Treba mi recept

odgovora

Objavljeno

Cesto mi se desi da mi treba neki recept i ne znam od koga da ga trazim. Ovde nas je vise pa ce to biti lakse! Trazite recepte!

Objavljeno

Ohoho,Lena, ti to mene izazivas da budem opet "nametljiva" ? ;)

Pa kako da neprimetno budem aktivan ucesnik foruma????

Ajd sad, jel neko zna jeftin i brz, a FIN, recept za sladoled? Ja sam ih citala i probala vise, ali ni jedan nema onaj pravi sladoled ukus

Objavljeno

Ajd sad, jel neko zna jeftin i brz, a FIN, recept za sladoled? Ja sam ih citala i probala vise, ali ni jedan nema onaj pravi sladoled ukus

e pa sad bi ti sladoled!!! :lol: :lol: :lol:

za to nemam, ali imam za grcki sufle...nista lakse i jeftino.....ali koga interesuje nek pita... :P

Objavljeno

evo jedan

4dl kisele pavlake

2 kesice slaga

150g secera

Umutiti slag.Postepeno dodati pavlaku i secer

Mozes dodati sta god hoces:voce,cokoladu,keks...

Objavljeno

Mmmm, jednostavno.

Probacemo.....

Ja sam probala i varijante sa dodavanjem jaja, ma svasta, i nije lose ali opet nije to to, pa trazim neki originalan recept sladoleda.

Objavljeno

Imam sjajan recept: odes i kupis kesicu sladoleda i napravis.... ;) ali to nije to? Kada me mrzi da se petljem oko pravljenja domaceg sladoleda,kupim tu kesicu i napravim,ali meni to nije to... Vise volim domaci sladoled,ali nije ni jeftin,ide deset jaja,slag,pavlaka....i svasta jos nesto...

Objavljeno

Hmmmm.... najbolji sladoled je onaj kupovni! :lol:

Objavljeno

e pa sad bi ti sladoled!!! :lol: :lol: :lol:

za to nemam, ali imam za grcki sufle...nista lakse i jeftino.....ali koga interesuje nek pita... :P

Tu sam :P

Interesuje me ovaj sufle, volim da napravim nešto brzo. Ovo je brzo?

A ja ću napisati keksić sa ovsenim pahuljicama, ako vas interesuje, da malo bude i dijete i zdrave hrane...

Objavljeno

Moja mama! :lol: Pisem sutra recept! ;)

Objavljeno

pisacu vam i ja recepte samo da budem malo bolje volje,samo da se raspolozim,ako mi sutra bolje stizu recepti.....i spremicu ako treba...

Objavljeno

Dajte recept za ONU dobru kafansku junecu corbu! Jà ovde u Fr umirem za njom jer smo moj Deja i jà u Srbiji svake nedelje isli n'a tu corbu! Pronasla Sam neke récepte Ali sve se bêle a ta corba treba da bude crvena- potezite veze, mame Bake tetke pa i muzeve ako znaju nekog kafanskog kuvara- jer jà umirem za Tom corbom! Upomoooooooc!!!!!:))))

Objavljeno

Probaj na taj recept sto imas da dodas paradajz sok. Verovatno je od toga crvena. :)

Objavljeno

Probaj na taj recept sto imas da dodas paradajz sok. Verovatno je od toga crvena. :)

U pravu si...ili su dodali crvenu papriku, naravno, mlevenu kad su pravili zaprsku...

Objavljeno

dajte mi recept za šnenokle, obožavam ih a nikako da mi ispadnu dobre...

Objavljeno

hoće li neko da mi da recept za šnenokle... molim vas... g045.gif

Objavljeno

Ovaj recept je iz kuvara iz 1976.god. Nadam se da će ti se svideti, moja svekrva pravi po ovom recaptu i jako mi se sviđa!

