Bolje je poroditi se u 7. ili 8. mesecu??

istina o porodjaju u sedmom ili osmom mesecu   63 votes

  1. 1. Da znate da cete se poroditi pre devetog meseca, da li biste smatrali da je to bolje u sedmom ili osmom mesecu?

    • U sedmom (molim objasnjenje)
      11
    • U osmom (zasto)
      52

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Ninuska ,jesi ti to u 40. nedelji ili si se vec porodila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u osmom mesecu i dobila sam lekove koji ubrzavaju sazrevanje plucaa. mislim da svaki dan proveden u materici bebi mnogo znace , naravno ako ctg ne pokazuje da beba pati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Talia mislim da tezina nema nikakve veze sa tim da li ce beba biti dobro... Nazalost znam za bebe koje su umrle sa 1700 g zbog infekcije koju su dobile posle prevremenog porodjaja :(

I ne budu uvek sve bebe rodjene u 7. i 8. mesecu dobro... da se ne lazemo. Bude beba koje imaju kasnije problema, Cp ili nesto jos gore... Jeste crnjak al je istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me muci ovo pitanje. Oduvek govore, i nestrucnjaci, bake i sadasnji lekari da ako dodje do prevremenog porodjaja, bebi je bolje da se to desi u sedmom nego u osmom mesecu.

Da li je to istina i ZASTO je to tako?

po lilypie-grafikoncicu bih rekla da si se porodila, ali nisam sigurna kada i u kom mesecu. Nadam se sto kasnije. Negde sam procitala da je svaki naredni dan bebi proveden u stomaku prednost, bez obzira na teoriju o razvoju pluca.

Slazem se za optimizam koji su mnogi clanovi naveli, mada je optimizam samo dodatni plus, ako je vrednovan kao najpresudniji vec bih ga prekrstila u nehajnost. Po meni je apsolutno normalno da je buduca majka radoznala i da svaka informacija nije na odmet. Dobra informisanost kombinovana sa pojacanim instinktom je nekada merodavnija od lekara (uzgred koji su prosto neverovatni, pitaj njih petoro za savett i dobices 6 razlicitih saveta)

Cesto se zabrinutost pokaze na kraju kao nepotrebna jer na kraju ispadne sve dobro, ali nekada se stvari koje su neminovne ne mogu izbeci ako se preventivi nije pristupilo na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da dodam nesto moje dve sestre su prevremeno rodjene jedna na ulasku u 7 mesec imala je blizu 1.600 gr a druga u 8 mesecu. Obe su sada Hvala Bogu dobro ali ova mladja sto je rodjena u 8 mesecu imala je mnogo vise zdravstvenih problema do puberteta, bilo je tu svasta :( u 3 godini je imala fras koji se ponovio u 6 godini uzas :( A ova starija rodjena u 7 mesecu nista joj nije falilo :) sem sto je bila 3 meseca u bolnici da dodje do tezine sa kojom mogu doktori da je otpuste iz bolnice. A ja sam se porodila u 37 nedelji, naime u 8 nedelji sam prokrvarila i pila utrogestan do 4 meseca tada krecu kontrakcije i prelazim na partusisten u kombinaciji sa verapamilom - mirovanje. U 6 mesecu odlazim u N.Front gde sam vodila trudnocu i doktorka mi kaze da nema potrebe da pije lekove, ja na svoju ruku nastavljam na 6 sati da ih uzimam... Kontrakcije i bol u stomaku se povecava nakon 2 nedelje i odlazim u Visegradsku (imala sam babicu tamo) odvede me kod doktora koji se frapirao cinjenicom da mi je receno da prestanem sa lekovima UZAS!!!! Ja otvorena 4 cm sa kontrakcijama. Hitno uvodi terapiju na 3 sata do kraja i strogo mirovanje. Tako da sam poslusala ovu moju veliku doktorku i prestala da pijem lekove sigurno bi se porodila u 7 mesecu.

