Kupovina nepokretnosti

odgovora

Objavljeno

my baby : Koliko se krecu cene stanova u vasem gradu (mislim za kupiti )? i koliki ste vi stan uzeli ?

i jos jedno pitanje : na porodjaju da li je bio tvoj suprug ? prirodno si se porodila sa epiduralom, prirodno bez ili na carski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo 75 kvadrata..Ovako krecu se otprilike 1000 eura po kvadratu..Mi smo kupili za 55.000 jer to neka baba hoce da proda dok je jos ziva,ima nekih sitnih ulaganja ali dobro je..Mislim da su sada jeftiniji nego ikad i da je prilika da se kupi ko moze..

je bio porodjaj i je li bio tm tu??

A u Banja Luci 1.000-1.200 eura kvadrat :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno,pa sta je to ccc...Kod nas je i jeftinije od 1000 jer smo nasli jedan 68 kvadrata,a 50.000 i to useljiv odmah,nov parket sve super,ali kod ovog naseg imamo dva balkona pa mi ljepse..

Filipa je li to novogradnja??

To ti je bukvalno i novogradnja i stara gradnja...

KLIK na SAJT

Evo okvirne cijene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo 75 kvadrata..Ovako krecu se otprilike 1000 eura po kvadratu..Mi smo kupili za 55.000 jer to neka baba hoce da proda dok je jos ziva,ima nekih sitnih ulaganja ali dobro je..Mislim da su sada jeftiniji nego ikad i da je prilika da se kupi ko moze..

Na porodjaju je bio mm,drzao me za ruku i skoro da zaradi gips hehe koliko sam ga stiskala..Dobila sam epidural nekako pred kraj jer sam imala bolove 12 h...

A kod tebe kakav je bio porodjaj i je li bio tm tu??

Za samo 55 000??!!!! Gde si ti bese, opet sam zaboravila izvini.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzeli smo 75 kvadrata..Ovako krecu se otprilike 1000 eura po kvadratu..Mi smo kupili za 55.000 jer to neka baba hoce da proda dok je jos ziva,ima nekih sitnih ulaganja ali dobro je..Mislim da su sada jeftiniji nego ikad i da je prilika da se kupi ko moze..

mi trazimo stan, oko 1200 u NS a po toj cei ne mozemo da kupimo jer nam ne igra ulogu da kupimo 40-50 m2

takodje, iste su cene novih i starih stanova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za samo 55 000??!!!! Gde si ti bese, opet sam zaboravila izvini.... :(

Nemačka,ludilo kako su tamo jeftini stanovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemačka,ludilo kako su tamo jeftini stanovi

Stvarno? Blago njima. Ja neke sto sam gledala po austriji po jako malim mestima, maltene selima, pa nema nista ispod 80 000 e i to stari i ne veliki.

Svaka cast nemcima, a u kom gradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi trazimo stan, oko 1200 u NS a po toj cei ne mozemo da kupimo jer nam ne igra ulogu da kupimo 40-50 m2

takodje, iste su cene novih i starih stanova

Ivana, stara gradnja može da se kupi i dosta jeftinije, pa samim tim dobiješ više kvadrata. Razmislite i o tome. i Sve zavisi i od lokacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno? Blago njima. Ja neke sto sam gledala po austriji po jako malim mestima, maltene selima, pa nema nista ispod 80 000 e i to stari i ne veliki.

Svaka cast nemcima, a u kom gradu?

Ja neznam tačno gde beše ona ali Nemačka je u globalu jeftina,ovde je druga priča

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, stara gradnja može da se kupi i dosta jeftinije, pa samim tim dobiješ više kvadrata. Razmislite i o tome. i Sve zavisi i od lokacije.

To jeste. Mm-ovi roditelj imaju dva stana stare gradnje. Jednom je kvadrat 1300, a drudom 900-1000, ali jedan je u centru, a drugi nije. Za ovaj u centru, agent je rekao da je cijena cak do 1800, ali nema sanse da se proda po toj cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, stara gradnja može da se kupi i dosta jeftinije, pa samim tim dobiješ više kvadrata. Razmislite i o tome. i Sve zavisi i od lokacije.

mi smo mislili da i to dodje u obzir, ali.. stvarno se ne moze naci. tj moze ali traze npr 900e, sad to budu starije zgrade gde imas nekoliko hiljada ulaganja, nisi prvi kupac pa ti se onih 8% pdv ne vraca i kad sve stavis na papir izadje isto, u nekim slucajevima moze biti i skuplje..

sto se same lokacije tice, mm i ja smo izriciti samo u pogledu stare detelinare, salajke, i delom podbare- kod samog mosta..

ostalo manje vise sve je ok, meni je bitno da j eporodica na okupu a sama lokacija.. na sve covek moze da se navikne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: ,da bas puno traze..

