Porođaj u vodi

odgovora

Objavljeno

Ja koliko znam o ovom nacinu porodjaja, zena bude u kadi samo dok traju kontrakcije, kad krenu naponi onda zena izlazi iz kade. Voda sluzi samo da opusti organizam i smanji bol tokom kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa idemo napred.Zene se vise ne poradjaju kuci ili u njivi vec u bolnici uz lekarski nazor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u kadi u gradskoj i apsolutno je korisna stvar jer u vreme najjacih kontrakcija stvarno opusta. Posle ovog prvog porodjaja sam za sve vrste olaksica koje mogu da se priuste zeni za vreme porodjaja.Zasto ne iskoristiti? Pa nekada su se i zubi vadili bez aneatezije,a sada da vam neko to spomene... Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u kadi u gradskoj i apsolutno je korisna stvar jer u vreme najjacih kontrakcija stvarno opusta. Posle ovog prvog porodjaja sam za sve vrste olaksica koje mogu da se priuste zeni za vreme porodjaja.Zasto ne iskoristiti? Pa nekada su se i zubi vadili bez aneatezije,a sada da vam neko to spomene... Uzas

Pa da, ako bismo gledali i radili sve kao nekad..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa idemo napred.Zene se vise ne poradjaju kuci ili u njivi vec u bolnici uz lekarski nazor.

Poradjaju se kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjaju se kuci.

Da,to je cak i najnoviji trend,kad smo vec kod trendova,a kadu ne smatram trendom nego pomocnim sredstvom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila sam se pre 10dana u gradskoj,prirodnim putem.Nisu mi dali u kadu jer sam imala povišen pritisak tokom trudnoće :-( Koliko sam saznala od njih ne plaća se,ne zakazuje se-ako je slobodna možeš da je dobiješ,može muž da prisustvuje.Od analiza moraš da imaš dobre briseve-vaginalni i cervikalni,i koprokulturu.Mužu trebaju bris grla i nosa i koprokultura.Nadam se da će zainteresovane za porođaj u kadi imati sreće da to iskuse,i da nam prenesu iskustvo,mene nažalost zeznuo pritisak :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko znam o ovom nacinu porodjaja, zena bude u kadi samo dok traju kontrakcije, kad krenu naponi onda zena izlazi iz kade. Voda sluzi samo da opusti organizam i smanji bol tokom kontrakcija.

Zavisi. Ja bih se porodila u kadi da se nije desila jedna mala komplikacijica. Sad ne znam da li je u Beogradu moguce da se porodi bas pod vodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi. Ja bih se porodila u kadi da se nije desila jedna mala komplikacijica. Sad ne znam da li je u Beogradu moguce da se porodi bas pod vodom.

Ovde moze,kad beba izadje odmah podizu cep i voda istog momenta odlazi... Moja koleginica je ostala do kraja,kaze neverovatno iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde moze,kad beba izadje odmah podizu cep i voda istog momenta odlazi... Moja koleginica je ostala do kraja,kaze neverovatno iskustvo...

Jao verujem :) Ja sam gledala na netu kad beba izadje pod vodom, i stave ti je na grudi, a ti jos uvek u vodi, uzivas... Bas sam zelela da i Anita izadje dok sam u kadi, ali ispalo je ipak bolje ovako, jer se zaglavila pa su morali da je izvlace, a to ne bi mogli pod vodom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao verujem :) Ja sam gledala na netu kad beba izadje pod vodom, i stave ti je na grudi, a ti jos uvek u vodi, uzivas... Bas sam zelela da i Anita izadje dok sam u kadi, ali ispalo je ipak bolje ovako, jer se zaglavila pa su morali da je izvlace, a to ne bi mogli pod vodom ;)

Meni se kod njih najvise svidja sto je u jednoj sali sve,i kada i sto,i posle gde kupaju bebu i pregledaju,znaci na oku ti je non-stop. Ja sam bila prvi put u kadi ali nisam se otvarala pa sam morala na indukciju,ali sam uzivala u tome... Sa Enom nisam ni stigla do kade,odlucila sam se za skroz bebolno(i neprirodno :P ) poradjanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene to isto zanima, jer bi trebalo da se u gradskoj porodim za mesec dana. Ako neko zna koliko košta porođaj u kadi ili da li treba da se prijavi ranije neka napiše.

