Bolje je poroditi se u 7. ili 8. mesecu??

istina o porodjaju u sedmom ili osmom mesecu   63 votes

  1. 1. Da znate da cete se poroditi pre devetog meseca, da li biste smatrali da je to bolje u sedmom ili osmom mesecu?

    • U sedmom (molim objasnjenje)
      11
    • U osmom (zasto)
      52

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Dugo me muci ovo pitanje. Oduvek govore, i nestrucnjaci, bake i sadasnji lekari da ako dodje do prevremenog porodjaja, bebi je bolje da se to desi u sedmom nego u osmom mesecu.

Da li je to istina i ZASTO je to tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam ja upućena, ako se beba rodi u 7. mesecu, ima dovoljno razvijena pluća da može sama da diše, ali joj daju i dodatne lekove da to prodje bez komplikacija.

U osmom mesecu ti lekovi ne deluju jer su pluća opet drugačije i više razvijena.

Verovatno postoji stručnija literatura na internetu, pa ću i ja sada pokušati da nadjem obzirom da mi je i dalje totalno nejasno to sa plućima.

bojanans i enav volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam detalje, ali da, ima veze sa razvojem pluća kod bebe.

U osmom mesecu počinje finalna faza razvoja pluća kod ploda. Navodno je bolje da se beba rodi u sedmom mesecu, pa taj proces odpočne napolju, nego da započne u stomaku, pa bude prekinut rađanjem u osmom mesecu.

cica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko i ja znam o plucima, da se lakse razviju u pocetnoj fazi nego u kasnijoj, ali nista mi tu nije jasno.

Ja sam sad u sedmom, i mozda je bolje ako se sad porodim po tome, ali opet covek misli -sto duze izdrzis to bolje.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mislim da ne bi trebala toliko ti da se opterećuješ oko toga.

Doktor će ti na vreme sve reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam bas, ja se borim sa kontrakcija vec od cetvrtog meseca, i sada se stanje pogorsava, a oni svi cute, "izvuci" do devetog.

A sta ako ne izguram dotle? Da li da sprecavam porodjaj ako sada krene ili da izguram do osmog, jer to mogu ali za dalje nisam sigurna....i materica vise nema gde da mi se siri, davali su mi neke lekove za razvoj materice pa je preterano porasla, sada je vec "do grla", pa ni oni ne veruju da cu izdrzati do devetog.

Teska odluka, i njima i meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ti malo oladis i krenes pozitivnije da razmisljas ;) . to sto mislis da materica nema gde vise, videces da ima i te kako. svaki dan proveden u materici je dragocen i naravno da ce lekari pokusati da sprece prevremeni porodjaj ukoliko krene.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a da ti malo oladis i krenes pozitivnije da razmisljas ;) . to sto mislis da materica nema gde vise, videces da ima i te kako. svaki dan proveden u materici je dragocen i naravno da ce lekari pokusati da sprece prevremeni porodjaj ukoliko krene.

Gresis, naime ne mogu da oladim ni malo jer sam danas bila na pregledu i materica vise stvarno nema mesta, zar ne razumes da je preuvelicana??

Tako da je potvrdjeno da nece jos dugo izdrzati tezinu bebe, par nedelja i idem na prevremeni, u ponedeljak idem za bolnicu.

Ja ne volim da preuvelicavam, niti da budem panicar, znam sta je kada opasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I rekao je dr da se ne brinem oko meseca, da li sedmi ili osmi, jer je u pitanju devojcica i onda nema toliko problema, razvijenije su i jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam ja pitala mog doktora u vezi toga on mi je samo rekao:Da li ti mislis da je bolje pasti sa desetog ili prvog sprata?

Iskreno,ja mislim da je bolje ne pasti uopste :lol: tako da o tome ne treba puno misliti,sto su misli crnje nama je sve gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, ako se već sama pitaš, sama se porodi kad misliš da treba. Ne znam kako mi možemo da ti pomognemo drugačije sem da ti kažemo da prestaneš da bineš. Šta bude bilo, biće. Sedmi, osmi, deveti, prirodno, carski... Shvatila sam da ne radiš, odmaraš i vodiš računa tako da ne postoji ništa drugo što bi ti pomoglo da se nešto revolucionarno promeni u tom stanju.

Gledala baš pre neki dan na youtube-u primer žene kojoj je pukao vodenjak još u nekoj 20-oj nedelji i beba je u stomaku ostala čak do 30-te.

Sve je tako individualno. Ni jedno iskustvo ne može pomoći jer je prosto i naša konstitucija drugačija + brdo drugih različitih faktora koji utiču.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Ninuska,i ja se slazem sa ostalim mamama da treba manje da se opterecujes sa tim.Shvatam tvoju brigu,i ja sam imala slicna razmisljanja kada sam bila trudna.Doktorka mi je objasnila da je najbolje biti psihicki stalozen,jer sto vise razmisljas,vise ces brinuti.

