Hormoni i hormonske terapije

odgovora

Objavljeno

Znači nisam jedina kojoj nestaju iskucana slova nekom višom silom :D

Pa u pravu si, stres je čudo. Teško je naći balans u svemu ovome, ali nije neizvodljivo. Ja nekako imam sreće što je moj dragi po prirodi jako pozitivna ličnost i neko ko lako utiče na mene da brzo izadjem iz svega ovoga, pogotovo kada hormoni luduju. Tako da mislim da se može uticati.

Grlim te jako i berite trešnjice, mora uspeti :wub:

To je divno sto je takav i to nenormalno znaci! :wub:

I ja tebe grlim i jos jace! A u berbu ne sumnjaj, prevazici cu sebe naredna 3 meseca, to obecavam svecano! :D

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

cure jel neka pila bromokriptin za regulisanje prolaktina,nemam nus pojave al sam primetila da sam nervozija?

Da li jos uvek pijes bromokriptin? Koliko ti je prolaktin? Ja sam ga pila pre jedno 3,4 godine i znam da mi nije prijao uopste. I sada ume da mi bude malo povišen prolaktin, ali mi je progesteron OK, pa mi je dr rekla da nema potrebe da ga pijem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel imala neka problem sa niskim testosteronom? Svi ostali hormoni ok, TSH, LH, Progesteron, itd, a nema ciklusa. Samo testosteron 23 (ref.vred. 72-853) , dakle prenizak. 

Kako se to rešava? Dr mi preporučio Cyclo Progynovu koju ne bih da pijem. I napomenu mi da jedem jaja, meso, hranu sa holesterolom jer misli da mi on fali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Da li jos uvek pijes bromokriptin? Koliko ti je prolaktin? Ja sam ga pila pre jedno 3,4 godine i znam da mi nije prijao uopste. I sada ume da mi bude malo povišen prolaktin, ali mi je progesteron OK, pa mi je dr rekla da nema potrebe da ga pijem.

ja sam uspela da za samo mesec dana spustim prolaktin od 43,7 na 2,8 a pila sam bromokriptin

sad ga odrzavam svako drugo vece jedna cetvrtina

ref.vrednosto su bile od 2,5-14,6

progesteron nisam proveravala ali ocu makar privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam radila hormone TSH, T4, FT4 i sve je bilo OK, a prolaktin stalno varirao od 630 do 1200, gde su referentne vredosti 40-530, i pila sam dugo bromokriptin, lecila me endokrinolog, cak sam dva puta radila magnetnu rezonancu, i posle druge provere rekli su mi da nije do njih i da odem kod ginekologa. Kad sam otisla dr mi je dala da uradim pored prolaktina i progesteron i to u folikularnoj fazi, i tada mi je prolaktin bio 741, a i progesteron normalan 0,437, referentna vrednost u tom momentu 0,2-1.5 i ginekolog mi je rekao da ne pijem lekove, da imam ovulaciju.

Izmenjeno od strane Rada Q
ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila hormone TSH, T4, FT4 i sve je bilo OK, a prolaktin stalno varirao od 630 do 1200, gde su referentne vredosti 40-530, i pila sam dugo bromokriptin, lecila me endokrinolog, cak sam dva puta radila magnetnu rezonancu, i posle druge provere rekli su mi da nije do njih i da odem kod ginekologa. Kad sam otisla dr mi je dala da uradim pored prolaktina i progesteron i to u folikularnoj fazi, i tada mi je prolaktin bio 741, a i progesteron normalan 0,437, referentna vrednost u tom momentu 0,2-1.5 i ginekolog mi je rekao da ne pijem lekove, da imam ovulaciju.

mozda imas ovulaciju ali je ne kvalitetna...ako si 24h napeta od toga skace prolaktin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nazalost i ja sam imala i jos uvek imam probleme sa hormonskim disbalansom.Naime nivo hormona koji treba da bude visok,meni je nizak i obrnuto.Nisam dobijala menstruaciju bez izazivanja orgametrilom,mleko mi je nadoslo nakon skoro godinu dana od naglog prestanka mleka kada mi je dete imalo dva meseca.Tada sam i dobila jednu menstruaciju i vise ne.Pored orgametrila pila sam i bromokriptin,estrofem i klomifen.Najvise mi je bio povisen prolaktin ciji se broj smanjio nakon bromokriptina.Bilo je sve ok,uredne menstruacije sam imala,sve do pre dva meseca kada su ponovo prestale.Sumnjala sam na trudnocu i uradila nekoliko testova koji su bili negativni.Sad cu izgleda opet poceti sa terapijama,stalnim vadjenjem krvi i moracu da uzimam i do 7 tableta dnevno.Tako da se i ti spremi na to,ali mislim da ce ti dati klomifen,koji izaziva ovulaciju,vise o njemu procitaj OVDE.Pozdrav!

I ja imam isti problem. Povišen prolaktin, sad mi se snizio uz bromokriptin. Povišen tsh, a imam PCSO. Da li ste radili folikulometriju? Znate li kada se daju tablete za ovulaciju i nešto više o tome?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Pripremili smo se za vantelesnu u privatnoj klinici i kupili smo lekove pre 15 dana u Bgd u apoteci Srbolek, GONAL 28 kutija i MENOPUR 7 kutija i DIPHERELIN inekciju. Cuda se desavaju i u medjuvremenu smo prirodno zatrudneli. Imamo racun, lekove uredno drzimo u frizideru (GONAL) i zeleli bi da ih ponudimo 20% jeftinije. Ako ima zainteresovanih, slobodno pisite, zovite.....nadam se da vam nece trebati kao i nama, ali kao sto rekoh vec smo ih kupili pa bi iste prodali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.