Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Ovakvo je pakovanje, piše za Tiramisu.

distributivni_picture2.jpg

Ja ovo nisam nikad videla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to bilo jako, jako, jako čvrsto...jer malo stavim u zamrzivač. Reže se kao biskvit i nigdje ne curi...

Na koliko dugo? I onda kad bude kolac gotov, da stavim sve tako zajedno u zamrzivac ili ne? Sta mislis?

Ja sam sinoc napravila ovaj kolac.Mnogo je jednostavno.Sve sam po ovom receptu.Nisam ni znala da imaju te piskote za tiramisu.Malo mi je problem sto ako mi dune nesto da pravim za materijal moram ici do grada pa cak i za samo slatku pavlaku.

Meni jeste ispao redak fil,stavila sam u friz pa cu pred posluzenje spustiti u zamrzivac da se jos stegne.

Sve u svemu ukus je fenomenalannnnnn.

Divno :)

Joj, nadam se da ce i meni uspeti.. Ja bih to danas da napravim probu jer mi treba nesto za nedelju, pa ako uspe sad, da ponovim dok je sveze :) A za ovo imam sav materijal, samo jos po rum da skoknem kad ovo moje cudo zaspi :D

Sto se tice piskota za tiramisu, ni ja nikad nisam cula za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obratite pažnju u većim prodavnicama...stoji pored ovih Starkovih piškota...

Honey-ja sam odmah stavila u zamrzivač oko pola sata. Nema da ne uspije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redjala sam sve i sad bas pogledam fil se stegao,tako da moze i na tacnicu,a ukus mmmm.

Jao, sto mi se sad jede... Pravim prvom prilikom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obratite pažnju u većim prodavnicama...stoji pored ovih Starkovih piškota...

Honey-ja sam odmah stavila u zamrzivač oko pola sata. Nema da ne uspije.

Ajd, pa ja se nadam :)

Da ne moram da menjam plan za nedelju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na koliko dugo? I onda kad bude kolac gotov, da stavim sve tako zajedno u zamrzivac ili ne? Sta mislis?

Divno :)

Joj, nadam se da ce i meni uspeti.. Ja bih to danas da napravim probu jer mi treba nesto za nedelju, pa ako uspe sad, da ponovim dok je sveze :) A za ovo imam sav materijal, samo jos po rum da skoknem kad ovo moje cudo zaspi :D

Sto se tice piskota za tiramisu, ni ja nikad nisam cula za njih.

Ipak kad sam malo bolje zaceprkala ipak se nije steglo,ali je tako fin fil.Ja ponela kasicicu do friza samo malo da probam,a smlatila 1/3 pleha.Bez obzira sto se nije steglo kolac je odlican,prava lagana ,urbana,osvezavajuca poslastica.Serviracu u case.

Honey jedino sto moze da ne uspe da ti ostanu grumuljice od zumanceta,ali kad sjedinis sa pavlakom procedis kroz cedaljkicu i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da javim :)

Sto se tice ukusa, ispalo je super, stavila sam u zamrzivac da se to lepo ukameni :lol: pa cu sutra videti kako se sece.. ali trebalo bi sve da bude ok ;)

Hvala devojke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nema jednostavnije i ukusnije poslastice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak kad sam malo bolje zaceprkala ipak se nije steglo,ali je tako fin fil.Ja ponela kasicicu do friza samo malo da probam,a smlatila 1/3 pleha.Bez obzira sto se nije steglo kolac je odlican,prava lagana ,urbana,osvezavajuca poslastica.Serviracu u case.

Honey jedino sto moze da ne uspe da ti ostanu grumuljice od zumanceta,ali kad sjedinis sa pavlakom procedis kroz cedaljkicu i to je to.

Nisu ostale grudvice al i meni je malo vise "kremasto", zato sam stavila kompletno sve u zamrzivac. I u pavlaku dok sam mutila turila dva kremfixa :)

Ne brinem, i kod nas ima da se smaze ako vec uvece :lol:

Samo mi je sad malo frka za nedelju.. al opet ako u subotu napravim i ne uspe, ima ko da pojede a na pricest cu poneti neku kupljenu.. sta sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda bi trebalo otvoriti temu za Tiramisu, ja sam za...

