Deca "kristali"

odgovora

Objavljeno

Malo zabave i ezoterije.

Ujedno ovo može biti i neka vrsta utehe (šalim se naravno) za sve mame koje imaju decu poput mojega:ne pričaju, ne jedu skoro ništa, stalno dobijaja ekceme, stidi se nepoznatih ljudi, ne plaše se ničega i sedeli bi u vodi stalno, a imaju prelepe okice i to svi, ali svi primećuju i komentarišu.

Počeli su se rađati oko 2000. godine i tu su da bi nas naučili ljubavi i praštanju, te da nas pripreme za novu dimenziju, svet pun ljubavi i lepote.

Neke od karakteristika kristalne djece su:

- otvoreno izražava ljubav, sklono je praštati , uviek prašta i traži oproštaj;

- posebnu ljubav pokazuju prema deci i životinjama;

- vole biti goli, smeta im odjeća, a kao odevne predmete biraju što lakše materijale(pamuk), toplih, vedrih boja;

- jako su strpljivi;

- imaju jako bistare, velike i meke oči, pogled im je jako dubok, razoružaju te u sekundi;

- često imaju poteškoća u savladavanju govora, ali zato jako dobro ostvaruju komunikaciju bez riječi;

- vole se igrati vodom, kamenjem i kristalima;

- ne boje se;

- stidljivi su i negativno reaguju na nepoznate ososbe;

- jako su privlačni, imaju ˝ono nešto˝ što privuče ljudima pažnju, iako nisu ˝deca- -lutke˝;

- imaju često alergije, jako su izbirljivi kada je u pitanju hrana;

- veliki kreativci s bujnom maštom;

- vidi neke dimenzije koje mi ne vidimo;

- od malih nogu imaju potrebu pomagati.

(preuzeto sa interneta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zanimljivo,zaista.tu ima i dosta karakteristika i mog sina,ali neznam da li je i on dete kristal jer je jos uvek vrlo mali,ima tek 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KO JE OVO NAPISAO TJ POSTVIO NA NET???JER TO NEKA NOVA GENERACIJA DECE ILI ...???TO NISAM SKONTALA....MI IMAMO DOSTA KARAKTERISTIKAAAAAA :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KO JE OVO NAPISAO TJ POSTVIO NA NET???JER TO NEKA NOVA GENERACIJA DECE ILI ...???TO NISAM SKONTALA....MI IMAMO DOSTA KARAKTERISTIKAAAAAA :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo se provlači po mnogim sajtovima. Navodno, takva deca su uvek postojala, ali ih je bilo vrlo malo.

Kristalna su zato što im je aura "kristalne" boje.

Ona , navodno, najavljuju jedno drugačije vreme, vreme ljubavi i lepote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nakon «indigo dece», počela su se 1995. godine rađati «kristalna deca». Njihova aura je kristalna, sa mnogobrojnim pastelnim nijansama. Ona su, navodno, još naprednija generacija, još kreativnija i snažnija nego «indigo». Zajedno stvaraju novu generaciju čovečanstva na Zemlji, i imaju međusobne brojne sličnosti, ali i razlike. Zajednička im je visoka osetljivost i duhovnost, a najveće razlike su u njihovom temperamentu. Naime, dok su «indigo deca» zabrinuta za svet u kome se nalaze, ali neretko i spremna na agresiju u borbi za svoje uverenje, «kristalna deca» su, po pravilu, blaga i mirna. Čak i njihovi povremeni ispadi su kratkog daha, jer ona veoma brzo i lako praštaju. Takođe, smatra se da «indigo deca» svoje odluke donose na racionalnom nivou (nivou glave), a «kristalna» na emotivnom (nivou srca). Po nekim autorima (kao što su, na primer, Vendi Čepmen i Lori Džonson), «kristalna deca» su posebno napredna autistična deca, sposobna da upijaju najrazličitije vibracije iz sopstvenog okruženja (elektromagnetske, fizičke, emotivne...). Ove «hodajuće antene», kako ih nazivaju - su stalno u svom ličnom svetu boja, mirisa, zvukova, emocija... Njihova jedina zaštita od tog unutrašnjeg haosa jeste potpuna zaokupljenost jednim objektom ili aktivnošću koju neprestano ponavljaju (a to je tipično ponašanje autistične dece). Tako posmatrano, autizam postaje sredstvo samozaštite za «kristalnu», to jest hipersenzitivnu decu. Činjenica je da i «kristalna deca», baš kao i «indigo», ponekad dobijaju dijagnozu autizma. Najjednostavnija i najgrublja definicija autizma jeste da su to osobe koje žive u sopstvenom svetu, odvojene od drugih, bez izražene potrebe za kontaktom, indiferentne prema svom okruženju. «Kristalna deca» su, naprotiv, izrazito nežna, saosećajna. Spontano grle sve oko sebe, brinu i osećaju potrebe drugih, i veoma su zainteresovana za svoju okolinu.