Izvinjavam se ako sam Vas udavila, ali moj savet ako imate terapiju za vreme trudnoce, pridrzavajte se kako lekar kaze,ali osluskujte sebe, i nije na odmet da posetite mozda jos i nekog ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po novim mišljenjima lekara definitivno je bolje u osmom pošto je beba zrelija! E sad, ko zna do kad će tako misliti! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo za sve zabrinute mame, ja sam prevremeno rodjena u 7 mesecu i nikada mi nista nije falilo. Zapravo moja mama je rodila mene, njena sestra prvo dete isto i ni meni ni njemu nista ne fali. Narocito bih naglasila da tamo gde sam ja rodjena nije bilo ni inkubatora i bio je mesec novembar ogroman sneg. Pa, mi opet nista do dana danasnjeg nista ne fali, sve je individualno i nema pravila. Morate biti pozitivne, ja sad cekam svoju bebu i nadam se da cu se poroditi u 9 mesecu ali ako i ne bude tako, ja sam ziv primer da ce sve biti ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dugo me muci ovo pitanje. Oduvek govore, i nestrucnjaci, bake i sadasnji lekari da ako dodje do prevremenog porodjaja, bebi je bolje da se to desi u sedmom nego u osmom mesecu.

Da li je to istina i ZASTO je to tako?

Ja sam se porodila,prevremeno, u prvoj nedelji osmog meseca,dve nedelje pre toga mi je pukao vodenjak i svo vreme mi oticala voda.Pitala sam lekare isto to sto i tebe zanima,pa su mi rekli da su to samo prazne price. :blink: Za te dve nedelje ja sam isprimala Deksazon,da bebina pluca brze sazru. Hvala bogu,bebica je dobro,bez obzira sto sam se porodila na pocetku osmog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ovde jedna neodgovorna mama, nedokazana, najpametnija i najtvrdoglavija na svetu celom.

I ja sam se porodila pre vremena. 4.5 nedelje pre termina. I to samo zato sto sam slusala "drage savete" koje su me ubedjivale da treba da slusam svoje telo.

U ZIVOTU NISAM CULA VECU GLUPOST OD TE! Slusaj svoje telo??????????????? Ili sam ja gluva, ili moje telo nezna da mi kaze... al da sam mogla da se porodim na sred delta city-ja MOGLA SAM!

Od 3 meseca sam bila na terapiji utrogestan / od 5 partusistem i verapamil... Uz to sam dobila savet dr. Andrijasevica iz GAK Visegradska da treba da lezim i odmaram.

Naravno kad ostanete trudni, oko vas se stvori bar 10 dezurnih dusebriznica i savetnica koje ce vam dati savet sta da radite i kako se ponasate. Cak ce i brigu o vama voditi bolje nego vi...

I tako sam ja slusala kako moram da setam, da sam na vazduhu, da sam se izvalila i lezim, da sam lenja, itd... i naravno, DA TREBA DA SLUSAM SVOJE TELO.

Ruku na srce, i meni je vise odgovaralo da slusam svoje telo i radim sta hocu... pa sam jelte, poslusala moje drage savete... a ne doktora...

I onda krece HOROR. U 7 mesecu su me spakovali u bolnicu, partusistem infuzija 24 sata /3 dana, posle toga tablete na 3 sata, i KREVET. Stigla sam na redovnu kontrolu otvorena 4 prsta - u 7 mesecu...

I onda sam iskljucila telefon, kupila novu karticu za telefon, i broj dala pojedincima kojima sam htela da dam... Tek tad sam shvatila da sam ja ta koja mora da se bori 2 meseca da izgura, da sam ja u bolnici dok svi oni uzivaju na majskom suncu, da su svi imali odgovor " u jebote"...

Izgurali smo nekako do 8.5 rodiil se sa 2.450, imali hiperbilirubinemiju, sad smo Bogu hvala zdravi, pravi i veseli...

SLEDECI PUT CEMO SLUSATI SAMO DR. ANDRIJASEVICA! A TE PRICE SLUSAJ SVOJE TELO - PA JA SAM MOGLA CEO BEOGRAD DA OPTRCIM I TO 2 PUTA. ZA MENE NIJE BILO GRANICE. SVE SAM MOGLA I SVE JE BILO MOGUCE...