Hvala unapred

Na prvoj strani ove teme imas moj odgovor po tvom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razmatram ovu ideju,mada sam jos uvek u dilemi da li da se porodim u kadi zbog polozaja,ne znam da li cu moci....ali dobro, imam jos vremena da se odlucim...Moja dr preporucuje porodjaj u kadi,a i zene ovde u Italiji imaju lepa iskustva s tim i vidim da su jako zadovoljne.Ja ne bih epidural,a ako je ovo olaksavajuce,sto da ne,videcu jos :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li i dalje ne primaju trudnice iz drugih regiona? Gledala sam prilog na b92info pre par dana i svakog dana sve vise zelim porodjaj u kadi :), ali nista nisu rekli o tome, kao ni o eventualnoj ceni ako mora da se plati. Ja sam iz Za i ovde je uzas uzasa, od uslova preko sestara do .. Radije bih gore,ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.. ja bila u kadi.... na Zvezdar.... ohladila se voda, pa nisu imali da mi dodaju novu, toplu... ma uzas... smrzla sam se tamo....

ali bilo je divno, bar sam ubila 2 sata :D

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se bar neko javi da je usao u tu famoznu kadu na Zvezdari :lol:

Ja sam isla tamo na vezbe samo da bi mogla svake nedelje u obilazak da je 'merkam', ali sam samo mogla da je gledam. ;) Malo mi je naopako krenuo porodjaj pa nisam ni smela u vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da se bar neko javi da je usao u tu famoznu kadu na Zvezdari :lol:

Ja sam isla tamo na vezbe samo da bi mogla svake nedelje u obilazak da je 'merkam', ali sam samo mogla da je gledam. ;) Malo mi je naopako krenuo porodjaj pa nisam ni smela u vodu.

Bila sam ja.I super je.Ulazi se na nekoj otvorenosti 5cm,nema lekova,nema pregledanja,voda je topla kao za kupanje,možeš muziku da slušaš.Od analiza treba vaginalni i cervikalni bris,bude se oko dva sata.Baš je lepo da se zabaviš....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Tako su nam pricali i na vezbama. Ako se za ta 2 sata otvoris, onda jos bolje.

Jesi li ti izasla iz kade da se porodis? Kako je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Tako su nam pricali i na vezbama. Ako se za ta 2 sata otvoris, onda jos bolje.

Jesi li ti izasla iz kade da se porodis? Kako je bilo?

Izašla sam i porodila se na stolu,vrlo brzo.Inače sam u kadu ušla sa nekih 5cm.Meni je pomoglo i mislim da čak može i napinjanje u kadi ako počne,stim što tada nema sečenja.Jedna moja prijateljica je pokušala da napinje ali telo je bilo laskše od vode i težilo je ka površini pa su je izveli i van se porodila.Inače pedijatri znam da ne vole kadu a za ginekologe u principu vazi da može ali pod uslovom za otvorenost i brisevi ok.I ja sam za kadu čula na vežbama 2009.god kod babice Slavice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, mi smo mozda zajedno bile na vezbama 2009.? :o:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooooooj,meni je porodja u vodi neostvarena želja.Deo iz Le premier cri je tako lep(ja bih izostavila delfina,al ajde da ne sitničarimo)

Ne znam kolike peripetije bi trebalo da prodje neko ko nije iz Bg-a da bi tako nešto ostvario ili ko zna koliko da da plati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gradska bolnica u Beogradu je 'privilegija' beogradjana. Medjutim, oni imaju redovni cenu u cenovniku za porodjaj za one koji nisu odavde. Ne znam kolika je ali lako mozes telefonom saznati. Porodjaj u kadi se ne naplacuje posebno, ali treba da se steknu uslovi da bi bila u kadi. Posto niko ne zna kojim ce tokom porodjaj da se odvija, niko ne moze da ti obeca kadu.

Tako sam se i ja lozila, pa eto, bese tolika frka da sto pre bebac izadje iz stomaka da nije ni bilo pomena o kadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gradska bolnica u Beogradu je 'privilegija' beogradjana. Medjutim, oni imaju redovni cenu u cenovniku za porodjaj za one koji nisu odavde. Ne znam kolika je ali lako mozes telefonom saznati. Porodjaj u kadi se ne naplacuje posebno, ali treba da se steknu uslovi da bi bila u kadi. Posto niko ne zna kojim ce tokom porodjaj da se odvija, niko ne moze da ti obeca kadu.

Tako sam se i ja lozila, pa eto, bese tolika frka da sto pre bebac izadje iz stomaka da nije ni bilo pomena o kadi.

To sam i skapirala s prošlom trudnoćom,tako da i ne maštam s nekom budućom :(

Al vrlo mi se svidja ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu roditi jos jedno dete samo da bih videla kako je to roditi ga pod vodom :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da cu roditi jos jedno dete samo da bih videla kako je to roditi ga pod vodom :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

Ja bi trebalo bar jedno pet da bi dočekala tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.