ŠNE NOKLE

Kuvati litar mleka sa malo šećera. Od 6 belanaca napraviti čvrst sneg. Kašikom vaditi nokle i kuvati u vrijućem mleku, u toku kuvanja okrenuti i s jedne i s druge strane. Skuvane ređati u činiju. Umutiti 6 žumanaca sa 6 kašika šećera i kašikom griza, i polako sipajte u vrelo mleko i stalno mešajući da se ne zgrudva. To kuvajte 15 minuta i time prelijte šne nokle. Služiti ih kad se ohlade.

hvala Anchi... isprobaću pa javljam kakve su bile...

Objavljeno

hvala Anchi... isprobaću pa javljam kakve su bile...

Obavezno!!! c010.gif

Objavljeno

Godak jesu li gotove snenokle? Bas mi se jede nesto slatko... a055.gif

Objavljeno

I ja bih volela da probam,nikada to nisam jela!

Objavljeno

I ja bih volela da probam,nikada to nisam jela!

Ne znaš šta si propustila g010.gif

Objavljeno

Godak jesu li gotove snenokle? Bas mi se jede nesto slatko... a055.gif

nikako da ih napravim... svakog dana kažem "danas ću", ali me nešto mrzi...

Objavljeno

a065.gif

Objavljeno

a065.gif

Objavljeno

Sta spremiti od dosta povrca i belog pileceg mesa? Imamo problem...mm ne voli bele sosove i pirinac,a taman je mogao da pilav resi broblem...dajte neku ideju :wacko::o

Objavljeno

Izdinstaj luk, dodaj piletinu isjeckanu na kocke, kasnije papriku, paradajz, bijeli luk(ja ga obožavam u jelima) i dinstaj pola sata. Uz to pire krompir, njam.

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.

Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.

Prijavite se

• Članovi/članice na temi   0 članova

No registered users viewing this page.

