Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Zone,a vocna sa pavlakom i piskotama?

Ili markiza. Lako se prave,nema pecenja...

ali markiza je sa zivim jajima. Doduse ina verzija i bez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i ja htedoh reci. Posle salmonele nema sanse da probam nesto sa zivim jajima...

Samo modifikuj Monte, napravi bez lesnika, fil ne deli na pola, ne stavljaj keks i krem. Uzmi maline, jagode ili sta imas od crvenog voca i ukuvaj sa secerom, redjaj: kora, pola fila,voce, druga pol fila i slag :) Mozes u deugu polovinu fila da stavis mlevenu plazmu. Ja to stalno radim. Kad neka torta ima dobar fil, lako se pravi...samo modifikujem, dodajem, oduzimam..

Zone* i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo domaca jaja,sveza najsvezija sam koristila,zivi smo :lol:

Ima verzija i sa kuvanjem fila...

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim lepo onda za provereni recept za Markizu :P

Molim lepo onda za provereni recept za Markizu :P

ja imam neki recept,meni je uspeo e sad ja nikad ne garantujem za recepte :D mogu da ti napisem onaj sto imam.

tackice jeste,sa zivim jajima. Ja nemam recept onaj drugi. 

leni imali ste ne daj Boze,lose iskustvo ili preventivno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

ja imam neki recept,meni je uspeo e sad ja nikad ne garantujem za recepte :D mogu da ti napisem onaj sto imam.

tackice jeste,sa zivim jajima. Ja nemam recept onaj drugi. 

leni imali ste ne daj Boze,lose iskustvo ili preventivno?

Ma da, fasovala sam salmonelu. Ne daj Boze nikome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo domaca jaja,sveza najsvezija sam koristila,zivi smo :lol:

Ima verzija i sa kuvanjem fila...

Lako ti je da se smejes kad nisi dozivela trovanje salmonelom :D 

I mi imamo domaca jaja ali nema sanse, i u jogurt duvam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta sa zivim jajima nikada, ma neka su i domaca.. ja i po rodjendanima pitam uvek jel nesto sa zivim jajima.. imaju i one bajadere sa jajima sto se ne kuvaju, volim ih ali ne jedem... 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salmonela zivi na ljuski jajeta i tako se prenosi tamo vamo, higjena je mnogo vazna..i meni su bliski imali, to je bilo strasno.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikad ne pravim sa zivim jajima. Samo sam jednom, cini mi se za Vaskrs prije neku godinu, i to tzv Egejsku tortu. I odlicna je bila. I sto je najbitnije, pretekosmo.:-) Leni, potpuno te razumijem, ni ja vise ne rizikujem, najvise zbog djece.

Ja bih ta zumanca ipak kuvala na pari...

Taman cu da virkam ovdje...trebace mi ideja za cerkin sedmi rodj....zato raspisite se slobodno;)

MalaNina i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pravim tiramisu sa zivim jajima. Mislim da je svaki sa živim jajima, ne znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za svaki recept sada postoji varijanta bez jaja sada. Ziveli vegan aktivisti. Ali svakako je ukus drugaciji. Verujem da markiza moze da se modifikuje tako sto ce se jaja mutiti na pari i onda dodati cokolada u fil da se istopi. Mom svekru je to omiljena torta ali sam ja pravila verziju bez jaja. Super je bila cvrstinu filu daje zelatin. Chizkejk je po mom misljenju ultra jednostavna torta a svi ga vole. Nikad nema promasaja sa njim. Sve zavisi kakve torte volite. Blog natasine slastice NEMA  Los recept. Probala sam ih 80% i svaki je em jednostavan em bez greske. A za svaciji ukus postoji nesto

leni, Margaritta i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice jesi li ti vegan? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Nutela cheesecake odlicna zamena za Markizu.Nju pravim uvek za rodjendane.Dole ide keks, plazma ,oreo,ko sta voli, sa kasikom nutele i sokom, onda slatka pavlaka podeljena na dva dela, u jedan krem sir kravica ona zuta  a u drugi nutela, od gore Ganache i zaista je super, kremasta lagana, nema jaja.

Ja sam ziva jaja odavno prestala da koristim, ne ynam, plasim se kako zbog dece, a i zbog nas.Sto kaze Tackica mozda da se ipak skuvaju na pari, ali mislim da to onda nije to,Fil ce biti vise kao puding, nego onako penast

Zone*, MakiJana i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rizikujem nazalost... pravim i one sitne kolacice,gnezda se zovu(barem kod nas)kao kuglicce pa ide ba vrh malo eurokrema. I tu idu ziva jaja...ali eto.

Ali ja pravim torte samo za V rodjendan i to tada gledam da pravim i takve sa tri kore...onda njemu za imendan i mm za rodjedan(ali tada se uvek pravi vocna sa pavlakom i piskotama) a za imendan mm kako kad. I za mij rodjedan i imendan ne oravim...jako retkom takod a eto neke 4 torte godisnje i to uvek drugu(osim one vocne)...Vodim se time da i na vocu i p9vrcu aki je operem dobro.moze biti svasta pa.... rizikujem. Nazalost. Ali.ne volim da mesim 8 pravim torte i kolace...samo da jedem. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam jela ninjednu poslasticu sa zivim jajima. Jos sam se pitala sinoc kako nikad nisam cula za tu Markizu a svi znaju:lol: Naisla sam usput na recept gde se zumanca kuvaju na pari pa se u to vruce umesaju ulupana belanca tako da bude koliko toliko vazdusast fil ali ne bih sad eksperimentisala bas... Nije da mi jedno dobro ciscenje creva ne bi dobro doslo, ali ipak :D

Najverovatnije ce ipak pasti tiramisu (bez zivih jaja :D ) i 2 vrste mafina, slatki i slani... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ide, Zone, taj tiramisu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki recept za tortu koja se lako pravi. Planiram za prvi rodjendanak tortu na sprat, dole za odrasle, a gore bebecu. Vise bih da se posvetim ukrasavanju, a ovo dole da bude ukusno, a jednostavno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#snowhite kako pravis puter od kikirikija? 

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte neki recept za tortu koja se lako pravi. Planiram za prvi rodjendanak tortu na sprat, dole za odrasle, a gore bebecu. Vise bih da se posvetim ukrasavanju, a ovo dole da bude ukusno, a jednostavno 

Gorepomenuta Monte torta :) 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Monte mi je omiljena, a vi je stalno pominjete:P nisam sigurna da bi je znala napraviti, nisam jos probala..a sad mi se bas jede..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li tko pio od vas takozvanu žirovu kavu

Pijem previše crne kave, treba mi neka alternativa jer je stvarno volim, da je okus sličan isti, ali da je nešto zdraviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.