Hormoni i hormonske terapije

odgovora

Objavljeno

trazila sam temu ali je nisam nasla pa sam odlucila da otvorim novu:Naime vec vise od pola godine pokusavam da ostanem u drugom stanju.Problem je kod mene HORMONI...sad trenutno jedan samo i to Progesteron...tj ne ovuliram :( pa mi je hitno potrebna neka pomoc.Zivim u zemlji gde nije tako jednostavno uzeti lijek sve moras proci kod doktora a doktori i previse zezaju.Sad sam na nekim glupim tretmanima tipa moram slikati kosti i snimati vid da vidimo jesam li spremna za trudnocu pa kada sve uradim onda cu mozda dobiti terapiju :angry: uzela VITEX....imatel iskustva pisite svaka pomoc mi je dobro dosla... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trazila sam temu ali je nisam nasla pa sam odlucila da otvorim novu:Naime vec vise od pola godine pokusavam da ostanem u drugom stanju.Problem je kod mene HORMONI...sad trenutno jedan samo i to Progesteron...tj ne ovuliram :( pa mi je hitno potrebna neka pomoc.Zivim u zemlji gde nije tako jednostavno uzeti lijek sve moras proci kod doktora a doktori i previse zezaju.Sad sam na nekim glupim tretmanima tipa moram slikati kosti i snimati vid da vidimo jesam li spremna za trudnocu pa kada sve uradim onda cu mozda dobiti terapiju :angry: uzela VITEX....imatel iskustva pisite svaka pomoc mi je dobro dosla... :unsure:

Nazalost i ja sam imala i jos uvek imam probleme sa hormonskim disbalansom.Naime nivo hormona koji treba da bude visok,meni je nizak i obrnuto.Nisam dobijala menstruaciju bez izazivanja orgametrilom,mleko mi je nadoslo nakon skoro godinu dana od naglog prestanka mleka kada mi je dete imalo dva meseca.Tada sam i dobila jednu menstruaciju i vise ne.Pored orgametrila pila sam i bromokriptin,estrofem i klomifen.Najvise mi je bio povisen prolaktin ciji se broj smanjio nakon bromokriptina.Bilo je sve ok,uredne menstruacije sam imala,sve do pre dva meseca kada su ponovo prestale.Sumnjala sam na trudnocu i uradila nekoliko testova koji su bili negativni.Sad cu izgleda opet poceti sa terapijama,stalnim vadjenjem krvi i moracu da uzimam i do 7 tableta dnevno.Tako da se i ti spremi na to,ali mislim da ce ti dati klomifen,koji izaziva ovulaciju,vise o njemu procitaj OVDE.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nema niko neki savet... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost i ja sam imala i jos uvek imam probleme sa hormonskim disbalansom.Naime nivo hormona koji treba da bude visok,meni je nizak i obrnuto.Nisam dobijala menstruaciju bez izazivanja orgametrilom,mleko mi je nadoslo nakon skoro godinu dana od naglog prestanka mleka kada mi je dete imalo dva meseca.Tada sam i dobila jednu menstruaciju i vise ne.Pored orgametrila pila sam i bromokriptin,estrofem i klomifen.Najvise mi je bio povisen prolaktin ciji se broj smanjio nakon bromokriptina.Bilo je sve ok,uredne menstruacije sam imala,sve do pre dva meseca kada su ponovo prestale.Sumnjala sam na trudnocu i uradila nekoliko testova koji su bili negativni.Sad cu izgleda opet poceti sa terapijama,stalnim vadjenjem krvi i moracu da uzimam i do 7 tableta dnevno.Tako da se i ti spremi na to,ali mislim da ce ti dati klomifen,koji izaziva ovulaciju,vise o njemu procitaj OVDE.Pozdrav!

hvala ti na svetu bas sad sam u jednoj temi pisala kako smo zakazali kod specijaliste za neplodnost 7-mog decembra verovatno ce opet traziti sve nalaze ali ja vec sledece sedmice treba da radim hormonsku sliku tako da cu imati vec spremne nalaze i papa test sam zakazala hajd bar da imam ono osnovno ne znam za ostale briseve i to nisam niak nista radila od toga pa mi moze neko ako zna reci sta mi je dobro da uradim mislim kad vec odem 7-mog da bar imam nalaze do tada da ne moram da cekam a verovatno ce traziti od mm nalaze al ito je bar lako ne ceka se dugo najbitnije mi je da se ja pripremim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe imala problema sa hormonima,ali ne samo sa njima. Moj problem je bio višak Progesterona. Takodje nisam ovulirala svakog meseca. Neznam šta bih ti preporučila što se analiza tiče jer je meni sve radio lični ginekolog. Hormone sam stabilizovala sa anti-bebi pilulama Minerva,takodje još neke tabletice ali se naziva ne sećam. Pošto kod mene nije dolazilo do oplodnje i posle toga išla sam na Laparaskopiju. Rezultat-Endometrioza,pisala sam o tome.

