Porođaj u vodi

odgovora

Objavljeno

ja sam bila u Zvezdari i pričala sa doktorkom koja je oduševljena što bih želela porođaj u vodi. Ona mi nije ništa spomenula o tome da mora da se izađe i da se naponi rade na suvo, ali ni ja je nisam to pitala. Ono što mi je ona rekla je da je takav porođaj super i da olakšava kontrakcije, podstiče relaksaciju, a što smo opuštenije to se lakše otvaramo. Ja sam za to da pokušam, pa ćemo videti kako se stvari odvijaju. Tu sam, već u devetom mesecu, i očekujem već da se porodim, s obzirom da u mojoj porodici svi su porođaji bili raniji, pa ću vam pričati moje iskustvo.

Elvy jesi li se porodila? ja danas ulazim u onih poslednjih 10 dana pred termin, i jako me zanima kako si prosla!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da napišem update obzirom da sam se porodila pre 3,5 meseca :)

Tražila sam kadu, međutim kada je pukao vodenjak, rekli su mi da ne mogu.

Malo mi je čudno da zbog pucanja vodenjaka ne dozvoljavaju u kadu jer znam da se mnoge mame porađaju i u vodi, a tada svakako mora da dođe do pucanja vodenjaka.

Da li uopšte imamo neku mamu koja se porodila, tj koja je barem boravila u kadi u Beogradu? Upoznala sam još par mama koje su isto htele kadu, ali je svima dat neki razlog zašto ne mogu tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da napišem update obzirom da sam se porodila pre 3,5 meseca :)

Tražila sam kadu, međutim kada je pukao vodenjak, rekli su mi da ne mogu.

Malo mi je čudno da zbog pucanja vodenjaka ne dozvoljavaju u kadu jer znam da se mnoge mame porađaju i u vodi, a tada svakako mora da dođe do pucanja vodenjaka.

Da li uopšte imamo neku mamu koja se porodila, tj koja je barem boravila u kadi u Beogradu? Upoznala sam još par mama koje su isto htele kadu, ali je svima dat neki razlog zašto ne mogu tada.

e pa evo ja sam bila u kadi. ova kada zapravo nije prava kada za porodjaj. to je kada - djakuzi za opustanje i smanjivanje bolova u periodu najjacih kontrakcija. ja sam ujutru otisla na redovan pregled, i na ctg-u se ispostavilo da vec uveliko imam kontrakcije na 5-6 minuta, koje do tad nisam osecala. oko 12-13h sam pocela da ih osecam (do tad su me vec smestili na patologiju), oko 14-15h su vec pocele i da bole. oko 15-16h su me prebacili u porodiliste, tad sam bila otvorena oko 4 cm. rekla sam da hocu u kadu, dok su mi (po n-ti put!) uzimali karlicne mere, merili pritisak, ctg i ostalo, babica je spremala kadu. u njoj sam boravila oko 1,5 h. kad sam izasla, nesto pre 18h bila sam otvorena 9cm. onda su me smestili na porodjajni sto i u 18.45 sam se porodila. topla voda i ti masazni mlazevi su definitivno pomogli, jer su te kontrakcije na kraju najbolnije, nije mi se izlazilo iz kade. ali ako mozete da izaberete epidural, ipak je to bolje, jer vam ipak cuva snagu za sam kraj kad vam je i najpotrebnija:)

dakle, kada je sasvim ok, ali mislim da cu iduci put, ako ga bude:) ipak ici na epidural!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko sveža iskustva!

