Nutricionista

odgovora

Objavljeno

pa uglavnom extra pozitivna,ali dok se pridrzavaju tog nacina ishrane sve su skinule skoro sav visak ali malo je to tesko tako se zauvek hraniti jer cim se vratis na stari rezim kilogrami se jako brzo vrate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam dosla u takvo iskusenje da smazem kiflicu sto sam muzu pravila da sam je u jednom momentu drzala u ruci :D I osetila se ko lazov i prevarant :D jer ne bih mogla od sramote da nekom priznam da me je jedna kiflica pobedila i odustanem :D Hvala Bogu !!! I jutros sam se merila iako su mi rekli da ne smem , nisam mogla da izdrzim :P IIIII spalo dva kilograma !!! Za 5 dana ! Presrecna sam sto je lepo krenulo i nema sanse da prekrsim ili odustanem !!!

Svaka cast!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-4 ne mogu da izabarem dovoljno srecnog sMileta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-4 ne mogu da izabarem dovoljno srecnog sMileta :D

svaka cast ;) nakon kog vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svaka cast ;) nakon kog vremena?

od 23 novembra do danas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JOs jednom, svaka cast!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

-6 juhuuuuuuu ! Happy, happy , happy !!! U petak idem na kontrolu pa idemo dalje do minus trideset dajem sebi do juna !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam divnu doktorku... i morale smo sada preduzeti nešto povodom ove druge trudnoće, koja je došla JAKO BRZO posle prve i nisam uspela da skinem kilograme... tako da moram promeniti ishranu i ako ništa drugo bar ostati na istoj kilaži do porođaja (carskog reza).

Ove nedelje imam zadatak da pišem sve što jedem... u koliko sati, koliko i šta sam pojela.

Videćemo za dalje... dijeta u trudnoći je jako rizična ali moram nešto da preduzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako ... bila sam na prvoj kontroli , konacan ishod za prvi mesec je 6 kg a struk se smanjio za 14 cm , ja sam bas zadovoljna a i dr ... Pitala je sam je da za slavu prekrsim malo :) Dala mi je zeleno svetlo , rece Sloooobodno :) Tako da cu sebe malo pocastiti za slavu ali bez kolaca , tome mogu da odolim a gospodinu prasetu cu se osvetiti :) Necu preterivati, malo cu da gricnem cisto da me zelja mine pa opet idemo dalje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Sanja svaka cast, samo mi reci na cemu ti se bazira israna tj sta najvise jedes, i ako nije tajna kod kog doktora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Sanja svaka cast, samo mi reci na cemu ti se bazira israna tj sta najvise jedes, i ako nije tajna kod kog doktora ;)

Uglavnom jedem sve ( sem svinje) ali bareno , povrce , voce , mladi sir , nemasni jogurt , crni hleb , bez sokova , bez secera , mozes da dodajes po malo soli ili vegete , nije tesko a zna da bude i ukusno ... npr imam cak i pizzu u meniju :) samo na poseban nacin pravljena ...

Nije tajna , otisla izvadila kks , urin i odnela u higijenski , prvi sprat " Poremecaji u ishrani " ili tako nesto pise na vratima ... Nije ni skupo ni komplikovano , prvi pregled , merenje i savetovanje oko ishrane je 700din , kontrola svakih mesec dana 300din , Mislim da se dr zove Dragana , nisam sigurna , uglavnom jako prijatna i fina ekipa je tamo ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces da ispises dijetu, po obrocima, ako ti nije tesko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hoces da ispises dijetu, po obrocima, ako ti nije tesko?

NAravno da mi nije tesko , rado cu ali moracete sacekati sutra , ima dosta a vec je kasno ... pa sutra cim stignem napisacu vam kompletnu literaturu koju sam dobila i primer ishrane za 5 dana po kom se mozete voditi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom jedem sve ( sem svinje) ali bareno , povrce , voce , mladi sir , nemasni jogurt , crni hleb , bez sokova , bez secera , mozes da dodajes po malo soli ili vegete , nije tesko a zna da bude i ukusno ... npr imam cak i pizzu u meniju :) samo na poseban nacin pravljena ...

