Beta HCG

odgovora

Objavljeno

Drage sadasnje i buduce mame,

da li se nekoj od vas desilo da je radila test iz krvi koji je bio manji od 5, a da je ipak bila trudna?Meni je nazalost 1.8, ali sam radila nedelju dana pre ocekivane menstruacije i to zato sto sam se prehladila pa sam se uplasila ako sam trudna da ne ostetim plod a i da bi znala sta smem da pijem.Inace nadala sam se da sam trudna jer smo suprug i ja radili na tome, vec imam jedno dete i sa njim sam ostala trudna iz prvog puta, jos sam pre mesec i po dana bila na kontroli i sve je ok, a sada imam bolove u jajnicima, napete dojke i mislila sam to je to.Ako nije, sta bi moglo da bude uzrok, da li to sto sam se malo prehladila?Bas sam tuzna, volela bih da je test pogresio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па ако си радила недељу дана пре очекиване менструације, постоји још увек шанса.

Дај опет бету, па ћеш видети.

Uh, daj Boze, ali ja sam i sa prvim detetom radila rano taj test i bio je pozitivan, poludecu od iscekivanja do termina za menstruaciju, sto zbog nestpljivosti i ceznje za bebom, sto zbog toga sto sam malo bolesljiva a ne smem nista sam cajeva i limunade da pijem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Колко имаш дана до менструације.

sad se vec blizi jer sam test radila pre nekoliko dana, ne znam tacno jer sam pre prve trudnoce stalno dobijala na 28 dan, a od porodjaja od 28 do 31 pa mozda sutra ili za 4 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, test je bio ispravan, dobila sam i tuzna sam.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, test je bio ispravan, dobila sam i tuzna sam.... :(

Bas mi je zao... :(

Samo nemoj da odustajes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na forumu, pa bih pitala da li se nekome desilo da mu je beta bila <1, i da li to mozda, mozda znaci da je to neki pocetak trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na forumu, pa bih pitala da li se nekome desilo da mu je beta bila <1, i da li to mozda, mozda znaci da je to neki pocetak trudnoce...

Najbolje da ponoviš analizu krvi i da nalaz odneseš svom lekaru. Nisi napisala da li ti i koliko kasni ciklus? Ako test radiš pre nego treba da dobiješ, može da se desi da bude niska vrednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam na forumu, pa bih pitala da li se nekome desilo da mu je beta bila <1, i da li to mozda, mozda znaci da je to neki pocetak trudnoce...

Teško, trudnoća se računa od 5>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teško, trudnoća se računa od 5>

Ma meni sumnjivo sve sto je preko 1, ne bi bilo lose da se to ponovo proveri. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje da ponoviš analizu krvi i da nalaz odneseš svom lekaru. Nisi napisala da li ti i koliko kasni ciklus? Ako test radiš pre nego treba da dobiješ, može da se desi da bude niska vrednost.

Da, u sredu ponavljam betu... Trebala sam dobiti 21 dec, a betu sam uradila tada. Jedino sto me buni je sto nemam nikakvih simptoma, pa da se ne nadam dzabe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni sumnjivo sve sto je preko 1, ne bi bilo lose da se to ponovo proveri. :rolleyes:

Naravno, neka ponovi, ali ja koliko znam trudnoća se računa od 5 pa nadalje, pogotovo što je Beta radjena na dan (NE)dobijanja, trebala bi biti veća, ali sve je moguće, što da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, neka ponovi, ali ja koliko znam trudnoća se računa od 5 pa nadalje, pogotovo što je Beta radjena na dan (NE)dobijanja, trebala bi biti veća, ali sve je moguće, što da ne.

Videcemo sutra sta kaze... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se ceka na rezultat i da li nesto od hrane i pica moze da utice na razultat?mislim da mi je vec neko rekao da ne utice,ali ajde da proverim? I da li to sto sad krvarim utice na rezultat i jel sigurno moze da se radi bilo kad u toku dana? Mnogo pitanja,ali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se ceka na rezultat i da li nesto od hrane i pica moze da utice na razultat?mislim da mi je vec neko rekao da ne utice,ali ajde da proverim? I da li to sto sad krvarim utice na rezultat i jel sigurno moze da se radi bilo kad u toku dana? Mnogo pitanja,ali..

[/quo

Ja sam uradila ujutru oko 9, do dva mi je bio gotov rezultat. I mislim da ne utice hrana, tako su bar meni rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uradila ujutru oko 9, do dva mi je bio gotov rezultat. I mislim da ne utice hrana, tako su bar meni rekli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uradila ujutru oko 9, do dva mi je bio gotov rezultat. I mislim da ne utice hrana, tako su bar meni rekli...

Da, čeka se par sati, ne utiče piće i hrana, možeš u bilo koje doba dana da radiš, e sad, nisam sigurna da li krvarenje utiče ali mislim da ne utiče.