• Drugi trimestar
      Započeo/la *Cvrky87* · Objavljeno
      Mm i ja sami sredjujemo nas stan,svekrva mi skoro i ne dilazi,mozda jednom u mesec dana,ali ni toliko,mi idemo svaki vikend u vrdnik.Tako da vikendom jedino nista neradim,ali posto ona nije neka vicna kuvarica tj ja ne mogu da jedem koje kave buckuriste pa spremam opet jesi,a A pricuvaju samo da rucam.U hoce da uzmu jer je velika i sa njom je lako jer je dosta samostalna...A iskreno mama mi sad ne pomaze jer ni neocekujem neku veliku pomoc od nje,ona mi opet cuvala U od njene prve godine pa dok sa dve i po nije krenula u vrtic,ona ju je cak ucila i na nonu i sve,ali tad nije radila,a sad radi u poslasticarnici i nekad po ceo dan i onda neocekujem pogotovo kad krenu slavlja naprave mnogo kolaca,za scetog nikolu su imali 80 kg sitnih Inace bila sam kod dr,sestra iz ordinacije se slikala sa A  i trazila nam sliku njegovu da im donesem da imaju za ordinaciju.Kaze dr da mi je materica ko da sam se pre 3 godine poradjala,jos mi je tu miom.Dao mi da uradim kks i gvizdje i da mu posaljem to da mi da terapiju ako zatreba i za mesec dana opet da dodjem na kontrolu kad odbabinjam,jer jos imam krvarenja i rekao mi je da po izgledu materice ne bi trebalo da dobijem dok dojim
    • Drugi trimestar
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      Meni u prosloj se rasirio vertikalno a sad je pola napolju a pola unutra.  Meni se mama juce ponudila ali reko ne,mozda sutra. Danas je zovem i dosla je,ali pita sta ti sve treba da usisam? U smislu daj da to obavim i idem....mnogo je zurila. Reko brateeee. I onda sam rekla samo.prizemlje a.jedan dan cu organizivati da lepo obe dodju a ja ako budem mogla dan dva ranije da spremim sve na svoje mesto a one da lepo briskaju usisaju,peru prozore i sve ostalo. Najbolje tako. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la Earl Grey · Objavljeno
      Meni još nijednom nije iskočio pupak od čega to zavisi? sto se pomaganja tiče isto, pomagala pokojna svekrva, mama uvek kada god dođu sto nije često naravno. Evo sada kada mi je najteže mama nije mogla nijednom doći ,nažalost . A svekrva mi je skoro umrla tako da jedino muž i ja još uvek delimo poslove , ali nećemo još dugo. Pomoć će doći, da li moja mama ili žena plaćena videćemo. 
    • Drugi trimestar
      Započeo/la miliccam · Objavljeno
      Kam , dobro me podseti da moram da perem prozore. Pise meni brat juce, pita kako sam a ja saljem Milinu sliku, reko Mila usisava, Dani brise prasinu a ja pijem kafu.   Meni I mama I sveki pomazu kada su tu, ali to je retko, par puta godisnje. Najbolja drugarica je bila kod nas prosle godine 10 dana, ribala, prala, sve zivo radila dok bih ja dojila ili uspavljivala Milu. Meni na kraju bilo neprijatno iako joj nista od toga nisam trazila. Ali sa druge strane naravno da ces pomoci kako I koliko mozes, ja sam snaji pomagala kada je Sofi bila mala a ja bila kod njih.  Nego, pupak mi se sprema da iskoci, u prvoj tr je ostao unutra.   
    • Drugi trimestar
      Započeo/la KruelaDeviL · Objavljeno
      Vrednica divna Kam,sta ima da te bude sramota?! Trudna si! Ja sam prala u decembru i uooste ne razmisljam o tome. Sad cu ih oprati neki dan,s ce kaciti zavese... ja volim cisto ali da se ubijam od ribanja svaki dan i da stalni srtam sa.krpom ne. Dovoljno je da se skloni sve na svoje mesto,posudje bude oprano i usisano. Ovo ostalo kako stignem. Kad nisam trudna je druga stvar drugacije mogu fizicki. Jos ako nemas pomoc,bas te briga   dovro je i kad neko skuva umesto vas. Nema posudja toliko za pranje plus sto zmaci dve obaveze manje. Tri....nema kuvanja,nema pranja posudja toliko i nema rasklanjanja posudja toliko. Ja za sad kuvam ali ako do kraja nebudem mogla zamolicu mamu nekad a nekad svekrvu. Mama je i sad u utorak zvala na sarmu. Reko moze! Sledeci dan smo jeli lovacki rucak-ko sta ulovi u frizideru hahaha a juce paprikas. Niko nece umreti ako nebudem kuvala svaki dan. Trebalo bi da bude sramota svekrve i majke. Neka misli ko sta zeli povodom pomaganja. Ali kao prvo meni se cak drugarice nude za pomoc tako da suvatam da je normalno pomoci nekom ko nije u mogucnosti da radi toliko. Trudnoca ili bolest ili nesto trece,cetvrto sto sprecava nekog ko ce da mu pomogne ako ne blizak nekog?! Niko nije duzan,stoji,ali.onda ni deca kad odrastu nemoraju da gledaju roditelje ili sta?jer idmah se osuje paljba po deci koja ne vida racuna o roditeljima. A neki roditelji kad izbace ptice iz gneda zabirave da ih imaju. A ako se nesto ne daj boze desi onda kukaju svi i gvoore dansi trebao traziti pomoc....ali uopsteno,bar ja ne bih mogla da gledam  sestru,cerku,snajku da se muci.... odradis svoje obaveze naravno ne zapostavis sebe ali dodjes pomognes. Mnogo znaci kad ti neko ode do radnje,skuva rucak,ocisti kupatilo....to ne mora svaki dan. Ja dedi odlazim da cistim jer je sam. Prozore,kupatilo...takve stvari. 
  • Teme