Nutricionista

odgovora

Objavljeno

Ima li medju vama neko ko je nutricionista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niiisaaam, i ne verujem da ima, ali sam ga posecivala 2 godine, ako ti to nesto moze pomoci?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ninuska, pa ti si mi vec pomogla. Hvala ti!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako tako brzo bez reci?

Da nisi frajlice iskopala nesto u nekoj drugoj temi, a ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Ja sam posecivala nutricionistu sa sinom jer je imao nekoliko kg viska za svoje godine i sve ono sto sam mu ja zabranjivala od jela i pica i ono sto sam mu spremala, ona je samo aminovala i isto to mi ispricala, tako da sam imala utisak da sam samo gubila vreme iduci kod nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako tako brzo bez reci?

Da nisi frajlice iskopala nesto u nekoj drugoj temi, a ? ;)

Ma ne mislim na pomoc oko virusa... Mislila sam da posetim nutricionistu. Kazu ovde, u Nisu , za 600din dobijes brdo saveta i naravno spisak stvari koje treba da izbegavas a i spisak onih koje treba da jedes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja nisam posecivala nutricionistu,a volela bih da je ovde neka od vas to,imam brdo pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam isla kod jednog pre trudnoce i vodila racuna 3meseca,a u trudnoci opet isla zbog trudnickog secera,da bih dobila novu ishranu.tada sam se najbolje osecala,dok sam postovala taj vid ishrane,em mrsala,em mi je super bilo.Sada trebe opet krenuti na to,ali treba i vremena a VOLJE najvise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je otisla kod nutricioniste,vise iz esteskih nego iz zdravstvenih razloga.Naravno,prvo je morala da izvadi krv i tamo,naravno,povisen secer,holesterol,trigliceridi...On joj je odredio dijetu,koja joj u pocetku nije bila ni malo laka,ali je za nekih dva meseca skinula 11-12 kg,dovela krvnu sliku u red i sad se extra oseca.Vise nije na toj strogoj dijeti,ali da vidis kako sad vodi racuna sta jede,pije!

A kad se samo setim koliko je dijeta raznih drzala,i nikad nista!Ma ne treba ni pokusavati sam kad vec ima ljudi koji su za to zaduzeni! Mada,nutricionistima nije prioritet skidanje tezine,vec dovodjenje k.slike u red.Ali je neminovno i da ces skinuti kg ako se pridrzavas dijete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li medju vama neko ko je nutricionista?

Evo,ja sam nutricionista!!!!

Citajuci vase komentare,shvatila sam da su misljenja veoma razlicita. Neko je od Vas pomenuo da nije prioritet skidanje kilograma,vec dovodjenje u red zdravstvenog stanja. Da,upravo tako,prioritet je zdravstveno stanje,a uporedo sa regulisanjem masti,secera u krvi,regulese se i pritisak,poboljsava se opse stanje i naravno,gubi visak kilograma.

Treba uzeti u obzir da se pri sastavljanju dijete koriste licni podaci pacijenta,a na osnovu toga sastavlja se i individualna dijeta. Zapravo NE POSTOJI univerzalna dijeta. Takodje,brzo skidanje kilograma je jako stetno po organizam. Ono treba da traje oko 6 meseci do godinu dana uz neprestano pracenje osobe koja se pridrzava tog rezima.

Uz sve ovo najbitnija je dobra volja i istrajnost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih htela da se ugojim posto imam 47 kg, imam devojcicu od 21 mes i 2 nedelje, stalno jurcamo napolje i ludujemo.

Isla sam kod lekara da prekontrolisem krvnu sliku da vidim sta nije u redu samnom jer nikako ne mogu da se ugojim(hvala Bogu svi rezultati su mi odlicni). Da li je to mozda zato sto ona jos sisa ili sta nemam pojma ali bih tako volela da dobijem bar jedno 8 kg da se vratim na svoju devojacku kilazu!

Bila bih Vam svima zahvalna ako biste mi pomogli!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih htela da se ugojim posto imam 47 kg, imam devojcicu od 21 mes i 2 nedelje, stalno jurcamo napolje i ludujemo.

Isla sam kod lekara da prekontrolisem krvnu sliku da vidim sta nije u redu samnom jer nikako ne mogu da se ugojim(hvala Bogu svi rezultati su mi odlicni). Da li je to mozda zato sto ona jos sisa ili sta nemam pojma ali bih tako volela da dobijem bar jedno 8 kg da se vratim na svoju devojacku kilazu!

