Porodilište - Pančevo

odgovora

Objavljeno

E pa drage moje,ja sam se porodila 09.01. u 12i50. :rolleyes:

Sto se porodilista tice,sve je cisto i novo samo malo imaju problema sa posteljinom,ali ni to nije strasno..

Babice ne mogu da nahvalim jer koliko god ih hvalila nije dovoljno!Maksimalno se trude da olaksaju i u svakom trenutku izlaze u susret i sto je najbitnije uvek su raspolozene i nasmejane.

Bebe su sa majkama,ali preko noci ako hocete da se odmorite sestre ih uzimaju i nose ih u boks.Svako vece su dolazile oko 10 sati i pitale majke da li su umorne i da li da nose bebe ili ne. U toku noci redovno obilaze sobe,pitaju da li mozda treba dohrana ili ne i tako... :rolleyes: Ja sam stvarno prezadovoljna!Ne znam ni sta bih pisala,sve sto vas zanima slobodno pitajte.

potpisujem.....ja sam se porodila pre dve godine isto ovako je bilo....a moja kuma pre godinu dana...stvarno sve pohvale!!! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam se porodila pre 5 meseci i mogu da kazem da su uslovi u bolnici manje vise ok.Sto se tice osoblja to je izmesano neke sestre tj babice su jako ljubazne uglavno mladje,a sto se tice doktora nisam bas zadovoljna.Ja sam lezala 2 nedelje u bolnici.Termin mi je bio 17decembae a porodila sam se 27-og.Ne svidja mi se njihova parola da treba cekati da se sve desi prirodnim putem,nece kod svakog tako lako.Nece nista da rade ako nema znakova za porodja a to ne valja jer se desavalo da su tako cekali pa se beba udavila pred sami porodja.To nije uopste dobro a i normalno a ta njihova parola tj.vajsova nije bas zdrava.Ali dobro kakvo je pre bilo porodiliste sad su ga koliko toliko doveli u red...pozz svim pancevackim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA sam se porodila pre 5 meseci i mogu da kazem da su uslovi u bolnici manje vise ok.Sto se tice osoblja to je izmesano neke sestre tj babice su jako ljubazne uglavno mladje,a sto se tice doktora nisam bas zadovoljna.Ja sam lezala 2 nedelje u bolnici.Termin mi je bio 17decembae a porodila sam se 27-og.Ne svidja mi se njihova parola da treba cekati da se sve desi prirodnim putem,nece kod svakog tako lako.Nece nista da rade ako nema znakova za porodja a to ne valja jer se desavalo da su tako cekali pa se beba udavila pred sami porodja.To nije uopste dobro a i normalno a ta njihova parola tj.vajsova nije bas zdrava.Ali dobro kakvo je pre bilo porodiliste sad su ga koliko toliko doveli u red...pozz svim pancevackim mamama

Ja sam od nekih Zrenjaninki čula da je taj Vajs odličan lekar.Tačnije devojka iz Pa koja je udata u Zr nije htela ovde na porodjaj nego je išla tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od nekih Zrenjaninki čula da je taj Vajs odličan lekar.Tačnije devojka iz Pa koja je udata u Zr nije htela ovde na porodjaj nego je išla tamo.

I ja sam stvarno cula mnogo prica i to uglavnom losih o dr. Vajsu kada pre porodjaja.Medjutim,kada sam se porodila on me je stvarno odusevio,jako je ljubazan i cula sam komentare puno zena i svi su bili pozitivni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi kada procitam lepo misljenje o dr Vajsu jer je stvarno neprikosnoven. Odlican je strucnjak, sto je i najbitnije. Prica i pricica, greskica i gresaka ce uvek biti tako da.....ne mozemo svi biti zadovoljni i ne mozemo svi imati lepo misljenje o njemu.Meni nekako savest nalaze da stanem uvek na njegovu stranu jer zahvaljujuci samo njemu sam ostala ziva i rodila sam zivu i zdravu bebu.

FairyLady voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala svima na odg raspitacuse jer stvarno sam kukavica da se opet prirodno porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo da pitam na odgovarajućoj temi :)

pročitala sam u nekom članku na netu da u pančevačkom porodilištu postoji mogućnost porođaja u vodi, pa me zanima jeli to stvarno tako ili je dezinformacija?

http://www.bolnicapancevo.rs/porodiliste.html na ovom linku sam videla i da postoji mogućnost uzimanja matičnih ćelija pa me zanima zna li neko cenu ove usluge?

svakako ću otići jedan četvrtak u školicu da vidim sve al do tada bi mi ove info baš značile. :)

planiram da se porodim prirodno, bez epidurala, čitala sam nekoliko lepih priča, nadam se da ću i ja tako proći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga anisoptera,sto se tice porodjaja u vodi,ja nisam cula,a s obzirom da sam se porodila pre 2 godine,ko zna mozda i postoji mogucnost,stvarno ne znam.U to vreme,nisam cula da je to iko pominjao.U svakom slucaju ti proveri..

