Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Ćuretinu spremala, pačetinu nisam nikad... Ne znam ni kako bih - tj jel mora da se prokuva pa peče ili odma može da se baci ne pečenje....

To sam i ja prvo pomislila ali, većina recepta koje sam pročitala preko googla ni jedan ne uključuje prethodno kuvanje jer se izgleda pačetina tako isuši i postane žilava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci mislil da ne bi bilo lose da je dinstas ispod folije i kada je skoro gotova da skines foliju da uhvati onu finu rumenu boju i to je to, bez puno filozofije. Tako nece biti suva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neki proveren recept za princes krofne.

Tacnije,treba mi samo onaj fil, jer sam uzela gotove krofne, samo da ih presecem na pola i filujem, ali cim? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju odustala od pačetine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba neki proveren recept za princes krofne.

Tacnije,treba mi samo onaj fil, jer sam uzela gotove krofne, samo da ih presecem na pola i filujem, ali cim? :rolleyes:

Umešaš 3 kesice pudinga i 4 kašike brašna i skuvaš u 1 litar mleka.

Šećera ja stavim 12 kašika, a ti to možeš i po ukusu.

Kad se skroz ohladi, umutiš margarin i u njega dodaješ po malo fila.

Krem je super, lepši je fil kad u pudingu ima malo brašna. ;)

Ako ti je puno litar mleka - ne znam koliko imaš krofni - prepolovi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju odustala od pačetine :(

Štooooooooo....? Ako i ne bude ok, samelješ posle, dodaš sefa malo i napraviš paštetu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Štooooooooo....? Ako i ne bude ok, samelješ posle, dodaš sefa malo i napraviš paštetu ;)

WOW... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još samo da mi kažeš kolika je jedinica DAG? Da ne bude štrudla "od oka"....

100 grama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zapravo, sad kad se preračunam, jedan dag je valjda 10 grama, pošto je 25 dag 250 grama ;D Živela matematika! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ima neko recept za kolač / tortu sa limunom? Mnogo mi se jede a nemam ideju šta bih pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ima neko recept za kolač / tortu sa limunom? Mnogo mi se jede a nemam ideju šta bih pravila.

Kolač sa limunom

Ovaj sam ja pravila... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolač od limuna

Jednostavno i ukusno izgleda, nisam ga pravila, ali sve sa ovog bloga je nepogrješivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolač sa limunom

Ovaj sam ja pravila... :)

Kolač od limuna

Jednostavno i ukusno izgleda, nisam ga pravila, ali sve sa ovog bloga je nepogrješivo....

Hvala vam, žene moje, sad ću prostudirati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da spremim skusu za rucak. Ona ima onako neki cudan smek. Ima li neko dobar recept?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da spremim skusu za rucak. Ona ima onako neki cudan smek. Ima li neko dobar recept?

Ja samo stavim peršun i zalijem sa malo limunovog soka, tj. nemam poseban recept.... I tako zapečem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da spremim skusu za rucak. Ona ima onako neki cudan smek. Ima li neko dobar recept?

Kod skuše je najbitnije da stoji u marinadi prije spremanja(inače moja omiljena riba) :) Marinada: peršun, ulje, bijeli luk....Najbolje da odmah staviš.

Eh...skuša je najbolja na gradeli(rešetkasti roštilj)...ali može proći i u pećnici. Svaku umotaj u foliju(kao bombone), prije toga ih začini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod skuše je najbitnije da stoji u marinadi prije spremanja(inače moja omiljena riba) :) Marinada: peršun, ulje, bijeli luk....Najbolje da odmah staviš.

Eh...skuša je najbolja na gradeli(rešetkasti roštilj)...ali može proći i u pećnici. Svaku umotaj u foliju(kao bombone), prije toga ih začini....

Skusa je omiljena riba mm, deca nisu bas odusevljena, ali mama ne odustaje. ;)

Filipa probacu ovaj recept. A prilog? Krompir, pirinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skusa je omiljena riba mm, deca nisu bas odusevljena, ali mama ne odustaje. ;)

Filipa probacu ovaj recept. A prilog? Krompir, pirinac?

Ovako, isjeckaj krompire na kockice, skuvaj ih u malo slanoj vodi, peršun malo propeci na ulju i dodaj procijeđen krompir...Malo vegete....

Možeš i krompir salatu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I neizostavni limun za skušu ;) Poprskaš nakon pečenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod skuše je najbitnije da stoji u marinadi prije spremanja(inače moja omiljena riba) :) Marinada: peršun, ulje, bijeli luk....Najbolje da odmah staviš.

Eh...skuša je najbolja na gradeli(rešetkasti roštilj)...ali može proći i u pećnici. Svaku umotaj u foliju(kao bombone), prije toga ih začini....

Svaka čast..U pećnici ja uvek i spremam skoro sve vrste ribe,mnogo je ukusnije,a i kuća nema mirisa.Bela riba u pečnici je najukusnija,joškad se doda belo vino..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, kako sa belim vinom? Filipa spremicu krompir taj na kockice. Moze li umesto vegete neki drugi zacini?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, kako sa belim vinom? Filipa spremicu krompir taj na kockice. Moze li umesto vegete neki drugi zacini?

Naravno...so.

Eh...bijelim vinom ih malo podlijevaš dok se peku....mada meni je bolje bijelo vino da se pijucka uz skušu nego u pečenju...

Ako ćeš zalijevati vinom, onda nemoj marinadu, bude prežestoko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno...so.

Eh...bijelim vinom ih malo podlijevaš dok se peku....mada meni je bolje bijelo vino da se pijucka uz skušu nego u pečenju...

Ako ćeš zalijevati vinom, onda nemoj marinadu, bude prežestoko...

A ne, onda hocu marinadu. Ali mislila sam na zacine tipa mirodjija, bosiljak...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.