Porođaj u vodi

odgovora

Objavljeno

Da li ovde ima mama koje su se porodile u kadi? Čitam na drugim forumima mišljenja, ali ni jedno lično iskustvo.

Gledala sam video sa poradjanja u kadi i izgleda prirodno pa čak i razmatram tu vrstu poradjanja, naravno ako sve bude bilo kako treba.

Pročitala sam je porodjaj moguć ako mama nema visok pritisak, dijabetes, preeklampsiju, da ne prima nikakve lekove/anestezije za ublažavanje bola i da porodjaj nije izazvan.

Da li bi se buduće mame porodile u kadi? :)

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA DA DA DA DA !!!

Mene voda tako opusta kao da mi je to prirodno okruzenje, i san mi je da ne moram da se porodim lezeci na onom stolu, mislim, ni piskiti ne bih mogla lezeci, a u kadi mozes i sesti i voda ublazava bolove, a beba ne dozivi tako dagli sok kada izadje posle mucnog puta, jer se nadje u sredini na koju je naviklo.

E sad,mislim da kod nas ne postoji ta solucija, bar ne u drzavnim porodilistima.

Ali glasam da se uvede ta mogucnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji, postoji, kako ne u KBC Zvezdara.

Evo našla sam sada i neki članak o tome

http://www.lepotaizdravlje.rs/porodica/tru...e_odgovara/1410

A čula sam da je bio i prilog nedavno o tome i da zapravo kažu kako im kada zjapi prazna i kako se jaaako malo žena odluči za taj korak, tj tu vrstu poradjanja.

Obzirom da muž i ja ronimo iz hobija, bilo bi super da nam se prvenac rodi u vodi :D

Raspitaću se još o tome, pa eto možda bude i ličnog iskustva za 10 nedelja, ako sve bude išlo kako treba :)

Dodatak: http://www.yumama.com/index.php?option=com...;categoryid=133

teki boki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Jos samo kada bih stigla do tamo....ovi iz moje bolnice me ne ce mozda pustiti nigde pre porodjala, ali nikada ne znam sta mi zivot donosi, pa cu sad da procunjam po ti linkovima....hvala geravodeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao i ja sam htela u kadu, jer mi je to delovalo nekako normalnije i prirodnije nego ono lezanje na stolu.plus sto kazu da opusta i da se kontrakcije lakse podnose. Ali nazalost, boja plodove vode nije bila bas najbolja, tako da je dr rekao da ipak necu moci.

inace, porodilja je u vodi samo dok traje otvaranje, kad krenu naponi izlazi i sam porodjaj obavlja se na pordjajnom stolu, zbog preglednosti, epiziotomije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila u bazenu do zadnje faze, znaci do guranja. Tada mi je tek pukao vodenjak i presla sam na krevet. 19min kasnije rodila se mala!

Bazen i voda su mi najlepsi deo porodjaj i san za sledeci put mi je da i rodim u kadi. Ovde se to radi- sve u kadi, bez izlazenja, bez stresa, voda te masira, oduzme ti tezinu i smanji gravitaciju, pa mozes i da se pokreces i da se okreces koliko ti volja. Zaista divno iskustvo. Ja sam iz drugog razloga morala izaci i zao mi je zbog toga.

Moje dve prijateljica porodile su se u iznajmljenim bazenim kod svoje kuce i imale divne porodjaje. To mi je drugi deo sna- porodjaj kod svoje kuce koji takodje nije nista strasno i sve se vise zena na njega odlucuje. ;)

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jos uvek ne znam kako cu se poroditi.

Mada citala sam i cula o porodjaju u kadi, pa posto trudnocu odrzavam bas u KBC Zvezdara gde to i ima, rsapitacu se sa mojom doktorkom o tome malo vise. Ne znam nekako mi to sad deluje ok. Videcu imam jos dva - tri meseca fore da o tome razmisljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam planirala da se porodim u kadi i zbog toga sam isla i na psihofizicke pripreme u KBC Zvezdara. Dok su trajale vezbe, bila sam i videla kako izgleda kada i sve su mi potanko objasnili, pa cu da vam prenesem 'teoriju' :

Kada izgleda kao hidromasazna kada sa mlaznicama ali za jednu ososbu(naravno!). Sluzi za relaksaciju trudnica u prodjajnom procesu. Kod nas na zahtev moze da se udje u kadu pod odredjenim uslovima: zdrava trudnoca, pocetak prirodnog i normalnog porodjaja, otvorenost vaginalnog kanala na 5cm (pre toga nema koristi od kade) i dozvoljeno vreme provedeno u kadi je 2 sata. Mnoge zene su se otvarale brze zbog relaksacije u vodi, mnoge nisu imale epiziotomiju bas iz istog razloga, ali retko koja se bas porodila u kadi. Zasto? Cak i da se u ta 2 sata dese naponi, jako je tesko odrzati svoje telo pod vodom i da se napinjete. To je naveci problem. Iako su babice spremne sa sve doktorom da vas pridrzavaju, rizik je veliki da se napinjete vise od 3,4 puta, a da ne dodje do porodjaja. Zato, ovde kada sluzi samo i iskljucivo za relaksaciju, smanjenje bola pri kontrakcijama i opustanje medjice.