Nije tajna , otisla izvadila kks , urin i odnela u higijenski , prvi sprat " Poremecaji u ishrani " ili tako nesto pise na vratima ... Nije ni skupo ni komplikovano , prvi pregled , merenje i savetovanje oko ishrane je 700din , kontrola svakih mesec dana 300din , Mislim da se dr zove Dragana , nisam sigurna , uglavnom jako prijatna i fina ekipa je tamo ....

e i meni su trebale ove informacije. jos samo da li je bitno kad odes, tj da li se zakazuje nesto ili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e i meni su trebale ove informacije. jos samo da li je bitno kad odes, tj da li se zakazuje nesto ili..

nisam sigurna za zakazivanje , mogu je pitati pa cu vam javiti , sutra cu je zvati da ne zovem nedeljom :) a vecers vam pisem ono sto sam obecala ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajd da ispunim obecanje , nije mi se dalo danima :P ima puno da se stanca al obecanje ne sme biti ludom radovanje :)

primer ishrane po kom se mozete voditi ... ja se ne drzim striktno nego kombinujem , sta mi se kad i kako jede ...

1.DAN

Dorucak:casa soka od cedjenog voca ( moze limun , narandza...)

2 kriske integralnog hleba , nemasni ( mladi) sir , kiseli krastavci , nemasni jogurt (1 casa)

Uzina:Banana

Rucak:Grcka salata-iseci jednu papriku , jedan krastavac,dodati bosiljak , 100gr pilceg mesa,origano , 2 kaf.kasike maslinovog ulja. supene k.vinskog sirceta , so, biber i jedna kriska int.hleba.

Uzina:2 Narandze

Vecera:3 supene kasike ovsenih pahuljica i casa nemasnom mleka ili jogurta

2.DAN

Dorucak:casa soka od cedjenog voca . integralna kifla, mladi sir ,tunjevina, povrce po zelji,0% masti jogurt

Uzina:Jabuka

Rucak:Pica - U mlakoj vodi razmutite secer i kvasac. Kada kvasac nadodje lagano ga dodajete posoljenom brasnu i umestite glatko testo.Napravite loptu i razvucite testo oklagijom, namazite ga masl.uljem pa kecapom i stavite povrce po zelji od gore , uz to mozete i jabuku kao desert i vodu ....

Uzina:grejp

Vecera:300gr sampinjona posoliti i pobiberiti , staviti u tepsiju i naliti malo vode Peci desetak minuta u zagrejanoj rerni i pecene preliti sokom od limuna, uz to moze jogurt ili mleko ka napitak

3.DAN

Dorucak:casa cedjenog soka , sezonsko voce na kockice integralna kifla , mladi sir , jogurt ili mleko...

Uzina :Banana

Rucak : Dinstani pirinac - sitno iseckajte sargarepu, papriku,crni i beli lukizdinstajte na vodi , so , biber po ukusu . Kad prokuva dodajte pirinac, sampinjone i grasak. Uz to moze zel. salata sa prazilukom ili mladim lukom ( salata sa masl.uljem i vinskim sircetom samo ) integralni hleb , voda ...

Uzina : Jabuka

Vecera: Pirinac od rucka uz svezu salatu

4. DAN

Dorucak : Casa cedjenog soka , dve sardine , integr. kifla mladi sir , jogurt ili mleko , nemasni

Uzina : 3 mandarine

Rucak : Pileci bataci sa tikvicama - luk , papriku i tikvice isecite na vece komade .2 bataka izdinstajte i izvadite iz posude a u posudu dodajte luk tikvice i papriku , beli luk , mlevenu slatku papriku, so biber . U tepsiju na povrce poredjate batake i pecite u rerni, salata po zelji , voda

