Kefir

odgovora

Objavljeno

A jel vi samo pričate o domaćem ili i o kupovnom?

Ja sam pocela da pravim domaci , ali brzo odustala jer je bas obaveza, kao da imam kuce u kuci :)

A i gotov je isto super, tako da ga je uvek lakse kupiti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, ne...ti misliš na KIKIRIKI....

Uuuuuuuups, da da da, izvinjavam se.......ali secam se da je Neuhvatljiva bila ruskinja ranije........sve mi se pomesalo u glavi :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuuuups, da da da, izvinjavam se.......ali secam se da je Neuhvatljiva bila ruskinja ranije........sve mi se pomesalo u glavi :o

hahaha. pa bila je ruskinja ali samo joj je nick ruski, inace je serbischen 100 % :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ljudi da vas pitam smiju li trudnice da piju taj kefir, posto kazu da super regulise probavu i otklanja smetnje pri vrsenju velike nuzde, itd? Nigdje ne vidjeh smiju li trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej ljudi da vas pitam smiju li trudnice da piju taj kefir, posto kazu da super regulise probavu i otklanja smetnje pri vrsenju velike nuzde, itd? Nigdje ne vidjeh smiju li trudnice.

Uzmi probiotik za regulisanje smetnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li koga ovde da pravi kefir?

Dobavila sam gljivu i od sinoc sam pocela proizvodnju.

Inace vec duze vreme deci ne kupujem jogurt,vec pravim domace kiselo mleko,koje je nezamenljivo i bas masno.Bila sam budala kupujem jogurt od npr.2,8%mm kao,a nase mleko 4,2%mm.Deca obozavaju,jos kad je malo kiselije,e sad sam se bacila i na proizvodnju kefira.

Maša, Miva i Ivančica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj posalji mi gljivu, ja sam pravila, al sam posle prestala, poceo post i propade mi gljiva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aj posalji mi gljivu, ja sam pravila, al sam posle prestala, poceo post i propade mi gljiva

E pazi ovo.Imam tek jednu kasiku,a to je dovoljno za samo 100ml kefira.Tek za 10 dana kolicina se udvostrucava.A mi npr jedemo 5l kiselog mleka za jedan dan.Ja svako vece kiselim serpu od 5l.Tako da racunam da mi treba najmanje 2l kefira dnevno,a to je oko 16 kasika.Tako da trenutno nemam dovoljno ni za sebe,ali svakako kad se razmnozi da cu podeliti necu bacati.

Cek prvo da vidim kako ce da ispadne.

Mogla si i u zamrzivac da je stavis.

Sa koliko gljiva si ti pravila koliko kefira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.