Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Ja stavim secer u serpu i na laganoj vatri ga otopim kad se skroz istopi (karamelizuje) sipam mleko i kuvam dok se secer ne spoji a ja to radim i sa vodom pposto mm ne voli mleko ;)

Šerbet mmmmmmmmm ili kako je to moja baba zvala -čaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stavim secer u serpu i na laganoj vatri ga otopim kad se skroz istopi (karamelizuje) sipam mleko i kuvam dok se secer ne spoji a ja to radim i sa vodom pposto mm ne voli mleko ;)

I ja sam tako, ali mi se onda secer mnogo stvrdnuo kad sam sipala mleko. Jedva sam spasila serpu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako, ali mi se onda secer mnogo stvrdnuo kad sam sipala mleko. Jedva sam spasila serpu. :lol:

Znam da je moja baba uvek stavljala malo vode u šećer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam tako, ali mi se onda secer mnogo stvrdnuo kad sam sipala mleko. Jedva sam spasila serpu. :lol:

pa samo ostavis da se kuva i secer ce se istopiti, to tako treba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene treba mi recept za snikers,ima li ko da je pravio? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene treba mi recept za snikers,ima li ko da je pravio? :)

Kolac ili tortu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolac ili tortu?

Tortu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima kako spremate brokli osim u corbi ili pohovan?

Ne znam vise kako da ga izmislim, M ga obozava i bas hocu da mu ga forsiram kad ga vec voli, jer lako moze i da se predomisli ako zaboravi ukus (ja sam tako kao mala neke stvari obozavala i posle nekog vremena ne jedenja promenla misljenje :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima kako spremate brokli osim u corbi ili pohovan?

Ne znam vise kako da ga izmislim, M ga obozava i bas hocu da mu ga forsiram kad ga vec voli, jer lako moze i da se predomisli ako zaboravi ukus (ja sam tako kao mala neke stvari obozavala i posle nekog vremena ne jedenja promenla misljenje :D )

pravi sos za pastu ako mu je kuvas. izdinstas c. luk, dodas malo obareni brokoli, i b. luk. kad je brokoli kuvan po tvom ukusu, dodas pavlaku (za kuvanje ili obicnu, od volje ti). so, biber, moze i neki sir da se narenda. ja jako to volim.

a mozes i u besamel, pa u rernu. i to jako volim.:D

Mejja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neki dobar recept za sladoled s jagodama?

A i za kolac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sladoled ne znam,a kolac sam pravila na sledeci nacin- izlomim keks,pa pomesam sa slagom,dodam sitno seckane jagode.Sve na tacnu i premazem slagom.To ti je kao neka brza i prosta torta.

Evo jos jednog recepta-

Kora:

  • 2 velika pakovanja piškota
  • mleko za umakanje piškota

Fil I:

  • 600 g jagoda
  • 150 g šećera
  • 2 pudinga od jagode
  • 1 dl vode

Fil II:

  • 600 ml mleka
  • 150 g šećera
  • 2 pudinga od vanile
  • 2 ravne kašike gustina
  • 250 g margarina
  • 100 g šlaga
  • 1 dl kisele vode

Fil III:

  • 100 g čokolade
  • 50 g margarina
  • 1 jaje

Fil IV:

  • 150 g šlaga
  • 50 g prah šećera
  • 2.5 dl kisele vode

Priprema

1

Za prvu koru na tacnu poređati piškote 9x3 i svaku umočiti na kratko u mleko. Za fil I staviti jagode i šećer da se kuvaju 10 minuta. Za to vreme izmutiti puding sa vodom, pa ga skuvati u kuvane jagode. Vruć fil naneti odmah na poređane piškote. Preko fila I poređati novi red piškota, 9x3, takođe na kratko umočenih u mleko. Za fil II staviti 5 dl mleka da provri sa šećerom, a sa ostatkom mleka, 1 dl razmutiti puding i gustin, pa ih skuvati u vrijuće mleko. Ostaviti da se fil prohladi, pa za to vreme učiniti margarin i posebno umutiti šlag sa kiselom vodom. U prohlađen fil dodati prvo učinjen margarin, pa smesu sjediniti. Zatim dodati i pripremljen šlag, pa na manjoj brzini sve sjediniti. Fil naneti na piškote. Za fil III na tihoj vatri otopiti margarin i čokoladu. U posebnoj činiji viljuškom umutiti jaje, pa mu polako dodavati otopljenu čokoladu i margarin, muteći sve vreme viljuškom. Fil naneti preko fila II, pa ga ostaviti na hladno 10 minuta da se stegne. Za fil IV umutiti šlag, pa ga naneti preko čokolade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snikers torta je prva u temi o tortama cini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snikers torta je prva u temi o tortama cini mi se.

