Kefir

odgovora

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Čula...ali bi da probam...i probaću ;) ....mada od kada nam je Phoenix ispričala neke stvarčice o mleku drugačije gledam na mlečne proizvode <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula...ali bi da probam...i probaću ;) ....mada od kada nam je Phoenix ispričala neke stvarčice o mleku drugačije gledam na mlečne proizvode <_<

Pa fora je sto kefir za razliku od mleka ubija kandidu itd?

A cekaj hoces mi reci da je kozju sir, npr grcka feta losa?

Tj navedi mi lose strane svih mlecih proivoda,nista ironicno nego me interesuje.

Ja sam uzela kefir u svakom slucaju da ga 'gajim', veceras bi trebala da mi buda prva doza gotova pa cu vam reci utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa fora je sto kefir za razliku od mleka ubija kandidu itd?

A cekaj hoces mi reci da je kozju sir, npr grcka feta losa?

Tj navedi mi lose strane svih mlecih proivoda,nista ironicno nego me interesuje.

Ja sam uzela kefir u svakom slucaju da ga 'gajim', veceras bi trebala da mi buda prva doza gotova pa cu vam reci utiske.

Šećeru ja ne znam da ti navedem sada ovde konkretno...ali čitajući Phoenix-ine postove drugačije gledam na mlečne proizvode što ne znači da sam ih izbacila iz upotrebe...što se tiče 'fete',ja sam jedino jela ovo 'smeće' što se prodaje kod nas....Grčku nisam probala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa fora je sto kefir za razliku od mleka ubija kandidu itd?

A cekaj hoces mi reci da je kozju sir, npr grcka feta losa?

Tj navedi mi lose strane svih mlecih proivoda,nista ironicno nego me interesuje.

Ja sam uzela kefir u svakom slucaju da ga 'gajim', veceras bi trebala da mi buda prva doza gotova pa cu vam reci utiske.

Jao puna kuća mi je kozjeg sira,jogurta i mleka...grrrrrrrrrrr <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo kefir svakodnevno. Ne pravimo ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šećeru ja ne znam da ti navedem sada ovde konkretno...ali čitajući Phoenix-ine postove drugačije gledam na mlečne proizvode što ne znači da sam ih izbacila iz upotrebe...što se tiče 'fete',ja sam jedino jela ovo 'smeće' što se prodaje kod nas....Grčku nisam probala....

Ne znas sta propustas :lol:

zapravo prava feta je polu kozji polu ovciji. Mnjam mnjam mnjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znas sta propustas :lol:

zapravo prava feta je polu kozji polu ovciji. Mnjam mnjam mnjam.

Pa zato ti kažem :rolleyes: ....nego gde bre ovde da nađem Gr fetu... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo kefir svakodnevno. Ne pravimo ga.

Ja sam jednom kupila gotov jos odavno ali mi se ukus nije svideo. Pa rekoh mozda ako ga pravim, bude ukusniji. Ne znam samo kako to da izvedem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kupujemo kefir svakodnevno. Ne pravimo ga.

Taj što kupuješ jel Imlekov? Ako jeste kakav je ukus?

Ne znas sta propustas :lol:

zapravo prava feta je polu kozji polu ovciji. Mnjam mnjam mnjam.

Juj složila bih se... Možda je i bolje da nikad ne proba pravu fetu skonta će kakav je ovo greh što prodaju kod nas pod nazivom feta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ste piji/jeli kefir?

Ja sam ga juce uzela od drugarice, planiram da se bakcem sad oko toga da vidim kako ce creva da mi reaguju na njega, s ozbirom da je prirodni probiotik i da je odlican za metabolizam ali i za milion drugih stvari. Interesuje me vase iskustvo.

Kefir sam uzela od tetke pre dve nedelje u nadi da cu njime da ojacam imunitet svojoj curici koja je od polaska u vrtic bolesna svakih desetak dana. Videcemo rezultate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se pravi kefir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

КЕФИР

КЕФИР је бактерија која кувано кравље млеко за 24 h преради у укусно пиће. КЕФИР са млеком се чува у херметички затвореној посуди на температури од 15- 20 степени. КЕФИР се може оставити да сазрева и до 48 сати а потом се пије.

Становници Кавказа пију КЕФИР од ране младости и не знају за обољења од рака, ТВС, желудачних болести и др. Ово је установио Професор Др. Ремешко који је цео свој живот посветио проучавању КЕФИР и његове вредности. У Немачкој је Др. Марсох установио његово лековито својство и са њим успешно лечио катар дисајних органа, грчеве у желудцу,чир на желудцу и дванастопалачном цреву,запаљење црева, запаљење бубрега и бешике, женских болести, повраћање у трудноћи, а посебне резултате даје у лечењу свих облика обољења изазваних гљивицом Candida albicans.

ПРИПРЕМА

У стаклену посуду( теглу са херметичким затварачем) налити кувано хладно кравље млеко. При врху посуде оставити 1-4 см празног простора да посуду не би разбила угљеникова киселина, а затим у наливено млеко убацити гљивицу КЕФИРА , па посуду херметички затворити.Овако спремљену смешу оставити у просторији са температуром од 15 до 20 степени, с тим да температура не пређе 30 степени. За нормалну употребу припремљени КЕФИР након 24 h процедити кроз цедиљку за супу у посуду за коришћење. Теглу за спремање КЕФИРА опрати, па у њу сипати хладно кравље млеко, убацити гљивицу КЕФИРА из цедиљке, херметички затворити и одложити на место за сазревање. КЕФИР из желуца иде директно у крв. Може се чувати и употребљавати најдаље 48h од спремања. КЕФИР се ни моменат не сме оставити без млека осим кад се пере, 12h стар КЕФИР прогони, 48h стар затвара.

