Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

GNEZDA OD MELVENOG MESA

300GR mlevenog mesa

150gr tvrdog sira(kackavalja)

prezle

pola glavice luka

2 jajeta

izrendani/mleveni luk pomesamo sa mesom,dodamo jedno jaje i prezle,meseimo,posolimo i opet dodamo prezle.od mase se naprave 4 kuglice. u posebnu posudu izrendamo sir i pomesamo ga dobro sa jednim jajetom. u kuglice napravimo udubljenje(d alici na gnezdo) i punimo smesom sira i jaja.u vatrostatlnu ciniju sipamo ulje i vodu(kolicina ne treba da prelazi polovinu gnezda).stavljamo gnezda.pece se 30 min na 200 C.

jako su site,pa je nama 4 sasvim dovoljno uz prilog i salatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

GNEZDA OD MELVENOG MESA

300GR mlevenog mesa

150gr tvrdog sira(kackavalja)

prezle

pola glavice luka

2 jajeta

izrendani/mleveni luk pomesamo sa mesom,dodamo jedno jaje i prezle,meseimo,posolimo i opet dodamo prezle.od mase se naprave 4 kuglice. u posebnu posudu izrendamo sir i pomesamo ga dobro sa jednim jajetom. u kuglice napravimo udubljenje(d alici na gnezdo) i punimo smesom sira i jaja.u vatrostatlnu ciniju sipamo ulje i vodu(kolicina ne treba da prelazi polovinu gnezda).stavljamo gnezda.pece se 30 min na 200 C.

jako su site,pa je nama 4 sasvim dovoljno uz prilog i salatu

I ne zvuci lose samo jos da probamo da se dooobro ugnezdimo tj da napravim ova gnezda...jos sutra cu da probam jer za danas imam rucak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta volite/umete/ ne volite/ne umete da kuvate? Imate li omiljene recepte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obožavam špagete sa mljevenim mesom i parmezanom, to najčešće pravim i lako je...

Ne volim i ne znam praviti sarmu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo pravi moj muzic. :rolleyes: Brzo je i lako....

Brusketi

potrebno:

bajat hleb

tunjevina

mleveni paradaiz

malko origana

priprema Bajat hleb iseci na deblje kriske i premazati sa izmesanim sosom od tunjevine, mlevenog paradaiza (tomatelo) i vrlo malko origana.

Sve to strpate u rernu na 5/10min. I sluziti dok je toplo.

Odlicno za neocekivane goste.

Umesto tunjevine i paradaiza moze i kajmak i nesto suhomesnato preko.

Inace, on je maistor za inprovizaciju pa tako vam navodim i njegov recept za buraniju iz rerne.

Buraniju izblansirate sa lukom i sargarepicom. Sampinjone (ili junetinu) proprziti u tiganju i sa blansiranom buranijom stavite u vatrostalnu ciniju. Preko staviti trapist sir ili preliv od kajmaka i jaja. pa sve to u rernu na 10ak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spageteeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toj mm pravi ,one barilla sa sos bolonjes,ili sa sos tomat sa tunjvinom i preko rendani grujer,ahhh njam njam !! A poneki put stavi i servola... mmmm ... A volim i piletinu ,batake pogotvo , obicno ih prvo skuvam da napravim supicu za decu pa onda svakakve zacine i u

rernu,a su mi vise sladji oni marinirani ne mogu da ih kuva ali su zato njam njam... I da ne zaboravim salatu od paradajza(mm bas super pravi ali njegova baba jos bolje) iseckas luk (crni)sitno i przis ga malo,pa dodas paradajz isecen na kockice i to przis jedno pola sata i mesas naravno ne stalno ali povremeno,i onda razbijes jaja unutra <(koliko jaja zavisi koliko si stavljas paradjz) i to mesas a mozes i sira da stavis i mesas jos 2min i njam njam !!!!! I deca obozavaju to !!Probajte necete zazaliti !! A od kolaca volim kolac sa visnjama (na moj nacin),I PITA SA JABUKAMA!

A ne volim dzigerice,crvevca,mozak i tako te da ti se smuci zivot od samog naziva,pecurke , ne volim ovaj svajcarski sir, i tako to ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NE UMEM DA NAPRAVIM ONE SUSKAVE KORE(bele,sto se suse)... sa ostalim sam dosta spretna...volim da kuvam i da mesim i da pravim kolace,to e bas opusta...samo mi se cesto dogadja da vrtim par jela na repertoaru jer mi je to najbrze i najlakse.

volim da mesim neke slane stapice,brzi su mi i laki...a volim i brze kolace koji ne moraju da se psku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa kuvam sve i volim da spremam hranu a jos vise da je jedem, sto se ne bi reklo po meni....najvise volim da pravim pancerote i vocne kolace...jer moja mala to obozava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bruskete II:

- fil: sitno iseckajte beli luk i na krugove masline i to prelijte maslinovim uljem (treba da odstoji 1-2 sata, a i ne mora),

- iseci na tanke kriske paradajz i sir

- bajat hleb ili tost hleb zagrejati u rerni

Filovanje:

na krisku hleba staviti paradajz, sir i kasicicu fila.

