Vaše telo nakon porođaja

odgovora

Objavljeno

Ja kad sam se porodila imala sam 1kg viska i kad sam prestala da dojim za cas sam nabacila kilograme (jel sam pocela da jedem slatko ko luda) tako da sad imama 4kg viska i ne mogu da smrsam ni gr, mada se ni ne trudim previse ali krecem polako da se kontrolisem. Zavidim vama koje hocete da se ugojite...ja hocu da oslabim, noge su mi ok ali stomak, pojas za spasavanje a ja to nikad nisam imala :angry:

nadam se da cu uspeti bar koji kg. da nabacim uskoro,posto na mojih sada 40kg ni jos 10kg nebi bilo viska :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videla sam ovu temu pa sam htela da prokomentarisem...ima skoro 3 meseca nakon porodjaja i imam jos 11 kg viska da kazem (pre neki dan sam se merila,skinula sam jos 4 kg bez djete,bukvalno jela sve) ali mi se telo dosta promenilo i bas sam nezadovoljna,ne vezano za tezinu koju cu da skinem polako,vec kozom koja je jako suva,strijama i viskom koze i pitam se da li ce se nekad to vratiti koliko toliko u normalu??? :blink: znam da je jos rano ali gledajuci se u ogledalo ne vidim se privlacnom kao pre a imam samo 24 godine :( a da ne pricam o tome sto nemam sta da obucem...uostalom sama sam kriva,trebala sam da pazim u trudnoci i da se vise negujem :( sad ne bi toliko imala problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam 170 (mozda 1, 2) ali sam posle porodjaja spala na 87 i ubrzo su se 2kg vratila. tako da sam sad tu negde bogami opet blizu 90kg...

najgore od svega je sto ja imam bas velike grudi a i siroka ramena, i znas kad odgore krene sve siroko i ispupceno, sve i da nema stomaka, a ima, sve je veeeeliko..

Isto ovako... Mozda imam i vise od 90, nisam se davno merila... Inace se prvo gojim u miskama :angry: Ali sad to vise nije ni bitno, jer sam debela svukuda :D A smrsacemo i mi jednom, kad nam to postane jako bitno, zar ne? :rolleyes: Samo bih prvo volela da se vidimo dok smo jos ovako mekane :lol:

Videla sam ovu temu pa sam htela da prokomentarisem...ima skoro 3 meseca nakon porodjaja i imam jos 11 kg viska da kazem (pre neki dan sam se merila,skinula sam jos 4 kg bez djete,bukvalno jela sve) ali mi se telo dosta promenilo i bas sam nezadovoljna,ne vezano za tezinu koju cu da skinem polako,vec kozom koja je jako suva,strijama i viskom koze i pitam se da li ce se nekad to vratiti koliko toliko u normalu??? :blink: znam da je jos rano ali gledajuci se u ogledalo ne vidim se privlacnom kao pre a imam samo 24 godine :( a da ne pricam o tome sto nemam sta da obucem...uostalom sama sam kriva,trebala sam da pazim u trudnoci i da se vise negujem :( sad ne bi toliko imala problema.

Pazi, strije nece nestati, osim ako ne odes pod noz ;) Ali mogu da se isuncaju pa da se manje vide. Koza ce polako vracati tonus, a za to sto je suva mozes uvek da koristis neku hidratantnu kremu. U svakom slucaju, po meni, treba se samo pomiriti sa cinjenicom da NISTA vise nije isto kao pre porodjaja, pa ni telo, a ako izvagas sta ti je bitnije-izgled ili beba, mislim da ces jos i postati ponosna na znakove koje ti je ta bebica ostavila ;) Inace, gde si u Italiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto ovako... Mozda imam i vise od 90, nisam se davno merila... Inace se prvo gojim u miskama :angry: Ali sad to vise nije ni bitno, jer sam debela svukuda :D A smrsacemo i mi jednom, kad nam to postane jako bitno, zar ne? :rolleyes: Samo bih prvo volela da se vidimo dok smo jos ovako mekane :lol:

Pazi, strije nece nestati, osim ako ne odes pod noz ;) Ali mogu da se isuncaju pa da se manje vide. Koza ce polako vracati tonus, a za to sto je suva mozes uvek da koristis neku hidratantnu kremu. U svakom slucaju, po meni, treba se samo pomiriti sa cinjenicom da NISTA vise nije isto kao pre porodjaja, pa ni telo, a ako izvagas sta ti je bitnije-izgled ili beba, mislim da ces jos i postati ponosna na znakove koje ti je ta bebica ostavila ;) Inace, gde si u Italiji?

ma ja sam presrecna sto ga imam jer je presladak(mamin sin) :P mi smo inace blizu vicenze.jel si i ti u italiji? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja sam presrecna sto ga imam jer je presladak(mamin sin) :P mi smo inace blizu vicenze.jel si i ti u italiji? :rolleyes:

Zivela sam u Trstu i jedno vreme na jugu, u Kalabriji, a sad sam u Svajcarskoj. Imas temu Kafanica, za nas iz dijaspore ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina da nakon porodjaja ne sme da se sedi (osim mlo sa strane,vise na kost) dok ne prodje 6 nedelja jer se materica u tom periodu vraca pa moze vise da se spusti vise nego sto treba? Cula sam za price da materica hoce posle nekoliko godina da "ispadne" i da je to zbog sedenja. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izgleda, jos sitnije nego ranije... A kukovimi deluju jos uze... Sve naopako... Mada ja sam pre trudnoce imala 53.5kg poradjala sam se sa 61kg... A sad jutros 49.6kg... Na mojih 167.5cm... Poprilicno malo... Svako malo nestane po 200g/300g... Najbolje je kad je covek na nekoj idealnoj tezini... Kukamo kad imamo vise, kukamo kad imamo manje... Jedino cime sam stvarno zadovoljna je stomak... Ravan je, lepo oblikovan, bez strija, zategnut i imam uzak struk kao i pre trudnoce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izgleda, jos sitnije nego ranije... A kukovimi deluju jos uze... Sve naopako... Mada ja sam pre trudnoce imala 53.5kg poradjala sam se sa 61kg... A sad jutros 49.6kg... Na mojih 167.5cm... Poprilicno malo... Svako malo nestane po 200g/300g... Najbolje je kad je covek na nekoj idealnoj tezini... Kukamo kad imamo vise, kukamo kad imamo manje...Jedino cime sam stvarno zadovoljna je stomak... Ravan je, lepo oblikovan, bez strija , zategnut i imam uzak struk kao i pre trudnoce ...

Svaka cast, na ovome ti pomalo zavidim! A sto se tice kilaze, ja sam tacno izgubila onoliko koliko sam dobila u trudnoci. Tako da sadasnjih 64kg na 175 cm meni odgovora...ali avaj, taj stomak... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast, na ovome ti pomalo zavidim! A sto se tice kilaze, ja sam tacno izgubila onoliko koliko sam dobila u trudnoci. Tako da sadasnjih 64kg na 175 cm meni odgovora...ali avaj, taj stomak... ;)

Nikako da splasne ;) Nisi sama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je stomak ravan, odlican, kao i pre trudnoce. Jedino linea negra koja je bas vidljiva mu malo kvari stari izgled, ali sam ja na nju ponosna ;) Samo kukovi sto su malo prosireni inace se sve vratilo u normalu. Cinilo mi se da sam mnoooogo deblja.Objasnili su mi da je to zbog nagomilavanja tecnosti u telu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nesto ne verujem u ovo. Ja sam posle prvog porodjaja sedela, tako na stranu, ali zbog rane. :)

Bravo Miva, svaka cast zeno. Proslo je tek dve nedelje a tebi se telo vec vratilo u normalu. Genetika je stvarno cudo i neki bas imaju srece po tom pitanju. Pisi nam malo kako se snalazis sa bebicom.