O samomo porodjaju o uslovima, ceni i slično? MOlim Vas na pp i sto pre jer imam jos 2-3 nedelje sanse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko sveza iskustva? Ja bas razmisljam o tome, dobro imam jos vremena ali bilo kakva informacija bi mi koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nisam poradjala u vodi, ali sam se otvarala u kadi. Lakse mi je bilo u kadi nego na suvom. Ko zna, mozda bih se u kadi porodila mnogo lakse. U glavnom, sa drugim trazim bolnicu sa kadom, da tamo vodim trudnocu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj u kadi-jedno veliko DAAAAAAAAA!!!! Neopisiv osecaj... Sad ko zna da li je meni ovaj porodjaj prosao tako lako i brzo zato sto je drugi porodjaj ili zato sto je bio u vodi, u svakom slucaju moj subjektivni osecaj je da mi je voda jako pomogla. Porodjaj se odigrao ovako: u 21h mi je pukao vodenjak, a posle pola sata su pocele kontrakcije. U 23h sam bila u bolnici. Negde oko 00:30 sam bila otvorena 3 prsta i usla sam u kadu. Usput slusala klasicnu muzikicu... :) U kadi sam malo dremala, malo su me budile kontrakcije, ali sam ih sve pregurala uz malo disanja (kako je meni odgovaralo, nista se nisam drzala onog "zvanicnog" disanja), plutanja i "plivanja", i nisam ni glas pustila (mm je sve vreme spavao naslonjen na kadu :lol: nije ni skontao da mi se pojacavaju kontrakcije). U jednom trenutku, oko 1:45 videla sam da izlazi puno krvi pa sam zvala babicu. Babica me pregledala u kadi, bila sam otvorena 7 prstiju!! Izasla sam da me pregleda i tek tad su mi pocele one prave, jake kontrakcije. Imala sam ih sveukupno mozda 3-4! Kad sam legla na krevet, bila sam vec otvorena 9 prstiju! Babica mi je rekla da mogu odmah da guram, tako da je glavica izasla u roku od 5 minuta, a telo malo kasnije (prestale su mi kontrakcije pa su morali da je izvlace "na slepo"). Uglavnom, u 2:18h se rodila moja dusa, a posle 2 sata ja sam vec jela kao mecava :lol: Odmah sam mogla i da sedim (nisu me sekli, samo sam malo pukla, ali ni sad ne osecam gde su me usili), iduceg jutra sam normalno hodala, i odmah sam imala snage za troje! Zao mi je samo sto se beba nije rodila pod vodom, verujem da je tako manje traumaticno za nju, ali sta da joj radim kad je tako pozurila :lol:

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi je drago da si dobro prosla.

I ta svetska iskustva...muz drem apored tebe,a ti slusas muzikicu :wub:

Uzivajte sada !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi je drago da si dobro prosla.

I ta svetska iskustva...muz drem apored tebe,a ti slusas muzikicu :wub:

Uzivajte sada !

Hvala, joko! :) To je stvarno neprocenjivo... On ju je i okupao prvi put kad se rodila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lunaisunce a u kom porodilistu si se porodila?Kako si zadovoljna osobljem?

E kada bismo sve imale tako divan porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je iskustvo više za koncert klasične muzike na Kolarcu nego za porođaj :)

Prelepo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lunaisunce a u kom porodilistu si se porodila?Kako si zadovoljna osobljem?

E kada bismo sve imale tako divan porodjaj :)

Joj stvarno svakom zelim da ovako divno sve prodje... Rekla sam muzu da bih ovako mogla svaki dan da se poradjam :lol:

Inace porodila sam se u Svajcarskoj, ne znam koliko ti znaci da pisem ime bolnice ;) Sto se tice osoblja ovde... Pa reci cu ti samo da smo cerku nazvali po babici ;)

Ovo je iskustvo više za koncert klasične muzike na Kolarcu nego za porođaj

Prelepo iskustvo.

:lol: :lol: Za pozeleti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skoro sam dobila informaciju da u naodnog fronta postoji isto ova opcija (porodjaj u vodi), medjutim na netu nigde nisam uspela da nadjem taj podatak... Da li ima neko neku informaciju o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li neke novije informacije u vezi porođaja u vodi(kadi) u gradskoj?Npr.koliko košta,prijavljuje li se ranije,koje su potrebne analize,može li otac da prisustvuje itd?Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imate li neke novije informacije u vezi porođaja u vodi(kadi) u gradskoj?Npr.koliko košta,prijavljuje li se ranije,koje su potrebne analize,može li otac da prisustvuje itd?Hvala unapred!

