Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Uhhhhhh Jellenncice draga,spasla si me ....hvala na brzom odgovoru...cmok,cmok,cmok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna recept za čorbu od koprive?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izdinstaj luk, dodaj piletinu isjeckanu na kocke, kasnije papriku, paradajz, bijeli luk(ja ga obožavam u jelima) i dinstaj pola sata. Uz to pire krompir, njam.

Mmmmmmmm,sto mi ovo dobro zvuci!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Salatica, njam

Osvežavajuća salata

Potrebno je:

4 cvekle

1 l kiselog mleka

2 kisela krastavca

kašičica mirođije

3 tvrdo kuvana jajeta

so

Priprema:

Kuvanu cveklu iseckati na rezance. Razmutiti kiselo mleko, dadajte cveklu, mirođiju i na kockice sitno iseckano jaje i krastavce. Posolite prema ukusu, izmešajte i stavite salatu na hledno mesto do služenja

Е, ја ћу да направим ову салатицу данас да се освежим, пошто волим цвеклу, а и имам све састојке код куће, за укућане нисам сигурна да ће је јести, али кад пробају, можда се предомисле. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novi receptić...

Moja pita

Potrebno je:

500 grama mljevenog mesa, pola kg krumpira isjeckanog na kockice, glavica crvenog luka, bijelog luka, pakovanje kora za pitu, čaša mineralne vode, pavlaka, jaje i začini.

Stavite luk na dinstanje, dodate meso, bijeli luk i začine...pa krompir(to se tako krčka 15-tak minuta).

Uzmete pleh, redate 2 kore-smjesa-1 kora-smjesa-1 kora-smjesa-završava sa 2 kore...U plehu izrežete na kocke(okvirno) i zalijete mineralnom, stoji 10-tak minuta.

Izmiješate jaje, pavlaku i sjeckani bijeli luk-s tim premažete pitu i pečete na 220 stepeni oko pola sata.

Žene ovo je extra...t2824.gif

I ja pravim ovako slicno kao i ti samo ne zalivam sa mineralnom vec samo sa jajima i pavlakom i bude isto super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam, ali koprivu pravim isto kao spanac.

Skuvam u vodi, iseckam sitno.

U sepricu sipam ulje, malo brasna (ja stavim integralno), 2-3 cena belog luka, malo to dinstas, sipas vode da se zgusne i dodas koprivu, jos malo uz mesanje kuvas i gotovo. Solis po zelji. Meni je ovo super, skoro da i nema drugi ukus od spanaca. Treba ti 20 minuta za ovo maksimum.

Hvala :rolleyes: .

Inače, spanać obožavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam, ali koprivu pravim isto kao spanac.

Skuvam u vodi, iseckam sitno.

U sepricu sipam ulje, malo brasna (ja stavim integralno), 2-3 cena belog luka, malo to dinstas, sipas vode da se zgusne i dodas koprivu, jos malo uz mesanje kuvas i gotovo. Solis po zelji. Meni je ovo super, skoro da i nema drugi ukus od spanaca. Treba ti 20 minuta za ovo maksimum.

I ja i ja i pravi sam mornar Popaj...volim zelenis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja i ja i pravi sam mornar Popaj...volim zelenis...

I JA! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam uzivala u spanacu do prije neki dan. Napravim sve kao i obicno, a miris mi je odjednom zasmetao (spanac sam jela cak i kada sam imala mucnine). Mislila sam da je prolazno, ali nisam mogla ni da okusim. :(

Sada, samo kada se sjetim ove namirnice, bude mi lose.

Bas mi je krivo... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi,nestrpljivo cekam recept za marmeladu od jagoda

:rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marmelada je stvarno extraaaaaaaa

Izvolite kod mene da je probate, pravim palačinke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marmelada je stvarno extraaaaaaaa

Izvolite kod mene da je probate, pravim palačinke!

to moze da odstoji za simu?(predpostavljam da moze zbog toliko secera i dzemfixa,al rekoh-da proverim) i da li si koristila ove ,,moderne`` dzinovske jagode ili one ,,obicne``??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to moze da odstoji za simu?(predpostavljam da moze zbog toliko secera i dzemfixa,al rekoh-da proverim) i da li si koristila ove ,,moderne`` dzinovske jagode ili one ,,obicne``??