Karakteristike «kristalne dece»: Otvoreno pokazuju svoje pozitivne emocije. Veoma su komunikativna i brižna. Umeju da razmišljaju na filozofski i duhovan način, a često imaju i telepatske sposobnosti. Mnoga od njih odbijaju da spavaju sama, jer mogu videti različite entitete na drugim frekvencijama, koji su našem oku nevidljivi. Smatra se da je njihov zadatak na Zemlji širenje ljubavi. Staložena su, veoma osetljiva na draži ukusa, mirisa i boje. Fascinirana su kristalima i kamenjem. Mnoga od njih se pronalaze u umetničkim oblastima kao što su muzika ili slikarstvo. Često su alergična i izbirljiva po pitanju hrane. Vole prirodu, vodu, životinje. Loše reaguju na lekove, čak i na vakcine, kao na preventivu bolesti. Zanimljivo je da «kristalna deca» neretko kasno progovore, odnosno počnu sa verbalnim izražavanjem tek od tri-četiri godine. Ipak, njihovi roditelji imaju izraženo uverenje da u njihovoj međusobnoj komunikaciji nema nikakvih problema. Oni, jednostavno, komuniciraju pomoću telepatije, sve dok dete ne počne da koristi i verbalni govor.

PREUZETO SA SAJTA YUMAMA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za autizam baš i ne shvatam, s obzirom da sam čitala kako autistična deca imaju problema baš zbog odsustva emocija i ne mogućnosti bilo kakve empatije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za autizam baš i ne shvatam, s obzirom da sam čitala kako autistična deca imaju problema baš zbog odsustva emocija i ne mogućnosti bilo kakve empatije.

Da,taj deo je bas ne jasan iz teksta koji si napisala tj preuzela sa sajta.Ne bih bas volela da mi je dete autisticno.pi pi pi pi ne daj Boze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,taj deo je bas ne jasan iz teksta koji si napisala tj preuzela sa sajta.Ne bih bas volela da mi je dete autisticno.pi pi pi pi ne daj Boze

To su gluposti. Autistična deca ne mogu da šire ljubav, saosećaju i pomažu ljudima, jer nisu u stanju da saosećaju. Ona ne mogu da izađu iz svog sveta, pa prema tome ne mogu ni da šire ljubav i lepotu. Ona intelektualno zaostaju, dakle, teško mogu da budu kreativna.

U drugim tekstovima se ne pominje autizam. To je ovde neko glupo preterivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bolje pročitajte tekst i tako piše ovo isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sablasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI DEFINITIVNO NISMO KRISTALNO DETE.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takozvana INDIGO DECA...pa moram priznati da jesu neka cudnija danasnja deca, ne sva naravno, ali ne znam koliko jeto istina ili ako jeste, da le se to zaista moze utvrditi kod dece???

Ne verujem, ali evolucija nije stala, moguce je da se covecanstvo priprema za neku novu fazu, navodno ih je sve vise.....