Uzina :Banana

Vecera:Kao 1 dan

5.DAN

Dorucak : casa cedjenog soka , 30gr stisnjene sunke int. kifla , mladi sir i jogurt

Uzina:2 narandze

Rucak:Dinstani oslic sa salatom - Filete poredjate u tiganjprelite mesavinom vode i masl. ulja i stavite na ugrejanu ringlu , dinstajte dok voda ne ispari. Filete pospite iseckanim persunom,belim lukom, biberom , limunom i posolite . Salata od paradajza , voda

Uzina :2 jabuke

Vecera ; 1 parce int. hleba , mladi sir i jogurt

ZNACI OBAVEZNO OBICNO ULJE ZAMENITE MASLINOVIM , MASNE MLECNE PROIZVODE NEMASNIM , SIRCE KORISTITE VINSKO I PUSTITE MASTI NA VOLJU ... JA POLA OVOD OVOG KOMBINUJEM NA MOJ NACIN SA ONIM STO JA VOLIM I OPET IMA EFEKTA A NE GLADUJEM ... MOZETE GRICKATI PO MALO BADEMA ON JE DOBAR ZA HOLESTEROL , PIJTE LIMUNADE , NARAVNO BEZ SECERA , CAJA , KAFE I SVE BEZ SECERA KOLIKO VAM VOLJA .... SRECNO SVIMA !

I da, da se oglasim -8 sam trenutno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajd da ispunim obecanje , nije mi se dalo danima :P ima puno da se stanca al obecanje ne sme biti ludom radovanje :)

primer ishrane po kom se mozete voditi ... ja se ne drzim striktno nego kombinujem , sta mi se kad i kako jede ...

1.DAN

Dorucak:casa soka od cedjenog voca ( moze limun , narandza...)

2 kriske integralnog hleba , nemasni ( mladi) sir , kiseli krastavci , nemasni jogurt (1 casa)

Uzina:Banana

Rucak:Grcka salata-iseci jednu papriku , jedan krastavac,dodati bosiljak , 100gr pilceg mesa,origano , 2 kaf.kasike maslinovog ulja. supene k.vinskog sirceta , so, biber i jedna kriska int.hleba.

Uzina:2 Narandze

Vecera:3 supene kasike ovsenih pahuljica i casa nemasnom mleka ili jogurta

2.DAN

Dorucak:casa soka od cedjenog voca . integralna kifla, mladi sir ,tunjevina, povrce po zelji,0% masti jogurt

Uzina:Jabuka

Rucak:Pica - U mlakoj vodi razmutite secer i kvasac. Kada kvasac nadodje lagano ga dodajete posoljenom brasnu i umestite glatko testo.Napravite loptu i razvucite testo oklagijom, namazite ga masl.uljem pa kecapom i stavite povrce po zelji od gore , uz to mozete i jabuku kao desert i vodu ....

Uzina:grejp

Vecera:300gr sampinjona posoliti i pobiberiti , staviti u tepsiju i naliti malo vode Peci desetak minuta u zagrejanoj rerni i pecene preliti sokom od limuna, uz to moze jogurt ili mleko ka napitak

3.DAN

Dorucak:casa cedjenog soka , sezonsko voce na kockice integralna kifla , mladi sir , jogurt ili mleko...

Uzina :Banana

Rucak : Dinstani pirinac - sitno iseckajte sargarepu, papriku,crni i beli lukizdinstajte na vodi , so , biber po ukusu . Kad prokuva dodajte pirinac, sampinjone i grasak. Uz to moze zel. salata sa prazilukom ili mladim lukom ( salata sa masl.uljem i vinskim sircetom samo ) integralni hleb , voda ...

