Kupovina nepokretnosti

odgovora

Objavljeno

Uh devojke, sve to izgleda sjajno i bajno ali verujte da imam para za kuću u bg-Zemunu ne znam da li bih mrdala odavde :( Ne volim malu sredino i sindrom "šta komšije ima za ručak" to me najviše nervira ali moram da razmišljam drugačije, ne više za sebe već za svoje dete-decu. Želim da budu zdrava, da dišu zdrav vazduh, da se hrane zdravo (ma koliko je to moguće u današnje vreme)... Sve ostalo je sekundarno i nije prioritet. Mislim da će mi biti dosta psihički teško ali bože moj, kada je čovek svestan šta je bolje brzo se i psiha sredi.

Phoenix, ako ti je suprug zainteresovan za selo i sad i tebe hvata "groznica", imam jedan predlog, iznajmite na godinu dana kuću na selu (još bolje u selu gde bi ste i kupili kuću) i vidi kako bi ti bilo. Mi smo zadnjih meseci i to hteli da uradimo ali baš se malo da ne kažem nikako ne izdaju kuće u selima gde smo tražili.

Ja tebi verujem da nema nista lepse od Zemuna :lol: , al sta je tu je. A to sta ce komsije da komentarisu-njihova stvar. Sa svakim na dobar dan (to znaci nikada kafa i slicno) i osmeh i nema da brines. Ja sam ti iz Batajnice i zato ti sve ovo pricam jer poznajem sremacki mentalitet, da ne ispadne da pametujem. Moja mama nikada nije kafenisala iako su komsinice htele da je vrbuju i zahvaljujuci njoj one ne znaju koliko gaca imamo u kuci, hahaha!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zgorje ob Savi mislim to je gradic mali slatki, uredjeni ima dosta ljudi sa nasih prostora konacno mozda nadjem i drustvo :), izmedju Ljubljane i Celja je tacno...

Milice, ima li nekih novosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo cekali odg od elektra pa se malo zavuklo kao po obicaju nikad uganjati, posto postoji na parceli elektricni stub i to onako veci sa tim nekim jacim naponom pa da vidimo regulative po kojima se moze graditi i da li se moze uopste graditi parcela je zazidljiva, ali taj stub malo mrsi konce pa su nam dali odgovor da mozemo to bas juce, u sredu nismo iz tog razloga dali kaparu, platili smo u opstini lokacisku informaciju da nam odrade polozaj objekta to ce biti u ovoj nedelji zena nam je rekla da nema problema ako cemo draditi toliku kucu koliku mi zelimo do 120 kvadrata, ono dole dnevna kuhinja kupatilo gore sobe, u banku smo dali bilans stanja i uspeha za 2011 godinu posto je mm privatnik (inace bilans je odlican ali je problem samo sto ima jednu godinu citavu poslovanje i 2010 , a banka obicno hoce 2 bilansa) pa sve visi u zraku jos uvek...mrzim ovu neizvesnost...sutra dajemo ipak kaparu coveku, ali regulisemo kod notara u slucaju odbijanja kredita ili da nesto nije ok u opstini da nam se varca novac na sta je on pristao...samo da nam sacuva tih nekih 15 tak dana...

Kod vas ? kakvi su izgledi vama za kredit i ostalo koliko se ceka ??

Moramo da čekamo da prođe mart :(

U jednoj banci mogu da nam odobre samo 13000eur a nama minimum minimuma je 25000eur. U drugoj banci su na predložili da čekamo da prođe mart mesec pa da se vrati jedna kreditna linija koju su imali pre u ponudi gde bi mogli da uđemo u priču, čekam odgovor u toku nedelje od treće banke.

Sve u svemo još ganjamo banke koje bi nas pratile u celoj priči

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo cekali odg od elektra pa se malo zavuklo kao po obicaju nikad uganjati, posto postoji na parceli elektricni stub i to onako veci sa tim nekim jacim naponom pa da vidimo regulative po kojima se moze graditi i da li se moze uopste graditi parcela je zazidljiva, ali taj stub malo mrsi konce pa su nam dali odgovor da mozemo to bas juce, u sredu nismo iz tog razloga dali kaparu, platili smo u opstini lokacisku informaciju da nam odrade polozaj objekta to ce biti u ovoj nedelji zena nam je rekla da nema problema ako cemo draditi toliku kucu koliku mi zelimo do 120 kvadrata, ono dole dnevna kuhinja kupatilo gore sobe, u banku smo dali bilans stanja i uspeha za 2011 godinu posto je mm privatnik (inace bilans je odlican ali je problem samo sto ima jednu godinu citavu poslovanje i 2010 , a banka obicno hoce 2 bilansa) pa sve visi u zraku jos uvek...mrzim ovu neizvesnost...sutra dajemo ipak kaparu coveku, ali regulisemo kod notara u slucaju odbijanja kredita ili da nesto nije ok u opstini da nam se varca novac na sta je on pristao...samo da nam sacuva tih nekih 15 tak dana...

