Pelene su proslost ili mozda ne

odgovora

Objavljeno

Imam veliki problem. Moja cerka od tri godine koristi nosu ali iskljucivo za malu nuzdu. Kada joj se kaki insistira na pelenama!!! Nikada nije imala nikakvu traumu vezanu za nosu ali jednostavno odbija. Probala sam sve: Ignorisala, kaznjavala, molila, nudila nagrade, ucenjivala... sve sto mi je palo na pamet. Ovo traje vec sest meseci. Probala sam i adapter na wc solji ali nije dalo nikakvog rezultata. Sednem pored nje na pod donesem sve igracke, igramo se po pola sata i duze i opet nista. Stvarno ne znam vise sta da radim i kako da resim ovaj problem! Ako je neko imao slicno iskustvo i ako ima neki savet, molim vas u pomoc :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mina, nemam nikakvog iskutva kao sto je tvoje, ali pokusavam da se stavim u tvoju poziciju... Posto si sve probala, kao sto bih ja, verovatno, ostaje samo da joj ukines pelene potpuno, pa neka kaki u gacice sve dok ne shvati da to bas i nije lep osecaj. Mislim da druge opcije nema. Mi smo prosli kroz fazu cak i da trpi po dva dana, ali posle nekog vremena se tako i resilo. Onog trenutka kada sam prestala da ga 'ganjam' sa nosom i da insistiram, sve je nekako brzo doslo na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam veliki problem. Moja cerka od tri godine koristi nosu ali iskljucivo za malu nuzdu. Kada joj se kaki insistira na pelenama!!! Nikada nije imala nikakvu traumu vezanu za nosu ali jednostavno odbija. Probala sam sve: Ignorisala, kaznjavala, molila, nudila nagrade, ucenjivala... sve sto mi je palo na pamet. Ovo traje vec sest meseci. Probala sam i adapter na wc solji ali nije dalo nikakvog rezultata. Sednem pored nje na pod donesem sve igracke, igramo se po pola sata i duze i opet nista. Stvarno ne znam vise sta da radim i kako da resim ovaj problem! Ako je neko imao slicno iskustvo i ako ima neki savet, molim vas u pomoc :(:(:(

Draga ja bih je pustila da kaki u pelenu dok jos malo ne poraste. Jer ako se ona bude stiskala i ne bude zelela ni na nosu ili ni u gace da kaki, onda si ugasila.Pustila bih je jos par meseci da vidim kako ce da se ponasa pa onda druga prica. Nista na silu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj drugarici se to isto desilo sa devojcicom i isli su po lekarima(pedijatar ,psiholog) i znam da su im rekli da nista nwe preduzimaju i da ce ona sama da odluci kad joj je dosta.I bilo je tako.Jednostavno je krenula da koristi WC negde oko 3,5 ako se dobro secam.Inace,oni zive u Francuskoj i to su im tamo njihovi dr savetovali.Ne znam da li bi nasi imali neku bolju ideju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina da li je u fazi skidanja pelena ili je to sada naišlo kada je ostavila pelene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja drugarica je imala isti problem sa sinom, s tim sto je on hteo, pored pelene, da izadje napolje pored jednog drveta i tako kaki. Trajalo je do njegove 4 godine, i proslo, a oni su sve vreme se ponasali kao da je to sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Mina, nemam nikakvog iskutva kao sto je tvoje, ali pokusavam da se stavim u tvoju poziciju... Posto si sve probala, kao sto bih ja, verovatno, ostaje samo da joj ukines pelene potpuno, pa neka kaki u gacice sve dok ne shvati da to bas i nije lep osecaj. Mislim da druge opcije nema. Mi smo prosli kroz fazu cak i da trpi po dva dana, ali posle nekog vremena se tako i resilo. Onog trenutka kada sam prestala da ga 'ganjam' sa nosom i da insistiram, sve je nekako brzo doslo na svoje.