:D

Pisem, pisem ;) uglavnom sam na temama povodom dojenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je istina da nakon porodjaja ne sme da se sedi (osim mlo sa strane,vise na kost) dok ne prodje 6 nedelja jer se materica u tom periodu vraca pa moze vise da se spusti vise nego sto treba? Cula sam za price da materica hoce posle nekoliko godina da "ispadne" i da je to zbog sedenja. :huh:

Ja sam slusala iskustva starijih zena ,neke od nih su se kuci poradjale i nisu bile usivane niti secene,rana im je sama zarastala i kod njih je dolazilo do "ispadanja"materice tj.nekog takvog osecaja ali to nije zbog sedenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispadanje materice nije osecaj, nego stvarno ispadanje organa koji se zbog toga hirurski uklanja i to se uglavnom desava zenama nakon 50, ali ne znam zasto, mojoj baki se to desilo nakon pada niz stepenice. Staroj kumi se samo desilo jednog dana, sa mnom u bolnici je lezala jedna baka kojoj se to desilo.... Meni je dr rekao da ni slucajno ne sedim 6 nedelja, a i nakon operacije grlica isto mi je receno da ne sedim 4 nedelje, zasto, ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispadanje materice nije osecaj, nego stvarno ispadanje organa koji se zbog toga hirurski uklanja i to se uglavnom desava zenama nakon 50, ali ne znam zasto, mojoj baki se to desilo nakon pada niz stepenice. Staroj kumi se samo desilo jednog dana, sa mnom u bolnici je lezala jedna baka kojoj se to desilo.... Meni je dr rekao da ni slucajno ne sedim 6 nedelja, a i nakon operacije grlica isto mi je receno da ne sedim 4 nedelje, zasto, ne znam...

Ako se to desava u tim godinama,nije mi tako strasno.Meni nije dr rekla nista za sedenje ali sam cula price.Ne mogu da izdrzim da ne sedim uopste. :( A rekla mi je dr da ne smem da cucim 6 meseci da ne bi doslo do ispadanja materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iako sam posle 3 porođaja vilenila odmah posle,nije mi padalo na pamet da mirujem ni malo,mislim da itekako ima smisla 'smiriti' se i odležati neko vreme,ipak da se ta materica malo oporavi...tek sa 4.porođajem sam se umirila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<ovde na zapadu svaka žena dobija uput za kinoterapeuta posle porođaja. Ja nisam otišla jer ga nisam našla u mom kraju, a nisam puno ni tražila ( depresija, umor i zbunjenost novim životom). Naime, kažu da tamo određenim metodama vraćaju žene u normalu, tačnije putem struje, stimulišu vas da radite kegelove vežbe. <kao to je dobro, naročito kad odmaknu godine kao neće se dešavati da ne kontrolišete bešiku. Ima li neko iskustva sa tim tretmanima?

Evo sada pokušavam da ih radim sama, 5 meseci posle porođaja i nije isto kao i pre trudnoće. :( Može li se to vratiti u normalu bez tretmana, zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sedela 15 dana nakon porodjaja a secnuli su me prilicno. Za sada nemam nikakvih problema jedino sto nekada osetim kada ustajem sa wc solje kao da mi dole sve utrne na kratko. Vrlo neprijatan osecaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za to vazi ona izreka - Ko ne plati na mostu plati na cupriji. Carski ne boli pre, ali boli posle porodjaja. Mogu da vam kazem da mi je veoma zao sto se nisam prirodno poradjala. Sva tri porodjaja su bila CR. Dok su mame koje su se prirodno porodile isti dan kad i ja uveliko spartale bolnicom ja sam lezala komirana na intezivnoj. Kad su one odlazile kuci ja sam tek prohodavala. Svu decu sam videla tek posle 24 sata. Dojila ih od 3. dana, trecu bebicu od drugog. Samo kad se setim koju kolicinu lekova sam dobila za verme provedeno u bolnici. Uffff!

Posle bolnice pazi na rez, pazi na misice, ne naprezi se... Ma smor!

Potpisujem!