Njemacka,jedan grad blizu Dortmunda Hagen..

Necete vjerovati da smo nalazili cak jedan stan sa cetiri sobe,preko 80 kvadrata 32.000,onda 50 kvadrata za 40.000..Eh da ove stanove mogu kako da posaljem kod vas..Ovdje ima i izbora i cijene su super..Stan jedan gledali u februaru i jos se nikad nije prodao 49.000 68 kvadrata..Nemaju ljudi valjda toliko a nece ni da uzimaju na kredit,nikad ne znas kad ces bez posla ostati..

Wow pa to je fenomenalno. Ne moras nam slati stanove :lol: ,ali samo ti meni posalji link sa oglasima, ako igde postoji na netu sa slikama. Da li po nemackoj zakonu stranci sa boravkom EU,mogu kupiti stan ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ev usla sam na tu stranicu i bezveze ukucala cijenu,sobe i kvadrate,vi promjenite sta zelite..http://www.immobilienscout24.de/Suche/S-T/Wohnung-Kauf/Nordrhein-Westfalen/Dortmund/-/2,00-/40,00-/EURO--60000,00?

Kako mislis stranci da kupe,pa mogu,ja sam stranac kupila sam..Ako si na to mislila,ili sam ipak plavusa :lol:

Ok hvala za link.

Nisam mislila ti da kupim vec npr ja :lol: . Npr neko sa grckim boravkom ili ko god, ali da nije drzavljanin nemacke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vreme da administratori otvore novu temu o cenama stanova i uslovima kupovine :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je vreme da administratori otvore novu temu o cenama stanova i uslovima kupovine :rolleyes:

Slazem se :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To jeste. Mm-ovi roditelj imaju dva stana stare gradnje. Jednom je kvadrat 1300, a drudom 900-1000, ali jedan je u centru, a drugi nije. Za ovaj u centru, agent je rekao da je cijena cak do 1800, ali nema sanse da se proda po toj cijeni.

pa to su skoro cene i novih stanova. na losijim lokacijama, npr ima na somborskom bulevaru nov i zavrsen za 1000e/m2 ali nama se ta lokacija bas ne svidja. ok, jednog dana ce se sigurno i to lepse izgraditi, ali sad je bezveze.. a ja ako cu sad tamo da se selim i zivim sa decom i cekam da za 10god bude lepo uredjeno..

skoro smo imali ponudu u Balzakovoj "veoma povoljno" stan 68m2 68000e, dobra lokacija i spustio bi eventualno na 65000.. ali, to je ipak staro, komplet bi se sva stolarija morala menjati jer je ona stara, pa onda se zna da je i sve ostalo za menjanje, kupatilo i ostalo i sve u svemu, taj stan bi onda bio sluplji od novog, gde se samo uselis i imas povrat PDV..

idem da zivim u Portugal, tamo 80m2 za 55000e.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, kako samo 50m2?

kod nas nosiocu stana ide 45m2 i svakom clanu po 15m2, sto znaci da mi sad vec - to se tice poreza, uklapamo se u 90m2.. da je neko normalno stanje pa firme da dele stanove takav bi nas zapao, te kvadrature..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sinoc pricam sa Stashicom, u portugalu su takoniske cene stanova.. rekoh, idemo tamo da zivimo :rolleyes:

kaze zbog krize ljudi prinudjeni da prodaju i spustaju cene, sto je i realno i normalno. jedino jos kod nas kao da nam cvetaju ruze svi samo pricaju kako cene padaju ali se zapravo nista normalno ne moze naci i to spustanje cena je samo prica za malu decu.

od oglasnika me vec boli glava jer sta god da nazovem ili je totalna glupost, tipa stan 60m2 ali mu je terasa 20m2 :blink: i tako svasta nesto, nista sto procitas u oglasima oni nemaju.. samo navlakusa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја већ 2 године гледам станове јер требамо да купимо за породицу. Оно што је мени интересантно то је да је нова градња јако не квалитетна а оно што је квалитетно претерано је скупо (не везано за локацију). Сама локација наравно утиче на цену.

Пишем о Београду. Није могуће пронаћи прави паритет за цене, јер много тога утиче. Мањи станови имају вишу цену по квадрату, локација итд.