Ovo je mnogo dobro!!! Vrlo cesto pravimo i nasi prijatelji su se "zarazili" pa su poceli i oni :P

Inace, obozavam da spremam a narocito da isprobavam nove recepte (sa interneta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovo pravi moj muzic. :rolleyes: Brzo je i lako....

Brusketi

potrebno:

bajat hleb

tunjevina

mleveni paradaiz

malko origana

priprema Bajat hleb iseci na deblje kriske i premazati sa izmesanim sosom od tunjevine, mlevenog paradaiza (tomatelo) i vrlo malko origana.

Sve to strpate u rernu na 5/10min. I sluziti dok je toplo.

Odlicno za neocekivane goste.

Umesto tunjevine i paradaiza moze i kajmak i nesto suhomesnato preko.

Inace, on je maistor za inprovizaciju pa tako vam navodim i njegov recept za buraniju iz rerne.

Buraniju izblansirate sa lukom i sargarepicom. Sampinjone (ili junetinu) proprziti u tiganju i sa blansiranom buranijom stavite u vatrostalnu ciniju. Preko staviti trapist sir ili preliv od kajmaka i jaja. pa sve to u rernu na 10ak minuta.

ja pravim zapecene sendvice i mogu da kazem da su EXTRA UKUSNI i dobro dodju kao slana grickalica za iznenadne goste ili kada nemate vremena da pripremate nesto drugo,sve od sastojaka sigurno u svakom trenutku imate u frizideru

isto se korisiti stari hleb,moze i nov ako nemate starog

isece se na deblje kriske,a za preliv vam treba

300gr seckane sunkarice(ili druge salame ako nemate)

300gr rendanog tvrdog sira

1 jaje

1 casa pavlake

1 kasika senfa(moze i ne mora,ja ne stavljam)

origano

i majoneza po potrebi jer sa njime dobijate na kolicini(oko 100gr otprilike)

stavite preliv na kriske,kriske u pleh(NEpodmazan) i pece se na 250C da preliv od gore porumeni i da se stvori tanka korica,a od dole ce biti lep i hrskav kao tost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da kuvam i spremam skoro sve (npr. sarmu ne spremam i sl.)

Dva jela koje mm obožava i koje super spremam su

Jagnjetina u pivu i Coq au Vin (petao u vinu). Na to svi koji su probali odlepljuju. :)

Pravim nešto što se zove Avganistanski bolani - to bi bilo slično testo kao recimo neke pancerote, ali se pune sa izdinstanim prazilukom i paprikom sa karijem. Bude stvarno odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da kuvam i spremam skoro sve (npr. sarmu ne spremam i sl.)

Dva jela koje mm obožava i koje super spremam su

Jagnjetina u pivu i Coq au Vin (petao u vinu). Na to svi koji su probali odlepljuju. :)

Pravim nešto što se zove Avganistanski bolani - to bi bilo slično testo kao recimo neke pancerote, ali se pune sa izdinstanim prazilukom i paprikom sa karijem. Bude stvarno odlično.

zvuci primamljivo-postavi recept! PLEASE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da kuvam i spremam skoro sve (npr. sarmu ne spremam i sl.)

Dva jela koje mm obožava i koje super spremam su

Jagnjetina u pivu i Coq au Vin (petao u vinu). Na to svi koji su probali odlepljuju. :)

Pravim nešto što se zove Avganistanski bolani - to bi bilo slično testo kao recimo neke pancerote, ali se pune sa izdinstanim prazilukom i paprikom sa karijem. Bude stvarno odlično.

zvuci primamljivo-postavi recept! PLEASE

Da,da i ja kažem napiši nam recept :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se vama divim.

u kuhinji nisamocajna domacica nego najocajnija od svih ocajnih domacica... ne spremam jela koja zahtevaju vise od minuta supkanja.

Ali se iskreno divim svima koji to rade i znaju da rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta volite/umete/ ne volite/ne umete da kuvate? Imate li omiljene recepte?

Kuvam sve, nešto sa uživanjem, a nešto onako preko volje. Ja najviše volim da jedem ribu i povrće, hladne salate sa testeninom i sve vrste svežih salata, a supa je obavezna i leti i zimi. Ono što ne volim da pravim je sarma, jer nikako ne znam lepo da je uvijem, pa se u toku kuvanja većina razmota i raspadne, a kad pravim palačinke (njih isto ne volim da pravim) to je takvo nerviranje, da posle nijednu ne pojedem, pa najviše volim da ih kupim. Moja deca najviše vole kombinaciju piletine i pirinča i to spremam sa uživanjem, jer znam da će slatko da jedu. Nedavno sam počela da pravim kolače, torte i pite i mogu reći da mi to sada predstavlja uživanje. Ranije sam uvek to na brzinu pravila i nikad nije lepo ispalo, uvek se nešto raspadalo ili previše steglo, sad je već druga priča...I veoma volim puding, bez ikakvih dodataka, i to je nešto što često napravim za svoju dušu-od čokolade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada god bacim pogled na naziv ove teme pročitma KURVANCIJE :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, umem da pravim lepe ustipke koji se super slazu sa krem supom od paradajza, piletinu u kari sosu sa prilogom pirinca, piletina ili junece snicle sa prelivom od pecuraka, prilog - pirinac :)

snicle i grasak

gulas, paprikas, pasulj, pilav,....

pecena riba i krompir salata...

volim i salate koje je ruskinja pomenula - hladne sa testeninom, mmmm mljac!

sarmu i punjene paprike nikad nisam pravila...

nije bas da sam toliko losa kuvarica, samo sto ne volim da boravim u kuhinji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volim da kuvam i spremam skoro sve (npr. sarmu ne spremam i sl.)