Pa i to da se porodim za pola sata. Da, porodila sam se za BUKVALNO pola sata (30 minuta)... sreca u GAK Visegradska, a planirala sam posle kontrole da idem u delta city... sreca pa su me zadrzali da lezim... samo bi sebi bedu na vrat navukla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u 34 nedelji rodila sam blizance prirodno,bili su krupni i materica nije mogla vise da izdrzi decak je imao 2475 a devojcica 2600 on je od starta bio bolje,7 dana u inkubatoru dok su pluca zavrsila razvoj(desno plucno krilo nije bilo razvijeno do kraja)pa je bio na kiseoniku koji su mu postepeno smanjivali,a devojcica je prvo bila na vestackim plucima 6 dana pa na kiseoniku pod hoodom i taman i onda je dobila seracija sepsu i (zahvaljujuci vrhunskim doktorima na institutu za neonetologiju u bg ) spasili su je ,ali zamenjena joj je kopletna krv i tri nedelje jake terapije<nakon toga dobila je bakterioloski konjuktivitis koji je lecen 10 dana i taman kad smo ocekivali da ce najzad otvoriti okice(prvo je imala gazu na ocima zbog fotolampe i zutice 11 dana)dobila je virusni konjuktivitis i drugu terapiju i sad imaju skoro dva i po meseca i bucke su decak Stefan ima 5.5kg a devojcica Milica 4.7 imamo redovno kontrolice i vezbice koje radimo svakodnevno ali sve ide kako treba.pozzsvim mamama sadasnjim i buducim i glavu gore sve se mora izdrzati zbog malih andjela,svakodnevne posete su jako vazne mi smo isli svaki dan i mazili ih u inkubatoru i pricali im tepali govorili da moraju da bude jaki verovali u to i tako je i bil :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokice :) baš mi je drago što se sve završilo na ovakav način :) i što sad možeš da uživaš sa svojim bebicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA Kikiriki samo sam zelela da podelim iskustvo sa mamama,da znaju da su ti mali andjeli mnogo jaki i da prevremeno rodjena deca itekako stizu terminski rodjenu decu!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nauka je zadnjih godina mnogo napredovala,i nemojte se oko toga opterecivati.Cak i nedonosce od 1000gr je sposobno za vanmatericni zivot,u kasnijem periodu ga odredjuje samo tezina.Cak i u slucajevima kad bebina pluca nisu dovoljno razvijena,uz odgovarajucu negu i terapiju,pravilno se razvijaju nakon rodjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre 30 godina rodjena u 28.nedelji i s obzirom na to, nisam se bojala prevremenog porodjaja. Jedino, pored zdravlja, zsto me je brinulo je nemogucnost dojenja.

