Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

pa eto o tome...

ti neki zacini....

vidi se da sam mlada i neiskusna... B)

Ako si zainteresovana lako te naucimo. ;):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

iiiiiiiiiii...da ti znas sta sam se ja sve naucila od vas... :D

al ne bi skodilo i da se sa zacinima malo poigram...

trenutno od zacina imam so,vegetu,crvenu papriku,bijeli biber,kuri i za ribu kopar koristim...sad ne znam da li trave ulaze u zacine... :huh: jer kopar je trava...ko recimo suseni persun...jesul i to zacini??

Suvi peršun je začin... Ja recimo kod sveki imam domaći origano, lovorov list i mirođiju. To suše, pa melju začine :) Miris daleko bolji i sam začin jači nego iz kesice :)

A i vegetu prave, pa se grebem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve iz lijepe trgovine...

ja se nemam od koga grebat... :(

Mama mazo, sve je super osim vegete. Koristim je i ja ali toliko retko, da zaboravim da je imam, a moja sestra kaze: To smece mi ne treba u kuci. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, sve je super osim vegete. Koristim je i ja ali toliko retko, da zaboravim da je imam, a moja sestra kaze: To smece mi ne treba u kuci. ;)

ff7033c6cacf44df0c5c4f418f176936_content

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ff7033c6cacf44df0c5c4f418f176936_content

Ova je ok, ali je ja ne kupujem jer mi sveki pravi vegetu. :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova je ok, ali je ja ne kupujem jer mi sveki pravi vegetu. :);)

Jao, biću OT al moja Mama Dy - moje drugo ja, čak su nam i svekrIve slične :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, biću OT al moja Mama Dy - moje drugo ja, čak su nam i svekrIve slične :):wub:

Aha, a zaboravila si na muzeve. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

iz neba pa u njedra.... :lol: :lol:

:lol:

Aha, a zaboravila si na muzeve. ;)

Da, da i oni isto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam karfiol i razmišljam da ga napravim za salatu...jel neko pravio...onako da ga skuvam, poprskam limunom, stavim beli luk, malo ulja...još neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam karfiol i razmišljam da ga napravim za salatu...jel neko pravio...onako da ga skuvam, poprskam limunom, stavim beli luk, malo ulja...još neki predlog?

Mozda malo pavlake i senfa? Sargarepice... I neki zacin jos.Moja baka pohuje karfiol, to je prelepo. Isto je tako divan zapecen u rerni sa pavlakom i jakima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda malo pavlake i senfa? Sargarepice... I neki zacin jos.Moja baka pohuje karfiol, to je prelepo. Isto je tako divan zapecen u rerni sa pavlakom i jakima.

I ja samo pohujem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja samo pohujem... :)

Uh, obozavam ga. Tako mi lagano deluje iako je pohovan, setim se odmah leta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih pa neću da ga "upropašćavam" sa pavlakom i senfom :D ...stavila sam peršun, mirođiju i bosiljak...odlično...ko voli naravno... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obaris karfiol, naravno ne previse, a ovamo samesas krem sir, majonez malo persuna i bibera, so po ukusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala...devojke na predlozima... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije valjda da niko ne zna kako se priprema kus kus? Dajte zene, pomagajte ! :))

Ja nisam, i ne znam... :(

A ni raviole ne napravih... Trebalo mi više vremena juče :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, zna li neka od vas kako se priprema kus kus ( kuskus, cous cous)? Naisla sam na nekoliko nacina na netu, ali bih vise volela nesto provereno.

Nameravam da ga dajem i deci.

Nije valjda da niko ne zna kako se priprema kus kus? Dajte zene, pomagajte ! :))

Ja ti nemam pojma o tome... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije valjda da niko ne zna kako se priprema kus kus? Dajte zene, pomagajte ! :) )

Ja ga samo malo prokuvam i dodam naseckanog peršuna,šargarepe,i još nekih začina koje voliš.Kao rižu.A šta si ti našla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Couscous

500gr couscous

500gr govedine (janjetine,piletine)

2-3 mrkve

3 tikvice

3 paradajza

1 bjela rotkva

1 veca glavica luka

Persun

1 konzerva leblebije

2 velike kasike maslinovog ulja

Zacini:pola kasikice soli,pola kas.bibera.pola kas.djumbira i malo safrana

Prodinstati luk na maslinovom ulju pa dodati meso isjeckano na kockice.Posle 15 min. dodati isjeckani paradajz,persun i ostale zacine.Promjesati i ostaviti da se kuva 1 sat.Treba redovno dodavati vodu da ne ukuva.

