Porođaj u vodi

odgovora

Objavljeno

Mislim da cu roditi jos jedno dete samo da bih videla kako je to roditi ga pod vodom :lol: :lol:

Kod tebe bar ima vise uslova nego ovde. Tamo te garantovano ne drze samo 2 sata u vodi i ne postavljaju raznorazne uslove.

A zasto se nisi porodila sa Anitom tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod tebe bar ima vise uslova nego ovde. Tamo te garantovano ne drze samo 2 sata u vodi i ne postavljaju raznorazne uslove.

A zasto se nisi porodila sa Anitom tako?

Pa bila sam u kadi dok sam se otvarala. U jednom trenutku je jako puno krvi grunulo iz mene, pa sam zvala babicu. Ona me je pregledala u kadi, pa posto nije bila sigurna odakle sva ta krv ide, rekla mi je da izadjem na sto da me tamo pregleda. Na stolu sam bila otvorena 7 prstiju, posle njenog pregleda 9. Nije vise bilo vremena da se vracam u kadu, vec sam pocela da guram. Sva sreca sto se nisam vracala, jer su mi prestale i kontrakcije i naponi kad je Aniti izasla samo glava (jedva sam i posteljicu izbacila, jednostavno nisam vise imala kontrakcije, pokusali su i da ih izazovu, ali nista), a pritom jos i nije krenula da izlazi kako treba-zaglavila se, pa su je babica, mm i dr mehanicki izbacivali-meni su podizali i spustali noge. To u vodi ne bi mogli. Uglavnom, ovo jako strasno zvuci, ali se jako brzo odigralo, i ja nisam ni bila svesna sta se desava, tek posle kad sam pitala zasto je Anita tako ljubicasta u licu, objasnili su mi da je kratko bila bez kiseonika, ali srecom to nije ni na sta uticalo-na apgar skoru je dobila 8/9/9 (ne znam zasto ovde imaju 3 ocene). A ona krv zbog koje se babica zabrinula je zapravo bila posledica ranica od serklaza, nista zabrinjavajuce, samo su me zbog toga pregledali sat vremena, i to je bio najbolniji deo svega :wacko: No dobro, bolje tako nego da ne obrate paznju na nesto sto bi moglo da bude opasno (sumnjali su da mi se rascepao grlic). Jos mi se dr koji me je pregledao sve vreme izvinjavao :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mi smo mozda zajedno bile na vezbama 2009.? :o:)

Ja sam se porodila u Gradskoj 24.04.2009.Beše davno...Na vežbe sam išla od februara.Tako da se možda i znamo.Uvek se sa radošću setim gradske,a naročito sam ih pominjala u Zrenjaninu posle drugog porodjaja carskim rezom.Meni je tamo porodjaj bio super,uvek se setim kada su me recnuli moj mužić,pošto je bio na porodjaju je rekao"Jao kuku meni",a dr koji je bio na porodjaju"Ne brinite namestićemo vam mi igračku".A ja sam htela da crknem od smeha,u sred napona...a babice su se držale za stomak od smeha...A kada je super stvar,baš mi je pomogla u otvaranju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.