Baš tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pelene nosi samo nocu kada spava, posto pije jako puno tecnosti. Mada to planiram ovih dana da izbacim. Hvala vam puno na savetima, pusticu da prodje jos koji mesec pa cemo videti kako napredujemo! Procitala sam jednu interesantnu tezu koju je izneo Sigmund Frojd, a koja glasi ovako: Deca koja ne zele da vrse nuzdu u wc solji, vec iskljucivo u gacice ili pelene ce sigurno kad porastu biti tvrdice i cicije. Kakvi bi drugacije bili kada im je tesko da se oproste i od sopstvenog izmeta :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da pokusas da bude gola pa nek se ukaki u gacice pa ce videti kako je to ruzno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ili da joj pokazes kako ti to radis i kako si velika (u tom uzrastu obozavaju da budu veliki)pa ce i ona to da prihvati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina, a da li ti se ona budi nocu kad se upiski u pelenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da pokusas da bude gola pa nek se ukaki u gacice pa ce videti kako je to ruzno

Pa sada je vec previse hladno za tu varijantu, za tako nesto bih ipak morala da sacekam toplije vreme. Sve u svemu, jedino sto mi preostaje je da cekam. Jedino cega se ja plasim su neke infekcije nista drugo! Ja sam vaspitacica, a ne mogu sopstveno dete da odviknem od pelene, kakva ironija! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi kad smo ostavili pelene vise ih nismo ni stavljali ni nocu,vec sam u krevetac stavljala musemicu da ne procuri na dusek a 2 puta se tako upiskila i vise nikad jer je videla kako je ruzno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina, a da li ti se ona budi nocu kad se upiski u pelenu?

Ne! Prosto joj je tako udobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi kad smo ostavili pelene vise ih nismo ni stavljali ni nocu,vec sam u krevetac stavljala musemicu da ne procuri na dusek a 2 puta se tako upiskila i vise nikad jer je videla kako je ruzno

Ja sam Sofiju jednom stavila na spavanje bez pelene i ona se toliko ispiskila da se sutradan razbolela i to je preraslo u upalu pluca, tako da sam malo i uplasena! Ko bi rekao da ce mi pelene biti najveci problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma prestace ako nista do 4 godine,kod nas je to nekako bilo spontano a i u vrtic je isla tako da je i tamo videla kako drugari to rade.inace sa 2,5 god smo ih zauvek skinuli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sada je vec previse hladno za tu varijantu, za tako nesto bih ipak morala da sacekam toplije vreme. Sve u svemu, jedino sto mi preostaje je da cekam. Jedino cega se ja plasim su neke infekcije nista drugo! Ja sam vaspitacica, a ne mogu sopstveno dete da odviknem od pelene, kakva ironija! :P

Ma kakve veze ima kad si vaspitacica, sve smo mi majke nasoj deci, sa tudjom sve nam deluje lakse :lol:

Salim se, opusti se i neka kaki u pelene, jednom ce i to prestati.Bolje u pelene nego da se stiska, onda nastaje prolem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mog sina odvikla od pelena za jedno po podne,a da prethodno nisam insistirala da sedi na noši.ponekad bih ga stavila,ali je odmah ustajao.kad su mi pelene postale preskupe,a on dovoljno veliki da shvati,našla sam mu caku. bilo je to pred drugi rodjendan.stalno mi je tražio da šije na šivaćoj mašini.prostorija gde je šivaća mašina je za njega zabranjena zona.rekla sam mu da će moći da šije kad prestane da piški i kaki u pelene,jer mašina nije za bebe,već samo za velike.skinula sam mu pelene i pustla ga da šije(skinula sam iglu).počeo je da kaki dok je klečao na stolici,baš se bio zaneo.e onda sam ga izvela iz te prostorije,stavila rajber,i on je jako plakao i pokušavao da otvori vrata.pitala sam mašinu da ga ipak pusti unutra,ali ona nije htela,jer pušta samo velike da šiju.od sutradan,pokazivao je da mora da piški ili kaki tako što je vukao gaće i mumlao nešto,jer je tada slabo pričao.platila sam štelovanje mašine kada je prestala da mu bude interesantna. koštalo je hiljadu dinara,ali mi nije bilo žao para.verujem da svako dete ima neku želju koju će rado da trampi za nošu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mog sina odvikla od pelena za jedno po podne,a da prethodno nisam insistirala da sedi na noši.ponekad bih ga stavila,ali je odmah ustajao.kad su mi pelene postale preskupe,a on dovoljno veliki da shvati,našla sam mu caku. bilo je to pred drugi rodjendan.stalno mi je tražio da šije na šivaćoj mašini.prostorija gde je šivaća mašina je za njega zabranjena zona.rekla sam mu da će moći da šije kad prestane da piški i kaki u pelene,jer mašina nije za bebe,već samo za velike.skinula sam mu pelene i pustla ga da šije(skinula sam iglu).počeo je da kaki dok je klečao na stolici,baš se bio zaneo.e onda sam ga izvela iz te prostorije,stavila rajber,i on je jako plakao i pokušavao da otvori vrata.pitala sam mašinu da ga ipak pusti unutra,ali ona nije htela,jer pušta samo velike da šiju.od sutradan,pokazivao je da mora da piški ili kaki tako što je vukao gaće i mumlao nešto,jer je tada slabo pričao.platila sam štelovanje mašine kada je prestala da mu bude interesantna. koštalo je hiljadu dinara,ali mi nije bilo žao para.verujem da svako dete ima neku želju koju će rado da trampi za nošu.

Blago tebi, makar si mu pronašla caku. Ja sam kao što rekoh vaspitačica, tako da sve što mene okružuje njoj namenjeno i dostupno. Nego, reci ti meni, jel bi ti iznajmila tu mašinu na koji dan? :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi, makar si mu pronašla caku. Ja sam kao što rekoh vaspitačica, tako da sve što mene okružuje njoj namenjeno i dostupno. Nego, reci ti meni, jel bi ti iznajmila tu mašinu na koji dan? :lol::lol::lol:

haha,naravno,pozajmiću ti. razmisli malo,mora da postoji nešto što je zabranjeno,a da joj se svidja.mi smo tako za dan-dva ostavili varalicu,a kasnije za dan-dva i flašicu.ali je mama tražila po gradu makaze za decu,pa se ispostavilo da njemu ne trebaju takve makaze.pa se onda mama dala u potragu za pravim makazama koje su koliko-toliko bezbedne,znači male,dovoljno optočene plastikom i ne jako oštre.našla sam u knjižari kao deo školskog pribora. mogao je da ih koristi samo kad se zajedno igramo,da mi bude na oku.

onda je dobio deo tatinog pravog alata.onog alata kojim ne može da se povredi,ali bitno da nije plastičan,već pravi,kakav tate koriste.dobio je i kutiju za alat,istu kakvu tata ima,samo mnogo manju.i tako,svašta je tu bilo,pustila sam ga da napravi pitu od početka do kraja.moje je bilo da mu pomognem malo i da ja uključim šporet.ima gomila stvari koje smo odradili jer je hteo da radi stvari koje su samo za velike,a koje ne može da radi dok se ponaša kao beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina78, Sta se desava sa vama i nosom? Jel prosla igranka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina78, Sta se desava sa vama i nosom? Jel prosla igranka?

I dalje je ista priča, piški na nošu, a kaki u pelene. Nego što sada čekam letto i da počne lepo vreme pa da jednostavno prestanem da kupujem pelene. Sve sam pokušala ali nije upalilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako. Tek sam skoro povezala temu na kojoj vise pises sa ovim problemom. Ima tu revolta sigurno zbog celokupne situacije. Proci ce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako. Tek sam skoro povezala temu na kojoj vise pises sa ovim problemom. Ima tu revolta sigurno zbog celokupne situacije. Proci ce.

Pa zato i ne forsiram mnogo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.