Сваких седам дана КЕФИР треба темељно опрати у хладној води 20-25 степени, а затим га одмах ставити у ново млеко. Када се КЕФИР јако увећа треба га приликом прања поделити, налити млеком и понудити пријатељима.

ПРИМЕНА

1. Обољења нервног система : 1 лит. дневно

2. Несаница : 1 литар дневно

3. Обољења желуца : пола литра дневно у току два месеца

4. Бронхитис и астма : пола литра дневно 2 -3 месеца

5. Малокрвност : 1-2 литра дневно најмање 3 месеца

6. Екцем : пола литра дневно уз мазање КЕФИРОМ оболелих места 2 недеље

7. Склероза : 1 литар дневно

8. Висок крвни притисак: 1 литар дневно 1-6 месеци

9. Жуч : 1 литар дневно

10. Затвор: пола литра дневно КЕФИРА старог 12h

11. Бубрези : 1 литар дневно

12. Жутица : 1 литар дневно 2-3 месеца

13. Желудац и црева : пола литра дневно. Киселина нестаје за пар дана

14. Кандида : 1 литар дневно. Уколико је потребно разблаженим раствором увече испрати вагинално.

15. Рак : 1 литар дневно као превентива.

Preuzeto sa jednog foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuku, ja sam ga skroz pogresno spremila.

Nisam stavila kuvano kravlje mleko, vec sam ga stavila u pasterizovano mleko i odstojalo mi je celo noc poklopljeno, pa sam ga ujutru samo izmesala (ne smem metalnom kasicicom, samo drvo ili plastika) i stavila u frizider do veceras. Sta sad da radim kad sam pogresila? :unsure:

Ali meni su talva upustva dali. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer a kako izgleda ta bakterija kefir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secer a kako izgleda ta bakterija kefir?

Igleda ovako

kefir8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj što kupuješ jel Imlekov? Ako jeste kakav je ukus?

Juj složila bih se... Možda je i bolje da nikad ne proba pravu fetu skonta će kakav je ovo greh što prodaju kod nas pod nazivom feta.

Imlekov kupujemo. Ukus je Ok. Mi smo se navikli. Ja ga vise pijem leti nego zimi. Za leto mi je bas osvezavajuc. E, sad ove kolicine od litar dnevno ne pijemo bas. Svasta bi nesto trebalo da se pije po litar dnevno. Kad bih sve usela, kratak bi mi bio dan. :lol:

Pancevacki kefir je bio najbolji, ali se, na zalost vise ne parvi. Ne znam ni sta se desilo sa pancevackom mlekarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo pise na jedno zrno 10 do 15 delova mleka. Majke ti kako to da brojim ili moze nekako drugacije? I da li tu bakteriju kupujem u radnji zdrave hrane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi pogresila :) Pogledaj ovaj link.

Ok skontala sam. naci sad ovo sto imam procedim, operem kefir i stavim ga u novo mleko, a ostatak popijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamo pise na jedno zrno 10 do 15 delova mleka. Majke ti kako to da brojim ili moze nekako drugacije? I da li tu bakteriju kupujem u radnji zdrave hrane?

Meni je drugarica dala kefir i rekla da ga stavim u veliku solju za caj. Toliko mleka.

Zaista nisam brojala :rolleyes:

Ne znam gde mozes u srbiji kupiti kefir, ali to se bas bro razmnozava moze ti dati neko ko vec to pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok skontala sam. naci sad ovo sto imam procedim, operem kefir i stavim ga u novo mleko, a ostatak popijem?

Pa valjda i to sto je procedjeno mora da stoji jos u frizideru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je drugarica dala kefir i rekla da ga stavim u veliku solju za caj. Toliko mleka.

Zaista nisam brojala :rolleyes:

Ne znam gde mozes u srbiji kupiti kefir, ali to se bas bro razmnozava moze ti dati neko ko vec to pravi.

Ovde to niko ne pravi a bas si me zainteresovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZDRAVSTVENE KORISTI KEFIRA

Poseban akcenat je na sprečavanju razvoja raka debelog crijeva.

- dobrobit kefira je brojna zahvaljujući velikom broju korisnih mikroorganizama. Upravo ti mikroorganizmi su zaduženi za snažno 'generalno čišćenje' našeg probavnog trakta (iz kojeg počinje razvoj većine bolesti), a naročito debelog i tankog crijeva. Na taj način smanjen je rizik za razvoj raka debelog crijeva. Rak debelog crijeva je rangiran među 5 najrasprostranjenijih oboljenja i jednako napada muški i ženski spol.

- prisutnost aminokiselina u kefiru održava zdrav nervni sistem i prenos nervnih impulsa (izuzetno važno za naše fizičko i mentalno zdravlje)

- stimuliše imunološki sistem u borbi protiv bolesti

- bogat je izvor vitamina A, B2, B12, K i D

- najvažniji minerali u kefiru su, kalcij, fosfor i magnezij

- pomaže kod zatvora, gasova, nadutosti

- uspješno pomaže u suzbijanju gastritisa, srčanih oboljenja, pankreatitisa, ekcema, čira na želucu, psorijaze, reumatizma, artritisa i gihta, osteoporoze...

- kefir usporava proces starenja zbog prisustva velikog broja antioksidanata koji neutrališu slobodne radikale (a slobodni radikali uništavaju naše ćelije, izazivaju prerano starenje...)

Morala sam i ovo da kopiram, nisam znala sve ovo, sad sam prosto fascinirana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.