U 500 gr kus kusa staviti malo vode i razraditi ga rukama dok ne upije vodu.

E sad ne znam da li imas pravu serpu za kus kus ? Ako imas tjesto ubacis u supljikavi dio i stavis iznad mesa. Posle sat vremena kuvanja mesu dodati mrkvu i kuvati jos 15 min. zatim dodati tikvice,rotkvu i leblebije i ostaviti na tihoj vatri jos pola sata. Normalno za to vrijeme se kus kus kuva na pari od mesa i povrca(ako imas pravu serpu).Kada budes dodavala mrkvu kus kus mozes skloniti sa pare, ostaviti da se prohladi i jos malo razraditi rukama, zatim ga opet vratiti na paru. Uh al sam se raspisala. Ovo je recept moje prijateljice iz Maroka a kus kus je zaista odlican :)

Samo se ti nama raspiši...

Ove deluje da vredi zasukati rukave :)

Ajde nam i u druge teme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki ga kuvaju, neki ga ne kuvaju nego samo poliju sa vrelom vodom pa ostave tako da stoji. Volela bih da zam kako je najispravnije i u kojoj kombinaciji se dobro slaze. Volela bih da ga dajem deci pre svega, sto se mene tice nije me toliko briga, mogu da jedem i sirovo :P

KUSKUS SA SVEZIM ZACINSKIM BILJEM

1 solja instant kuskusa

1 solja (250 ml) vrele vode

1-2 supene kasike maslinovog ulja

3-5 supenih kasika lista persuna bez stabljika seckan

3-5 supenih kasika seckane mirodjije(bez onih debelih stabljika)

3-5 stukova mladog luka,zeleni i beli deo,na tanke kolutice

1-2 supene kasike sitno seckane listova sveze nane

so,biber,jos malo maslinovog ulja

1/2-1 limunov sok

1.U ciniji pomesati kuskus sa maslinovim uljem,i preliti vrelom vodom.Promesati,poklopiti i ostaviti 15 min da se voda upije.

2.K ad je voda upijena,viljuskom "procesljaj" da se razdvoje zrna,da ne bude grudvica i umesaj zacinsko bilje.

3.Zaciniti po ukusu,promesati.Malo da odstoji da se ukusi razviju pa probaj.Pazi da ne preteras sa limunom !Treba da se oseti ukus bilja!Ako treba,zaciniti jos malo.

Kolicinu bilja ces dodati "od oka",da sve bude lepo na izgled.Ako neki ukus volis manje ili vise,menjaj kolicine.

Ako nemas svezu Nanu...preskoci

Za dvoje je dovoljno pola solje kuskusa i pola solje vode,onda i kolicinu bilja prilagodi.

provjereno dobro ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde molim vas, prosvetlite me pa me odvedite do teme gde je neki dobar recept za domaci hleb ili ga napisite. Nesto me uhvatilo da mesim hleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde molim vas, prosvetlite me pa me odvedite do teme gde je neki dobar recept za domaci hleb ili ga napisite. Nesto me uhvatilo da mesim hleb

Evo mene majstora :) Inače ga svaki drugi dan mjesim...

500 grama brašna koje ćeš obavezno prosijati....

Ugrij 200 ml vode i 100 ml mlijeka(stavi prstohvat šećera) i kada se ugrije stavi u to kvasac da nadođe.

E onda...brašno, so(po želji)...ja uvijek stavim oko 50 grama putra umjesto ulja, ali može i ulje....pa ova ugrijana tekućina i mjesi, ako se lijepi za ruke dodaj brašna....

Ja uvijek u posudi mjesim....

Stavi na toplo i prekrij krpom neka se diže...

Nakon pola sata stavi u rernu...na 220 stepeni, pred kraj premaži uljem.

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa.

Da li premesis jos jednom pre stavljanja u rernu?

Rerna zagrejana ili ne? Izvini sto smaram ali nasla sam razne recepte i svako radi drugacije, a ti si mi prva ruka, isprobano i najsigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa.

Da li premesis jos jednom pre stavljanja u rernu?

Rerna zagrejana ili ne? Izvini sto smaram ali nasla sam razne recepte i svako radi drugacije, a ti si mi prva ruka, isprobano i najsigurnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa.

Da li premesis jos jednom pre stavljanja u rernu?

Rerna zagrejana ili ne? Izvini sto smaram ali nasla sam razne recepte i svako radi drugacije, a ti si mi prva ruka, isprobano i najsigurnije.

Pa najčešće ne premjesim, u tepsiju stavim onako dignuto jer volim one šupljine u kruhu...

I rerna je zagrijana...

MamaNataša voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.