Obične. One džinovske nisu slatke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marmelada je stvarno extraaaaaaaa

Izvolite kod mene da je probate, pravim palačinke!

mmmm,eto me,kad krece bus?Oooobozavam i jagode i palacinke

hvala na pozivu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probacu da pravim ovu marmeladu,odlicno zvuci. Danas sam pravila sok od jagoda za moje cedo, 100% domaci. Sad se hladi,sutra je generalna proba pa izvoli te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj mi jednu čašu tog sokića, da razbistrim misli. A Anchi, ova marmelada se ne čini teška za praviti. Javljam se kad je napravim. Hvala za recept.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnjam volim palacinke Anchi ako si sve pojela, pravi opet jer mnooogo volim palacinke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pravila limunadicu. Od dva limuna ispadne 5, 6 l soka. Bas je odlican.

2 limuna

2 limuntusa

20ak kasika secera

Izrendati limun sa sve korom (da bi bilo lakse za rendanje, ostaviti ih prvo u zamrzivacu da se stegnu), u to dodati limuntus i secer i to sve preliti sa 5 litara vode. To sve stoji 3 sata, pa se procedi.

I to je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baklava sa čokoladom

Sastojci:

1kg kora za baklavu

250gr mlevenih oraha

400gr cokolade za kuvanje

250gr margarina

800gr secera

500ml vode

1 limun

Priprema:

Prvo izrendamo cokoladu i pomesamo sa mlevenim orasima. Na dve kore stavljamo smesu i savijemo na rolat i stavljamo na tepsiju i tako redom do kraja.

Pre nego sto stavimo baklavu da se pece, baklavu isecemo i prelijemo sa vec istopljenim margarinom.

Stavimo da se pece na 180 stepeni sve dok ne primetimo da je baklava dobila crvenu boju.

U medjuvremenu pravimo serbet za baklavu.

U serpu sipamo 500ml vode i 800gr secera i iscedimo 1 limun i limunov sok dodamo u serbet i ostavimo da vri dok serbet ne postane gust (MALO GUST NE BAS NESTO PRETERANO GUST).

Izvdimo tepsiju i prelijemo ohladjen serbet.

Za dekoraciju: stavimo nekoliko baklave i prelijemo cokoladom koju smo pre toga rastopili sa malo ulja.

Uživajte !

HVALA,jednostavno,a rekla bih jako ukusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njam , njam, i ja bih rekla da je baš ukusno e065.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam ja malo cudna, ali ja kad vidim tulumbe, meni je automatski muka od slatkog. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li sam ja malo cudna, ali ja kad vidim tulumbe, meni je automatski muka od slatkog. :)

Mozda si cudna, ali nisi jedina!!! :D :D I ja mrzim tulumbe! I baklave! E, sad najcudnije od svega (za druge ljude, ne i za mene :P ) NE VOLIM NI PALACINKE!!! BLJAK!!! :D :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko voli boraniju, osvežiće se lepo ovom salatom...

SALATA OD BORANIJE

-pola kese zamrznute boranije (ja uzimam zelenu Frikom)

-soli po ukusu

-kašičica senfa

-sok od pola limuna

-čen belog luka

-malo ulja

PRIPREMA

Skuvati boraniju u slanoj vodi ( ja to kuvam tako kad provri, pa još nekih 10-ak minuta), ocediti i poprskati sa malo ulja (idealno bi bilo maslinovo, ali ja ga retko koristim). Iseckati sitno beli luk, pomešati sa senfom i sokom od limuna i time preliti boraniju. Ostaviti u frižideru da se ohladi. Može se služiti samo ili kao prilog uz pečeno meso.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda si cudna, ali nisi jedina!!! :D :D I ja mrzim tulumbe! I baklave! E, sad najcudnije od svega (za druge ljude, ne i za mene :P ) NE VOLIM NI PALACINKE!!! BLJAK!!!

:o NE VOLIS PALACINKE :huh::blink: ODRICEM TE SE :lol::lol:

ti si prva osoba koju znam da ne voli palacinke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mogu da kažem da poznajem osobu koja ne voli palačinke-moja drugarica sa foruma TONY.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.