Kupovina nepokretnosti

odgovora

Objavljeno

Ima tema o tome KLIK Ja sam nesto nisam za njih neznam sto :unsure:

Hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, ja dok sam kuckala, ti napisa ovo :) To je negde i nasa logika, s tim da mi imamo ovaj plac, koji je u gradu i steta mi sad da idem odavde u neki stan, koji sigurno nece biti tolike kvadrature koja bi nama odgovarala.

Iskreno i meni je to najbitnije necu da se guramo u 50 kvadrata samo da bi bili u gradu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno i meni je to najbitnije necu da se guramo u 50 kvadrata samo da bi bili u gradu ;)

A ne, to nikako! Volim komociju u kuci :) ...pa lepo sednes u kola i odvezes se gde god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo razmisljali o stanu i shvatili da kako god okrenemo skupo je, preskupo, i cini mi se sto kriza vise drma oni kao da dizu cene :huh: Mi smo se odlucila da umesto 50-60 000 eura damo za stan od 50-60 kvasrata napravimo kucu od 100 kvadrata ;) jeste nije u gradu, al sta sad ne mozes i jare i pare :lol::lol: Ovako mislim da ce nam bolje ispasti, plac smo kupili i od proleca pocinjemo sa gradnjom, grad nam je blizu imamo kola,imamo zabaviste, skolu, dz (sve je blizu), nema semafora i raskrsnica :lol: a na sve ostalo cemo se polako navici.

Pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo razmisljali o stanu i shvatili da kako god okrenemo skupo je, preskupo, i cini mi se sto kriza vise drma oni kao da dizu cene :huh: Mi smo se odlucila da umesto 50-60 000 eura damo za stan od 50-60 kvasrata napravimo kucu od 100 kvadrata ;) jeste nije u gradu, al sta sad ne mozes i jare i pare :lol: :lol: Ovako mislim da ce nam bolje ispasti, plac smo kupili i od proleca pocinjemo sa gradnjom, grad nam je blizu imamo kola,imamo zabaviste, skolu, dz (sve je blizu), nema semafora i raskrsnica :lol: a na sve ostalo cemo se polako navici.

Gde ste kupili plac ili već gde se nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam svoj platila 84500 e i to 63 kvadrata sa mjestom u podrumu.

Raspored mi je totalno retardiran, male prostorije, nista ne mogu da pregradim, Ancicina soba je jako mala ni kutija od sibica u nju ne moze da stane, u spavacoj smo Stefo MM i ja a najgore od svega je što dnevnu ne možeš da zatvoriš, spojena je sa kuhinjom i trpezarijom i nema sanse da imas svoju privatnost. Za sada nam je OK ali kada dodje i ova beba to ce biti haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste kupili plac ili već gde se nalazi?

U Begecu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo odustali od varijante kupovine placa i izgradnje-montaže.... Skuplje nam izađe. Nego, za one koje to još ne znaju, tražimo neku stariju kuću (ne bi se bunili i da je novija ali za iste pare :D ) sa malo većom okućnicom.

Lokacija: okolina Stare Pazove i Pećinaca (Golubinci, Vojka i sl.)

U samoj Staroj Pazovi, lepe kuće (stare nekih 20ak godina) mogu da se nađu i za 40ak hiljada eur ali sa manjom okućnicom tipa 5-6 ara a u Golubincima za te pare dobijate još skoro hekrat zemlje sa još boljom kućom. No, mi još uvek ne možemo da se "gađamo" sa ovolikim ciframa jer želimo da se što manje kreditno zadužujemo tako da mi ganjamo nešto do 25-30 hilj eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Ivana jedno je povrat poreza, drugo je da grad da stan, i da placas mizernu cenu najamnine to je nesto drugo bar ja mislim..stanbeni fond je odlucio toliko i toliko nam pripada tj svakom..ne znam bas ni da je u bivsoj Jugoslaviji cetvoroclana porodica dobijala stanove po 90 kvadrata, moj deda je na 5 clanova dobio 62 kvadrata...

znam da je ovde po novom zakonu onako kako sam i napisala. s&s su za njih 5 dobili stan 113m2, mm kad je konkurisao za neki stan sto su pravili za naucno radnike (asistente..) bilo nas je tad troje i isto tako smo konkurisali tj kao pripao bi nam po brojnosti stan preko 60m2..

mm i ja nismo za kuce negde u nekom selu. mi jednostavno nismo ti tipovi. ja sam odrasla u kuci na selu i moja sestra je uvek volela da raducka oko kuce i baste ja vec ne. ja bih jos i mogla ali mm je operisan od toga, tako da ne vidim nas u nekoj kuci negde..

Ana* imate kuce u Krcedinu za 20000e da birate.. :P :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da je ovde po novom zakonu onako kako sam i napisala. s&s su za njih 5 dobili stan 113m2, mm kad je konkurisao za neki stan sto su pravili za naucno radnike (asistente..) bilo nas je tad troje i isto tako smo konkurisali tj kao pripao bi nam po brojnosti stan preko 60m2..

mm i ja nismo za kuce negde u nekom selu. mi jednostavno nismo ti tipovi. ja sam odrasla u kuci na selu i moja sestra je uvek volela da raducka oko kuce i baste ja vec ne. ja bih jos i mogla ali mm je operisan od toga, tako da ne vidim nas u nekoj kuci negde..

