.mene menstruacija odmah protera, s oprostenjem :lol:

Biću OT al i mene isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cija feta srpska ili crnogorska?

Nego secer,ne znam da li znas ali nar je takodje mnogo zdrav za creva ,zeludac itd.

Nar znam da je najbolja stvar za srce, za creva nisam znala. Mada nar jedem jako cesto. Ma ja nor pojedem uvece i po 5 kivija, neko ne bi ustao sa wc solje ujutru ni 2 sata, a kod mene nista :lol:

Mada tokom godina, naucila sam da regulisem to, pa mi je to najmanji problem. Vise sam htela kefir da pijem jer je zdrav i za milion drugih stvari. Bar tako kazu. who knows?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedno vreme imala te neke gljivice koje fermentacijom prave kefir. Secam se da je bio mnogo dobar, ali samo da nisu smele nicim metalnim da se dodirnu, samo plastika ili drvo i cedjenje jednom dnevno kroz cediljku, pa onda kroz gazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A cija feta srpska ili crnogorska?

Nego secer,ne znam da li znas ali nar je takodje mnogo zdrav za creva ,zeludac itd.

Ne postoji crnogorska feta,koliko ja znam.A ja kažem naša jer osećam i Srbiju kao svoju zemlju,majka mi je iz Beograda.Sve u svemu,ja ne mislim da je somborska ili šabačka feta "smeće",možda je nižeg kvaliteta nego grčka,ali smeće nije.To i kao prehrambeni tehnolog mogu da kažem,ali i kao običan potrošač.

Ja sam uvek za to da kupujem domaće proizvode,i zbog cene i zato što je naše.A za hranu nikad ne bih rekla da je smeće,ništa lično.

Izvinjavam se što sam otišla OT.Ali,eto nisam mogla prećutati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoji crnogorska feta,koliko ja znam.A ja kažem naša jer osećam i Srbiju kao svoju zemlju,majka mi je iz Beograda.Sve u svemu,ja ne mislim da je somborska ili šabačka feta "smeće",možda je nižeg kvaliteta nego grčka,ali smeće nije.To i kao prehrambeni tehnolog mogu da kažem,ali i kao običan potrošač.

Ja sam uvek za to da kupujem domaće proizvode,i zbog cene i zato što je naše.A za hranu nikad ne bih rekla da je smeće,ništa lično.

Izvinjavam se što sam otišla OT.Ali,eto nisam mogla prećutati.

I ja smatram da nasa nije smece (mada je nisam jela godinama), jednstavno je potpuno drugaciji sir. grcka feta je polu koji-polu ovciji, a nasa feta se pravi od kravljeg mleka, zar ne, ili gesim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pijem već mesec dana.Nekad ne mogu da popijem taj dan pa malo više uskisne zapravo fermentiše,pa rezi.Prilično je zdrav.Al,ti kažeš imaš problem sa zatvorom.Mislim da ti je mnogo delotvornije da uzimaš musle i laneno sjeme nego kefir.

Nemoj tako.Možda naša feta nije kao Grčka,al nije ni smeće.I mi imamo neke proizvode mnogo bolje nego u drugim zemljama.Uostalom naša feta nije otrov,ko voli nek izvoli,ko ne voli..

Kefir nije bakterija,simbioze od bakterija mliječne kiseline, streptokoka, mikrokoka i gljivica. :)

Mene ukus podsjeća na domaće kisjelo mlijeko,kakvo pravi moja baka na selu.Mm definitivno ne želi da konzumira,al ja i zanemarim ukus kad znam da je korisno.

Upravo to...veliko smeće i imala su razna upozorenja i ovo i prošlo leto de fetu ne konzumiraju trudnice radi neke supstance koja nije nešto obrađena i svašta nešto još,tu informaciju sam čitala na sajtu bebac i u dnevnim novinama Novosti,naravno ko voli nek izvoli,ja je obožavam ali je definitivno jedna od najgorih mlečnih proizvoda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja smatram da nasa nije smece (mada je nisam jela godinama), jednstavno je potpuno drugaciji sir. grcka feta je polu koji-polu ovciji, a nasa feta se pravi od kravljeg mleka, zar ne, ili gesim?

Šećeru...naša feta se u ogromnim količinama deli u humanitarnim paketima zajedno sa ostalim konzervama kojima je istekao rok,a zna se šta uglavnom sadrže ti paketi nažalost :( ....znam zašto sam se tako izrazila...i ponavljma da je ja volim ali.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoji crnogorska feta,koliko ja znam.A ja kažem naša jer osećam i Srbiju kao svoju zemlju,majka mi je iz Beograda.Sve u svemu,ja ne mislim da je somborska ili šabačka feta "smeće",možda je nižeg kvaliteta nego grčka,ali smeće nije.To i kao prehrambeni tehnolog mogu da kažem,ali i kao običan potrošač.

Ja sam uvek za to da kupujem domaće proizvode,i zbog cene i zato što je naše.A za hranu nikad ne bih rekla da je smeće,ništa lično.

Izvinjavam se što sam otišla OT.Ali,eto nisam mogla prećutati.

