Kefir

odgovora

Objavljeno

Bravo mama dy za tekst.

Ni ja nisam znala do skoro, i to mi je bilo prosto neverovatno posto sam hipohonder i izcitavam sve i svasta. A pritom imam od malih nogu ogromnoh problema sa crevima. Znaci KEFIR RULES!! :lol:

Videcemo rezultate, ali moja drugarica ga pije vec mesec dana, kaze kako ustane tako pravo na wc solju. A meni je tako nesto potrebno.

a ostale stvari ne znam kako i sta radi, ali vredi pokusati, sve sto je prirodno i sto ne moe da steti. bar ja tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos ako mu ukus nije los pa da nateram i decu da piju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos ako mu ukus nije los pa da nateram i decu da piju.

Pa sto da ne. Kad sam ja kupila taj kupovni, bio je kao jogurt ali cudnog ukusa, sta znam, malo gorak , kiseo, ne nam ti ni ja kako da objasnim. Moj luka ne pije ni jogurt a kamoli da proba kefir. ALi ja cu morati mm-a da teram isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Luka ne pije jogurt :) ali se nadam u flasicu umesto obicnog mleka...mozda prihvati....ako uspem da nabavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam videla slike, shvatila sam da je to pio moj svekar, pre jedno mesec dana. On je to tako spremao svako vece, u kravljem mleku i ispirao vodom i bas je dobio toga dosta. On je pricao da jede neke gljive?! :lol:

Sad sam shvatila sta je to u stvari. On je bio bas uporan i pio je dosta dugo, iskreno, i nije mu nesto pomoglo. On je bas bolestan covek, dijabeticar, ima problema sa srcem... itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Moja baka ga je dugo pravila, obozavala sam ga. Ne znam gde da nadjem gljivicu, a bas bih ga pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja baka ga je dugo pravila, obozavala sam ga. Ne znam gde da nadjem gljivicu, a bas bih ga pravila.

Ne znam gde bi mogla da ga nabavis, osim od nekog ko ga vec ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad sam videla slike, shvatila sam da je to pio moj svekar, pre jedno mesec dana. On je to tako spremao svako vece, u kravljem mleku i ispirao vodom i bas je dobio toga dosta. On je pricao da jede neke gljive?! :lol:

Sad sam shvatila sta je to u stvari. On je bio bas uporan i pio je dosta dugo, iskreno, i nije mu nesto pomoglo. On je bas bolestan covek, dijabeticar, ima problema sa srcem... itd.

Ja cu vam odmah sutra javiti da li sam isla u wc :lol:

POsto je to kod mene retkost :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popila sam veceras kefir, nisam mogla ceo , dala sam pola mm-u i stavla novu dozu. da sam imala proju ili nesto slicno mogla bih da ga popijem celog.Ovako ukus mi nije bas toliko prijao. Na pocetku super, a onda posle par gutljaja, uf....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, joj ja ocekivala da ces reci da je mmmmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kefir sam ranije pila i cesto sam kupovala,podseca me kao kad jogurt uskisne,a ja volim sve te kiselkaste mlecne proizvode.

Mislila sam da se moze napraviti kao i kiselo mleko kad se ukiseli samo sa kefirom,nisam imala pojma da postoji ta gljivica.Bas nekako gadno izgleda,treba to popiti.

Mislim da je to kod nas tesko naci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kefir sam ranije pila i cesto sam kupovala,podseca me kao kad jogurt uskisne,a ja volim sve te kiselkaste mlecne proizvode.

Mislila sam da se moze napraviti kao i kiselo mleko kad se ukiseli samo sa kefirom,nisam imala pojma da postoji ta gljivica.Bas nekako gadno izgleda,treba to popiti.

Mislim da je to kod nas tesko naci.

Ma ne pijes tu gljivicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, joj ja ocekivala da ces reci da je mmmmm.

Ma nije toliko lose, kao jogurt da malo uskisi. Ali i tu ima caka kako da ne bude kiselkast. ALi cekaj, tek sam naucila osnovne stvari, polako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne pijes tu gljivicu :lol:

Secer <_< ,naravno,ali sama pomisao da se tu nesto razmnozava.