Mene to isto zanima, jer bi trebalo da se u gradskoj porodim za mesec dana. Ako neko zna koliko košta porođaj u kadi ili da li treba da se prijavi ranije neka napiše.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam obe stranice vasih komentara o porodjaju u vodi i meni je to bezveze.Ma kakav porodjaju u vodi kakvo izvoljevanje sta vam je zene...Zna se kakav porodjaj treba da bude.Najzdraviji porodjaj je prirodan porodjaj..Ja sam cak i protiv carskog reza jer nema nista lepse nego kada se zena porodi prirodno jer ma koliko to bilo bolno sve se to zaboravi kada vam babica stavi vasu bebu na grudi.Prisetite se malo tog osecaja pa ce te videti da sam upravu.I da jos nesto radije bih te pare koje bih potrosila na doktore kako bi mi ispunili zelju u trosila na moju bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam obe stranice vasih komentara o porodjaju u vodi i meni je to bezveze.Ma kakav porodjaju u vodi kakvo izvoljevanje sta vam je zene...Zna se kakav porodjaj treba da bude.Najzdraviji porodjaj je prirodan porodjaj..Ja sam cak i protiv carskog reza jer nema nista lepse nego kada se zena porodi prirodno jer ma koliko to bilo bolno sve se to zaboravi kada vam babica stavi vasu bebu na grudi.Prisetite se malo tog osecaja pa ce te videti da sam upravu.I da jos nesto radije bih te pare koje bih potrosila na doktore kako bi mi ispunili zelju u trosila na moju bebu.

Porodjaj u vodi i jeste prirodan, i voda je najprirodnije okruzenje za bebu kad se rodi ;) Ovde se ne radi o secenju ili bockanju vec o opustanju, zato i ne vidim zasto zena ne bi iskoristila prednost koju joj je sama priroda dala umesto da trpi uzasne bolove samo zato sto eto porodjaj mora da boli. I da, bebu svakako dobijes odmah na grudi ;) A i to trosenje para, kako ti kazes, i jeste za tvoju bebu, jer sto se ti manje mucis, to se i ona manje muci.

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E gde je to bilo kada su se nase bake i mame poradjale pa nam nista ne fali.A i ne bitno je svako ima svoje predrasude i svoje misljenje.Ja sam licno protiv toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E gde je to bilo kada su se nase bake i mame poradjale pa nam nista ne fali.A i ne bitno je svako ima svoje predrasude i svoje misljenje.Ja sam licno protiv toga.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj u vodi i jeste prirodan, i voda je najprirodnije okruzenje za bebu kad se rodi ;) Ovde se ne radi o secenju ili bockanju vec o opustanju, zato i ne vidim zasto zena ne bi iskoristila prednost koju joj je sama priroda dala umesto da trpi uzasne bolove samo zato sto eto porodjaj mora da boli. I da, bebu svakako dobijes odmah na grudi ;) A i to trosenje para, kako ti kazes, i jeste za tvoju bebu, jer sto se ti manje mucis, to se i ona manje muci.

Bravo! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam obe stranice vasih komentara o porodjaju u vodi i meni je to bezveze.Ma kakav porodjaju u vodi kakvo izvoljevanje sta vam je zene...Zna se kakav porodjaj treba da bude.Najzdraviji porodjaj je prirodan porodjaj..Ja sam cak i protiv carskog reza jer nema nista lepse nego kada se zena porodi prirodno jer ma koliko to bilo bolno sve se to zaboravi kada vam babica stavi vasu bebu na grudi.Prisetite se malo tog osecaja pa ce te videti da sam upravu.I da jos nesto radije bih te pare koje bih potrosila na doktore kako bi mi ispunili zelju u trosila na moju bebu.

Pa valjda je to prirodan porodjaj. Zasto zena da ne iskoristi sve nacine ako je u mogucnosti sebi da olaksa? ;) A i sve sto je mami lakse mislim da je i bebi.

E gde je to bilo kada su se nase bake i mame poradjale pa nam nista ne fali.A i ne bitno je svako ima svoje predrasude i svoje misljenje.Ja sam licno protiv toga.

Pa sta hoces da kazes, da treba u njivi da se poradjam kao moja baka? :unsure:

Fly Girl voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko nije spominjao mesto porodjaja nego nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko nije spominjao mesto porodjaja nego nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko nije spominjao mesto porodjaja nego nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo htela da ti kazem da moramo ici napred u svemu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.