Dečiji dodatak


odgovora

Objavljeno

postoji sansa da dobijem zaposlenje na 4 meseca...plata bi trebala da bude 22.000...da li znate koje papire treba da dostavim i da li cu sa tom platom izgubiti pravo na deciji dodatak (nas je troje). Ako i izgubim, da li nakon prekida posla imam pravo da ponovo konkurisem, da li podnosim isti broj papira ili manje?

Do kad imas vazece resenje za dd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do januara 2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno nema potrebe da se javljas u sluzbu decije zastite do obnove zahteva. Tj. svaka promena od znacaja, tj. uticaja na ostvarivanje prava na dd treba da se prijavi, ali ako cemo iskreno, to niko ne radi. Kad budes obnavljala zahtev, onda nosis potvrdu o prihodima za tebe i tm ili potvrde sa biroa i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekoliko pitanja za Novi Sad, pošto mi oko dečijeg skoro pa ništa nije jasno:

- gde se uopšte predaje zahtev za dečiji dodatak? :lol: i da li moram lično da odem?

Podnosilac zahteva i članovi porodice ne mogu posedovati nepokretnosti osim odgovarajućeg stambenog prostora u kome žive koji ne može biti veći od sobe po članu domaćinstva uvećane za još jednu sobu.
- ko su "članovi porodice"? Pošto negde piše porodica, a negde domaćinstvo... ni ja ni momak nemamo ništa na svoje ime, ali moj tata pored kuće u kojoj svi živimo ima i dedin stan, koji je nasledio. I, ako je taj stan potencijalni razlog da me odbiju jer ne ispunjavam uslove, pretpostavljam da je onda moguće da momak, beba i ja promenimo prebivalište na tu adresu (stana), i onda je sve ok?

potvrda o prihodima u tri meseca koji prethode mesecu podnošenja zahteva za sve članove porodičnog domaćinstva
- samo mama i tata imaju prihode, mi ostali ne... šta onda predajem za nas, kao dokaz da nemamo prihode? Sestra i ja smo studenti, a momak (zvanično) nezaposlen...

Ako je neko skoro vadio ove papire, potrebno mi je uputstvo - šta, kako, gde... :lol:

potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini za sve članove porodičnog domaćinstva (iz mesta rođenja i mesta prebivališta)

poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva

dokaz o nezaposlenosti (uverenje Nacionalne službe za zapošljavanje i fotokopija radne knjižice)
- kako, ako nisam u evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje, jer sam student? Radnu knjižicu imam. I da li je ovo samo za mene (podnosioca zahteva)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za pocetak izracunaj koliki su vam prihodi ukupni

clanovi domacinstva su svi (tata, mama, ti, sestra, momak, dete)...kad njihove prihode podelis na vas onda vidi da li ulazis u cenzus, ako ulazis onda se raspituj dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prelazimo cenzus, jer su mama i tata prijavljeni na minimalac, momak nije prijavljen, a sestra, beba i ja ne radimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам још пар недоумица, први пут смо одбијени јер прелазимо цензус због супруге која је примала надокнаду за незапослене у трајању од три месеца.
Да си се ова потвда са бироа о висини надокнаде може узте од рецимо 26 до 25, или искључиво од 1 до 30/31, односно пун календарски месец. Данас узео потврду и издали је од 1.07. до 31.09.? Имамо  8301,84 дин, да је издата закључно са данашњим даном било би 0 дин.
Да ли се тај износ дели са три и сабира са мојим просеком?
Супруга је почела да ради треба да је пријаве за дан два па нам је фрка.
Да ли се та потврда може издати и ако је запослена? Ако нам овај просек прелази цензус, узели би потвду 1.11. али тада ће бити пријављена.
Мој просек је око 21/ 22000, њек 8300 за задња три месеца

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Имам још пар недоумица, први пут смо одбијени јер прелазимо цензус због супруге која је примала надокнаду за незапослене у трајању од три месеца.
Да си се ова потвда са бироа о висини надокнаде може узте од рецимо 26 до 25, или искључиво од 1 до 30/31, односно пун календарски месец. Данас узео потврду и издали је од 1.07. до 31.09.? Имамо  8301,84 дин, да је издата закључно са данашњим даном било би 0 дин.
Да ли се тај износ дели са три и сабира са мојим просеком?
Супруга је почела да ради треба да је пријаве за дан два па нам је фрка.
Да ли се та потврда може издати и ако је запослена? Ако нам овај просек прелази цензус, узели би потвду 1.11. али тада ће бити пријављена.
Мој просек је око 21/ 22000, њек 8300 за задња три месеца

sabira se tvoj i njen prosek i deli sa onoliko koliko vas ima u kuci. Mislim da je trenutno gornja granica 8000 i mozda dinar,dva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, 
Ovih dana prikupljamo papire za dečiji dodatak za drugo dete, ali za prvo svojevremeno nismo aplicirali. Mene zanima da li sad treba da priložim sve duple papire i dupli zahtev za oba deteta, ili je dovoljan jedan zahtev sa svim papirima, jer na istom su upisana sva deca koju imate? Da li neko ima informaciju kako to ide? 

Hvala unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan zahtev sa svim papirima. Nema potrebe za dupliranjem

jovana_st voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! :) 

I meni je to logicno, ali otkud znam, u ovoj drzavi nista nije logicno!

Jod jedared, hvala na odgovoru! :)

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je neophono sto se papira tice,mislimo da cemo sada izvuci deciji s' obzirom da je mm bio na bolovanju pa mu je prosek samim tim manji.. iskreno ne bih ni pokusavala da mi ne treba prvenstveno za vrtic (koji je pedijatar preporucio kao najbolju terapiju za progovaranje)?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Imas na sajtu Ministarstva rada, mozes skinuti sa neta obrazac na kome isto pisu potrebna dokumenta ili idi u sluzbu decije zastite gde predajes zahtev pa trazi od njih obrazac. Na zadnjoj strani ti sve pise.

Cenzus za decembar ti je 8.368,62 dinara. Za januar jos nije izasao ali varira nekih 10-20 dinara gore-dole. Mozes da sacekas da izadje cenzus za januar pa da vidis da lli se uklapas ili pocni da skupljas papire ako ste sada, recimo 50-100 dinara ispod ove gore pomenute sume.

Izmenjeno od strane Maja87
Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.