A sto se tice koji j mesec bolji..

Pa ovako....

U sedmom mesecu bebin reproduktivni sistem nastavlja razvoj – kod dečaka testisi se pomiču od bubrega, prema skrotumu, a kod djevojčica se već dobro vidi klitoris. Pluća su već dosta razvijena, iako ne još do kraja.

U 29. nedelji bebine su kosti u potpunosti razvijene, ali su još uviek mekane i savitljive. Kako beba raste, pokreti su sve češći i intenzivniji, što ćete dobro osetiti na svojim unutrašnjim mišićima i organima. Oko 30. nedelje beba počinje vežbati disanje, pomicanjem dijafragme u ponavljajućem ritmu. Ako beba počne štucati, osetićes lagane jednolične pokrete u materici.

U osmom mesecu bebina pluća su potpuno razvijena i spremna za obavljanje funkcije disanja. Bebi materica postaje sve tesnija, pa će vam se činiti da su udarci blaži.

Bebine zenice sada razaznaju svetlost. Dobija na težini oko 200-250 g nedeljno, a masne naslage se talože po celom telu. Deca rođena u ovom stadijumu razvoja zahtevaju dodatnu brigu, ali gotovo sva će biti zdrava.

Ukoliko se porodis u sedmom mesecu,(a nadamo se da neces), trebalo bi da ti ubrizgaju injekciju za sazrevanje pluca bebe,tako da nemoj da se brines.

A osmi mesec nije toliko kritican,bebina pluca su se razvila...

Najbolje je da se posavetujes sa svojim ginekologom,on ce ti dati odgovarajuce informacije.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo neee,

ja sam do sada itekako radila ko konj, uz oprez, studirala, trckarala zbog obaveznih papira itd.

Tek sada idem na "odmor", tj u ponedeljak u bolnicu, pa onda, nadamo se , kuci na mirovanje.

I nije mi jasno sta je problem u tome sto sam samo postavila temu o necemu sto me zanima, pa da vidim i tudja misljenja ili iskustva. Svi uvek o tom sedmom/osmom diskutuju, pa sam ja pitala vas, pa ovo je forum za te stvari.

Bas imam osecaj da uopste ne razumete sta zelim reci ili pitati, pa ne pisem na kineskom , pobogu.

Ja zelim , kao i svaka normalna majka, da se porodim na dan termina, ali zbog pretecih okolnosti me je zanimalo kako beba ima vise sanse...nista drugo.

a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja niko te ne osudjuje,samo smatramo da si se previse uzrujala,a to ne smes da radis,a sto se tice bebe,beba uvek ima sanse,veruj mi,

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolji je onaj u kom se porodiš, a beba i ti ste zdrave. Eto, to je moj odgovor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uz sve procitano, i koliko sam mogla razumjeti svoju doktoricu-sto duze beba u stomaku, to su vece sanse da ce biti sve u redu

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uz sve procitano, i koliko sam mogla razumjeti svoju doktoricu-sto duze beba u stomaku, to su vece sanse da ce biti sve u redu

slažem se sa tobom u potpunosti... i meni je moja dr rekla da je svaki dan koji beba duže provede u stomaku značajan za nju...

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja Ninushka,

Pozitivno razmišljanje je sve u trudnoći. Sa prvim sam imala preteći spontani u šestom, niko nije hteo da mi stavi serklaž jer sam zakasnila, moj dr se na kraju usudio...ja sam ZNALA sve vreme da će sve biti u redu i tešila sam svoju bebu u stomaku, bodrila je da izdrži... Porodila sam se u devetom!!! A svi dr su odmahivali glavom na moj slučaj...

Sada sa drugim imam iste probleme od samog početka, rekli su mi da izdržim do 7-og. Ne, ja sam rekla da pucam na deveti. Evo me u 33. nedelji i svaki dan je dragocen!!! Što duže u stomaku, to bolje. Sad "pucam" na 36. nedelju... I znam da ću uspeti tj da ćemo uspeti!!!

Glavu gore, izašla si iz 6.meseca sad možeš da dišeš normalno i da kažeš svojoj bebi da je najjača devojčica na svetu kao i njena mama i da ćete izdržati!!! Do tada na odmor, noge u vis i samo diši...dosta je više trčkaranja, vreme je da joj malo pomogneš!

Sve najbolje ti želim, veliki pozdrav!!!!!

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje, ja se uopste ne preopterecujem niti se brinem, samo sam jako znatizeljna osoba.

U svakom slucaju, izgleda da cu se poroditi u osmom, materica mi ne moze vise drzati teret, ali kaze dr. da se beba lepo razvija, a nama je to najbitnije, pa makar se desilo i sutra.