Ana* imate kuce u Krcedinu za 20000e da birate.. :P :P :P

A ima i u Zablju par kucica da se krecu oko te cifre. MM i meni se svidjela jedna sa vocnjakom, ali ima ulaganja. Uglavnom o tome moze vise NSanja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana* imate kuce u Krcedinu za 20000e da birate.. :P :P :P

:lol: A baš sam juče videla i to stvarno lepe kuće tj to su nekada bile vikendice. A dvorišta im kao neki mini park... Ma prelepa imanja, ali :( daleko nam je od BGa :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znam da je ovde po novom zakonu onako kako sam i napisala. s&s su za njih 5 dobili stan 113m2, mm kad je konkurisao za neki stan sto su pravili za naucno radnike (asistente..) bilo nas je tad troje i isto tako smo konkurisali tj kao pripao bi nam po brojnosti stan preko 60m2..

mm i ja nismo za kuce negde u nekom selu. mi jednostavno nismo ti tipovi. ja sam odrasla u kuci na selu i moja sestra je uvek volela da raducka oko kuce i baste ja vec ne. ja bih jos i mogla ali mm je operisan od toga, tako da ne vidim nas u nekoj kuci negde..

Ana* imate kuce u Krcedinu za 20000e da birate.. :P :P :P

Moja prijateljica je dobila na istom konkursu stan od 57 m2 za njih 4.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja prijateljica je dobila na istom konkursu stan od 57 m2 za njih 4.... :huh:

OT ali kako je dobila???

jer su takvi kriterijumi bili, sem ako je umetnik- oni su bodovani bili bruka u odnosu na ostale fakultete..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre 4 godine kupili garsonjeru u Beogradu - Uc. naselje i placali 1100E po kvadratu :o. U Beogradu su generalno cene stanova paprene, bilo novogradnja ili starija gradnja. Sledeci potez je najverovatnije prodaja garsonjere i kupovina placa za gradnju neke male slatke montazne kucice :rolleyes: . Nadam se da ce to biti u bliskoj buducnosti :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OT ali kako je dobila???

jer su takvi kriterijumi bili, sem ako je umetnik- oni su bodovani bili bruka u odnosu na ostale fakultete..

I ona i njm su dr.... ;) a nemaju ni 30 godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ona i njm su dr.... ;) a nemaju ni 30 godina...

pa, to onda su fakticki imali duple bodove jer su oboje dr..

jbg, valjda cemo i mi nekada nesto kupiti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili pre 4 godine stan u N.Sadu,tada je kv bio 750 eura.. Sada trazimo veci,tesko je prodati ovaj a svi nesto kukaju cene padaju a niko ne spusta ispod 1000 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisli šetnje ovuda...ne nije puno.

:rolleyes: Mi smo odlučili, rekla sam Viki da stavi komšijsku kaficu :lol: Još samo da i banka donese odluku :unsure: A to će da traje agonija MIN masec dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Mi smo odlučili, rekla sam Viki da stavi komšijsku kaficu :lol: Još samo da i banka donese odluku :unsure: A to će da traje agonija MIN masec dana

Koliko ste puta videli kucu? Koliko je dvorista? Kolika je kuca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: Mi smo odlučili, rekla sam Viki da stavi komšijsku kaficu :lol: Još samo da i banka donese odluku :unsure: A to će da traje agonija MIN masec dana

Onda da cestitam na odluci. Nije mala stvar. ;)

Jel sad zivite privatno ili imate vas stan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste puta videli kucu? Koliko je dvorista? Kolika je kuca?

Dva puta i fotografisali detalje koji su nam bitni. Dvoriste sa voćnjakom je 24.5ara. Kuća je oko 95m2 a radionica-hala 150m2

Onda da cestitam na odluci. Nije mala stvar. ;)

Jel sad zivite privatno ili imate vas stan?

Joj nikako nije. Sad smo podstanari inače nebi mi mrdali iz Zemuna al stvarno nam je puno da dajemo 320e mesečno plus što je mm stalno na relaciji BG-KŠ a ovako nebi putovao već bi se radionica kompletno prebacila ovde gde kupujemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja smo izuzetno zainteresovani za kupovinu nepokretnosti na žalost van BG jer finansije drugačije ne dozvoljavaju. A ne želimo da se kreditno zadužujemo za stan od 40m2 sa kojim nebi ništa mogli (niti da se prebaci posao iz KŠ u bg, niti da se sa porastom naših potreba i kvadratura širi).

Posle dvogodišnjeg traganja milion varijanti i kombinacija došli do ove ponude http://www.webnekretnine.net/oglasi_nekret...e=157905Belegis

Odlučili smo da vidimo da li će nas i Banka pratiti u ovom "poduhvatu" i da rešimo stameni+poslovni problem.

Jeste da je van Bg ali na svega 27km i što je OŠ udaljena skoro 2km ali se iskreno nadamo da će ušteda biti velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva puta i fotografisali detalje koji su nam bitni. Dvoriste sa voćnjakom je 24.5ara. Kuća je oko 95m2 a radionica-hala 150m2

Joj nikako nije. Sad smo podstanari inače nebi mi mrdali iz Zemuna al stvarno nam je puno da dajemo 320e mesečno plus što je mm stalno na relaciji BG-KŠ a ovako nebi putovao već bi se radionica kompletno prebacila ovde gde kupujemo.

Bas lepo i sve na jednom mestu. Odlicno!

Jel nije problem da kazes cenu? Jel ima puno za renoviranje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ovim rješavate poslovno i stambeno pitanje. Ima tu dosta prostora, a i treba urediti...Mada prostor dozvoljava izazove. I cijena nije velika..pristojna je. Vidim nova stolarija, može dogradnja...

Sviđa mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.