Ne bih bas preterivala i ocekivala da ce beba u 20 i nekoj nedelji biti ok, ali u 7. ili 8. mesecu hoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila krajem 7.meseca,zbog visokog pritiska,carskim rezom.Bile su to strasne muke,kao i ona dva meseca koliko mi je bebac bio na neonatologiji.Sada ima 9 meseci i na poslednjoj kontroli je imao 7.100kg.Nisam rekla da je rodjen sa 1.200kg.Zanima me vase misljenje da li je to dovoljna tezina,meni se cini malo zgoljav,ali doktori kazu da je to ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam glasala za 8 mesec, jer mislim da, sto je beba starija i zrelija, izdrzljivija je. Naravno, ovo sam testirala sebe, da vidim znam li i koliko, i vidim da nemam pojma. To za pluca nisam znala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bukvalno pocela da se poradjam u 26 nedelji. Otvorena 4cm vodenjak prolabirao sto znaci zbrisao grlic materice skoro usao u vaginu naj gora situacija koja moze da vas snadje u zavrsila u bolnici strogo mirovanje sa nogama u vis terapije nema jedino lezanje i molis boga da vodenjak nepukne. Jedina nada bila je jedna pre mene i uspela da izgura do 37 nedelje. Lezim i molim se bogu svaki dan dolazi jedna sa istim problemom salju me da je tesim posto sam vec 4nedelje u bolnici za dva dana zena se porodi u 26 nedelji nije izdrzala. Zatim druga stavljaju je kod mene u sobu . Profa sa odeljenja salje me kuci na vikend posle 5 nedelja kaze izguraces ti idi malo nek te tvoji maze. Vracam se cimerka jos tu hvala bogu inace je 28 nedelja za dva dana ode i ona krenule kontrakcije.Samo sam cula da je beba odneta u deciju imao je preko kilogram. Ja sam cim sam primljena 2 dana dobijala deksazol za brzi rast bebinih pluca a kad je isti profa odlucio da me pusti dobila sam ga jos jednu turu. Inace izasla sam u 32nedelji i kuci lezala i mirovala isto ko u bolnici, porodila sam se u 37 plus 2 dana. Sto duze izdrzite bolje je za bebu. Negde sam u komentaru procitala da parto sistem preko nije u upotrebi profa vec spomenuti nije za upotrebu istog radije daje utrogestan u vaginoletama i daje polji efekat videla sam licno .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bukvalno pocela da se poradjam u 26 nedelji. Otvorena 4cm vodenjak prolabirao sto znaci zbrisao grlic materice skoro usao u vaginu naj gora situacija koja moze da vas snadje u zavrsila u bolnici strogo mirovanje sa nogama u vis terapije nema jedino lezanje i molis boga da vodenjak nepukne. Jedina nada bila je jedna pre mene i uspela da izgura do 37 nedelje. Lezim i molim se bogu svaki dan dolazi jedna sa istim problemom salju me da je tesim posto sam vec 4nedelje u bolnici za dva dana zena se porodi u 26 nedelji nije izdrzala. Zatim druga stavljaju je kod mene u sobu . Profa sa odeljenja salje me kuci na vikend posle 5 nedelja kaze izguraces ti idi malo nek te tvoji maze. Vracam se cimerka jos tu hvala bogu inace je 28 nedelja za dva dana ode i ona krenule kontrakcije.Samo sam cula da je beba odneta u deciju imao je preko kilogram. Ja sam cim sam primljena 2 dana dobijala deksazol za brzi rast bebinih pluca a kad je isti profa odlucio da me pusti dobila sam ga jos jednu turu. Inace izasla sam u 32nedelji i kuci lezala i mirovala isto ko u bolnici, porodila sam se u 37 plus 2 dana. Sto duze izdrzite bolje je za bebu. Negde sam u komentaru procitala da parto sistem preko nije u upotrebi profa vec spomenuti nije za upotrebu istog radije daje utrogestan u vaginoletama i daje polji efekat videla sam licno .

Svaka cast sto si toliko izdrzala! I ja sam pocela da se otvaram u 26. nedelji, ali je dr video na vreme pa mi je odmah stavio serklaz, pa sam sad donekle mirna, mada i dalje kontrolisem svaki put kad idem u toalet da nije krenulo nesto vise da izlazi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je bolje u 8~om mesecu. Što duže je beba u maminom stomaku to je bolje, najviše zbog razvoja pluća, jer respirator uopšte nije bezazlen! Glasam da bebe budu što duže u maminom stomaku

:wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako bolje u osmom,sto je beba duze u majcinom stomaku i uzima sta joj je potrebno,stice i bolji imunitet a i zrelija je.Ja glasam za osmi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

8!!!!! kADA SAM TO PITANJE POSTAVILA, ODMAH SU ME PITALI, "STA JE STARIJE, 7 ILI 8"? Kazu da su to izmislile babe zato sto je sedam neparni broj i tako je kao bolje, a osam parni pa ne val;ja da se rodi tada. Inace svi pedijatri su slozni i kazu, definitivno osmi mesec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim svima mnogo sreće! :lol:

Bitno je samo pozitivno razmišljati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U osmom,logicno, sto je beba duze u stomaku, to je bolje.Uostalom sva strucna lica tvrde tako,cak je i najbolje doci do zlatne 34.nedelje.

MimaS i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.