Ljubim vas, hvala vam na svima, mi odosmo u bolnicu, ali kada se sve zavrsi, vraticu se da vam prepricam dozivljaje ;)

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaki dan u maminom stomaku znaci i to je to! Neko se porodi ranije, neko kasnije, ali ja cu uvijek biti za to da bebana ostane kod mame sto duze moze! Tako i ti mazi svoju djevojcicu i sapni joj da ostane jos koji dan kod mame!

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje, ja se uopste ne preopterecujem niti se brinem, samo sam jako znatizeljna osoba.

U svakom slucaju, izgleda da cu se poroditi u osmom, materica mi ne moze vise drzati teret, ali kaze dr. da se beba lepo razvija, a nama je to najbitnije, pa makar se desilo i sutra.

Ljubim vas, hvala vam na svima, mi odosmo u bolnicu, ali kada se sve zavrsi, vraticu se da vam prepricam dozivljaje ;)

upravu si da su devojcice jace,ja sam zivi svedok rodila sam se 06.11  a trebala 20.01 skoro tri  meseca ranije sa 950 gr.a evo me sad ;) .Prednost je moja sto uvek zivim duze za ta tri  meseca,od ostalih u terminu rodjenih beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh drage moje, ja se uopste ne preopterecujem niti se brinem, samo sam jako znatizeljna osoba.

U svakom slucaju, izgleda da cu se poroditi u osmom, materica mi ne moze vise drzati teret, ali kaze dr. da se beba lepo razvija, a nama je to najbitnije, pa makar se desilo i sutra.

Ljubim vas, hvala vam na svima, mi odosmo u bolnicu, ali kada se sve zavrsi, vraticu se da vam prepricam dozivljaje ;)

Zelim ti puuuuuuuuuuuuuno srece, da prodjes dobro u bolnici dok cuvas, a kasnije i na porodu. Da bebe kada se rode pucaju od apgara 10 :)

Mi smo u 32. nedelji trenutno i trudimo se kao i ti da maksimalno izdrzimo..........A kada se sve zavrsi da caskamo o tome kako je sve proslo i dajemo savjete drugim curama,,,,,

Glavu gore, i sve najbolje Ninuska.h

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini Ninuska,ni 7 ni 8.mesec nisu strasni za porodjaj ako vec do njega mora da dodje,znam puno ljudi oba pola koji su tad dosli na svet pa im nista ne fali,naprotiv..A inace, koliko sam ja upucena,porodjajna tezina je ta koja je narocito vazna za bebu a ne sam termin kad se rodila.Bebac moze da se rodi i u 6.mesecu,ali ako ima finu tezinu za taj period razvica (teza beba),prezivece.Dakle,tezina igra najvecu ulogu.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam bas, ja se borim sa kontrakcija vec od cetvrtog meseca, i sada se stanje pogorsava, a oni svi cute, "izvuci" do devetog.

A sta ako ne izguram dotle? Da li da sprecavam porodjaj ako sada krene ili da izguram do osmog, jer to mogu ali za dalje nisam sigurna....i materica vise nema gde da mi se siri, davali su mi neke lekove za razvoj materice pa je preterano porasla, sada je vec "do grla", pa ni oni ne veruju da cu izdrzati do devetog.

Teska odluka, i njima i meni

draga moja da ti kažem ja sam dobila kontrakcije dosta rano i izvukla sam trudnoću do 38 nedelje te kontrakcije ako su poranile uopšte ne znači da ćeš imati prevremeni porođaj to samo znači da ti je materica osetljivija na istezanje i tako reaguje ja sam 2 meseca pred karaj trudnoće pila partusisten i to pola doze ništa se ne sekiraj biće sve ok?

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to posmatam sa ove strane... Priroda sve sama regulise, ili bice onako kako Bog zapoveda samo je bitno u sta verujes te ste strane i posmatrati.

Ja sam zavrsila pre neki dan u porodilitu zbog sumlje na oticanje plodove vode. Ispostavilo se da nije to ali da je milion drugih stvrari. Kada sam izasla i ponovila nalaze svi do jednog su mi bili EXTRA. Tako da ni sama ne znam sta je moglo da se desi, ali u svakom slucaju Bogu hvala obe smo dobro.

A sto se vodenaka tice, mojoj drugarici je pukao vodenjak 10 dana pred porodjaj i samo su konrolisali da li bebac ima dovoljni vode da bude unutra. Vodenjak ne mora uvek da pukne pri dnu, moze se desiti dad pukne i na vrhu te da se vodica samo sliva a ne i da otice u toj meri u kojoj to bude u drugom slucaju.

Zato samo opusteno... Ja sam tek zabrinuta, jer sam u imala problema sa drugom i trecom trudnocom,... ovo mi je cetvrta i BOGU DRAGOM HVALA sve je za sada super i ako imam jos 7 nedelja do kraja.

ScandalQueen voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.