Beta HCG

odgovora

Objavljeno

:( nazalost nije dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista mi.nije jasno. Nisam dobila menstruaciju i tri testa sam radila...sva tri pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jole, ja nemam iskustva sa tim ali koliko sam citala na sajtu, kada beta opada to znaci da je trudnoce bilo ali da je vise nema. Tzv. biohemijska trudnoca. Najbolje je da se posavetujes sa lekarom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jole, ne valja kad pada beta, to znaci da je trudnoca prekinuta. 

Valjalo bi da se konsultujes sa dr sta i kako dalje. Zao mi je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:(

Obavezno kod doce,on ce reci sta dalje...Trudnoce je definitivno bilo ali je nesto poslo po zlu i plod se nije odrzao...Doktor ce ti reci sta dalje,mozda ode samo od sebe,mozda moras na kiretazu...U svakom slucaju mi je zao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vam se pozalim, kao sto znate 3 pozitivna testa, poslednja menstruacija 5. marta, beta uradjen ukomentari subotu 83, i juce 59, na ultrazvuku juce doktorica sumnjala na trudnocu ali me posalje da uradim betu. Danas potvrdi biohemijsku trudnocu, u cetvrtak ponovo na ultrazvuk.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glavu gore Jole...Nesto nije bilo kako treba,oporavi se pa u nove pobede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ima neko sa istom situacijom, da podeli to sa mnom...izguracu, pa onda ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala slicnu situaciju. Beta je bila niza drugi put kad sam vadila krv. Sutradan je krenulo krvarenje i potvrdjena je biohemijska trudnoca. Dr mi je objasnila da se nesto nije odvijalo kako treba i da je to mnogo cesce nego sto mislimo. U mom slucaju su me poslali kuci da odmaram i da se telo samo ocisti tj nije bila potrebna intervencija lekara. Moram da kazem da je to krvarenje kod mene bilo prilicno bolno, mnogo bolnije nego ciklus. Nakon toga sam samo otisla na pregled i ultrazvuk i to je to. Kod mene je bila veoma rana trudnoca. Ciklus na 28 dana a to se sve izdesavalo 35-6 dana od poslednje menstruacije. Nikakvih posledica nisam imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ista situacija i kod mene. Ja inace nemam godinama bolne menstruacije, ali ovo sad sto boli, je jedva izdrzivo. Je l si uspela posle toga da ostanes ubrzo trudna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, jako je bolno. Ja sam imala veoma bolne menstruacije, ali je to bilo neizdrzivo. Ja sam se, secam se, nakljukala brufenom i uspela da zaspim nekako. Krvarenje je bilo obilnije nego inace, ali u sustini sve je podsecalo na obican ciklus koji je malo obilniji i dosta bolniji. Nakon toga na pregledu je bilo sve ok. Ostala sam trudna sest meseci nakon toga i iznela najnormalnije trudnocu do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,nova sam ☺

Ovako imam 19god,imam probleme sa mens kasni mi vec 4mes,radila sam test i pozitivan je bila na UZ i nista se nevidi radila sam beta HCG i rezultat je bio 1.1 doktor kaze da je trudnoca mala i rizicna da nesmem da se krecem..i dali je mozda na beta HCG uticalo to sto sam imala odnos tog dana kad sam radila test??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao,nova sam ☺

Ovako imam 19god,imam probleme sa mens kasni mi vec 4mes,radila sam test i pozitivan je bila na UZ i nista se nevidi radila sam beta HCG i rezultat je bio 1.1 doktor kaze da je trudnoca mala i rizicna da nesmem da se krecem..i dali je mozda na beta HCG uticalo to sto sam imala odnos tog dana kad sam radila test??

kasni ti 4dana? Ili 4meseca? Mala je beta za toliko kasnjenja. A na betu ne uticu odnosi. E sad kako dr kaze da je trudnoca mala, a nista se ne vidi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kasni ti 4dana? Ili 4meseca? Mala je beta za toliko kasnjenja. A na betu ne uticu odnosi. E sad kako dr kaze da je trudnoca mala, a nista se ne vidi :huh:

imam neki prob sa horminima 4meseca nije prvi put da mi toliko kasni,,bila sam kod mog ginekologa i ona je rekla da se nevidi nista,vec da je trudnoca mala,rekla mi je da radim privatno beta hcg i ja uradila i odnela rezultate kod drugog doktora posto moja nije radila i on mi kaze da postoji trudnoca i da sam trudna i da je rizicna i moram jako da se cuvam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisi trudna.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beta HCG rezultat je mnogo mali da bi ukazivao na trudnoću. A ne znam kako su ti oba lekara potvrdila trudnoću ako se ništa ne vidi a beta tako mala. I još kažu da je trudnoća rizična...

Možda je najbolje da sačekaš malo pa ponovo ides kod svoje doktorke. Da li već koristiš neku terapiju za tako neredovne mens?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je i meni sve cudno. Ne vide nista, trudnoca je mala, pa jos vide da je rizicna :huh: izvini, totalno sam zbunjena. Prema rezultatu iz krvi, nisi trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nzm vise sta da mislim lekar mi kaze da je trudnoca oko nedelju dana kaze nije ni toliko sutra cu opet da vadim krv..ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaze sve sto je vece od 0 to je trudnoca moze da bude dva dana tri dana ali sve sto je vece to je trudnoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tvom doktoru :P beta manja od 5 znaci da nema trudnoce. 

to su meni rekle i dr iz doma zdravlja i moja privatna doktorka. Cak i veca beta od pet, ako je i dalje niska, znaci da nesto nije kako valja. A ispod pet (sto pise i na samom izvestaju-tj u koloni referentne vrednosti pise <5 negativno, >5 pozitivno) uopste se ne racuna da ima trudnoce. Meni je, poredjenja radi, na dan kada sam trebala da dobijem, tj 28. dan ciklusa, bila oko 250.

Neznam sta da mislim vise :(

Da zatrazis misljenje jos nekog lekara...tj da menjas doktora. 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav debojke. Imam pitanje :D Posle 5 dana kašnjenja,uradila sam dva testa (ne iz jutarnje mokraće jer sam bila nestrpljiva),pokaza se jasno druga crtica. Otišla sam kod ginekologa,ona me je pogledala na ultrazvuku,mada je rekla da možda neće još ništa videti jer je rano,ali je videla dvostruki trofoblatski prsten (mislim da je tako rekla) pa me naručila na ultrazvuk za nedelju dana,ali me nije poslala  na beta HCG. Da li da ja ipak odem na betu i budem sigurna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema potrebe,trudnoce ima sigurno,a i beta je verovatno preko 1000,za nju ne vaze pravila o dupliranju na dva dana,pa bi samo bacila novac.

Daca1985 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.