Konkretno znam da neki doktori u KBC Zvezdara ne preferiraju kadu, a neki su za. Uglavnom, ako insistirate, a nema nikakvih medicinskih razloga da ne budete u vodi, svi su obavezni da vam to dopuste. Osim ako kada nije zauzeta. Postoji samo jedna kada.

Ja nisam imala tu srecu, kao sto rekoh jer mi je kod kuce pukao vodenjak (mada to nije razlog) i plodova voda mi je bila zelena(rizik!). Imala sam rapidan porodjaj. Za 5,5 sati sam se porodila i sve vreme bila u nekakvoj fazi mesanja kontrakcija i napona, te su mi odmah indukovali porodjaj.Nije bilo ni vremena da pitam za kadu :(

Napomena: KBC Zvezadara prima porodilje samo sa podrucija Beograda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC je sve lepo objasnila, mada mislim da niko ne bi vratio porodilju kojoj je porodjaj poceo zato sto nije iz Bg. Porodjaj se vodi kao hitno stanje i svako porodiliste prima svaku porodilju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC je sve lepo objasnila, mada mislim da niko ne bi vratio porodilju kojoj je porodjaj poceo zato sto nije iz Bg. Porodjaj se vodi kao hitno stanje i svako porodiliste prima svaku porodilju.

Da, znam da se porodjaj vodi kao hitno stanje, ali isto tako sam bila svedok kada su naplatili porodjaj onima koji ne pripadaju gradu. Ne znam detalje, ali verujem da ako oni procene da je prodjaj u toku, a ima vremena, da ce slati u Front ili na GAK.

Marijamv je napisala to i za Dragisu Misovic: ako nemaju mesta, salju u ove dve bolnice.

U svakom slucaju, za KBC Zvezdaru se treba dobro raspitati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji, postoji, kako ne u KBC Zvezdara.

Evo našla sam sada i neki članak o tome

http://www.lepotaizdravlje.rs/porodica/tru...e_odgovara/1410

A čula sam da je bio i prilog nedavno o tome i da zapravo kažu kako im kada zjapi prazna i kako se jaaako malo žena odluči za taj korak, tj tu vrstu poradjanja.

Obzirom da muž i ja ronimo iz hobija, bilo bi super da nam se prvenac rodi u vodi :D

Raspitaću se još o tome, pa eto možda bude i ličnog iskustva za 10 nedelja, ako sve bude išlo kako treba :)

Dodatak: http://www.yumama.com/index.php?option=com...;categoryid=133

Super zvuči :rolleyes: ... ako budem ponovo trudna porodiću se nadam se tako u kadi, pogotovo što mi je najveći bol i muka bila baš rana od epiziotomije ( iako sam se porađala prirodno bez epidurala), rana me je od svega naviše bolela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni zvuci fenomenalno porodjaj u kadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame!

Evo mog iskustva!

Ja sam se porodila u kadi, i mogu reci da je bilo fantasticno! Obzirom da se moj porodjaj jako brzo razvijao, usla sam u kadu cim su krenuli naponi jer je bilo prilicno jasno da cu se ubrzo poroditi. Ne mogu ni da opisem koliko je lakse u tom stanju biti u vodi, jer se misici opuste i bol se mnogo lakse podnosi. Plus tata koji pomaze sa strane i bebironac koji izlazi cist i "okupan" pravo mami na grudi. Apsloutno divno iskustvo. Najbolja stvar je sto vrlo retko kad je porodjaj u vodi u pitanju dolazi do pucanja medjice, tako da nije bilo nikakvih usivanja i sam proces "oporavka" od porodjaja je bar kod mene jako kratko trajao. Ovde (u Berlinu) gde sam se ja porodila, vodeni porodjaj vecina doktora i babica preporucuje, naravno ukoliko je sama trudnoca normalna i ako se beba nalazi u pravom polozaju.

Definitivna preporuka!

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mame!

Evo mog iskustva!