A za cenu maticnih celija takodje ne znam..

Ihhh,bas sam od neke koristi,ali dobro.. :)

A sto se tice tvog porodjaja,vidi se da si hrabra :wub: ,i od srca ti zelim da prodjes bez muka i da bebce izadje dok trepnes.. :wub:

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne rade porođaje u vodi.Za matične ćelije ne znam koja je procedura ali koliko sam ja shvatila da moraš otići po set za uzimanje m.ćelija negde u BGD i odneti ga u porodilište,mislim da sam čula da je cena oko 1800e.Bolnica ne bi trebalo da naplaćuje samu uslugu uzimanja m.ćelija.A po meni je to čisto bacanje para jer se one ne mogu upotrebiti za lečenje svake bolesti kao što se priča,a i ako možeš da ih upotrebiš treba ti još par stotina hiljada eura za dalje lečenje.Raspitaj se ....

anisoptera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima da li neko ima iskustva sa doktorkom

Stankov iz dispanzera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napisem i ja moje utiske iz pancevackog porodilista.

Porodila sam se u septembru prosle godine, a dva dana pre porodjaja sam primljena i pokusana indukcija posto sam ostala skoro skroz bez plodove vode. Opadali su mu srcani tonovi pa sam prebacena na odeljenje da lezim, da vide sta dalje.

Nakon toga pokusali su jos jednom da indukuju, ali opet ista prica pa su resili da probamo sa vaginaletom pa ako ne deluje onda na carski.

Prva vaginaleta je delovala sa veeeelikim zakasnjenjem malo pre nego sto sam dobila drugu. E onda su krenuli boloviii haos :)

Pocela sam da se poradjam na stolici kao potkovica, ali morala sam na krevet jer su morali nesto da urade sa bebom i nakon toga su mi predlagali da sidjem sa kreveta jer ce mi tako biti lakse. Ipak sam ostala na krevetu i bebac je posle dva napona bio na mojim grudima :)

Divni doktor Stan i Plecas su me porodili, tu je bila i jedna preslatka i fina babica i neka nadrndana sestra. I naravno moj suprug koji je presekao pupcanu vrpcu.

Sincic je sve vreme bio sa mnom, ali su me stalno pitali da li zelim da ga odvedu u boks da odmorim malo.

Bila sam tamo sve ukupno 5 dana i nisam videla nikog neljubaznog sem te sestre sto mi je bila na porodjaju. Ja sam, malo je reci, odusevljena odnosom sestara, babica i pogotovo doktora prema trudnicama na odeljenju i porodiljama.

Sve je cisto, sem kupatila, hrana nije bila sjajna, ali ti dani tamo su mi tako proleteli zbog divnih osoba koje rade tamo i posle i zbog mog bebana.

Sada sam opet trudna, na pocetku trudnoce, i planiram opet da se porodim tamo makar morala peske da idem. :D

Nadam se da je sve kao sto je bilo. :)

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada si se porodila?.ja sam lezala tri.puta u sept.i porodila sam se u sept. Mozda smo se.i srele :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treceg septembra :-) ja sam bila u prvoj sobi. A ti? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda se nismo srele. :( ja sam.lezala.prvi.put od 08 do 13 onda.od 20-23i onda dosla.jer je pukao vodenjak 24,25porodjena. Takodje sam bila u.prvoj sobi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E steta sto se nismo srele..

Ja i sada planiram da se porodim tamo, doduse termin mi je krajem maja, ali ako neko ima skorasnja iskustva zamolila bih da napise. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I.ja cu tamo.opet jednom kad budem ponovo trudna. :) srecno i laku trudnoću ti zelim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bih menjala nista tamo, stvarno su bili fantasticni, nadam se da ce tako i ostati. I ja sam pricala da cu opet jednog dana kad ostanem trudna opet tamo, kad taj jedan dan brzo dodje :D

Hvala Daniela :*

Nesto mi ne rade smajlici, tj ne pojavljuju se a i unos ne radi pa moram da idem na vise opcija odgovora :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.