Dečiji dodatak


odgovora

Objavljeno

Nisam nista predavala, prvo sam htela da vidim ovde sta mi treba od papira, a u utorak je tek gotov bebin izvod iz knjege rodjenih. I naleteh na ovo za cenzus, pa da pitam...vi ipak znate...

Mm ima platu oko 60 hiljada, tako da nista od toga sigurno, da se ne mucim oko papira dzabe...

Ali obavezno predaj za roditeljski dodatak! On ne zavisi od proseka plate...

I ako si nezaposlena, imas jos neke pare od drzave... Jel znas za sve to? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali obavezno predaj za roditeljski dodatak! On ne zavisi od proseka plate...

I ako si nezaposlena, imas jos neke pare od drzave... Jel znas za sve to? :rolleyes:

Hocu, to znam za roditeljski, on je negde oko 30 hiljada dinara. A i za te pare, 50 000 isplacuje grad nezaposlenim porodiljama, tako da cu i za to da podnesem zahtev. Mislim da je to to, sto me sleduje :unsure: Hvala ti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu, to znam za roditeljski, on je negde oko 30 hiljada dinara. A i za te pare, 50 000 isplacuje grad nezaposlenim porodiljama, tako da cu i za to da podnesem zahtev. Mislim da je to to, sto me sleduje :unsure: Hvala ti :rolleyes:

Posto vidim da si iz Bg-a, imas jos da dobijes i poklon paket pelena iz DM-a. Njihove pelene su super, mislim da jos uvek daju taj poklon svim bebama.

Izguglaj malo da vidis nesto vise o tome.

Za nezaposlene porodilje je rok 3 meseca, a za roditeljski je rok 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto vidim da si iz Bg-a, imas jos da dobijes i poklon paket pelena iz DM-a. Njihove pelene su super, mislim da jos uvek daju taj poklon svim bebama.

Izguglaj malo da vidis nesto vise o tome.

Za nezaposlene porodilje je rok 3 meseca, a za roditeljski je rok 6 meseci.

Da, vidim na njihovom sajtu. Hvala ti na svemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, vidim na njihovom sajtu. Hvala ti na svemu :)

Nema na cemu, drago mi je da sam bar malo pomogla. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Imam jedno pitanje molim vas da mi odgovorite sto pre.Hocu da podnesem zahtev. za deciji dodatak.Suprug ja i dete zivimo u istoj kuci sa njegovim roditeljima i bratom s tim sto smo odvojeni,mi smo u potkrovlju.Zanima me da li i njih moram da navedem kao clanove domacinstva?Samo da napomenem da od njih troje niko ne radi jedino svekar prima invalidu koja iznosi 5000 din.hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima.Imam jedno pitanje molim vas da mi odgovorite sto pre.Hocu da podnesem zahtev. za deciji dodatak.Suprug ja i dete zivimo u istoj kuci sa njegovim roditeljima i bratom s tim sto smo odvojeni,mi smo u potkrovlju.Zanima me da li i njih moram da navedem kao clanove domacinstva?Samo da napomenem da od njih troje niko ne radi jedino svekar prima invalidu koja iznosi 5000 din.hvala

Ne moras njih da navedes, i onako imate odvojeno domacinstvo. Napisi kuca/stan srodnika, ali da vas troje imate odvojeno domacinstvo. A ne smeta ti i ako ih prijavis jer svakako je nizak mesecni prihod, nego da neskupljas tolike papire za svakog ponaosob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje.Da li mogu da predam za deciji dodatak ako mi je jedno dete i suprug na jednoj adresi a ostala dva deteta i ja na drugoj adresi?Vencani smo i nezaposleni.I jos da kazem da smo iz Novog Sada.Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iscitala sam temu, ali mi neke stvari nisu jasne. suprug, ja i beba zivimo kao podstanari, medjutim svo troje smo prijavljeni kod mog tate na cijoj su adresi prijavljeni takodje i on (moj otac) kao i moj brat. e sad da li se to vodi kao da sam ja clan 5-to clanog domacinstva?? da li se obracunavaju prihodi i brata i tate vezano za deciji dodatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iscitala sam temu, ali mi neke stvari nisu jasne. suprug, ja i beba zivimo kao podstanari, medjutim svo troje smo prijavljeni kod mog tate na cijoj su adresi prijavljeni takodje i on (moj otac) kao i moj brat. e sad da li se to vodi kao da sam ja clan 5-to clanog domacinstva?? da li se obracunavaju prihodi i brata i tate vezano za deciji dodatak?

Ja mislim da, mogu se svi oni računati kao deo domaćinstva ali i njihova primanja se isto tako računaju tj uključuju u računanje proseka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi kaze gde se u BGu vadi potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini?Da li se to vadi na jednom mestu ili po opstinama se gleda? Takodje me interesuje gde se vadi dokaz o nepokretnosti i poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva ? Da li se ovo vadi mozda u poreskoj upravi u 27 marta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko moze da mi kaze gde se u BGu vadi potvrda o katastarskim prihodima u prethodnoj godini?Da li se to vadi na jednom mestu ili po opstinama se gleda? Takodje me interesuje gde se vadi dokaz o nepokretnosti i poresko uverenje iz mesta prebivališta o imovinskom stanju domaćinstva ? Da li se ovo vadi mozda u poreskoj upravi u 27 marta?