Nisam ti od neke pomoći,ali želim ti sreću. Da brzo dođeš do rezultata i naravno bebice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

videcu sta cu pocela sam koristiti vitex dok ne dodjem do doktora sa specijalistima za nepoldnost sam narucena 7 decembra a kod endokrinologa 6 u sredu iducu ponovo vadim hormone..pa cemo da vidimi sta ce da bude :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trazila sam temu ali je nisam nasla pa sam odlucila da otvorim novu:Naime vec vise od pola godine pokusavam da ostanem u drugom stanju.Problem je kod mene HORMONI...sad trenutno jedan samo i to Progesteron...tj ne ovuliram :( pa mi je hitno potrebna neka pomoc.Zivim u zemlji gde nije tako jednostavno uzeti lijek sve moras proci kod doktora a doktori i previse zezaju.Sad sam na nekim glupim tretmanima tipa moram slikati kosti i snimati vid da vidimo jesam li spremna za trudnocu pa kada sve uradim onda cu mozda dobiti terapiju :angry: uzela VITEX....imatel iskustva pisite svaka pomoc mi je dobro dosla... :unsure:

Ja sam imala strasnih problema sa hormonima i nisam mogla da ostanem u drugom stanju godinama.. Dijagnoza disbalans uzrokovan Policisticnim jajnicima, doktorka me lecila anti-bebi pilulama (od kad sam bila tinejdzer). Naravno nikad me nije IZlecila, svaki put nakon nekoliko meseci bi ponovo bila stara prica. Mama me je naterala da odem na akupunkturu po preporuci. Ja u to nisam verovala dok nisam probala na svojoj kozi. Zena mi je regulisala hormone udarnim tretmanima na svaka dva dana po sat vremena pa tako dve nedelje pa pauza nekoliko meseci pa opet i tako tri puta (posto ne zivim u zemlji kao ti morala sam tako sa pauzama). Odmah sam videla razliku, ciklus se natempirao na 28 dana da sam mogla da gledam na sat! Ono sto mi je rekla je da su mi anti-bebi pilule odmagale jer su kompletno uspavale zlezde koje treba da luce hormone i rekla je NIKAD vise da mi ne padne na pamet da ih uzimam. Ne znam da li imas mogucnosti tamo za akupunkturu ali ako ims probaj - nemas sta da izgubis (nadji iskljucivo sa preporukom).

I nesto sto mislim da ne skodi da probas - jedi avokado, sadrzi prirodan pozitivni holesterol koji je neophodan za proizvodnju hormona posebno estrogena i progesterona. To nisam ni znala a kad sam bila u prvim nedeljama trudnoce (pre nego sto sam saznala da sam trudna) od jednom sam pocela da se razbijam od avokada koji mi nije ni bio omiljen da bih kasnije saznala da je pun holesterola i cemu taj poseban holesterol sluzi. Mislim da mi je pomogao da odrzim prilicno tesku trudnocu.

Ovo je ukratko moje iskustvo i nadam se da moze da ti pomogne iako smo svi razliciti pa samim tim ni tretmani nisu isti za sve.

Zelim ti puno srece i bebicu u nakskorije vreme!

PS: zasto slikas kosti (i bezrazlozno se zracis) i snimas vid?? Kakve to veze ima sa trudnocom?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala strasnih problema sa hormonima i nisam mogla da ostanem u drugom stanju godinama.. Dijagnoza disbalans uzrokovan Policisticnim jajnicima, doktorka me lecila anti-bebi pilulama (od kad sam bila tinejdzer). Naravno nikad me nije IZlecila, svaki put nakon nekoliko meseci bi ponovo bila stara prica. Mama me je naterala da odem na akupunkturu po preporuci. Ja u to nisam verovala dok nisam probala na svojoj kozi. Zena mi je regulisala hormone udarnim tretmanima na svaka dva dana po sat vremena pa tako dve nedelje pa pauza nekoliko meseci pa opet i tako tri puta (posto ne zivim u zemlji kao ti morala sam tako sa pauzama). Odmah sam videla razliku, ciklus se natempirao na 28 dana da sam mogla da gledam na sat! Ono sto mi je rekla je da su mi anti-bebi pilule odmagale jer su kompletno uspavale zlezde koje treba da luce hormone i rekla je NIKAD vise da mi ne padne na pamet da ih uzimam. Ne znam da li imas mogucnosti tamo za akupunkturu ali ako ims probaj - nemas sta da izgubis (nadji iskljucivo sa preporukom).

