Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Devojke, puno vam hvala! :)

Ana*, može recept sa tu salatu od pasulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, puno vam hvala! :)

Ana*, može recept sa tu salatu od pasulja?

E SWAT reče da je pravi, ne jaaa. :D

Odnosno ono što sam ja jednom pravila ne bih ti preporučila nikao jer je baš očajan recept (to je nešto poput neke mexičke salata...ma fuj).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E SWAT reče da je pravi, ne jaaa. :D

Odnosno ono što sam ja jednom pravila ne bih ti preporučila nikao jer je baš očajan recept (to je nešto poput neke mexičke salata...ma fuj).

Hvala, pitaću SWAT! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ima neko dobar recept za cheese cake?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju,zeno,sto reklamiras moej recepte...hvala ti. :wub:

Taj za cheesecake je dobar,odlican..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju,zeno,sto reklamiras moej recepte...hvala ti. :wub:

Taj za cheesecake je dobar,odlican..

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se prave šnenokle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bre...hoću neki isproban recept...ovi Hrvati imaju neke nazive i sastojke koje ne razumem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao bre...hoću neki isproban recept...ovi Hrvati imaju neke nazive i sastojke koje ne razumem...

Ja sam ih šprobala ko dete, imale su šmek na jaje puno koncretara i od tad ih ne jedem niti mog uda probam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako se prave šnenokle?

E ovako :)

1l mleka, 6 kašika šećera, 5 jaja i 5 kašika brašna.

Umutiti belanaca u čvrst sneg, zatim ih vaditi kašikom u vrelo mleko i kuvati sa obe strane kratko, vaditi u činiju... u malo mleka zamutiti žumanca, brašno i šećer, i sve uliti u ključalo mleko i skuvati.

Po želji se može dodati u tu žutu smesu rendana kora limuna i narandže i mrvljeni keks a i ne mora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pita sa sojom i crnim lukom (dinstano) i izgleda kao pita sa ml.mesom, pita sa sojom-posnim kackavaljem-kecapom-origanom = pita pizza, pita sa prazilukom i pirincem, salata od tunjevine i pirinca (vrlo je ukusna narocito ako se doda malo vise bibera ;) ), salata od pasulja - tetovca, slana torta od tost hleba (tost hleb redjas na posluzavnik, prvi sloj premazes ajvarom, opet hleb, tunjevina pomesana sa posnim majonezom, hleb, ajvar, hleb i odozgo premazes majonez i narendas posni kackavalj) ;)

Mmm, svidja mi se tvoj meni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...hvala...elem...moja mama je to baš često pravila kada smo bili deca i nama se to naravno nije sviđalo...a ona žena to obožava i leti malo-malo pa pravi...i juče kada smo svratili onako iznenada kod nekih prijatelja i nisu imali čime da nas počaste, mada i voda je bila dovoljna...domaćica na brzinu spremi šnenokle i ja sve kao neću, znam da to ne volim, ali navalili da probam i ja se raspametih...nisam se setila da tražim recept, a i bilo me malko sramota, jer sam sve govorila kako ja to ne volim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki...hvala...elem...moja mama je to baš često pravila kada smo bili deca i nama se to naravno nije sviđalo...a ona žena to obožava i leti malo-malo pa pravi...i juče kada smo svratili onako iznenada kod nekih prijatelja i nisu imali čime da nas počaste, mada i voda je bila dovoljna...domaćica na brzinu spremi šnenokle i ja sve kao neću, znam da to ne volim, ali navalili da probam i ja se raspametih...nisam se setila da tražim recept, a i bilo me malko sramota, jer sam sve govorila kako ja to ne volim...

:lol: :lol: :lol:

Godine čine svoje... i ja kao dete pola stvari nisam jela, a sad jedem sve :)

Inače moja najbolja kombinacija su piškote zalivene šnenoklama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Godine čine svoje... i ja kao dete pola stvari nisam jela, a sad jedem sve :)

Inače moja najbolja kombinacija su piškote zalivene šnenoklama :)

Da, potpuno tačno... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba jednostavan i jeftin recept za bozicne i novogodisnje kolacice...ne mogu da se odlucim da li to da budu medenjaci ili nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba jednostavan i jeftin recept za bozicne i novogodisnje kolacice...ne mogu da se odlucim da li to da budu medenjaci ili nesto drugo.

Ninuska ja sam u nedelju pravila odlican kolac,vise je kao torta,sastojci klasicni,a odlicno je.Zamisli kad je meni ispalo kako treba i mm mi je rekao da nikada lepsi kolac nisam napravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da krenemo sa idejama za novogodisnje praznike. Ja sam juce isprobala ove kolacice i iskreno jako nam se dopao ukus. 4f-S40368.jpg

Potrebno za testo:

200 gr maslaca

100 gr šećera

1 jaje

1 žumance

½ praška za pecivo

400 gr brašna

1 kašičica đumbira

2 kašike kakaa (po želji)

Pomesati sve sastojke za testo i ostaviti u frizideru nekih pola sata.

Razvuci testo i modlicama vaditi oblike po zelji. Peci na 200C oko 10min.

Kad se lepo ohlade-bojiti ih glazurom. Glazura: 1 belance, 200 gr šećera u prahu, kašika limunovog soka, pola kašičice gustina -sve izmesati, podeliti u posudice i u svaku ubaciti preh.boju.

Ja sam ukrasavala cackalicam i vrhom kasicice, ali za sledece pravljenje moram da pripremim kvalitetniji alat :D

I jos da naglasim da ovo nije za trudnice. Ubi me kicma od crtanja :( ...ali nije bilo srecnijeg deteta od mog kad je ugledala napravljene kolacice.

Sad sam u potrazi za modlicama sa Novogodisnjim motivima-Snesko Belic, zvezde, zvona, deda Mraz... Volim ovakve novogodisnje carolije!!!

Evo ninuska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Neuhvatljiva :) Meni se ovo cini veoma slicno mojim medenjacima, pa cu ja ubaciti i malo meda, bas ga imam kuci malo.... I napokon da probam glazuru, ja ih uvek prelijem cokoladom, sada nesto novo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da pohujem pastrmku ? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da pohujem pastrmku ? :huh:

Ja ne znam da se pohuje (pohovanje za mene značiti jaja i brašno ;)), ali znam da se pomeša projino brašno i malo aleve paprike, pa se u to uvalja riba, stavi na papir za pečenje i peče.

Možeš da umesto projinog brašna staviš palentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da pohujem pastrmku ? :huh:

Ni ja ne pohujem pastrmku. Obično je pečem, mada je ne stavljam u brašno pre toga. Unutra ubacim rendanu šargarepu, sitno iseckan crni ili praziluk i malo peršuna. U pleh koji koristim za pečenje iscedim jedan limun, dodam pola šolje ulja, pola šolje belog vina i malo više od pola šolje vode. Pečem 30-35 minuta na 180-200 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm hoce pohovano ... -.- ja bi da pecem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm hoce pohovano ... -.- ja bi da pecem ....

Onda mu reci da t ipokaže kako se to radi.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.