Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Jel zna neko kako se pravi smesa u kojima se umoce banane pa se tako peku? To sam jela u kineskom restoranu sa prelivom od cokolade. Preukusno je.

Rekla bih da je neko testo poput palacinki, samo redje... ili gusce, ne znam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim recept za pravljenje spanaća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim recept za pravljenje spanaća...

Špinak izblanširaš u vreloj vodi...procijedi ga i isjeckaj...u šerpi napravi zapršku sa brašnom, baci na to sjeckani špinat i dodaj mlijeko....dinstaj...stavi sjeckanog bijelog luka i začine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure moje :rolleyes: ...nisam odavno pravila...Aleksa traži već nekoliko dana...danas kupila i nemam pojma šta i kako sa njim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Špinak izblanširaš u vreloj vodi...procijedi ga i isjeckaj...u šerpi napravi zapršku sa brašnom, baci na to sjeckani špinat i dodaj mlijeko....dinstaj...stavi sjeckanog bijelog luka i začine.

Ja pravim isto ovako, samo što umesto mleka sipam vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači sipam vodu i brašno i malo zapržim, onda stavim spanać i ako hoću mleko i beli luk (to obavezno)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači sipam vodu i brašno i malo zapržim, onda stavim spanać i ako hoću mleko i beli luk (to obavezno)?

Neeeeeeeeeeeee...

U jednu šerpu neka uzavrije voda...pa tu staviš opran špinat...nakon 5 minuta procijediš to...U nekoj desetoj šerpi na ulju proprži brašno i baci isjeckan špinat...i onda to promiješaj i dodaš mlijeko, začine i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je bilo ok dok nisam sipala mleko...tako se steglo i krenulo da gori...to Aleksi ne mogu dati...a evo ga probudio se i traži spanać...sada ću opet pokušati...ali bez mleka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je bilo ok dok nisam sipala mleko...tako se steglo i krenulo da gori...to Aleksi ne mogu dati...a evo ga probudio se i traži spanać...sada ću opet pokušati...ali bez mleka...

Bila prejaka ringla...trebala si još nasipati mlijeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila prejaka ringla...trebala si još nasipati mlijeka...

Ma ja sipam...a ono pije ko ludo...ko sunđer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sipam...a ono pije ko ludo...ko sunđer.

Pa neka...i treba...sve dok ne pliva...bez mlijeka je ružno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka...i treba...sve dok ne pliva...bez mlijeka je ružno.

Da, sa mlijekom je fantasticno, jos kada se osjeti bijeli luk... mmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja detetu dajem spanac,zelje,blitvu,tako sto obarim i pomesam sa jogurtom,dodam zitarice.Ili skuvam malo redji kacamak ,pa pomesam sa prethodno obarenim spanacem i jedemo sa mlekom ili jogurtom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga pravim isto kao Filipa. I to je jedino jelo gde stavljam zaprsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E napravih ga bez mleka...sasvim je ok...i naravno imali smo i pire krompir uz njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, probaj umesto soli, vegete i sl da sledeci put dodas jednu kocku za supu. I to ako nadjes knorovu povrtnu. Znas koji bozanstven smek dobije od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neuhvatljiva, probaj umesto soli, vegete i sl da sledeci put dodas jednu kocku za supu. I to ako nadjes knorovu povrtnu. Znas koji bozanstven smek dobije od toga...

:rolleyes: Hoću...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne treba recept, samo da mi neko ispriča šta sve ide za predjelo (meze) za posnu slavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne treba recept, samo da mi neko ispriča šta sve ide za predjelo (meze) za posnu slavu...

Hm, drugarica koja slavi slavu Sveti Nikola, pravi za predjelo pitu od pečuraka, pitu od krompira i pitu od kupusa. Salata - testenina, kukuruz šećerac, posni majonez i sardina. Ajvar i ostalo povrće iz zimnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne treba recept, samo da mi neko ispriča šta sve ide za predjelo (meze) za posnu slavu...

Ja sam uglavnom "sretala" pihtije one sa mešanim povrćem i posebno riblje pihtije, pite sa krompirom, sa zeljem, a čini mi se i sa pirinčem (ako se ne varam). Ko voli da se baš maltretira pravi i riblju paštetu pa od toga pravi kanapee... Ako se još nečeg setim, pišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pita sa pecurkama i prazilukom.Na kraju se isece na kolutice i poredja se u pleh,prelije se kecapom i pivom,bude mnogo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne treba recept, samo da mi neko ispriča šta sve ide za predjelo (meze) za posnu slavu...

Pita sa sojom i crnim lukom (dinstano) i izgleda kao pita sa ml.mesom, pita sa sojom-posnim kackavaljem-kecapom-origanom = pita pizza, pita sa prazilukom i pirincem, salata od tunjevine i pirinca (vrlo je ukusna narocito ako se doda malo vise bibera ;) ), salata od pasulja - tetovca, slana torta od tost hleba (tost hleb redjas na posluzavnik, prvi sloj premazes ajvarom, opet hleb, tunjevina pomesana sa posnim majonezom, hleb, ajvar, hleb i odozgo premazes majonez i narendas posni kackavalj) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko recept za kolac ili tortu sa kivijem? Ili bananama? Ili sa kivijem i bananama zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko recept za kolac ili tortu sa kivijem? Ili bananama? Ili sa kivijem i bananama zajedno?

Najjednostavnja ti je ona sa piškotama i šlagom i staviš željeno voće...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.