Vaše telo nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

ja nikad nisam bila mrsava, uvek sam imala koje kilo viska, tako da mi ovo sad nije nista neobicno,stomaka imam, cini mi se veci je sad nego odmah posle porodjaja. kukvi su mi inace siroki, a sadsu se jos vise rasirili. ali dovescu se u red do godinu dana posle porodjaja, ipak je 9 meseci telo menjalo svoj oblik, pa ne moze tako brzo da se vrati u normalu, bar je kod mene tako. veci mi je problem moja krvna slika koja je uzasna i zbog koje imam nesvestice i nemam snage ali to je za neku drugu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad je prošlo četiri meseca i kusur mogu reći da sam se uglavnom vratila u prvobitno stanje, tj. pre trudnoće. Sa kilogramima nisam imala problem jer se nisam puno udebljala, 10,5 kg, ostalo mi nakon porođaja 2,5 što mi je spalo u narednih par dana zbog lošeg apetita. Jedino mi je problem bio što sam neko vreme bila strahovito bez energije i lenja za bilo šta, ali sad se i to polako vraća u normalu, i da, počela je da mi opada kosa ali vele da je to normalno. Sve u svemu, zadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni kosa pojacano opada.

A strije cak nisam ni dobila iako sam bas imala stomacinu :rolleyes:

Sa energijom uopste nemam problem, u prvo vreme sam bila iscrpljena ali to od nespavanja.

Megi jel uzimas neku terapiju gvozdje i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni energija varira,nekad je ima malo a nekad previse,zavisi kako koji dan...Primetila sam da me dojenje dosta iscrpljuje,mislim u pozitivnom,posle mi se spava...ali ja inace ne spavam u toku dana jer ne bih sama stigla sve obaveze da zavrsim.A sto se tice tela imam 63 kg sada,pre trudnoce sam imala 57 kg,a do porodjaja 73 kg.Znaci da sam za dva meseca izgubila 10 kg,u kojih ulazi prvih 6 nakon porodjaja koji su otisli,pa dobro ja sam zadovoljna :)Kukovi su mi se malkice rasirili,a ja sam inace bila jako uska u kukovima,tako da mi ovo sada odgovara,jedino stomak,od njega mi je muka kada ga pogledam,sto od toga sto nije ravan,sto od strija,a mazala u trudnoci sta nisam B) Inace Megi i ja imam trenutke vrtoglavice,ali vise nesvestice i mislim da je to vise do ovog vremena,ove vrucinstine,nzm ja se nisam proveravala od porodjaja(krvnu sliku),ali se klonim sunca maksimalno...Da nije do toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogla bih da kazem da sam relativno zadovoljna izgledom tj.svojim telom nakon porodjaja,obzirom da sam se u trudnoci ugojila 22 kg. Uspela sam posle 4 meseca da izgubim 18 kg,ostalo mi je jos tih 4 viska,sto na moju visinu nije strasno. Kukovi su mi se rasirili,grudi su mi se smanjile,stomak mi je splasnuo.

Kosa mi je nenormalno opadala do skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetri meseca posle poroda,imam manje kila nego pre trudnoce a u trudnoci se ugojih 30kg :rolleyes:

Jedino su mi od grudi ostali visuljci a nekad su to bile lepe cvrste grudi <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci dobila 12kg, a bebica je bila teska 4,100 tako da sam se kila resila jako brzo, ali sam sa grudima imala jako problema... ali imam jedno pitanje, porodila sam se pre 5 meseci, 1 beba, ali u zadnjih par dana osetim kao da mi se nesto pomera u donjem delu stomaka,kao bebini pokreti ( a nisam trudna :D ) jel moguce da se to materica jos nije povukla, pa da je to u pitanju ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U obe trudnoce sam dodala preko 20kg. U prvoj oko 23-4kg, u drugoj oko 21kg. Nikad nisam posebno vodila racuna o kilogramima jer i bez dijeta sami brzo nestaju. Vodim samo racuna da pijem dosta tecnosti. I ne brinu me puno kilogrami vec celulit. Meni je super i kad zena ima vece butine i z....cu ali kad je negovana i bez celulita. A na mojim nogama ga sad ima dosta.

Krenula ja na anticelulit masaze i kupila kremu po savetu kozmeticarke pa vam zato sad i pisem.

Sinoc sam prvi put namazala tu kremu posle tusiranja. Upozorili oni mene da krema pecka i da se javlja osecaj toplote ali mi nisu rekli koliko je jak taj osecaj. Zene, ono gori. Nisam znala sta da radim sama sa sobom kad sam je namazala. Posle dvadesetak min. sam htela da je skinem-kad ono- medjutim- :lol: nestade mi vode AAAAAAaaaaaAAAaaaAAA -nasla sam se u cudu. Kao da sedim na vreloj TA peci koja izduvava vrelinu. Ma ludilo je bilo sinoc. Nakon pola sata-45min je postalo podnosljivo. Kasnije opet idem kod kozmeticarke pa cu je bas pitati da li toliko i treba da pece. Razmisljam se da li veceras ponovo da djuskam od vrline-a mozda je to samo u pocetku tako.... pisacu vam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je neka koja se skoro pojavila, KrauterhoF anticelulit gel. I idem na rucnu masazu pa se nadam da ce pomoci. Koristila sam i pre kremice protiv celulita ali nikad me nista nije "peklo". Sinoc sam se prvi put susrela sa ovako necim. Jos uvek mi je neverovatno.

Ja sam razmisljala isto da kupim preko popusta za kavitaciju, ali sam se ipak odlucila za rucnu masazu. Pisi mi kako je i kakvi su rezultati ako resis da odes na kavitaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANA ako dojis nemoj koristiti anticelulit kreme. nek te masira s nekim uljem za masazu.