Hvala Miva nasla sam je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spremam na pari, u voku ili u cepteru.

A da to, ja kuvam na pari, ali je l' ima neka fora tipa pire, pite, musaka, sta ja znam, za brokoli? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da to, ja kuvam na pari, ali je l' ima neka fora tipa pire, pite, musaka, sta ja znam, za brokoli? :)

Pa ja spremam ponekad pire,tako sto ga ispasiram posle kuvanja i stavim pavlaku umesto mleka i puter malo.I persun obavezno stavim u pire.A spremam i corbicu od brokolija.Skuvam i zacinim je umucenim jajetom i krem sirom.Tako mi je ukusnija corbica,nego da stavim pavlaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pregledala sam celu temu o tortama, nisam nasla recept za Svarcvald tortu, molim vas ako neko ima dobar i isproban recept neka mi napise ovde ili na temi o tortama. Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neki dobar recept za sladoled s jagodama?

A i za kolac?

Ovo nije dobar recept,ali je svakako najjednostavnije.

Casa voca,casa secera i oko 3-4 belanceta.Sve to izmiksas,u posude i u zamrzivac.Odozgo narendam cokoladu.Ili mozes da raspopis,pa nalijes odozgo i sve se to zajedno zaledi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tefil, ovde je recept za Svarcvald, ja pravila i provereno odlicna. http://www.coolinari...varcvald-torta/ Stavi mlecnu cokoladu umesto tamne, lepo razbije kiselost torte a opet ne strci previse. I ne prekrivati fondanom, na ovu tortu ne ide jer bi je pokvario. U slast :D

Nice hvala ti puno :)

A torta će biti prekrivena fondanom jer je pravim po želji prijateljice i insistirala je šta da bude i kakva da bude torta. Ni ja ovu tortu ne bi pokrivala fondanom ali šta ću....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako prijateljica zeli mada se bojim da ce se spljostiti jer je fil poprilicno mekan i torta je uopsteno od onih malo vodenastijih, natapa se onim sokom iz kompota pa ti omazi tortu necim cvrstim posto ce sigurno curiti sa strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to sam i ja baš razmišljala da je nekako zaštitim....čitaš mi misli, verovatno ću je namazati okolo nekim filom da bude stabilnija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba mi recept za vocni kompot sa sto manje secera. Dobila juce domace jagodinke, zaledila sam nesto a ostalo hocu u teglice pa kompot...E sada, nadjoh pre dvadesewtak dana receptic sa jednom kasikom secera i malo vanile...koji sam naravno izgubila :D

Kako vi stavljate voce za zimu(kompot) a da ih mozete dati deci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e već danima mi se jede kolač koji ne znam kako se zove i kako se pravi. A naravno da nisam uzela recept a sad je prekasno da pitam.

Jedino što znam je da se umesi testo jaja brašno, mast ili se prži na mašću. Razvuče se pa se većom čašom vadi testo pa onda manjom pa ispadne kao krofna sa rupom. Ali nije krofna, to jedino znam. Možda malo liči na one američke krofnice ali malo, baš malo.

Pomagajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e već danima mi se jede kolač koji ne znam kako se zove i kako se pravi. A naravno da nisam uzela recept a sad je prekasno da pitam.

Jedino što znam je da se umesi testo jaja brašno, mast ili se prži na mašću. Razvuče se pa se većom čašom vadi testo pa onda manjom pa ispadne kao krofna sa rupom. Ali nije krofna, to jedino znam. Možda malo liči na one američke krofnice ali malo, baš malo.

Pomagajte.

Cicini kolaci?C kao cesto :D .Pravila sam skoro,na kraju se umacu u secer.Ja sam umakala u vanilin.Super je kao krofne i ja i onu sredinu isprzim kao male krofnice,tako da ne bacam testo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2,3 jaja,oko pola litra mleka,malo secera,kvasca i malo praska za pecivo.Ostalo znas.Meni je samo bitno kad ih odvojim casom,tada dobro da nadodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.