Uzina : Jabuka

Vecera: Pirinac od rucka uz svezu salatu

4. DAN

Dorucak : Casa cedjenog soka , dve sardine , integr. kifla mladi sir , jogurt ili mleko , nemasni

Uzina : 3 mandarine

Rucak : Pileci bataci sa tikvicama - luk , papriku i tikvice isecite na vece komade .2 bataka izdinstajte i izvadite iz posude a u posudu dodajte luk tikvice i papriku , beli luk , mlevenu slatku papriku, so biber . U tepsiju na povrce poredjate batake i pecite u rerni, salata po zelji , voda

Uzina :Banana

Vecera:Kao 1 dan

5.DAN

Dorucak : casa cedjenog soka , 30gr stisnjene sunke int. kifla , mladi sir i jogurt

Uzina:2 narandze

Rucak:Dinstani oslic sa salatom - Filete poredjate u tiganjprelite mesavinom vode i masl. ulja i stavite na ugrejanu ringlu , dinstajte dok voda ne ispari. Filete pospite iseckanim persunom,belim lukom, biberom , limunom i posolite . Salata od paradajza , voda

Uzina :2 jabuke

Vecera ; 1 parce int. hleba , mladi sir i jogurt

ZNACI OBAVEZNO OBICNO ULJE ZAMENITE MASLINOVIM , MASNE MLECNE PROIZVODE NEMASNIM , SIRCE KORISTITE VINSKO I PUSTITE MASTI NA VOLJU ... JA POLA OVOD OVOG KOMBINUJEM NA MOJ NACIN SA ONIM STO JA VOLIM I OPET IMA EFEKTA A NE GLADUJEM ... MOZETE GRICKATI PO MALO BADEMA ON JE DOBAR ZA HOLESTEROL , PIJTE LIMUNADE , NARAVNO BEZ SECERA , CAJA , KAFE I SVE BEZ SECERA KOLIKO VAM VOLJA .... SRECNO SVIMA !

I da, da se oglasim -8 sam trenutno :)

cestitam, samo napred ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ovde da se oglasim, juce sam isla kod nutricioniste i pocela sa dijetom.

nisam gladna, dan je ispunjen nekim zalogajima, sto obroci sto uzine ali postajem svesna koliko volim slatkise i koliko ce mi ovo verovatno tesko pasti ali moram da istrajem ne vise zbog fizickog izgleda samo vec mi je zaista postalo tesko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ovde da se oglasim, juce sam isla kod nutricioniste i pocela sa dijetom.

nisam gladna, dan je ispunjen nekim zalogajima, sto obroci sto uzine ali postajem svesna koliko volim slatkise i koliko ce mi ovo verovatno tesko pasti ali moram da istrajem ne vise zbog fizickog izgleda samo vec mi je zaista postalo tesko..

Krizu (za slatkišima) ćeš osećati 2-3 dana...definitivno moraš da istraješ....a ovde ćemo da te budnim okom pratimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krizu (za slatkišima) ćeš osećati 2-3 dana...definitivno moraš da istraješ....a ovde ćemo da te budnim okom pratimo ;)

Da pojasnim malo, Ivana:) i ja smo na istom režimu kod iste doktorke, tako da nas obe slobodno bodrite na isti način :D

Ivana, ja sam tu prvu krizu prebrodila relatvno lako. Ali ona kriza koja je došla posle neke dve nedelje se pamti. Dva dana sam oči kopala mužu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pojasnim malo, Ivana:) i ja smo na istom režimu kod iste doktorke, tako da nas obe slobodno bodrite na isti način :D

Ivana, ja sam tu prvu krizu prebrodila relatvno lako. Ali ona kriza koja je došla posle neke dve nedelje se pamti. Dva dana sam oči kopala mužu :)

ajde videcemo.. ja bas volim slatkise. pre par meseci sam imala fazu od mesec dana ne jela niceg slatkog ali sam posle toga nastavila sve po starom..

ja napisah nutricionista a zapravo je endokrinolog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se upisem da sam na -11kg po poslednjem merenju od pre nedelju dana!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da se upisem da sam na -11kg po poslednjem merenju od pre nedelju dana!!!

BRAVO!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.