I nesto sto mislim da ne skodi da probas - jedi avokado, sadrzi prirodan pozitivni holesterol koji je neophodan za proizvodnju hormona posebno estrogena i progesterona. To nisam ni znala a kad sam bila u prvim nedeljama trudnoce (pre nego sto sam saznala da sam trudna) od jednom sam pocela da se razbijam od avokada koji mi nije ni bio omiljen da bih kasnije saznala da je pun holesterola i cemu taj poseban holesterol sluzi. Mislim da mi je pomogao da odrzim prilicno tesku trudnocu.

Ovo je ukratko moje iskustvo i nadam se da moze da ti pomogne iako smo svi razliciti pa samim tim ni tretmani nisu isti za sve.

Zelim ti puno srece i bebicu u nakskorije vreme!

PS: zasto slikas kosti (i bezrazlozno se zracis) i snimas vid?? Kakve to veze ima sa trudnocom?!

Ako nemas dovoljno estrogena, slabe kosti. Mozda to...

Inace, pilule samo zamaskiraju problem, ali nisu lek i zene ocekuju da ce kad prestanu s pijenjem da bude bolje, ali se veoma iznenade. Vazno je otkriti zasto ovulacije nema i redovnih menstruacija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nemas dovoljno estrogena, slabe kosti. Mozda to...

Inace, pilule samo zamaskiraju problem, ali nisu lek i zene ocekuju da ce kad prestanu s pijenjem da bude bolje, ali se veoma iznenade. Vazno je otkriti zasto ovulacije nema i redovnih menstruacija....

Pa to je upravo problem moderna medicina se bavi tretiranjem posledice, odnosno simptoma a ne uzroka.. zato ni ne radi. Doktorka me je godinama kljukala pilulama i nista nije pomoglo :( Mislim da je meni akupunktura pomogla jer tretira uzrok i vraca ceo organizam u balans. Ne kazem da bi pomoglo svakome jer nemaju svi iste probleme al vredi probati pa sta bude :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je upravo problem moderna medicina se bavi tretiranjem posledice, odnosno simptoma a ne uzroka.. zato ni ne radi. Doktorka me je godinama kljukala pilulama i nista nije pomoglo :( Mislim da je meni akupunktura pomogla jer tretira uzrok i vraca ceo organizam u balans. Ne kazem da bi pomoglo svakome jer nemaju svi iste probleme al vredi probati pa sta bude :)

Ma nemam pojma zasto slikam kosti verujte mi a ni oni nisu imali pravi razlog vec samo to je vazan dio jednom kad zatrudnis moras da imas jake kosti :P

A sta je to akuounktura???

Hvala svim curama zaista ste divne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje hormone treba uraditi (koji uticu na plodnost) i koji dan ciklusa?

Zna li neko :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koje hormone treba uraditi (koji uticu na plodnost) i koji dan ciklusa?

Zna li neko :unsure:

Sanja, pisale smo skoro u plusicima ;)

3 dana ciklusa radis LH, FSH, estradiol, progesteron, testosteron i prolaktin, i hormone stitne zlezde, njih ima 4. Na dan ovulacije se proverava cini mi se estradiol, al to nemoj da mi verujes, a 7 dana nakon ovulacije progesteron. I to ti je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anči, hvala ti :rolleyes:

Na plusićima se toliko brzo kuca, da je nemoguće sve iščitati ;):blink:

Da li se mogu raditi drugi dan ciklusa, negde sam pročitala da moze, ili bas mora treci dc?

Progesteron 21dc radila, u redu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anči, hvala ti :rolleyes:

Na plusićima se toliko brzo kuca, da je nemoguće sve iščitati ;):blink:

Da li se mogu raditi drugi dan ciklusa, negde sam pročitala da moze, ili bas mora treci dc?

Progesteron 21dc radila, u redu je.