I kod mene je isti slučaj, samo je ironija u tome što sarmu i slična tradicionalna jela najviše volim da jedem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, umem da pravim lepe ustipke koji se super slazu sa krem supom od paradajza, piletinu u kari sosu sa prilogom pirinca, piletina ili junece snicle sa prelivom od pecuraka, prilog - pirinac :)

snicle i grasak

gulas, paprikas, pasulj, pilav,....

pecena riba i krompir salata...

volim i salate koje je ruskinja pomenula - hladne sa testeninom, mmmm mljac!

sarmu i punjene paprike nikad nisam pravila...

nije bas da sam toliko losa kuvarica, samo sto ne volim da boravim u kuhinji.

Pa ti si expert...Znaš, sve mi kuvamo jer moramo, a ne što istinski uživamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada god bacim pogled na naziv ove teme pročitma KURVANCIJE :D

A mene prozivaš ovde po forumu, nevaljalice jedna!!! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A nisam jedina SIGURNO koja tako pročita navedenu temu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAGNJETINA U PIVU

Potrebno:

maslinovo ulje (nema potrebe za devičanskim)

komad ili dva jagnjetine (najbolje jedno 2-3kg)

oko 1kg crnog luka

peršun, celer, žalfija (najbolje sve sveže)

so, biber

pivo

Priprema:

Posolite i pobiberite jagnjetinu i stavite u malo dublju vatrostalnu posudu. Prelijete sa malo ulja. Nasečete crni luk i stavite okolo jagnjetine. Iseckate peršun, celer i žalfiju i pospete sve od gore. Sve to zalijete pivom, tako da prekrije luk. To lepo stavite u rernu i peče se otvoreno jedno 3h. Kad je meso skroz mekano izvadi se iz rerne, meso stavite na neku malo dublju posudu.

Tečnost od pečenja procedite kroz cetku i u šerpici na ringli zgusnite sa jednom kašikom brašna i prelite jagnjetinu sa tim.

Onaj luk što vam je ostao može da se jede! Nema potrebe da se baci, on je isto tako ukusan.

Ovo najbolje služiti sa nečim blagim - brokoli, tikvice ili već nešto slično.

Pošto se dosta dugo peče, ne isplati se praviti malo. Ovo je odlično da se jede i sutra dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, jesi li razmisljala da izdas knjigu sa receptima?

E upravo sam doruckovala i prejela se, ali sad kada sam procitala ovaj tvoj recept jaoooo, opet sam gladna mmmmmmmmmmm piletinaaaaa mmmmmmmm petao u vinu.... Jao Phoenix sta mi radis....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PHOENIX hoću recept za ove avganistanske bolane...

Zvuči neobično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phoenix, jesi li razmisljala da izdas knjigu sa receptima?

Ma kakvi, ali mm i ja često maštamo šta bi se kuvalo i pripremalo u našem restoranu kad bi ga imali. Jedno vreme smo se ozbiljno i vodili tom mišlju, ali stvarno je kriza, restorani se zatvaraju, a mnogo manje otvaraju trenutno..

PHOENIX hoću recept za ove avganistanske bolane...

Zvuči neobično...

Ovo je moj modifikovani recept:

Potrebno:

oko 600g brašna (ja koristim 100g belo pšenično, 250g ječmeno integralno i 250g pšenično integralno) //po originalnom receptu se koristi belo brašno.

50ml ulja (koristim maslinovo, opet ne mora devičansko)

malo soli

oko 3.5dl vode

//po originalnom receptu ide i prašak za pecivo, ali ja ga ne koristim, ponekad stavim malo kvasca

1 jaje

2-3 praziluka

2 crvene paprike

kari

aleva paprika

ulje

Na maslinovom ulju izdinstati sitno seckan praziluk i papriku.. Pred kraj dodati malo karija i aleve paprike. Ostaviti da se ohladi.

Umesiti klasično testo, sjediniti brašno, malo soli, ulje i vodu. Podeliti na paran broj kuglica. Od ove količine otprilike ide 18-20 kuglica (što znači da ćete imati 9-10 tih krajnjih "peciva"). Prekriti i ostaviti da odstoji 20.tak minuta.

To testo se razvije na debljinu od oko 3mm. Na to testo staviti kašiku izdinstanog povrća, rubove namazati razmućenim jajetom i poklopiti sa drugim testom, a rubove utisnuti prstima.

Peći na dubljem ulju po par minuta sa obe strane.

Najbolje da se jedu tople. Posle se testo malo ukoči (ali može se i podgrejati u rerni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.