Ok,znaci vadice mi krv bez obzira na krvarenje?mislim,ne moram ja njima u lab ni da kazem,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

unapred se izvinjavam na smaranju,ali sta cu,moram tako... ;)

Ja sam totalno zbunjenaaaa huh.gif Ako se neko od vas razume u beta HCG,molim za pomoc.. Moji ciklusi nisu bas redovni,ali u principu uvek racunem da su na 32 dana.Poslednju menstruaciju sam imala 8og juna,sto znaci da treba da dobijem 9og jula(sutra,32DC).Ovulaciju sam utvrdila LH trakicama 24og juna i tada smo imali odnose.Beta HCG sam uradila 6og jula(3 dana pred m) i iznosila je 96,1.Sutra treba da je ponovim,ali nikako da prestanem da lupam glavu da li je ta vrednost bete u redu za nedelju u kojoj sam.Suvda pise da na dan ocekivane menstracije treba da iznosi oko 100,sto znaci da je meni cak i veca,pa je to ok.A ako gledamo po nedeljama od poslednje menstruacije,ja sam trudna 4 nedelje i 2 dana,a ako gledamo od ovulacije,trudna sam 15 dana. E,sad ko ovo razume,molim da mi objasni.Inace,imam povremeno bolove kao da cu dobiti,a imala sam i spontani 3eg amrta.. Ljubac za sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle ovog teksta,sledi mi toljaga u glavu od mojih cekalica,znam :lol:

VOLEEEEEM VAAAAAAAAAAAS :rolleyes: :****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

unapred se izvinjavam na smaranju,ali sta cu,moram tako... ;)

Ja sam totalno zbunjenaaaa huh.gif Ako se neko od vas razume u beta HCG,molim za pomoc.. Moji ciklusi nisu bas redovni,ali u principu uvek racunem da su na 32 dana.Poslednju menstruaciju sam imala 8og juna,sto znaci da treba da dobijem 9og jula(sutra,32DC).Ovulaciju sam utvrdila LH trakicama 24og juna i tada smo imali odnose.Beta HCG sam uradila 6og jula(3 dana pred m) i iznosila je 96,1.Sutra treba da je ponovim,ali nikako da prestanem da lupam glavu da li je ta vrednost bete u redu za nedelju u kojoj sam.Suvda pise da na dan ocekivane menstracije treba da iznosi oko 100,sto znaci da je meni cak i veca,pa je to ok.A ako gledamo po nedeljama od poslednje menstruacije,ja sam trudna 4 nedelje i 2 dana,a ako gledamo od ovulacije,trudna sam 15 dana. E,sad ko ovo razume,molim da mi objasni.Inace,imam povremeno bolove kao da cu dobiti,a imala sam i spontani 3eg amrta.. Ljubac za sve!

cekaliiiiiiiiiiceeee davaj tu toljagu odmaaaaah!!! :P draga dr racunaju trudnocu od prvog dana ciklusa ali zapravo i sama znas da nije tako...bolovi su najnormalniji,imam jednu uspesnu trudnocu i meni je tako bilo samo sam trcakala da proverim da li je krenula vestica..nemoj da se nerviras i da lupas glavu trudna si..ljubim :rolleyes: beta ti je ooodlicna,razumem tvoj strah ali moras da ohladis glavu malo od toga...pokusaj da radis nesto sto ce ti preokupirati misli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec smo pisali na plusicima o vrednosti bete ali 'ajd ponovo. I naravno napomena da ce ti sve lekari fino objasniti i ne razbijaj glavu i prestani da se nerviras. Mazi trbic za tete Lunu :wub:

Nedelja nakon prvog dana poslednje menstruacije Količina HCG-a (mIU/ml)

3

5 -50

4

3 – 426

5

19 - 7,340

6

1,080 - 56,500

7 – 8

7,650 - 229,000

9 – 12

25,700 - 288,000

13 – 16

13,300 - 254,000

17 – 24

4,060 - 165,400

25 – 40

3,640 - 117,000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p0506.gif

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Luna i Jagodice..vec sam se smirila,gurnula sam utrogestan pa mi je sad psihicki lakse :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,uzela sam rezultate,danas mi je 32DC,15i dan od ovulacije,zadnja m 8jun.Po racunanju sam trudna 4 nedelje i 3 dana.Jel se to racuna kao 4 pune nedelje i ulazak u petu nedelju ili kako? :huh:

Uglavnom,beta je 6og jula bila 96,1,a danas 9 jula 602,8.. to je ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo,uzela sam rezultate,danas mi je 32DC,15i dan od ovulacije,zadnja m 8jun.Po racunanju sam trudna 4 nedelje i 3 dana.Jel se to racuna kao 4 pune nedelje i ulazak u petu nedelju ili kako? :huh:

Uglavnom,beta je 6og jula bila 96,1,a danas 9 jula 602,8.. to je ok?

Sad ti i zvanično čestitam!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.