Šećer u trudnoći

odgovora

Objavljeno

hvala vam zene na odgovorima.

i ja mislim da je taj jutarnji malo veci nego sto bi trebalo, ali mislim da sam za to sama kriva. sutra ujutru idem kod endokrinologa, pa cu bas videti sta ce mi reci...javicu se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da javim.. dr je rekla da ne treba nista za sada, nego da ponovim nalaze secera i tiroidne zl. kada budem u 5. mesecu. rekla je da se zdravo hranim, da ne jedem slatkise i sokove jer je to uzasno nezdravo i ne bi trebalo niko da jede, a kamoli trudnica, da mogu povremeno sladoled sada u sezoni, testo umereno i takoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto nemam tehničke mogućnosti da ovde okačim jelovnik (jer je u PDF formatu) koji sam dobila kao preporuku, ako si zainteresovana, pošalji mi na pp svoju mail adresu pa ću ti ga proslediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne mogu da ti posaljem poruku, izlazi mi ovakvo obavestenje:

Pojavile su se sledeće greške:

Član Ana* ne može da primi nijednu novu poruku

Ova privatna poruka nije poslata

evo ovde moje adrese:

hvala ti puno unapred! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uparo je obrisah.. nadam se da si videla. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Radila sam ogtt juce i danas dobijem rezultate koji su me uplasili... Radila sam sa 50 g glukoze. Prvi rezultat 5,4 a posle sat vremena 10,9! Tek u ponedeljak idem na kontrolu,a umrecu od brige! Inace,pre nedelju dana sam bila na uz i bebina tezina odgovara nedelji u kojoj sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Radila sam ogtt juce i danas dobijem rezultate koji su me uplasili... Radila sam sa 50 g glukoze. Prvi rezultat 5,4 a posle sat vremena 10,9! Tek u ponedeljak idem na kontrolu,a umrecu od brige! Inace,pre nedelju dana sam bila na uz i bebina tezina odgovara nedelji u kojoj sam.

Jeste ti povišen šećer, ALI nema razloga da se plašiš i paničiš. Moraćeš da koriguješ ishranu, izbaciš slatko i svedeš ugljene hidrate na minimum.

Beba može da bude krupnija, ako se šećer ne kontroliše, to je sve!

Povišen šećer nije neki problem ako se otkrije!

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno,smirila sam se sad malo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, to je samo malo poviseno. S obzirom na tu cistu glukozu koju si unela normalno je da ce biti poviseno.

I ja mislim da nemas mesta panici.

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo je videti koliko brzo pada. cudno mi je da su samo posle sat vremena merili. koliko znam trebalo bi na pola 4 puta ako je s 50g.

mada, dosta je skocio i svakako ti povedi racuna. :)

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Radila sam ogtt juce i danas dobijem rezultate koji su me uplasili... Radila sam sa 50 g glukoze. Prvi rezultat 5,4 a posle sat vremena 10,9! Tek u ponedeljak idem na kontrolu,a umrecu od brige! Inace,pre nedelju dana sam bila na uz i bebina tezina odgovara nedelji u kojoj sam.

Dobices odgovor od gin.endokrinologa za sat i po.

Mejja i MasaPetar volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomagajte! Radila sam ogtt juce i danas dobijem rezultate koji su me uplasili... Radila sam sa 50 g glukoze. Prvi rezultat 5,4 a posle sat vremena 10,9! Tek u ponedeljak idem na kontrolu,a umrecu od brige! Inace,pre nedelju dana sam bila na uz i bebina tezina odgovara nedelji u kojoj sam.

To je vec ozbiljan rezultat i mogla bi da ocekujes da te posalju dalje na ispitivanje na Kliniku. Mm kaze da se secer u trudnoci leci hum.insulinom tj.injekcijama...

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima puno. To mi je sto mi je-videcu u ponedeljak sta mi kaze doca,tad idem na kontrolu. U svakom slucaju,vec sam danas kupila razani hleb,od slatkog sam pojela malo malina,da se navikavam... Mada sam mislila da kad postoji gest.dijabetes postoje i neki simptomi,ali ja nemam nikakve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako: bila sam na kontroli danas i sutra idem u bolnicu da mi urade test sa 100g glukoze,bicu tamo par sati. Kaze doca da se tolerise kad je sa 50g glukoze secer do 9,5 a kod mene je 10,9 tako da je bolje da uradim to. Razlog sto se radi u bolnici je sto je par zena kolabiralo u laboratoriji,pa se odsad radi u bolnici. Javljam dalji razvoj dogadjaja i nadam se najboljem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati su mi danas stigli,lekar u bolnici mi je rekao da su strasno losi,moj dr u dz kaze da nije tako strasno i da cu ishranom sve regulisati. Nulti rezultat je bio 5,3,pa redom 11,5/ 9,4/ 6,4.

Lekar iz bolnice predlaze hospitalizaciju za 4 nedelje,na 2,3 dana,ali moj dr se ne slaze i kaze da ce mi dati uput za dijabetologa,da se pridrzavam ishrane i da uzmem aparatic da merim samoj sebi,sve ce mi objasniti. Tako da sam ja zadovoljna kako je sve ispalo,ali ipak se vodi kao gestacijski dijabetes posto je prvi rezultat bio visok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rezultati su mi danas stigli,lekar u bolnici mi je rekao da su strasno losi,moj dr u dz kaze da nije tako strasno i da cu ishranom sve regulisati. Nulti rezultat je bio 5,3,pa redom 11,5/ 9,4/ 6,4.

Lekar iz bolnice predlaze hospitalizaciju za 4 nedelje,na 2,3 dana,ali moj dr se ne slaze i kaze da ce mi dati uput za dijabetologa,da se pridrzavam ishrane i da uzmem aparatic da merim samoj sebi,sve ce mi objasniti. Tako da sam ja zadovoljna kako je sve ispalo,ali ipak se vodi kao gestacijski dijabetes posto je prvi rezultat bio visok.

Uh.. ja sam bas mislila da nije jako lose..

I dalje mislim da ces ti to resiti ishranom, samo se pridrzavaj saveta.

MasaPetar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, rekoh ti...Verovatno ces do kraja trudnoce doci i do momenta da ces morati i da se lecis. Nije da te plasim, ali s tim treba biti oprezan. Dobro je da ces ici na konsultaciju kod dijabetologa, mada ne razumem zasto je problem da odes do bolnice i odradis to sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije problem da odem do bolnice,ali moj dr smatra da ne treba da idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam radila ogtt test i rezultat je sledeci. Nulti minut:4,4

Posle sat vremena i popijenih odvratnih 100gr glukoze:7,3

I posle jos sat vremena:5,4

Referentne vrednosti su 3,8 do 6,1 inace za sve ali ne znam ksko ide to sa ovih testom. Neko da mi kaze je l ok? Sutra idem kod dr pa cu videti ali da se umirim do tada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.