Kod vas ? kakvi su izgledi vama za kredit i ostalo koliko se ceka ??

kakav elektricni stub?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je jutros glupi Triglav odbio da osigura kredit, bas sam sjebaus...sad :S ganjamo za hipoteku, mada je banka prvo predlozila preko osiguravajuce kuce posto je plac i nije neki iznos, ali neda se nestoo sad..:(

Huh...baš mi je žao...nadam se da ćete iznaći način da što pre dobijete kredit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas je jutros glupi Triglav odbio da osigura kredit, bas sam sjebaus...sad :S ganjamo za hipoteku, mada je banka prvo predlozila preko osiguravajuce kuce posto je plac i nije neki iznos, ali neda se nestoo sad..:(

A preko Grave, mi smo životno (tj moj muž) uzeli preko njih a i rizik osiguranje (za sam kredit) ćemo preko njih.

Ovde se za kredit gleda i to životno osiguranje (kod koga je i na koji iznos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je banka preko koje smo uzeli stambeni kredit odmah odredila i preko koje osiguravajuce kuce mora da se osigura mm :angry: tu se nista nismo pitali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice* ako ti je za utehi izgleda da i mi nećemo "proći". Ladno banci će izgleda zasmetati što smo mom mužu zadnjih 6 meseci plate za njega pustili sve sad u martu. :( e u tri lepe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice nadam se da cete dobiti kredit. meni iskreno nije bas najajsnije zasto toliko komplikacija i kakva sad osiguranja na takav mali iznos.

ajde drzim vam fige da se sve sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Milice* ako ti je za utehi izgleda da i mi nećemo "proći". Ladno banci će izgleda zasmetati što smo mom mužu zadnjih 6 meseci plate za njega pustili sve sad u martu. :( e u tri lepe...

e jeboteee.

ne znam.ovde se gleda samo godisnji izvestaj o primanjima koji mora svaki gradjanin da radi i to je glavni uslov sa bilo sta. e sad kakve veze ima kad su pustene plate, bitno da su pustene, zar ne?! kakoi zezaju. a pritom uzimaju tolike pare. ali jbg.

pa sta cete sad, cekati jos malo ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rođaka (ona radi u toj banci) mi je to onako nezvanično rekla jer je tako bilo pravilo u Intesi a ona je sad prešla u neku drugu banku pa nije sigurna kako odeljenje za procenu rizika radi u toj drugoj banci. Zvaće sutra svog menagera u ŠA da nezvanično vidi kako to funkcioniše. Kaže da ne mora ništa da znači ali u Intesi bi bili odbačeni. Sve ostalo je ok i bilansi i sve eto samo te isplate doprinosa možda mogu da budu problem. Sutra ću znati precizniji, nezvanični odgovor :( želudac mi igra...

Milice* ajde ovako, ja tebi dam pare za učešće a ti meni podigni kredit za ovu kuću :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd moze, ja dodjem u banku iako nemam ni drzavljanstvo to je ono pod br 1. sto stoji :D kazem dobar dan dacete mi dva kredita jedan za Anu jedna za mene :)

E kad to budeš uradila nemoj da skidaš masku sa lica :D i nemoj pominjati imena :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da..da.. čarapu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana*, mm je od 2010. godine u sudu, do tada je radio u opstini. Kredit smo podizali prosle godine (od januara do marta smo sredjivali papire), znaci u 2011toj godini. U banci su mu trazili plate iz opstine za 2009 godinu i ako treba da gledaju prihod u prethodnih 6 meseci i uz sve to, ja sam morala da mu budem solidarni duznik (imam skoro 4 puta manju platu od njega) smesno... Samo nam krvnu sliku nisu trazili, ostalo smo im sve dali :angry:

A koliko smo para potrosili dok nam nisu odobrili kredit za razne papire, nacionalnu korporaciju i takse to niko ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana*, mm je od 2010. godine u sudu, do tada je radio u opstini. Kredit smo podizali prosle godine (od januara do marta smo sredjivali papire), znaci u 2011toj godini. U banci su mu trazili plate iz opstine za 2009 godinu i ako treba da gledaju prihod u prethodnih 6 meseci i uz sve to, ja sam morala da mu budem solidarni duznik (imam skoro 4 puta manju platu od njega) smesno... Samo nam krvnu sliku nisu trazili, ostalo smo im sve dali :angry:

A koliko smo para potrosili dok nam nisu odobrili kredit za razne papire, nacionalnu korporaciju i takse to niko ne zna...

Jao celu noć sam sanjala kredite i banke... katastrofa.... Znači mi smo malo bolje prošli :lol: a meni tražili izvod iz knjige venčanih :lol: mislim stvarno :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Filipa kako je lepa kuća... Iskreno se nadam da će naći svog pravog kupca jednu lepu mladu porodicu sa decom... dvorište je prelepo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice cestitam,sad mozete da odahnete i uzivate... Nek je sa srecom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jaooooo DIVNOOOO MILICEEEEEEEEEEEE neka je sa srećom. Baš si me obradovala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice,Jupi!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milice :*, cestitam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice divno, divno, cestitamo vam, joj bas sam srecna sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, nek vam je sa srecom! Sada vise niste ni korak od svoje buducnosti.Pocela je da se ostvaruje. Budite srecni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenneeeee moje da vam javim evo prije minut sam saznala dobili smo kredit za kupovinu placaaaaaaaa :) :) :) kaze teta iz banke da vas ne ostavljam preko vikenda da razmislajte da vam odmah javim da uzivate :) mnogoooooo sam srecna, pa nek gradnja ide polako za godinu, dve, tri nije bitno ipak ovo je prvi korak koji je savladan :)

Divno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.