Mene mama kao masira, ali bas i ne stizemo. Mi masaze u salonu radimo pola aparatom pola rucno. Radimo sa Evelin crvenom kremom, jer se jako dobro pokazala. Kombinujemo sa uljem radi mazivosti.

A sto se tice celulita nabacila sam ga na tonu iako sam se ugojila "samo" :lol: 12 kg. Skinula sam sad 90% tako sto sam izbacila cokolade i slatkise. Ako mi se jede slatko kpim vocni jogurt, a toliko sam cokolade i eurokrema jela da sam se zezala da mi beba pije cokoladno mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANA ako dojis nemoj koristiti anticelulit kreme. nek te masira s nekim uljem za masazu.

Mene mama kao masira, ali bas i ne stizemo. Mi masaze u salonu radimo pola aparatom pola rucno. Radimo sa Evelin crvenom kremom, jer se jako dobro pokazala. Kombinujemo sa uljem radi mazivosti.

A sto se tice celulita nabacila sam ga na tonu iako sam se ugojila "samo" :lol: 12 kg. Skinula sam sad 90% tako sto sam izbacila cokolade i slatkise. Ako mi se jede slatko kpim vocni jogurt, a toliko sam cokolade i eurokrema jela da sam se zezala da mi beba pije cokoladno mleko.

Dojim. Dobro si mi rekla da ne valja. Ne bi mi palo na pamet. Izbacicu kreme dok doji. Hvala na savetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krauterhof Anticelulit gel koristi moja sestra i jako je zadovoljna njime, i ja cu ga uzeti kad se porodim, ali on se drzi 15 minuta do pola sata posle toga PECE i greje jako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krauterhof Anticelulit gel koristi moja sestra i jako je zadovoljna njime, i ja cu ga uzeti kad se porodim, ali on se drzi 15 minuta do pola sata posle toga PECE i greje jako.

Ma nemas pojma koliko pece. Nisam verovala da krema moze tako nesto da izazove. Posle pola sata je bilo podnosljivo a onda sam uspela da zaspim. Danas mi kozmeticarka (koja je jako xzadovoljna ovim gelom) kaze da nju samo desetak minuta pecka :blink: Pecka??? Goriiii :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemas pojma koliko pece. Nisam verovala da krema moze tako nesto da izazove. Posle pola sata je bilo podnosljivo a onda sam uspela da zaspim. Danas mi kozmeticarka (koja je jako xzadovoljna ovim gelom) kaze da nju samo desetak minuta pecka :blink: Pecka??? Goriiii :lol:

Pa to tako treba da bi bilo efekta ;)

Ajde bre sve za lepotu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skinula sam sad 90% tako sto sam izbacila cokolade i slatkise. Ako mi se jede slatko kpim vocni jogurt, a toliko sam cokolade i eurokrema jela da sam se zezala da mi beba pije cokoladno mleko.

I ja isto. Ugojila sam se kao prase posle porodjaja. Moram malo da poradim na svom telu. Stomak mi je veci sad nego kad sam izasla iz porodilista. Od pre 3 dana ne jedem hleb i slatkise pa cu videti sta ce biti. Setam se sa bebom svako vece po sat dva al od toga nema neke vajde, kile stoje kako stoje, i penju se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos 1 kilu da skinem i onda sam na onom od pre porodjaja. Krenula sam i na pilates jer su mi vezbe jako falile a i i prijaju mi. Time sam se zzategla malo, a kile kako idu nek idu, nista ne forsiram.

Ali vidim da jaaako puno znaci sto sam izacila cokoladu, jer mi ja otisao skoro sav celulit, a pojavio mi se u trudnoci cak i na listovima i rukama :blink: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali vidim da jaaako puno znaci sto sam izacila cokoladu, jer mi ja otisao skoro sav celulit, a pojavio mi se u trudnoci cak i na listovima i rukama :blink: .

I ja ga imam na listovima. Cura koja me masira kaze da cu tu tesko da ga skinem <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se moj je vec otisao. Ruke su mi jedino malo "deblje" ako mogu tako da se izrazim. To bih relativno lako sredila tegicima ali necu jos da se hvatam tegica.

Izbacivanje cokolade+ pilates su mi najveci deo resili.

Sto se tice celulita i masaza, to sam uvek govorila i svim klijentima- najjeftinijji i najbolji lek za celulit je voda! Sto vise vode,+ vezbice + zacini poput djubira, cimeta,karanfilica( ljuto-sad jos ne smemo)-ti zacini ubrzavaju metabolizam i podsticu mikrocirkulaciju. Naravno ne mozemo tuci po sltkisima ne kretati se, ne piti vodu i ocekivati cuda od masaze.

Tek kad sve to ispostujemo masaza moze izvuci celulit na povrsinu i rabiti ga a tad ga preko bubrega izbacujemo.

Nema potrebe da vam nego dere kozu skupim kremama.sad odoh u off i izvinjavam se ali jos samo da napomenem da masaza ne sme da boli i ostavlja masnice-to je losa masaza.

Sve u svemu zadovoljna sam telom, posebno kad pogledam sliku izlaska iz porodilista, imala sam zadnjicu kao gospoja sa slike :lol:

http://www.imdb.com/title/tt0477051/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle mesec dana od porodjaja poceli su da me bole zglobovi obe sake, osecam bol i trnjenje u isto vreme. S vremena na vreme prsti jako otknu tako da ne mogu da ih savijem. Da li je neko imao slicnih problema, molim vas za odgovor? Brinem, a dok mm radi, sama sam sa bebom i ne mogu nikako da aodem kod lekara na ispitivanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je tako bilo, cak od porodjaja. Secam se da nisam imala osecaj da li je suv ves ili ne, vec sam to radila drugim metodama.

Ako potraje, javi se lekaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.