Bila bih Vam svima zahvalna ako biste mi pomogli!!!!!!!

Proslo je pola godine. Jesi li se ista ugojila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niiisaaam, i ne verujem da ima, ali sam ga posecivala 2 godine, ako ti to nesto moze pomoci?????

Meni može! :rolleyes:

Jel može neki program da važi za sve?

Šta jedemo a šta ne smemo da "okusimo"?

Aj pomozi - ja glasam nutricionistu da smršamo, poboljšamo zdravlje - al kad otići kad ni za šta nemamo vremena, a i treba se posvetiti svakom obroku posle, ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni može! :rolleyes:

Jel može neki program da važi za sve?

Šta jedemo a šta ne smemo da "okusimo"?

Aj pomozi - ja glasam nutricionistu da smršamo, poboljšamo zdravlje - al kad otići kad ni za šta nemamo vremena, a i treba se posvetiti svakom obroku posle, ili ne?

Uf, uf, nema programa koji vazi za sve, samo osnovna pravila koja vaze za vecinu.

Nema stvari koje ne smes okusiti, osim ako nemas neki zdravstveni problem, samo treba pametno kombinovati i "dozirati". A to opet zavisi od tebe, pa ti mora pomoci specijalista u sastavljanju licne "dijete".

Kod nutricioniste ne postoji dijeta, vec nacin ishrane.

Uglavnom se temelji na onome sto znamo, manje masti, ugljenih hidrata, izbegavanje secera, slatkisa, brze hrane, jako pouno voca i povrca, .....bla bala, to smo sve culi. Znamo i da postoje zdraviji nacini pripremanja hrane, ona mora biti od svezih namirnica, postoji piramida ishrane (zitarice i korenasto bilje - energetska grupa, Voce i povrce, sveze mahunarke - vitamini, antioksidanti, Mlecni proizvodij jaja i messo - kalcijum , proteini i minerali, Masti i secer - biljnog porekla, maslinovo)...

I da, tesko je, treba i para i vremena za zdrav nacin ishrane, ali kazu da se vremenom stekne dobra navika...ja se trenutno prridrzavam pravila koje odredjuje moj novcanik i moje vreme, tako da zbogom zdrava ishrano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam na faksu za 9 meseci sa 78 spala na 62 kg i to tako neprimetno, nutricionista u studentskoj poliklinici mi je uradila KKS ispostavilo se da sam imala neke vrednosti visoke ne secam se koje , ali nije holesterol, nesto mi je rekla da jedem mnogo mesa(sto je bilo tacno), i dijetom prilagodjenom menzi(rucak samo u menzi posto ko je jeo tamo, zna da je sve masno i kaloricno i kratkotrajno), gde sam dorucak i veceru menjala sa pahuljicama ili pola kifle i jogurt i tako bez secera, masnog.....merila sam se kod nje svake druge nedelje, pesacila dosta..... i ocas kile dole....nakon prve trudnoce sam probala , ali nisam skinula skoro nista....mislim da sam ja onaj metabolizam koji uvek MORA da PAZI sta jede i koliko...moja treca sestra je sa 95 spala na 68.....kako? pa mlada je prevashodno 19 god. pocela da izbegava uvece da jede, propusila(mozda i to ima veze), pocela da se krece, i sada je ubrzala metabolizam do te mere da pojede nesto i posle pola sata izbaci, sto znaci 3 puta dnevno stolica....super se oseca, KKS odlicna.... a do tada je svi od malih nogu bila buca.... :huh: kako bi i ja tako ponovo!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja od 25 Novembra krecem kod nutricioniste , imam zakazano tacno u podne , ko kod ok korala :D Jedva cekam ... Pa cu vam prenositi utiske ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam danas bila kod nutricioniste , malo dobrih saveta , spisak predloga obroka , i tabelu vrednosti namirnica sam dobila , za mesec dana kontrola pa videcemo , uglavnom po njenom treba 22kg da skinem , po mom 30 :) Al bicu srecna ako i njen cilj dostignem , volje imam samo da me drzi to ... Za mesec dana mi je kontrola i merenje pa tako svaki mesec dok skinemo zadato :) Verujem da ce mi biti tesko prvih nedelju dana a posle cu se navici nadam se ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na osnovu čega si dobila tu "dijetu"? Jel ti radila neki test krvi ili tako nešto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam danas bila kod nutricioniste , malo dobrih saveta , spisak predloga obroka , i tabelu vrednosti namirnica sam dobila , za mesec dana kontrola pa videcemo , uglavnom po njenom treba 22kg da skinem , po mom 30 :) Al bicu srecna ako i njen cilj dostignem , volje imam samo da me drzi to ... Za mesec dana mi je kontrola i merenje pa tako svaki mesec dok skinemo zadato :) Verujem da ce mi biti tesko prvih nedelju dana a posle cu se navici nadam se ...

