Dečiji dodatak


odgovora

Objavljeno

Skoro ni jedan mesec nije bio isti, recimo u feb. sam dobila oko 1900 tako nesto, znam da je bilo ispod 2000 a onda se desilo da bude 2150 sledeci mesec pa cak i oko 2200... nemam pojma kako oni to racunaju, mozda po broju radnih dana :)

Ja krecem ovih dana sa ponovnim skupljanjem svih papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE PROSLI MESEC DECIJI STIGAO ZA DVOJE DECE 4200 A OVAJ 3700 JUCE SAM PODIGLA NEZNAM O CEMU SE RADI ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE PROSLI MESEC DECIJI STIGAO ZA DVOJE DECE 4200 A OVAJ 3700 JUCE SAM PODIGLA NEZNAM O CEMU SE RADI ?

Deciji dodatak za oktobar iznosi 2.221,30 dinara.

Proveri kad ti istice pravo, tj. do kad imas vazece resenje, mozda su obracunali srazmerno na broj dana u mesecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupi je,jupi je,danas mi je je jedna mila teta kuc,kuc,na vrata i pruzila resenje,jupi je,jupi je....eh samo kod mene nece trajati puno ta sreca...ali daj sta das ...jupi je,jupi je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se od prilike ceka za cekanje decjeg dodatka? Koliki je decji dodatak za prvo dete, i da li visina dodatka ima veze sa visinom plate u domacinstvu? Kontam da ima ali ne mogu nigde da nadjem tu informaciju...

Ja jos malo pa predajem, cekam samo jos papiric iz katastra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deciji dodatak je po detetu 2200 din ima veze sa visinom plate koliko iate plata delis na 3 ako vas je toliko clanova a cenzus je 6900 i koji dinar po glavi ako to prelazis nemozes dobiti ....

HA! Na nas troje u kuci - ni jedna plata! :) Eto i neke prednosti za to sto mm nije prijavljen, a sto ja jos uvek nisam prijavila firmu :P:) Tako da se sad vodimo kao socijalni slucajevi :P (mada iskreno receno ako se ovako nastavi necemo biti daleko od toga) :)

Dobro, fino je to 2200 mesecno... :) i jos nesto, je l' dolazi na kucnu adresu ili? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne nego ides u postu i samo ti mozes da podignes jer ide na tvoj maticni broj ....super idi i trazi i socijalu

Hocu hocu, bas sam na nekoj temi gnjavila i oko socijalne :) Realno cu sutra da idem po papiric u zavod za socijalno i sve mogu da pitam, ali sam toliko nestrpljiva da sam morala i ovde da davim. Ovaj deo gde samo ja mogu da podignem parice od decjeg dodatka mi se mnogo svidja... :)

A na netu nigde ne mogu da nadjem sta sve treba od papira za socijalno, no nema veze, sigurno ce mi reci sutra ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze da li mogu ja da podnesem za ovaj zahtev u slucaju da i suprug i ja ne radimo nigde,s tim da sam samo ja na birou :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze da li mogu ja da podnesem za ovaj zahtev u slucaju da i suprug i ja ne radimo nigde,s tim da sam samo ja na birou :huh:

Muzu ce verovatno traziti kopiju radne i zdravstvene knjizice. Nije obavezno biti na birou...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam da se porodim u maju pa da podnesem zahteve za deciji dodatak za oboje dece,al bojim se da ce me odbiti jer mi muz radi u Rusiji. Moze li mi neko reci sta je potrbno od papira za deciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MIlice9, trazice ti sigurno prosek plate od muza, i tvoj ako si zaposlena.

Ako taj prosek kad podelis sa brojem clanova porodice nije ispod 5-6000 (nisam sigurna koliki je cenzus) onda ne vredi da nabavljas ostale papire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo da dopunim Kamilicu, dakle uzimaj u obzir SAMO zvanična primanja tj ono što suprug, ti i drugi članovi domaćinstva (ako ih imate) primate preko računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moraju primanja biti preko racuna, poslodavac izdaje potvrdu o zaradi...

Za muza ce ti traziti kopiju radne knjizice, potvrdu sa biroa i kopiju zdravstvene knjizice.

Ne moras ni da kazes da radi u Rusiji ako se to ne vidi u papirima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj porodici ima 6 clanova i u maju sa bebom ce biti 7,ja ne radim nigde samo muz i baba sto prima malu penziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj porodici ima 6 clanova i u maju sa bebom ce biti 7,ja ne radim nigde samo muz i baba sto prima malu penziju

Za babu ces doneti potvrdu iz Penzijskog, a za muza zavisi gde je prijavljen.

Ako je ovde samo potvrdu sa biroa i kopiju radne knjizice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za babu ces doneti potvrdu iz Penzijskog, a za muza zavisi gde je prijavljen.

