Kamen(je) u žučnoj kesi

odgovora

Objavljeno

Ja juče otišla kad hirurga za sasvim drugo,a on meni-Kad ces da vadis ovo kamenje?

To je napunjena kesa kamenjima.Ja sam imala bolove da se ukočim-sve sam to mislila da je od dece-od nošenja.

Ne plašim se operacije i jesam za to.Ne čekam nikakav napad.Dr je na moru,čim se vrati idem da zakazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja juče otišla kad hirurga za sasvim drugo,a on meni-Kad ces da vadis ovo kamenje?

To je napunjena kesa kamenjima.Ja sam imala bolove da se ukočim-sve sam to mislila da je od dece-od nošenja.

Ne plašim se operacije i jesam za to.Ne čekam nikakav napad.Dr je na moru,čim se vrati idem da zakazemo.

I ja imam punu ž. kesu kamenja. :blink: Do sad nisam imala tegobe.

Jesi primetila kada dobiješ bolove, odn. posle kakve hrane?

Koliki su ti kamenčići?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam punu ž. kesu kamenja. :blink: Do sad nisam imala tegobe.

Jesi primetila kada dobiješ bolove, odn. posle kakve hrane?

Koliki su ti kamenčići?

Dr je rekao 7 vecih-nista konkretno.Ja imala bolove i ledja ispod rebara i mucnine i glavobolje redovne.U zadnjih 5 dana vise.Nisam obracala paznju pa ni na hranu.Jede mi se slatko ja pojedem i dalje me boli glava i muka mi.Ali kad ne obracam paznju...

Sad vodim racuna.Ja cu sad da smrsam,jer sam dosta slatkog jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam više pitanja. :D hvala za pomoć. ;)

Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su pre 10ak dana otkrili kamenje u zucnoj kesi, imam ih oko 4, 5 velicine 8mm, pre toga sam imala bolove u zelucu mesecima. Trudim se da promenim ishranu, izbacila sam puno toga. Rekli su mi je da je nemoguce prirodnim putem da se izbaci, preostaje jedino operacija. A ja, s obzirom da imam jake panicne napade strah me anestezije, uspavljivanja i budjenja, bas sam se opteretila sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mejja možeš ishranom da smanjiš učestalost napada bolova, tj bez jaja, masne, kisele i uopste prezačinjene hrane. Mojoj mami je pomagalo jedno vreme to, kasnije su bolovi postali učestali i počelo je to da se pretvara u ozbiljne napade, tipa da ne moze da se pomeri, ukoči je totalno u predelu celog trupa, boli usi otpadaju...i odlučila se za operaciju. Ona je isla na laparaskopsku privatno i posle dve sedmice se vratila normalnim aktivnostima, s hranom se pazi i dalje, rečeno joj je da operacija žuci nije da sad možeš oplesti po jajima i masnom vec je u principu dozivotno paženje na prehranu. Doduse ona je imala veći kamen i lekari su joj rekli da ima velike šanse da žuč pukne sto nije dobro. Tetka recimo ima kamen iste veličine kao i mama ali njoj ne pravi probleme, otkrila ga sasvim slučajno. 

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbacila sam masno, jaja, mlecne proizvode osim jogurta, kiselo, ljuto, slatko, jedino kuvano mi odgovara. Nemam sad jake bolove kao pre, ali imam svakodnevno probadanje ispod desnog rebra, moze da se trpi. ;)  S mamine strane njih 4ro se operisalo, tako da je u mojem slucaju nasledno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica me malopre zove i govori mi da je nasla caj za razbijanje kamenja, vec dvoje iz njene porodice je imalo uspeha sa tim, sad ne znam sta da radim, da li da ga probam ili da ga ostavim ovako. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.