Misterija, kao i NLO :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo zabave i ezoterije.

Ujedno ovo može biti i neka vrsta utehe (šalim se naravno) za sve mame koje imaju decu poput mojega:ne pričaju, ne jedu skoro ništa, stalno dobijaja ekceme, stidi se nepoznatih ljudi, ne plaše se ničega i sedeli bi u vodi stalno, a imaju prelepe okice i to svi, ali svi primećuju i komentarišu.

Počeli su se rađati oko 2000. godine i tu su da bi nas naučili ljubavi i praštanju, te da nas pripreme za novu dimenziju, svet pun ljubavi i lepote.

Neke od karakteristika kristalne djece su:

- otvoreno izražava ljubav, sklono je praštati , uviek prašta i traži oproštaj;

- posebnu ljubav pokazuju prema deci i životinjama;

- vole biti goli, smeta im odjeća, a kao odevne predmete biraju što lakše materijale(pamuk), toplih, vedrih boja;

- jako su strpljivi;

- imaju jako bistare, velike i meke oči, pogled im je jako dubok, razoružaju te u sekundi;

- često imaju poteškoća u savladavanju govora, ali zato jako dobro ostvaruju komunikaciju bez riječi;

- vole se igrati vodom, kamenjem i kristalima;

- ne boje se;

- stidljivi su i negativno reaguju na nepoznate ososbe;

- jako su privlačni, imaju ˝ono nešto˝ što privuče ljudima pažnju, iako nisu ˝deca- -lutke˝;

- imaju često alergije, jako su izbirljivi kada je u pitanju hrana;

- veliki kreativci s bujnom maštom;

- vidi neke dimenzije koje mi ne vidimo;

- od malih nogu imaju potrebu pomagati.

(preuzeto sa interneta)

MISLILA SAM DA SE TI KLINCI ZOVU ``INDIGO DECA``,bar su ih tako predstavljali u nekim tv prilozima koje sam gledala o njima. Mislim da je jos rano govoriti na temu ``novog soja dece``,ovaj pojam i kategorizacija se tek od nedavno pojavila,treba celoj hipotezi dati vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo zabave i ezoterije.

Ujedno ovo može biti i neka vrsta utehe (šalim se naravno) za sve mame koje imaju decu poput mojega:ne pričaju, ne jedu skoro ništa, stalno dobijaja ekceme, stidi se nepoznatih ljudi, ne plaše se ničega i sedeli bi u vodi stalno, a imaju prelepe okice i to svi, ali svi primećuju i komentarišu.

Počeli su se rađati oko 2000. godine i tu su da bi nas naučili ljubavi i praštanju, te da nas pripreme za novu dimenziju, svet pun ljubavi i lepote.

Neke od karakteristika kristalne djece su:

- otvoreno izražava ljubav, sklono je praštati , uviek prašta i traži oproštaj;

- posebnu ljubav pokazuju prema deci i životinjama;

- vole biti goli, smeta im odjeća, a kao odevne predmete biraju što lakše materijale(pamuk), toplih, vedrih boja;

- jako su strpljivi;

- imaju jako bistare, velike i meke oči, pogled im je jako dubok, razoružaju te u sekundi;

- često imaju poteškoća u savladavanju govora, ali zato jako dobro ostvaruju komunikaciju bez riječi;

- vole se igrati vodom, kamenjem i kristalima;

- ne boje se;

- stidljivi su i negativno reaguju na nepoznate ososbe;

- jako su privlačni, imaju ˝ono nešto˝ što privuče ljudima pažnju, iako nisu ˝deca- -lutke˝;

- imaju često alergije, jako su izbirljivi kada je u pitanju hrana;

- veliki kreativci s bujnom maštom;

- vidi neke dimenzije koje mi ne vidimo;

- od malih nogu imaju potrebu pomagati.

(preuzeto sa interneta)

Ja mislim da ja imam jedno kristalno dete...ovaj mladji definitivno!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.