Ako je ovde samo potvrdu sa biroa i kopiju radne knjizice.

Zar ne trebaju i podaci iz poreske uprave? Pa jos neko imovinsko stanje, da li imate neko poljoprivredno zemljiste...

Uglavnom, koliko sam ja shvatila (drugarica mi je skoro podnela zahtev za deciji dodatak), za svakog clana ces morati da utvrdis koji mu je status: penzioner, nezaposlen, zaposlen, poljoprivrednik, deca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar ne trebaju i podaci iz poreske uprave? Pa jos neko imovinsko stanje, da li imate neko poljoprivredno zemljiste...

Uglavnom, koliko sam ja shvatila (drugarica mi je skoro podnela zahtev za deciji dodatak), za svakog clana ces morati da utvrdis koji mu je status: penzioner, nezaposlen, zaposlen, poljoprivrednik, deca..

Naravno da treba, ali sve to moze da uradi i bez muza. Mislila sam da pita samo kako da opravda njegov status jer radi u drugoj drzavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли је легао дечији додатак данас? Може ли поштар да донесе лову на кућну адресу или морам да одем Поште?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mojoj porodici ima 6 clanova i u maju sa bebom ce biti 7,ja ne radim nigde samo muz i baba sto prima malu penziju

Babu nemoj ni prijaviti da zivi sa vama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Да ли је легао дечији додатак данас? Може ли поштар да донесе лову на кућну адресу или морам да одем Поште?

moras licno u postu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovo u vezi decijeg dodatka i bas mi nije najjasnije...tj.ne razumem bas ovaj cenzus. Koliko sam skontala deciji dodatak ne dobija svako, tj.ko ima vecih prihoda...U BG bi na troje clanova porodice(muz, ja i beba) bilo najveci prihod oko 20 000 da bi se dobijao deciji???? :blink::unsure: Ako je tako, da se ne cimam oko papira da predam za deciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ovo u vezi decijeg dodatka i bas mi nije najjasnije...tj.ne razumem bas ovaj cenzus. Koliko sam skontala deciji dodatak ne dobija svako, tj.ko ima vecih prihoda...U BG bi na troje clanova porodice(muz, ja i beba) bilo najveci prihod oko 20 000 da bi se dobijao deciji???? :blink::unsure: Ako je tako, da se ne cimam oko papira da predam za deciji...

Koliko ja znam, ako su vam ukupni mesecni prihodi 20000, to podelis sa 3 i ta cifra ne sme da prelazi taj cenzus. Znaci to je negde oko 6 hiljada, a toliki je i cenzus, cini mi se.

Mada, u obzir dolazi i to da li imate nekih nekretnina, poljop.zemljista na vase ime i jos puno drugih papira i dokaza.

A mesecno za jedno dete deciji dodatak izonosi oko 2000 i isplacuje se godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, ako su vam ukupni mesecni prihodi 20000, to podelis sa 3 i ta cifra ne sme da prelazi taj cenzus. Znaci to je negde oko 6 hiljada, a toliki je i cenzus, cini mi se.

Mada, u obzir dolazi i to da li imate nekih nekretnina, poljop.zemljista na vase ime i jos puno drugih papira i dokaza.

A mesecno za jedno dete deciji dodatak izonosi oko 2000 i isplacuje se godinu dana.

Hvala na odgovoru, da se ne mucim da sakupljam papire kad ce da me odbiju...a tek koliko papira sam videla da teeba :blink: Srecom, nadjoh ovu temu, inace bi se cimala oko papira, i na kraju bi me odbili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, da se ne mucim da sakupljam papire kad ce da me odbiju...a tek koliko papira sam videla da teeba :blink: Srecom, nadjoh ovu temu, inace bi se cimala oko papira, i na kraju bi me odbili.

Idi i raspitaj se za svaki slucaj u socijalnoj sluzbi. Oni tamo ce ti reci okvirno da li imas ili nemas sanse. Kad budes predavala za roditeljski dodatak (ako vec nisi) ti pitaj i za ovo.

Sto mislis da bi te odbili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi i raspitaj se za svaki slucaj u socijalnoj sluzbi. Oni tamo ce ti reci okvirno da li imas ili nemas sanse. Kad budes predavala za roditeljski dodatak (ako vec nisi) ti pitaj i za ovo.

Sto mislis da bi te odbili?

Nisam nista predavala, prvo sam htela da vidim ovde sta mi treba od papira, a u utorak je tek gotov bebin izvod iz knjege rodjenih. I naleteh na ovo za cenzus, pa da pitam...vi ipak znate...

Mm ima platu oko 60 hiljada, tako da nista od toga sigurno, da se ne mucim oko papira dzabe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.