Примера ради, нове зграде немају ПОДРУМЕ и заједничке просторије, а то је јако битно. Ја имам зимницу, алат и сл и где то да држим ако немам подрум??? По новом закону о стамбеним зградам и становању, забрањено је сушити веш на тераси која гледа према улици, а зграда нема сушионицу :blink: .

Посебна је прича што нове зграде обично немају у близини школу, нормалне прилазне путеве, паркинге итд. Онда је одлука пала на стару градњу.

Проблем је углавном што већина станова и кућа у Србији у опште али и у Београду није укњижена у земљишне књиге !? :blink: то би отрпилике значило, зграда постоји већ 30 ак година али, нигде не постоји у књигама !? То наравно, може само у Србији. Друга ствар, стари стан је поприлично похабан, ма колико добро да је чуван, мора да се кречи, да се сређује паркет, столарија а не ретко и купатило, цеви ... Добро у свему томе је што су цене материјала пале, али је лоше што је тешко наћи поштеног мајстора а не "мајстора" па када ти један такав изађе из стана, можеш само да плачеш.

Све у свему, велика инвестиција са не познатим исходом :) :) :)

Ми смо узели на периферији Београда по цени од 830€ по квадрату али има доста улагања, па ћемо видети, очекивао сам да се преселим до краја године, али тешко, обзиром да се лак за паркет суши 15 ак дана :( али зато имам подрум, паркинг, близу школу, аутобус, цркву ...

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo razmisljali o stanu i shvatili da kako god okrenemo skupo je, preskupo, i cini mi se sto kriza vise drma oni kao da dizu cene :huh: Mi smo se odlucila da umesto 50-60 000 eura damo za stan od 50-60 kvasrata napravimo kucu od 100 kvadrata ;) jeste nije u gradu, al sta sad ne mozes i jare i pare :lol: :lol: Ovako mislim da ce nam bolje ispasti, plac smo kupili i od proleca pocinjemo sa gradnjom, grad nam je blizu imamo kola,imamo zabaviste, skolu, dz (sve je blizu), nema semafora i raskrsnica :lol: a na sve ostalo cemo se polako navici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je vase misljenje o montaznim kucama?

Mi trenutno zivimo u kuci u kojoj su ziveli mm i njegova porodica. Sad smo tu mm, deca i ja, kvadratura je ok, ali ja bih jos jednu deciju sobu i vecu dnevnu :), a i kuca je prilicno stara i cesto ima kojekavih ulaganja, pa svakako planiramo neku promenu zivotnog prostora. Mislili smo da je najbolje, kad vec imamo plac, da ga iskoristimo tako sto cemo na njega "staviti" novu montaznu kucu, a za relativno male pare imali bismo puno vecu kvadraturu...recimo za 35.000evra- oko 115kvadrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakvo je vase misljenje o montaznim kucama?

Mi trenutno zivimo u kuci u kojoj su ziveli mm i njegova porodica. Sad smo tu mm, deca i ja, kvadratura je ok, ali ja bih jos jednu deciju sobu i vecu dnevnu :), a i kuca je prilicno stara i cesto ima kojekavih ulaganja, pa svakako planiramo neku promenu zivotnog prostora. Mislili smo da je najbolje, kad vec imamo plac, da ga iskoristimo tako sto cemo na njega "staviti" novu montaznu kucu, a za relativno male pare imali bismo puno vecu kvadraturu...recimo za 35.000evra- oko 115kvadrata.

Ima tema o tome KLIK Ja sam nesto nisam za njih neznam sto :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo mnogo razmisljali o stanu i shvatili da kako god okrenemo skupo je, preskupo, i cini mi se sto kriza vise drma oni kao da dizu cene :huh: Mi smo se odlucila da umesto 50-60 000 eura damo za stan od 50-60 kvasrata napravimo kucu od 100 kvadrata ;) jeste nije u gradu, al sta sad ne mozes i jare i pare :lol: :lol: Ovako mislim da ce nam bolje ispasti, plac smo kupili i od proleca pocinjemo sa gradnjom, grad nam je blizu imamo kola,imamo zabaviste, skolu, dz (sve je blizu), nema semafora i raskrsnica :lol: a na sve ostalo cemo se polako navici.

hehe, ja dok sam kuckala, ti napisa ovo :) To je negde i nasa logika, s tim da mi imamo ovaj plac, koji je u gradu i steta mi sad da idem odavde u neki stan, koji sigurno nece biti tolike kvadrature koja bi nama odgovarala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.