Da, tamo je bas luuudo ovih dana ;) Pa trebalo bi da moze od 2-5 dc, ja sam do sad 2 puta to radila 3dc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Totalno je ludilo kod čekalica :rolleyes:

Ovaj ciklus sam propustila, ali sledeći bih odradila. Mada od 2dc počinjem, vrlo verovatno, sa klomifenom, pa bih pre toga sve odradila. Proveravala sam sve to pre nekih godinu i malo više, ali ko zna, treba proveriti. Mozda se nesto pokarabasilo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko može ovo da mi rastumači. Hvala!

hs THS 2,23 ref. vrednost 0,4-4,0

FSH 6,32 ref. vrednost :

folkularna f. 2,8-11,3

ovulatorna f. 5,6-21,0

lutealna f. 1,2-9,0

postmeno f. 21,7-153

Th kontracept do 4,9

LH 8,79 folkularna f. 1,1-11,6

ovulatorna f. 17-77

lutealna f. 1,0-14,7

postmeno f. 11,3-39,8

Th kontracept do 8,0

PROLAKTIN 267,0 40,0-530,0

Estradiol 52,2 folkularna f. do 160

ovulatorna f. 34-400

lutealna f. 27-246

postmeno bez Th do 30

postmeno sa Th do 9

Th kontracept do 120

Anti Mullerian

hormon 0,95 0,5-5,3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me zbog čega mi je moja dr. rekla da radim hormone od 8-10 dana ciklusa, da napomenem da imam redovne menstruacije, i da imam O koju mi je ona potvrdila na pregledu...ako neko ima iskustva da je radio od 8-10 dc, da mi kaže razlog zbog čega se rade baš tada, zar ne bi trebalo neke raditi 3dc, i 21dc, ili je razlog zbog toga što imam redovnu menst. i O :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me zbog čega mi je moja dr. rekla da radim hormone od 8-10 dana ciklusa, da napomenem da imam redovne menstruacije, i da imam O koju mi je ona potvrdila na pregledu...ako neko ima iskustva da je radio od 8-10 dc, da mi kaže razlog zbog čega se rade baš tada, zar ne bi trebalo neke raditi 3dc, i 21dc, ili je razlog zbog toga što imam redovnu menst. i O :wacko:

Ni meni nije jasno zasto od 8. do 10. dana?

Jedino testosteron i prolaktin (od ovih koji se obicno ispituju) mogu da se rade kad hoces. Sve ostalo kao sto si napisala, sem LH i Estradiola (oni se rade PRED ovulaciju) i Estrogena NA dan ovulacije.

Jes' da je tesko da pogodis sam dan, ali tako bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto mene jako brine je sto mi sve analize hormona pokazuju odlicne rezultate...

Posto bebe nikako nema, a problemi kao sto su bubuljice, opadanje kose... itd. me vec mesecima muce, vise nisam znala kome da se obratim.

Po preporuci sam otisla kod doktorke koja se, izmedju ostalog, bavi i alternativnom medicinom i ona mi zapravo ukaze na gomilu problema. PCOS, levi jajnik anovulatoran, hormoni u potpunom disbalansu...

Moram da napomenem da sam pre odlaska kod te doktorke, uradila hormone kompletno i rezultati su bili savrseni!

I tako se opasno smorim, jer mesecima obilazim raznorazne doktore, kojima verujem i dajem gomilu para, a rezultata nigde...

Mnoge vec znaju da nesto vise od dve nedelje pijem Mumie, izbacila sam beli hleb, meso, rafinisani secer u svakom obliku i sada pomazem svom organizmu hranom da se dovede u red.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress hvala na brzom odgovoru :rolleyes:

Pitala sam ja nju zašto baš tada, zar ne bi trebalo 3 i 21dc, nisam sigurna, al mislim da mi je rekla da se 3dc i 21dc radi ako mislim da nemam O i ako mi je neredovna menstruacija, a kod mene je to ok, jedino što mi je nekada O 10, 12 i 14dc...i na uputnici mi ne piše prolaktin :angry: samo LH, FSH, estradiol, progesteron, testosteron, i kortizol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Empress hvala na brzom odgovoru :rolleyes:

Pitala sam ja nju zašto baš tada, zar ne bi trebalo 3 i 21dc, nisam sigurna, al mislim da mi je rekla da se 3dc i 21dc radi ako mislim da nemam O i ako mi je neredovna menstruacija, a kod mene je to ok, jedino što mi je nekada O 10, 12 i 14dc...i na uputnici mi ne piše prolaktin :angry: samo LH, FSH, estradiol, progesteron, testosteron, i kortizol

Ja nisam doktor pa ne bih trebala da dovodim u pitanje njeno objasnjenje, ali po mom misljenju, to sto ti je rekla apsolutno nema veze sa ciklusom. Hormoni se rade 3. dana jer su tada najmirniji... Mens. je u toku, ne desava se nista posebno-telo se ne priprema za ovulaciju jos uvek, niti za trudnocu... (nema jos uvek skokova i padova estrogena i progesterona).

Prolaktin je jako vazan i on moze potpuno da dovede do poremecaja ciklusa. Ako je povisen, telo misli da je trudno i ne dolazi do ovulacije, pa ni do mens. ili je sve poremeceno.