Srećno, draga....

Volja čini čuda, tako da verujem da ćeš da izguraš do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam danas bila kod nutricioniste , malo dobrih saveta , spisak predloga obroka , i tabelu vrednosti namirnica sam dobila , za mesec dana kontrola pa videcemo , uglavnom po njenom treba 22kg da skinem , po mom 30 :) Al bicu srecna ako i njen cilj dostignem , volje imam samo da me drzi to ... Za mesec dana mi je kontrola i merenje pa tako svaki mesec dok skinemo zadato :) Verujem da ce mi biti tesko prvih nedelju dana a posle cu se navici nadam se ...

Srecno, verujem da ces uspeti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na osnovu čega si dobila tu "dijetu"? Jel ti radila neki test krvi ili tako nešto?

Da kompletna krvna slika se radi svakih dva meseca , urin i sve po redu ... zato je djeta individualna , mislim da bas ima efekta i mogu vam reci da uopste nisam gladna , trebalo bi pocetak da bude tezak ali evo super mi je drugi dan ....

Hvala na podrsci Ivane moje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da kompletna krvna slika se radi svakih dva meseca , urin i sve po redu ... zato je djeta individualna , mislim da bas ima efekta i mogu vam reci da uopste nisam gladna , trebalo bi pocetak da bude tezak ali evo super mi je drugi dan ....

Hvala na podrsci Ivane moje :)

Neces draga ni biti gladna. Desavace ti se da se jedu pojedine stvari, neko pecivo ili slatkis, ali i ako napravis taj prekrsaj prijavljivaces ga nutricionisti. Bar je tako kod mene funkcionisalo. I mogu ti reci da si uradila pravu stvar, jedino takve dijete zu zdrave i izbalansirane, i jedino od njih mozes ocekivati trajne efekte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam dosla u takvo iskusenje da smazem kiflicu sto sam muzu pravila da sam je u jednom momentu drzala u ruci :D I osetila se ko lazov i prevarant :D jer ne bih mogla od sramote da nekom priznam da me je jedna kiflica pobedila i odustanem :D Hvala Bogu !!! I jutros sam se merila iako su mi rekli da ne smem , nisam mogla da izdrzim :P IIIII spalo dva kilograma !!! Za 5 dana ! Presrecna sam sto je lepo krenulo i nema sanse da prekrsim ili odustanem !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam dosla u takvo iskusenje da smazem kiflicu sto sam muzu pravila da sam je u jednom momentu drzala u ruci :D I osetila se ko lazov i prevarant :D jer ne bih mogla od sramote da nekom priznam da me je jedna kiflica pobedila i odustanem :D Hvala Bogu !!! I jutros sam se merila iako su mi rekli da ne smem , nisam mogla da izdrzim :P IIIII spalo dva kilograma !!! Za 5 dana ! Presrecna sam sto je lepo krenulo i nema sanse da prekrsim ili odustanem !!!

Bravo, bravo, samo guraj napreed!! Držim fige :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc sam dosla u takvo iskusenje da smazem kiflicu sto sam muzu pravila da sam je u jednom momentu drzala u ruci :D I osetila se ko lazov i prevarant :D jer ne bih mogla od sramote da nekom priznam da me je jedna kiflica pobedila i odustanem :D Hvala Bogu !!! I jutros sam se merila iako su mi rekli da ne smem , nisam mogla da izdrzim :P IIIII spalo dva kilograma !!! Za 5 dana ! Presrecna sam sto je lepo krenulo i nema sanse da prekrsim ili odustanem !!!

VOLJA JE NAJVAZNIJA.....DRZIM TI PALCEVE.....morala bih i ja krenuti put nutricioniste,al naprosto nemam vremena.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.