Ne sumljam da je zdravo,jer moja sveki pravi nesto slicno kefiru.Tacnije ukus je slican.U mleko se stavi sir,kajmak i ostavi se bukvalno da uskisne,znaci bukvalno se pokvari.Kad se ohladi bude prelepo kiselkasto osvezavajuce,jako je zdravo,a nikad se niko nije otrovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije toliko lose, kao jogurt da malo uskisi. Ali i tu ima caka kako da ne bude kiselkast. ALi cekaj, tek sam naucila osnovne stvari, polako :lol:

Dok ja nabavim ti ces vec nauciti kako treba, pa prenesi znanje. ;)

Secer <_< ,naravno,ali sama pomisao da se tu nesto razmnozava.

Ne sumljam da je zdravo,jer moja sveki pravi nesto slicno kefiru.Tacnije ukus je slican.U mleko se stavi sir,kajmak i ostavi se bukvalno da uskisne,znaci bukvalno se pokvari.Kad se ohladi bude prelepo kiselkasto osvezavajuce,jako je zdravo,a nikad se niko nije otrovao.

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok ja nabavim ti ces vec nauciti kako treba, pa prenesi znanje. ;)

:lol: :lol: :lol:

Pa ne razumem sta je smesno,to se stvarno ostavi da uskisne i pije se pokvareno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne razumem sta je smesno,to se stvarno ostavi da uskisne i pije se pokvareno.

Znam, ali mi smesna tvoja recenica koju sam boldovala. Prave to i ovde ali nikada nisam probala. Ali kefir imam zelju zbog svega sto sam procitala, a onda ti dodjes i skrenes mi paznju da se tu nesto razmnozava :unsure: , i onda mi to bude kao da se neko tu sexao pa ja pijem. :o :o :P:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je poput one gljive kombuhe ako se secate sto je bila aktuelna neko vreme.To je bukvalno ljigava gljivetina koja zivi u vodi ima specifican miris,a ta voda je jako lekovita.Gaji se u staklenoj tegli.

To nema veze sa ovim,ali ja bi npr pre pila onaj sto se kefir sipa u kravlje mleko saceka se da se "ukiseli" i dobijemo domaci kefir,nego taj u kojem ce ziveti gljiva,koja raste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je poput one gljive kombuhe ako se secate sto je bila aktuelna neko vreme.To je bukvalno ljigava gljivetina koja zivi u vodi ima specifican miris,a ta voda je jako lekovita.Gaji se u staklenoj tegli.

To nema veze sa ovim,ali ja bi npr pre pila onaj sto se kefir sipa u kravlje mleko saceka se da se "ukiseli" i dobijemo domaci kefir,nego taj u kojem ce ziveti gljiva,koja raste.

ne razumem ko ji je sad domaci kefir a koji ne?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne razumem ko ji je sad domaci kefir a koji ne?!

Nemam pojma sve je valjda domaci.Evo ja pravim domace kiselo mleko,pa sam pomislila da tako moze i kefir po istom principu i zaista moze,bar sam nasla recept.Sad verovatno je to sa gljivom delotvornije.

Ali kao i od kiselog mleka tako i od svakog napravljenog kefira mozes ostavljati mericu da se opet napravi.

Secer ajde ti razmnozavaj tu tvoju gljivu dobro je hrani,pa salji nama,mozda mi ovde uzmemo dobru lovu za nju. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer sorry za OT ali evo mozes i kombuhu da gajis i ona je dobra za zatvor i mnogo sto sta.

http://www.priroda-leci-sve.com/kombuha.htm

Uf, ne bih isla ovako daleko :lol:

Dovoljan mi je i ovaj kefir. :rolleyes:

da probam, a to ne znaci da cu da izdrazim dugo. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana ta bakterija se zove Kefir, pa otud i naziv tom mleku. Ne znam da je to moguce napraviti domace bez te bakterije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu vam odmah sutra javiti da li sam isla u wc :lol:

POsto je to kod mene retkost :lol:

Secer, mi cekamo... :lol:

Da iz prve ruke proverimo da li i kako deluje! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.