Uradi prolaktin na svoju ruku i to Profil prolaktina (3 vadjenja na po 3 sata) jer jedino tako daje tacnu vrednost.

Je l ides kod doktorke privatno ili drzavno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem državno, a tek kada sam došla kući vidjela sam da nema prolaktin :angry:

Ja sam na svoju ruku tražila da radim hormone, jer ih do sada nikada nisam radila, a ona se u čudu našla kada sam tražila uputnicu :wacko:

Prolaktin sam svakako mislila da radim privatno kada sam vidjela da ga nema na uputnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto mene jako brine je sto mi sve analize hormona pokazuju odlicne rezultate...

Posto bebe nikako nema, a problemi kao sto su bubuljice, opadanje kose... itd. me vec mesecima muce, vise nisam znala kome da se obratim.

Po preporuci sam otisla kod doktorke koja se, izmedju ostalog, bavi i alternativnom medicinom i ona mi zapravo ukaze na gomilu problema. PCOS, levi jajnik anovulatoran, hormoni u potpunom disbalansu...

Moram da napomenem da sam pre odlaska kod te doktorke, uradila hormone kompletno i rezultati su bili savrseni!

I tako se opasno smorim, jer mesecima obilazim raznorazne doktore, kojima verujem i dajem gomilu para, a rezultata nigde...

Mnoge vec znaju da nesto vise od dve nedelje pijem Mumie, izbacila sam beli hleb, meso, rafinisani secer u svakom obliku i sada pomazem svom organizmu hranom da se dovede u red.

Uh ne volim lap top svoj koji kada napišem nešto i smandrljam nešto na tastaturi i ono sve što sam pisala nestane :D grrrrr

Inače, svaka čast što si počela da vodiš računa o ishrani, i mislim da je ona zapravo pola naših problema. Samo nije mi jasno kako rezultati pokazuju da su hormoni dobri, a zapravo nije tako? :blink: Da li je moguće da "nešto smeta" tvom organizmu pa ti pravi haos? Možda neka namirnica, ne znam, lupam sad, ali nije mi jasno kako se preko rezultata hormona to ne vidi.

Želim bebu, i ja prvi put čujem da se hormoni vade 8 i 10.dc. Ja sam kao i svi vadila 3. pa 21.dc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ne volim lap top svoj koji kada napišem nešto i smandrljam nešto na tastaturi i ono sve što sam pisala nestane :D grrrrr

Inače, svaka čast što si počela da vodiš računa o ishrani, i mislim da je ona zapravo pola naših problema. Samo nije mi jasno kako rezultati pokazuju da su hormoni dobri, a zapravo nije tako? :blink: Da li je moguće da "nešto smeta" tvom organizmu pa ti pravi haos? Možda neka namirnica, ne znam, lupam sad, ali nije mi jasno kako se preko rezultata hormona to ne vidi.

Želim bebu, i ja prvi put čujem da se hormoni vade 8 i 10.dc. Ja sam kao i svi vadila 3. pa 21.dc.

Mila moja, ja treci put pokusavam da ti odgovorim na ovaj post! :D

Nije to do tvog lap topa, evo mene na obicnoj tastaturi, pa brise sama sve sto napisem! :D A malo pre iskucam i mm slucajno ugasi Mozilu i tako... :D

PA se nadam da cu sada zavrsiti post...

Potpuno se slazem sa tobom... ni meni nije jasno kak oto rezultati pokazuju jedno, a ustvari je drugo... To me bas brine jer sta to znasi? Svaki put treba da sumnjam u rezultate i pitam se da li su tacni...

A sto se tice hrane, njom hocu da se dovedem u red jer sam sigurna da se sve ovo desava ne zbog necega sto mi ne odgovara u hrani, vec zbog stresa ( o kome smo vec diskutovale :P), ali eto... Mozda mi hrana pomogne da manje mislim! :D

Misim.. ima malo logike... Kad jedes puno slatkisa, postajes hiperaktivan, srce jace lupa.... osecas se uznemireno iako mozda nema razloga.

I tako... sad su mi samo Bog i Mumio u pomoci! :D

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači nisam jedina kojoj nestaju iskucana slova nekom višom silom :D

Pa u pravu si, stres je čudo. Teško je naći balans u svemu ovome, ali nije neizvodljivo. Ja nekako imam sreće što je moj dragi po prirodi jako pozitivna ličnost i neko ko lako utiče na mene da brzo izadjem iz svega ovoga, pogotovo kada hormoni luduju. Tako da mislim da se može uticati.

Grlim te jako i berite trešnjice, mora uspeti :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.