Nižeg....veoma niskog...toliko niskog da seu bila upozorenja....ja stvarno nemam ništa od toga što 'pljujem' po feti al' ajd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha.

isla jutros odmah u wc, ali ne znam da li je od kefira ili to sto sam dobila.mene menstruacija odmah protera, s oprostenjem :lol:

Sve ide iz glave ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja smatram da nasa nije smece (mada je nisam jela godinama), jednstavno je potpuno drugaciji sir. grcka feta je polu koji-polu ovciji, a nasa feta se pravi od kravljeg mleka, zar ne, ili gesim?

Bila sam u Grčkoj,u Kozaniju,ako znaš gde je.Jedno malo selo Pentalofo.Mnogo mi se se svidelo,i tamo smo probali Grčku fetu.Naravno da je zdravija zbog vrste mleka od koje se pravi.Kod nas je kozji sir prilično skuplji.

Upravo to...veliko smeće i imala su razna upozorenja i ovo i prošlo leto de fetu ne konzumiraju trudnice radi neke supstance koja nije nešto obrađena i svašta nešto još,tu informaciju sam čitala na sajtu bebac i u dnevnim novinama Novosti,naravno ko voli nek izvoli,ja je obožavam ali je definitivno jedna od najgorih mlečnih proizvoda :(

Jel imaš neki verodostojniji dokaz o lošem kvalitetu proizvoda koji se nalazi na našem tržištu,osim rekla kazala?Jel ti znaš koliko je naša industrija puta propala zbog takvih stvari?Ako se nešto nalazi na tržištu prošlo je kontrolu,ako imaš dobar i validan dokaz onda reci ovaj proizvod je neispravan.I najviše mi smeta kad neko za hranu kaže da je "smeće" posebno što negde na našoj planeti ima onih koji bez tog "smeća" svakog dana umiru.

Što se tiče konzervi,nikome ne bih preporučila konzumiranje namirnica iz konzervi zbog samog materijala koji nije zdrav.

U trudnoći se većina sireva,koji nisu termički obrađeni izbegava,zbog opasnosti od Listerije.

Ali,zato kefir nam dođe super :) Dobar je i za snižavanje pritiska u trudnoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u Grčkoj,u Kozaniju,ako znaš gde je.Jedno malo selo Pentalofo.Mnogo mi se se svidelo,i tamo smo probali Grčku fetu.Naravno da je zdravija zbog vrste mleka od koje se pravi.Kod nas je kozji sir prilično skuplji.

Jel imaš neki verodostojniji dokaz o lošem kvalitetu proizvoda koji se nalazi na našem tržištu,osim rekla kazala?Jel ti znaš koliko je naša industrija puta propala zbog takvih stvari?Ako se nešto nalazi na tržištu prošlo je kontrolu,ako imaš dobar i validan dokaz onda reci ovaj proizvod je neispravan.I najviše mi smeta kad neko za hranu kaže da je "smeće" posebno što negde na našoj planeti ima onih koji bez tog "smeća" svakog dana umiru.

Što se tiče konzervi,nikome ne bih preporučila konzumiranje namirnica iz konzervi zbog samog materijala koji nije zdrav.

U trudnoći se većina sireva,koji nisu termički obrađeni izbegava,zbog opasnosti od Listerije.

Ali,zato kefir nam dođe super :) Dobar je i za snižavanje pritiska u trudnoći.

:blink::blink: ...ne nemam validan dokaz...ja sam samo domaćica ...izvinjavam se....feta je dobar sir i jako zdrava namirnica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam videla slike, shvatila sam da je to pio moj svekar, pre jedno mesec dana. On je to tako spremao svako vece, u kravljem mleku i ispirao vodom i bas je dobio toga dosta. On je pricao da jede neke gljive?! :lol:

Sad sam shvatila sta je to u stvari. On je bio bas uporan i pio je dosta dugo, iskreno, i nije mu nesto pomoglo. On je bas bolestan covek, dijabeticar, ima problema sa srcem... itd.

Nema losih rekcija,PRVO ukusan je,a drugo najzdraviji od mlecnih proizvoda.

Kazu da je to napitak stogodisnjaka :)

Nema razloga za brige,uglavnom gljivice ti se jako brzo razmnozavaju,pa samim tim zahtjeva svako vece,svako drugo vece ponovno pravljenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nešto ljubitelj mlečnih proizvoda...ali eto kefir nisam nikad probala, niti imam želju... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nešto ljubitelj mlečnih proizvoda...ali eto kefir nisam nikad probala, niti imam želju... :)

Ti si ukrajinka, a nisi kefir probala :blink: ???

Ja sam u Moskvi samo kefir pila, godinama....... Tamo nemaju jogurt, imaju smetanu sto je slicnije nasoj pavlaci, samo redje malo, a kefir je najslicniji jogurtu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si ukrajinka, a nisi kefir probala :blink: ???

Ja sam u Moskvi samo kefir pila, godinama....... Tamo nemaju jogurt, imaju smetanu sto je slicnije nasoj pavlaci, samo redje malo, a kefir je najslicniji jogurtu....

Ne, ne...ti misliš na KIKIRIKI....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel vi samo pričate o domaćem ili i o kupovnom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nešto ljubitelj mlečnih proizvoda...ali eto kefir nisam nikad probala, niti imam želju... :)

A jel vi samo pričate o domaćem ili i o kupovn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.