Deca i ucenje muzickih instrumenata

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svima!

Naletela sam na nekakvu skolicu za klavir i solfedjo za uzrast od 4 godine pa nadalje pa me interesuju iskustva drugih roditelja na tu temu. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Naletela sam na nekakvu skolicu za klavir i solfedjo za uzrast od 4 godine pa nadalje pa me interesuju iskustva drugih roditelja na tu temu. Hvala.

Iskreno, kao neka preporuka za upis u muzičku školu preporučuje se uzrast od 8 godina...ali ako je tvoje dete zainteresovano za muziku i pokazuje više sklonosti nego ostala deca, ja bih u tom slučaju dete odvela na jedan probni čas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Naletela sam na nekakvu skolicu za klavir i solfedjo za uzrast od 4 godine pa nadalje pa me interesuju iskustva drugih roditelja na tu temu. Hvala.

Mislim da je rano,po mom mišljenju nikako pre 7.godine!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pišite vaša iskustva, ako neko ima dete koje uči da svira neki instrument ili ako ste vi sami u detinjstvu svirali: kako ste se opredelili, koliko dugo ste svirali, itd..

Mi smo juče bili na upoznavanju sa budućim učiteljem violončela i trebalo bi već sad u septembru da krene na časove.

Violončelo je potpuno sam izabrao bez ikakvih sugestija. Nemamo nikoga u okruženju ko svira čelo, tako da ni na taj način nije mogao da pokupi. Poznaje ceo simfonijski orkestar, ali mu se violončelo izdvojilo kao želja. Učitelj svira u novosadskom operskom orkestru, i sa zadovoljstvom je pristao da proba da ga uči da svira, bio je oduševljen kad je čuo da se tako mali interesuje baš za ovaj instrument.

Sledeći korak nam je potraga za minijaturnim istrumentom i koliko sam se do sad raspitivala, jako teško se nalazi.

Eto, pišite ako nešto imate. Ja ću svakako pisati kako teku časovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi nam kako teku casovi, bas me interesuje! moj M. se iskljucivo igra sa instrumentima, za prvi rojendan je dobio pravu malu elektricnu gitaru sa sve pojacalom ima i klavijaturu i bubnjeve i svu su mu podjednako interesantni a inace je umetnicki tip, voli muziku, crtanje, plastelin...... malo sam se raspitivala za casove ali su me svi posavetovali da pocnem kada krene u skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisi nam kako teku casovi, bas me interesuje! moj M. se iskljucivo igra sa instrumentima, za prvi rojendan je dobio pravu malu elektricnu gitaru sa sve pojacalom ima i klavijaturu i bubnjeve i svu su mu podjednako interesantni a inace je umetnicki tip, voli muziku, crtanje, plastelin...... malo sam se raspitivala za casove ali su me svi posavetovali da pocnem kada krene u skolu.

I ja sam se naravno prvo savetovala da li je rano, i iako zvanična muzička škola uglavnom počinje sa 6-7 godina, a za neke instrumente i kasnije, uglavnom sam naišla na odobravanje da proba što ranije.

Idemo polako pa ćemo videti. Ako se ispostavi da nema dovoljnu pažnju za časove, koji će svakako trajati u početku maksimalno 30 minuta, napravićemo pauzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecno B :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix,baš lepo.Uopšte ne mislim da je rano,ako je sam iskazao interesovanje.Pored njegove motivacije,najbitnije je da ima dobrog učitelja.Ja sam od 6 godine učila da sviram gitaru,imala sam svoj koncert.Al,vremenom sam odustala zbog ambicije mojih roditelja da imam sve petice,a to sa muzičkom školom skoro da je nemoguće.Naravno ako on pokaže da mu smetamožete prekinuti,baš me zanima kako će ići časovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobili smo besplatno od jednog majstora gudačkih instrumenata iz Novog Sada ovu prerađenu violu u violončelo na korišćenje za početak dok ne vidimo da li može da prati časove i slično. U ponedeljak imamo prvi čas! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno uspeha vam zelimo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećno na 1. času!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sjajno Phoenix!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi čas je prošao super. Učitelj je zadovoljan i baš mu se svidelo. Učili su delove instrumenta, kako se koja žica zove, kako se sedi i drži i slično. Skoro sat vremena je trajalo, što je baš dugo. Dva puta nedeljno će za sad da se viđaju, pa ćemo videti kako će ići dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi čas je prošao super. Učitelj je zadovoljan i baš mu se svidelo. Učili su delove instrumenta, kako se koja žica zove, kako se sedi i drži i slično. Skoro sat vremena je trajalo, što je baš dugo. Dva puta nedeljno će za sad da se viđaju, pa ćemo videti kako će ići dalje.

Jel B. bio pažljiv svo vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel B. bio pažljiv svo vreme?

Učitelj kaže da jeste, da je sve odma ponavljao i slično. Danas se tako odužilo, a inače je planirao da traje 30 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učitelj kaže da jeste, da je sve odma ponavljao i slično. Danas se tako odužilo, a inače je planirao da traje 30 minuta.

O, pa super...baš mi nekako toplo oko srca zbog njega...pravi mali umetnik. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno, Phoenix! Svaka cast, tako mali a vec zna sta hoce i uporan je u tome! Super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učitelj kaže da jeste, da je sve odma ponavljao i slično. Danas se tako odužilo, a inače je planirao da traje 30 minuta.

Bravo i za njega i za tebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Želim vam puno uspjeha

A je krenula da svira klavir sa 5 godina. Ako je ucitelj dobar i ako je plan i program prilagodjen tako maloj djeci ne bi trebalo da bude problema.

A je prvih 6 mjeseci proslo bukvalno sa upoznavanjem instrumenta, nota, taktova ... itd. Tek kada je napunila 6 godina pocela je ozbiljnije da shvata sviranje instrumenta.

Ona ima 8 godina i do sada je naucila da pjeva preko nota. Dakle dajte joj note i tekst i otpjevace pjesmu bez da ju je prethodno cula. Sviranje klavira joj fenomalno ide. Mnogo lakse nauci da svira npr preko you tuba gdje prikazuju prste i način na koji se svira nego preko nota. Ja se malo bunim da tako uci da svira jer ipak mora da se natjera da svira preko nota ali joj ni ne branim :)

Takodje vrlo veliku ulogu igra talenat koji dobija rođenjem :) ali to je samo 30% uspjeha u ucenju .... sve ostalo je kontinuitet u radu i sviranju ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na lepim rečima. Videćemo kako bude. Još je on i dosta mali, ali koliko bude zainteresovan, toliko će trajati. Neću ga svakako siliti ako izgubi interesovanje. Za sad ovo doživljavamo kao igru. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na lepim rečima. Videćemo kako bude. Još je on i dosta mali, ali koliko bude zainteresovan, toliko će trajati. Neću ga svakako siliti ako izgubi interesovanje. Za sad ovo doživljavamo kao igru. :)

Bitno je da dete hoce bas to! Ja sam htela klavir, ali sam nekako dospela na violinu i furala je 2 godine. Dzabe, mnogo truda treba, a dete k'o dete, pa mora bas da voli instrument da bi imalo volje. :) Bitna je podrska, ali ne i pritisak. Nadam se da ce da nastavi, to je jako lep instrument! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.