Ja sam se porodila u kadi, i mogu reci da je bilo fantasticno! Obzirom da se moj porodjaj jako brzo razvijao, usla sam u kadu cim su krenuli naponi jer je bilo prilicno jasno da cu se ubrzo poroditi. Ne mogu ni da opisem koliko je lakse u tom stanju biti u vodi, jer se misici opuste i bol se mnogo lakse podnosi. Plus tata koji pomaze sa strane i bebironac koji izlazi cist i "okupan" pravo mami na grudi. Apsloutno divno iskustvo. Najbolja stvar je sto vrlo retko kad je porodjaj u vodi u pitanju dolazi do pucanja medjice, tako da nije bilo nikakvih usivanja i sam proces "oporavka" od porodjaja je bar kod mene jako kratko trajao. Ovde (u Berlinu) gde sam se ja porodila, vodeni porodjaj vecina doktora i babica preporucuje, naravno ukoliko je sama trudnoca normalna i ako se beba nalazi u pravom polozaju.

Definitivna preporuka!

Lepo zvuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajno iskustvo voyager, kod nas ce to da bude nadam se za 20 godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,sad drage moje...POSTOJI SAMO JEDNA KADA... Uh,to mi tako ruzno zvuci i izgleda...kad znam koliko mi je muka bilo kad mi je drugarica pricala da joj se gadilo u ZR novom porodilistu da se i tusira u papucama,jer kaze,sve je savrseno cisto,a po tus-kabini ostaci od lohija... Odem da se tusiram i onesvestim se,zamislite:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada,verujem da se ta kada dobro dezinfikuje i sve,ali opet nekako...ne znam... Bas sam u trudnoci postala neodlucna. Ili mozda nisam? :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se,nisam bila dobro informisana,tek posle sam procitala da je bazen sterilisan...tako da eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da je porodjaj u vodi odlican! Mnogo je lakse i bezbolnije ali na zalost to do nas to jos skoro nece stici, mislim mimo Beograda, sem ako se poradjate kuci u kadi, a na to se ne bih usudila. Ali ovde kod nas u Pancevu se moja drugarica pre par dana porodila na nov nacin, "kuceci", bila je prva u tome i kaze (posto nikako nije htrela epidural) da je dosta lakse i imas vise snage nego na ledjima, ostala je bas zadovoljna.

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam da je porodjaj u vodi odlican! Mnogo je lakse i bezbolnije ali na zalost to do nas to jos skoro nece stici, mislim mimo Beograda, sem ako se poradjate kuci u kadi, a na to se ne bih usudila. Ali ovde kod nas u Pancevu se moja drugarica pre par dana porodila na nov nacin, "kuceci", bila je prva u tome i kaze (posto nikako nije htrela epidural) da je dosta lakse i imas vise snage nego lezeci na ledjima, ostala je bas zadovoljna.

Citala sam na netu da je NAS dr buo iu inostranstvu i prisustvovao takvom nacinu porodjaja. Drago mo je da je to vec primenio i kod nas i da je zena bila zadovoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra se u Hrvatskoj poradjala u vodi tj pocela je pa je zbog nekih komplikacija morala da nastavi na " suvom ",ali kaze da su bolovi u vodi bili ne uporedivo manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam na netu da je NAS dr buo iu inostranstvu i prisustvovao takvom nacinu porodjaja. Drago mo je da je to vec primenio i kod nas i da je zena bila zadovoljna

Da, da bas ju je Vajs poradjao :rolleyes:, sem njega je prisutstvovalo jos par lekara i babica. Devojka je skroz zadovoljna, nisu morali ni da je seku, i odmah je sledeci dan mogla da sedi, za razliku od prve trudnoce. Sad, da li joj se to tako sada posrecilo ili je takav porodjaj uticao ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivi bili pa videli sledeci put

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam otisla u kbc zvezdara da se raspitam o porodjaju, i ono sto me docekalo je bubasvabica koja je setala po podu cekaonice... koliko god da sam cula pohvalnih stvari o ovoj metodi, ne mogu da se ne pitam zasto se tako malo zena kod nas opredeljuje za tu vstu porodjaja, a uz to sad sumnjam i u higijenu u tom porodilistu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam bila u Zvezdari i pričala sa doktorkom koja je oduševljena što bih želela porođaj u vodi. Ona mi nije ništa spomenula o tome da mora da se izađe i da se naponi rade na suvo, ali ni ja je nisam to pitala. Ono što mi je ona rekla je da je takav porođaj super i da olakšava kontrakcije, podstiče relaksaciju, a što smo opuštenije to se lakše otvaramo. Ja sam za to da pokušam, pa ćemo videti kako se stvari odvijaju. Tu sam, već u devetom mesecu, i očekujem već da se porodim, s obzirom da u mojoj porodici svi su porođaji bili raniji, pa ću vam pričati moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.