Imala dva carska (do sada) stvarno ne razumem zašto bi neko svojevoljno tražio carski...boli par dana kao đavo,a i posle si kao rastavljena pa sastavljena, ali ne baš kako treba. Stomak jaaako drugo bude totalno neosetljiv kao da nije tvoj! A tek creva što ti poremete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4 meseca posle porodjaja, a ja ne znam kako mi telo izgleda.... NE SMEM DA GA POGLEDAM!!!!! :wacko:

porodila sam se carskim rezom. oporavak je uzasan u prvih 7 dana.

Potpisujem za oporavak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hemoroidi....uffff....

Znači imala sam ih tik poslije porođaja...i pojave se juče!

Žene moje izludih...ne mogu da sjedim a moram!

Kod mene isti slućaj, ali moji svrbe...odvratno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, koristim, ali ne može odmah pomoći, što je i normalno. Baš se patim....

Meni je Faktu pomagao pre ali zadnje vreme ne, pa sam po preporuci uzela Hepatrombin dana i posle H koji se sme koristit do dana je bolje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izgledam kao da imam 14 godina. uvek sam bila sitnija, ali posle porodjaja kao da mi je sve drugacije, grudi mi nikad nisu bile velike, sad ih vise skoro ni nemam, a o ostalim oblinama necu ni da pricam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle porodjaja,koji se nakon primnjene indukcije zavrsio za nepunih 2 sata, na nogama sam bila vec posle 4 sata,a uveliko setala sledeceg dana. Nisam mogla sebe da zamislim da lezim u krevetu,cak ni kada sam imala bolove pred porodjaj. Samo sam setala i setala. Tesko mi je bilo da sedim par dana, ali vec posle 2 nedelje sam sedela normalno. Imala sam 7 sava a konci su poceli da ispadaju posle 3. nedelje. Ranu sam tretirala prvo sapunom i vodom (tako su nam rekli u porodilistu),a posle povidon jodom,kantarionom i octaniseptom. Nije jos skroz zarasla jer je vruce a ja se neverovatno mnogo znojim.Posto smo mm i ja sami,bez icije pomoci,nisam uopste mirovala. Ja sam se uglavnom bavila bebom i ponekim sitnijim poslovima u kuci a on ostalo. Ugojila sam se 25kg,iz porodilista izasla sa -11 i sad,posle mesec dana ostalo mi je jos 9kg da skinem i ovakvim tempom,bez dijeta,sa cescim i manjim obrocima mislim da cu do kraja leta da se dovedem u red. Stomak je ostao,naravno,ispucan od strija,ali to mi sada uopste nije tako bitno koliko sam se tripovala u trudnoci.Jos u bolnici sam imala problema sa dojkama zbog naglog nadolazenja mleka ali se sve to resilo kada sam dosla kuci. Umor je trajao par dana nakon dolaska iz bolnice,a posle sam se vec navikla. Mislim da je za brz oporavak zasluzna volja i zelja da sto pre budem ona stara a snagu mi daje moje dete :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesec i po kasnije ja sam kao nova, kao da se nisam ni poradjala.Imam 4 kg viska, nista strasno, stomak mi nije bas skroz ravan ali i to ce se vremenom srediti. Eto jedino sto su mi kukovi par cm siri pa jedva zakopcavam stare farmerice.

Puna sam energije, sve mogu da radimkao i pre.

prve 2 nedelje sam se osecala kao pregazena, grudi su mi bile ogromne i bolne zbog mleka ali se polako sve regulisalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mesec i po kasnije ja sam kao nova, kao da se nisam ni poradjala.Imam 4 kg viska, nista strasno, stomak mi nije bas skroz ravan ali i to ce se vremenom srediti. Eto jedino sto su mi kukovi par cm siri pa jedva zakopcavam stare farmerice.

Puna sam energije, sve mogu da radimkao i pre.

prve 2 nedelje sam se osecala kao pregazena, grudi su mi bile ogromne i bolne zbog mleka ali se polako sve regulisalo.

Divno!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.