JEdan savjet...postoji vanil šećer pod nazivom Bourbon vanila...ako ga nađete kupite ga za Tiramisu...ali i za sve ostale kolače.

04180933l.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda bi trebalo otvoriti temu za Tiramisu, ja sam za...

JEdan savjet...postoji vanil šećer pod nazivom Bourbon vanila...ako ga nađete kupite ga za Tiramisu...ali i za sve ostale kolače.

04180933l.gif

Fenomenalan je, ja vise koristim njega nego onaj obican ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispao je superiska :) :) :)

Danas pravim opet za sutra sa duplom merom jer mi ovaj deluje jaaaaako mali :)

Valjda ce opet uspeti.

Hvala vam devojkeee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U nedelju slavim rođendan i dolaze mi prijateljice(njih 7)...Praviću Kidy tortu sa fondanom...ali mi trebaju prijedlozi za slano, znači za nešto što ne treba escajg...a neobično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala...prepisala sam ove mašnice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2330 din... za 2 kg... OMG!

Aha... <_< Ima i ono manje pakovanje 250g oko 350 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila mašnice.

S tim što sam napravila sljedeće:

Susam, lan, bundevine sjemenke stavila na papir za pečenje, poprskala vodom i solju, malo zapekla pa posula po mašnicama(inače ovo spremim u teglu pa stavljam na kruh i putar, za doručak)...

Dobro su mi ispale.

I pravila sam male zvjezdaste sendviče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi neka ideja kako da spremim snicle, da ne bude nesto mnogo komplikovano i sa sastojcima koje uvek mogu da nadjem u kuci (mrzi me da idem do prodavnice :D ) :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi neka ideja kako da spremim snicle, da ne bude nesto mnogo komplikovano i sa sastojcima koje uvek mogu da nadjem u kuci (mrzi me da idem do prodavnice :D ) :huh:

Ja sam dala u "Kuvaru" fantastičan recept za šnicle koje godinama spremam i koje su vrhunske. Idi do "Kuvara" pa vidi da l' ti odgovora,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi neka ideja kako da spremim snicle, da ne bude nesto mnogo komplikovano i sa sastojcima koje uvek mogu da nadjem u kuci (mrzi me da idem do prodavnice :D ) :huh:

Izlupane snicle stavi u vatrostalnu koju si malo zamazala margarinom. Preko stavi sunku, pecenicu (sta vec imas), iseci krompir na komade(ne treba da bude ni previse sitno a ni previse krupno) pa foliju preko i u rernu. Kad je krompir gotov sve je gotovo.

Inace, originalan recept je snicla, pecenica ili suvi vrat, kackavalj, sunka, krompir na koji se stavi malo kajmaka i sampinjoni. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dala u "Kuvaru" fantastičan recept za šnicle koje godinama spremam i koje su vrhunske. Idi do "Kuvara" pa vidi da l' ti odgovora,

Jel one lovacke? Fino zvuci, ali kako da zaobidjem luk? <_<

Izlupane snicle stavi u vatrostalnu koju si malo zamazala margarinom. Preko stavi sunku, pecenicu (sta vec imas), iseci krompir na komade(ne treba da bude ni previse sitno a ni previse krupno) pa foliju preko i u rernu. Kad je krompir gotov sve je gotovo.

Inace, originalan recept je snicla, pecenica ili suvi vrat, kackavalj, sunka, krompir na koji se stavi malo kajmaka i sampinjoni. :)

Mlad krompir cu posebno da isprzim, tako mi je nekako sladji ;)

Iskombinovacu vec nesto od ovoga, hvala, devojke :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, treba mi neka ideja kako da spremim snicle, da ne bude nesto mnogo komplikovano i sa sastojcima koje uvek mogu da nadjem u kuci (mrzi me da idem do prodavnice :D ) :huh:

Od kog mesa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.