Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Bajaderu kolac, znam da prave posne bajadera, ali nemam recept. Mada mozda ima i posna torta...ne znam.

Evo ti recept moje mame, posne su i mnooogo dobre.

1/4 kg margarina,

1/4 kg petit bera,

15dkg oraha,

35 dkg secera

8 kasika vode.

Vodu sa secerom prokuvati (+1-2 kasike ruma, kad vec prokuva), dodati mleveni keks, orahe,

promesati, dodati margarin. Pleh posuti secerom, masu izliti i ohladiti, preko staviti glazuru

od cokolade! Ta-ra! Pozvati IvanuKK i nakljukati je slatkisima! Ta-ram! :D

Naravno uzimas posni keks i posnu cokoladu tj kakao tablu, krem tablu ili kako se vec zove.

E, ja sam napravila cupcake da cestitam mm nocas rodjendan kad krene na posao. Kacim sliku u odgovarajucu temu gde su cupcakes da se hvalim!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta...meni treba torta!!!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta...meni treba torta!!!! :lol: :lol:

E, nemaaaaaam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, nemaaaaaam :D

Sta se javljas onda,vidis da trazim posnu tortu da se lako sprema ,a da nije sa cajnim koluticima i rozen koricama! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Torta...meni treba torta!!!! :lol: :lol:

Joko...

Ja posnu tortu pravim od mlevenog posnog keksa u koji ubacim vocni sok, dodam neko voce i/ili zele bombone, a prelijem cokoladom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko...

Ja posnu tortu pravim od mlevenog posnog keksa u koji ubacim vocni sok, dodam neko voce i/ili zele bombone, a prelijem cokoladom...

A..jel mogu mami za slavu da odnesem to...ili treba bolje da se potrudim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako joj dodas malo pecenih lesnika i lepo je ukrasis, ja mislim da je vise nego dobra torta za slavu!

Opet se javljam a niko me nista nije pitao, bas sam alapaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti recept za posnu bajadera tortu, sad ima da se kupi i posna plazma tako da nemas frke :)

posna bajadera torta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko...

Ja posnu tortu pravim od mlevenog posnog keksa u koji ubacim vocni sok, dodam neko voce i/ili zele bombone, a prelijem cokoladom...

Ako joj dodas malo pecenih lesnika i lepo je ukrasis, ja mislim da je vise nego dobra torta za slavu!

Opet se javljam a niko me nista nije pitao, bas sam alapaca :D

Ok..ovako ulazi u uzi izbor...jos ta plata da legne..inace ostade mama bez torte nacisto..a cija ce bruka da bude to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A..jel mogu mami za slavu da odnesem to...ili treba bolje da se potrudim :D

Mozes i orahe, lesnik, seckanu cokoladu unutra da ubacis....

Ja ovako pravim tortu zayo sto je ovaj moj mali alergican na sve te kostunjave plodove <_<

Ako joj dodas malo pecenih lesnika i lepo je ukrasis, ja mislim da je vise nego dobra torta za slavu!

Opet se javljam a niko me nista nije pitao, bas sam alapaca :D

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti recept za posnu bajadera tortu, sad ima da se kupi i posna plazma tako da nemas frke :)

posna bajadera torta

Ajde izmene..posto nije posna..u fil sa pudingom ide mleko..da li da mutim puding sa vodom?

A gde ima ta plazma posna?

Kako izgleda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posnu plazmu imas u svim vecim marketima poput Tempa, Disa, Rode i sl, izgleda isto kao obicna samo pise na njoj da je posna, zato je tesko i primetiti je na polici. A umesto obicnog mleka, uzmi sojino i skuvaj sa njim puding. Samo dodaj jos koji vanilin secer da ubijes miris soje, jer meni se ono dopada, ali ne voli ga svako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko... ima posne plazme isto pakovanje kao obicna plazma samo pise ispred pisanim slovima posna (mlevenu mislim da nemaju), ali imas i Zlatni pek mleveni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispasce nesto od svega ovog valjda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da hoce, sta se sekiras bre. Uostalom, slatkisi ne mogu da budu ruzni kakvi god da su, sve dok nisu kuglice od sargarepe i ratluk od ruze!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da hoce, sta se sekiras bre. Uostalom, slatkisi ne mogu da budu ruzni kakvi god da su, sve dok nisu kuglice od sargarepe i ratluk od ruze!!!

Mi smo nekad pravili kolace od sargarepe bili su dobri..a ja imam i neki skorasnjiji recept od sargarepe i oraha mnjam je..a kad nemam nista slatko danima ratluk od ruze dobro mi dodje :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OD svih slatkisa na svetu samo to ne volim! :D I pitu bundevaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OD svih slatkisa na svetu samo to ne volim! :D I pitu bundevaru.

A mi obožavamo :D ...prekjuče sam je pravila i evo upravo je opet pečem...i to sa heljdinim korama....i meni se nikada nisu sviđali ti kolači od šargarepe <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno stvar navike. Znas, ja sam navikla da jedem slanu pitu od tikve, u Bosni se to pravi u slanoj varijanti i mnogo je dobro. I onda kada sam dosla u Srbiju, prvi put sam cula za slatku pitu od bundeve i prvi put sam je probala, i zgadilo mi se jer mi je mirisalo na tikvu koju povezujem sa slanim ukusom koji obozavam a imalo je neki otuzno sladak ukus (verovatno nije bila bas sjajno ni spremljena, ali se posle toga nisam upustala u avanturu isprobavanja iste). Medjutim moja mama je kada je pravila lenju pitu znala da pomesa bundevu i jabuku, i onda niti joj osecas ukus, niti joj osecas miris. I tako sam je jela a nisam ni znala da sam je jela. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko provjeren recept za tiramisu ?

Ako me sećanje ne vara Ivana84 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko provjeren recept za tiramisu ?

ODLIČNO... :D

cokoladatiramisubambi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti recept za posnu bajadera tortu, sad ima da se kupi i posna plazma tako da nemas frke :)

posna bajadera torta

Evo napravih ja ovu tortu..naravno na posni nacin !

Hvala Kamilici,Buhli i IvaniKK,koje su sinoc zdusno sa mnom birale recept! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko provjeren recept za tiramisu ?

Mogu ti ja nabaviti od moje mame za par dana, ako ti nije hitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko kako se pravi smesa u kojima se umoce banane pa se tako peku? To sam jela u kineskom restoranu sa prelivom od cokolade. Preukusno je.

Rekla bih da je neko testo poput palacinki, samo redje... ili gusce, ne znam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.