Ja sam bila ubedjena da nemam prava na decji dodatak posto sam zaposlena. Ovo uopste nije lose. Moja beba ima dva ipo meseca, a starija cerka tri ipo godine. Do kada moraju da se podnesu sva dokumenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila ubedjena da nemam prava na decji dodatak posto sam zaposlena. Ovo uopste nije lose. Moja beba ima dva ipo meseca, a starija cerka tri ipo godine. Do kada moraju da se podnesu sva dokumenta.

Ja mislim da nema ogranicenja do kada mora da se podnesu dokumenta za dec.dodatak.Evo moj bebac ima 9 ipo meseci,i ja tek sada podnosim zahtev.Idem za koji dan da preuzmem potvrdu o katastarsim prihodima,i da predam u 27 marta,pa ti javljam ako slucajno ima neki rok,mada ne verujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila ubedjena da nemam prava na decji dodatak posto sam zaposlena. Ovo uopste nije lose. Moja beba ima dva ipo meseca, a starija cerka tri ipo godine. Do kada moraju da se podnesu sva dokumenta.

Nema roka za podnosenje zahteva za dd. Kad predas zahtev, od tog datuma ti vazi resenje, pa do isteka godinu dana. Onda obnavljas zahtev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste me obradovale, jedino smara sva ta silna dokumentacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je samo da vidiš da li ne prelaziš onaj cenzus po broju člana domaćinstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bitno je samo da vidiš da li ne prelaziš onaj cenzus po broju člana domaćinstva.

Nas sedmoro smo prijavljeni na ovoj adresi ukljucujuci decu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali kolika su vam primanja. Izvini, nisam dobro formulisala bitna su vam primanja po broju člana domaćinstva.

Cenzus za ostvarene prihode iznosi 7,256.71 din odnosno 8,708.05 uvećan iznos.
e sad da li je ovaj cenzus još uvek aktuelan mislim da bi Nani pouzdanije znala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali kolika su vam primanja. Izvini, nisam dobro formulisala bitna su vam primanja po broju člana domaćinstva.

e sad da li je ovaj cenzus još uvek aktuelan mislim da bi Nani pouzdanije znala

Od sutra ce vaziti novi cenzus jer pocinje novi mesec, pa cemo onda proveriti koji je iznos. Za svakog clana domacinstva mora da se donese prihod ili potvrda o nezaposlenosti.

S obzirom da nisi zvanicno razvedena, za sad bi morala i svu dokumentaciju za muza da dostavis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sutra ce vaziti novi cenzus jer pocinje novi mesec, pa cemo onda proveriti koji je iznos. Za svakog clana domacinstva mora da se donese prihod ili potvrda o nezaposlenosti.

S obzirom da nisi zvanicno razvedena, za sad bi morala i svu dokumentaciju za muza da dostavis.

Ne znam sta da radim, svi odrasli koji su prijavljeni na ovoj adresi su zaposleni i imaju dobra primanja, mozda je najbolje da sacekam da razvod bude okoncan. Samo mi jos fali da se i tim sad petljam. Nemam pojma sta da radim, razmislicu jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da radim, svi odrasli koji su prijavljeni na ovoj adresi su zaposleni i imaju dobra primanja, mozda je najbolje da sacekam da razvod bude okoncan. Samo mi jos fali da se i tim sad petljam. Nemam pojma sta da radim, razmislicu jos malo.

Ti ako imas dobru platu, verovatno ne upadas u taj cenzus, bila razvedena ili ne.

Taj dodatak najcesce dobijajuoni koji primaju minimalac i imaju viseclanu porodicu.

Ja ne znam nikoga ko je zaposlen sa nekom pristojnom platom da prima deciji.

Jel si ti predala i dobila roditeljski dodatak za drugo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti ako imas dobru platu, verovatno ne upadas u taj cenzus, bila razvedena ili ne.

Taj dodatak najcesce dobijajuoni koji primaju minimalac i imaju viseclanu porodicu.

Ja ne znam nikoga ko je zaposlen sa nekom pristojnom platom da prima deciji.

Jel si ti predala i dobila roditeljski dodatak za drugo dete?

Jesam, to sam zavrsila pre dve nedelje, sada samo cekam da dobijem izvestaj o otvoremo racunu u postanskoj stedionici i da krenu uplate. Koliko dugo ste cekale do prve uplate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, to sam zavrsila pre dve nedelje, sada samo cekam da dobijem izvestaj o otvoremo racunu u postanskoj stedionici i da krenu uplate. Koliko dugo ste cekale do prve uplate?

Ako ti resenje bude uradjeno do 05.08. mozes uplatu ocekivati vec u avgustu. Ti si se porodila u maju? Onda bi dobila maj, jun i jul odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti resenje bude uradjeno do 05.08. mozes uplatu ocekivati vec u avgustu. Ti si se porodila u maju? Onda bi dobila maj, jun i jul odjednom.

Jupiiii :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje, nadam se da neko svraca na ovu temu ko mi moze dati odgovor. Do prvog decembra cu biti prijavljena u nasoj firmi, zatim imam pravo nadoknade sa biroa 6 meseci plus 6 meseci porodiljskog. Ono sto mene interesuje je ono sto grad Beograd daje za nezaposlene porodilje, znam da imamo pravo na onih tridesetak hiljada a da li ja kao nezaposlena cu dobiti i onih 50.000? Tj da li cu imati pravo na to jer cu primati nadoknadu sa biroa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.